Чорне – часи коли я був школярем. Спочатку я думав, що щось не так в мені, але пройшло вже майже 10 років і тепер розумію. Ні, місце де я навчався, було пронизане пострадянщиною і пороками. Це місце потребує багато фундаментальних змін, суцільної перебудови. І ні, виявилось таки обманом - я ні на йоту не сумую за школою і це вже не зміниться, хоча говорилось інше. Тим не менш багатьох вчителів я згадую з теплотою, а з деякими досі маю честь спілкуватись, навіть після стільки часу. Особливо тепло згадую приватну школу з англійської мови Власюк Олени Станіславівни та фізику Рафальського Олександра Станіславовича.
Біле – коли я був студентом. І будемо відверті, навіть зараз я ментально студент. Як нас приймали… Особливо запам’ятались слова: -«ми хочемо, щоби ви були тут як дома. Якщо будуть проблеми, обов’язково підходьте в деканат». Це було не пустими рекламними словами. Костишина Тетяна Адамівна, на той час декан, неймовірна людина, вона завжди була на боці студента.
Часи в університеті, аж до мурашок. Це схоже на фрагмент з фільму Матриця, де тебе системно і безпощадно з дискети накачували знаннями:
Окрема філософія та спогади про "бігунки". Жорстке виховання.
Було дуже круто! Університет побудував для мене дуже міцний фундамент. Перебудувало мене самого. Заклало важливі принципи. Справжня Альма-матер, де значення цього слова відчувається кожним спогадом. Сумую) При можливості обов’язково забіжу в гості.
P.S: на фото зліва та справа Олександр та Вадим. Вони полюбили професію так само як я. Ми були ще тією трійкою)
Джерело: https://www.facebook.com/100001649564562/posts/pfbid0vqm9sGn95hztid3AuVRbhWomicWP8C4vXDvmGLumVvCiyNaWLoiJS2f1yasH4W8Nl/
Колектив кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій вітає завідувача кафедри КНІТ к.ф.-м.н. Ольховську Олену Володимирівну з призначенням іменної стипендії Полтавської міської ради.
Бажаємо подальших успіхів і натхнення!
https://rada-poltava.gov.ua/news/97486592/
Полтавський університет економіки і торгівлі є одним з Регіональних представників проекту Creative Spark.
Creative Spark – програма підтримки підприємництва у сфері освіти.
В рамках цього проекту стартував конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge 2021.
Це щорічний Міжнародний конкурс бізнес-проектів, що спрямований на підтримку стартапів в галузі креативних індустрій.
Програма розрахована на молодь 18-35 років з Азербайджану, Вірменії Грузії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану та України.
Переможці Міжнародного конкурсу отримають персональну менторську підтримку, грант на 3 000 фунтів та участь і курсах «Startup Sprint».
Головний організатор конкурсу: бізнес-акселератор London Metropolitan University.
Конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge 2021 приймає бізнес-ідеї у чотирьох категоріях. Одна з цих – цифрові технології.
22 квітня 2021 р. відбулась презентація ідей перед експертами, які дають свої поради, виявляють слабкі та сильні сторони бізнес-проекту.
Приємно відзначити, що одним з 16 учасників, був студент другого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Олександр Дзюба.
Інтернет-видання zmist.pl.ua висвітлювало цю подію і ось як описали виступ Олександра:
Олександр Дзюба – створення відеогри.
Особливістю команди розробників є орієнтація на побажання та особливості гравця, після – на дохід. Гра поєднує в собі велику кількість жанрових направлень, зокрема фентезі RPG платформер з елементами онлайну та змагальною системою.
Олександр Дзюба
Джерело:https://zmist.pl.ua/news/yak-vidbuvsya-czogorichnyj-krash-test-uchasnykiv-konkursu-biznes-proyektiv-big-idea-challenge
Наразі, коли гра вже готова на 90%, вона має активне англомовне комьюніті в Twitter. Після публікацій новин розробників потенційні гравці мають можливість обговорити ідею, поділитися враженнями та думками.
Бажаємо Олександру та його команді успіхів у подальших етапу конкурсу!
Під час карантину студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» продовжують опановувати ІТ-фах.
На допомогу викладачам та студентам прийшли дистанційні технології навчання.
Полтавський університет економіки і торгівлі вже восьмий рік застосовує платформу для дистанційного навчання Moodle. В ній розміщуються дистанційні курси, які містять текст лекцій, відео лекції, вказівки по виконанню лабораторних та практичних занять, контрольних робіт, тести тощо.
Своїми враженнями для каналу «Центральний» з роботою в Moodle поділилась старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тур Олена Василівна.
Переглянути ролик можна за посиланням https://central-ua.tv/news/43593/
Старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тур Олена Василівна у веб-студії ПУЕТу
Наразі платформа Moodle доповнюється новим функціоналом:
За потреби наші викладачі використовують й інші способи комунікації зі студентами, наприклад, для проведення іспитів та консультацій систему для відеоконференцій Zoom; для доступу до програмного забезпечення сховище файлів OneDrive тощо.
Завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Ємець Олег Олексійович приймає залік у студентів заочників групи КН-51 ПВ Коломційя Є., Остапова І., Лебедєвої М. з використанням Zoom
Університетський вісник ПУЕТ пропонує ознайомитися із життям ІТ-студентів нашого університету:
на 10 сторінці – у статті «Кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики: 15 років діяльності» зі здобутками наших студентів та викладачів;
на 24 сторінці – у статті «Практичний досвід Айтішників із другого курсу» з кар’єрними можливостями наших ІТішників.
на 28 сторінці – «Мовний фестиваль «LINGUAFEST» з нашими іноземними ІТ-студентами;
на 35 сторінці – «Цікаве та змістовне студентське життя» з перемогами наших олімпіадників;
на 40 сторінці – «Спортивне життя університету» із спортивними успіхами ІТ-студенки Корсун Ольги;
на 48 сторінці – «Досвід студентів ПУЕТ у закордонних стажуваннях» з враження Сивоконя Олександра від навчання за обміном у Євросоюзі.
Завантажити університетський вісник .
Студентка 4-ого курсу спеціальності «Інформатика» Корсун Ольга поєднує навчання з професійним спортом. Ольга – майстер спорту з легкої атлетики, член збірної України, приймає участь у різноманітних змаганнях всеукраїнського та світового рівня!
Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю, взяте у спортсменки під час змагань на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні у м. Глазго (Великобританія).
Стаття були опублікована 2 березня 2019 р. у інтернет-виданні «Жорстка атлетика» та розміщена за адресою http://gathletics.com.ua/2019/03/02/glasgow/
Ольга Корсун про дебют на дорослому ЧЄ:
|
Студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» ПУЕТ Валентин Кравцов в своїй професійній діяльності займається технологією «доповненої реальності».
Валентин разом з командою однодумців створили проект «Доповнена реальність в музеї».
Статті про нову виставку були опубліковані 27 вересня 2018 р. в інтернет-виданнях «Зміст» та «Новини Полтавщини».
Пропонуємо ознайомитись з ними.
Стаття видання «Зміст» ( http://zmist.pl.ua/news/u-poltavi-prezentuvali-vistavku-kartin-iz-dopovnenoyu-realnistyu-foto):
Сьогодні, 27 вересня, в Галереї мистецтв відбулося відкриття виставки картин із «доповненою реальністю».
Нову технологію презентує студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Валентин Кравцов
Особливість експозиції в тому, що представлені картини зроблені за новітньою інформаційною технологією, яка дозволяє «оживляти» простір полотна. Це дозволяє по-новому поглянути на зображення та побачити нові деталі.
Організатори запевняють, що дана технологія надзвичайно рідкісна в музейному середовищі України, та є унікальною як для полтавських музеїв, так і музеїв Полтавщини.
За словами організаторів, реалізація проекту можлива завдяки співпраці з творчою командою «Vektior» на чолі з Валентином Кравцовим.
Виставка стане постійною.
У центрі: Валентин Кравцов
Стаття інтернет-видання «Новини Полтавщини» (http://np.pl.ua/2018/09/kartyny-poltavs-koho-muzeiu-vidteper-mozhna-ozhyvyty-foto/):
У рамках Всесвітнього дня туризму у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка презентували новітню інформаційну технологію «Доповнена реальність в музеї».
За словами її розробників, мультимедійний ефект, що застосовується над картиною, дозволяє «оживити» її.
«Офіційно платформу представили сьогодні, але працює вона у стінах цього музею вже кілька тижнів. Розпочали встановлювати її 27 серпня. На даний час «оживили» лише одну картину музею, а додано до доповненої реальності чотири. Налагодити роботу такої платформи плануємо в інших музеях Полтави», – розповів фахівець по розробці додатків Валентин Кравцов.
Виступає студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Валентин Кравцов
За словами фахівця, на вході до музею буде знаходитися QR-код, за допомогою якого можна у свій гаджет скачати спеціальну програму.
Студент шостого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Віталій Мандрика захоплюється кіберфутболом, має серйозні здобутки в цій сфері. А наразі став офіційним представником футбольного клубу «Ворскла» в цьому напрямку.
Стаття про цю подію була опублікована 21 червня 2018 р. на сайті «Новини Полтавщини» (http://np.pl.ua/2018/06/u-vorskly-zyavylos-kiberpidsylennya/).
Пропонуємо ознайомитись з нею:
У ВОРСКЛИ З’ЯВИЛОСЬ КІБЕРПІДСИЛЕННЯУ ФК «Ворскла» літнє підсилення – Віталій «Vitalstar» Мандрика. Віталій представлятиме клуб на полях надсучаснішого напряму – кіберспорту, а саме, у дисципліні FIFA.
Розуміючи всесвітню популярність та можливості кіберспортивного напряму, ФК «Ворскла», вочевидь, не міг залишатися осторонь світових тенденцій. Саме тому, першим кроком на шляху до розвитку кіберспорту в регіоні є підписання одного з найкращих кіберфутболістів України, Віталія, та надання йому статусу офіційного представника футбольного клубу «Ворскла» на найбільших всеукраїнських та міжнародних змаганнях! Завдяки такому підписанню ми не тільки популяризуємо бренд «Ворскли», а й привернемо увагу додаткової аудиторії в Україні та світі, – впевнений Олег Лисак, віце-президент «Ворскли». – Хочу, щоб цей проект співпраці розвивався. Бажаю нашому спортсменові перемог. Віталій «Vitalstar» Мандрика: Призер національних турнірів, серед яких: – Зимовий Кубок ФК «Чорноморець» 2018 (Одеса); Практикуючий гравець, постійний учасник фіналів глобальних киберспортивних форумів, серед яких: – КУБОК УПЛ-ФОКСТРОТ 2017 (Одеса); «Ми впевнені, що, завдяки спільній праці та професійного менеджменту нашого клубу, вже найближчим часом на небосхилі міжнародного кіберспорту засяє нова зірка – зірка ФК «Ворскла», – говорять у ФК «Ворскла». |
Щиро вітаємо Віталія! Бажаємо перемог!
18.07.2013 Газета «Вісті центральної спілки споживчих товариств України», №29 від 18.07.2013
ДЕРЖАВІ ПОТРІБНІ «ІТ-ШНИКИ»
2.09.2011 р. Полтавський вісник №35 (1155)
(стр. 2)
Студентська родина ПУЕТ поповнилася на дві тисячі першокурсників
8.10.2010г. Вести. Деловой выпуск №41 (957)
(стр.10-12, 21)
Влюбленный в свою математику
16.04.2010 Полтавський вісник №16 (1083)
Інформатика в полтавському університеті економіки і торгівлі: якість, що засвідчена державними відзнаками
12.09.2009 Голос України №171 (4671)
Міцний грунт комп’ютерних технологій
9.09.2008 Голос України №170 (4420)
Фундаментальні дослідження та практична робота
15.05.2008 Вісті №20 (стр. 6)
Новий напрям - нові перспективи