Викладач кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ Парфьонова Тетяна в рамках програми Erasmus+ICM з 18.11 по 27.11.2024 року відвідала Sapienza University of Rome (Department of Computer, Control and Management Engineering).
Плідн співпраця із співробітниками Sapienza University of Rome включала ряд зустрічей та обговорення. А саме було проведено:
Під час візиту відбулися зустрічі з викладачами та співробітниками кафедри, відвідано ряд лекцій. Було проведено огляд бібліотечного фонду, лабораторій робототехніки та комп'ютерної техніки. Крім того, відбулися зустрічі зі студентами різних спеціальностей.
Під час перебування Тетяна Парфьонова зустрілась із студентом групи КН б-21 нашого університету Денисом Сенатором, який в даний період перебуває на навчанні в університеті Sapienza University of Rome за програмою мобільності Erasmus+.
У результаті мобільності відбувся обмін досвідом та планування подальшої співпраці (онлайн-лекції, модернізація навчальних програм, нові мобільності). Це дозволить викладачам програми "Комп'ютерні науки" інтегрувати міжнародний досвід у навчальний процес та забезпечити постійне вдосконалення програми.
У сучасному світі особливої ваги набирає освіта дорослих та неформальна освіта як інструмент сприяння участі громадян у культурному, соціальному, економічному житті та міжнародному партнерстві.
21 листопада 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся Україно-німецький круглий стіл «Urban-X-CHANGE NETWORK ІІ: Полтавський вимір». Цей Круглий стіл став стартовим у реалізації проєкту «Bridges – німецько-український проект партнерства в галузі освіти, культури та громадянської дипломатії».
Проєкт реалізує Німецьке об’єднання народних університетів (DVV) (Німецька асоціація освіти дорослих), за Представництва німецької (неурядової) організації «Німецького об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україні та за фінансування Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
З боку міста Полтави проєкт виконує Громадська організація «Центр освіти дорослих Полтавщини» у партнерстві з Полтавським університетом економіки і торгівлі. Німецькі міста партнери представлені Народним університетом Остфільдерну, Народним Університетом Фільдерштату, Народним Університетом Ляйфельден-Ехтендінген.
Учасники Круглого столу в Полтаві мали змогу в університетському укритті, обладнаному за кошти проєкту новому просторі URBAN спілкуватися та штормити мізками з питань розвитку міста та ділитися своїми напрацюваннями з учасниками, які знаходились безпосередньо в Народних університетах німецьких міст-партнерів. Спілкування відбувалось українською та німецькою мовами із запрошенням перекладачів німецькою стороною.
Захід розпочався вітальними словами та побажаннями плідної праці від
керівниці проєкту Urban-X-CHANGE NETWORK ІІ - Liza Warncke та представників партнерських міст – Stephanie Haschka, Leinfelden-Echterdingen;
Marianne Brunke, Filderstadt; Anne Rist, Filderstadt.
Круглий стіл об'єднав представників різних сфер суспільного життя Полтави – громадянського суспільства, науки, бізнесу, громади, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та їх родин, а також усіх, хто зацікавлений у розвитку міста та налагодженні міжнародної співпраці.
Цілями заходу було визначено сприяння міжнародній співпраці шляхом народної дипломатії та розробка інноваційних рішень для Полтавської територіальної громади. Обмін думками, як з учасниками круглого столу оф-лайн, так і з німецькими партнерами он-лайн.
Форма проведення заходу – «Світове кафе», яка заохочувала учасників до обміну ідеями щодо впровадження іміджевих стратегій для представлення Полтави та міст партнерів на міжнародній арені.
Модераторами Круглого столу Юрієм Матвієнко та Ксенією Пивоварською був зроблений особливий акцент на концепції STREAM – Science, Technology, Reading Writing, Engineering, Arts, Mathematics. Цей підхід об'єднує різні сфери знань, стимулюючи інноваційне мислення та розвиток сучасних міських середовищ.
Робота учасників була організована за шістьма тематичними столами, кожен із яких представляв одну з букв акроніму STREAM. За кожним столом були закріплені модератори: Ткаченко Аліна, Горобець Олександра, Шимановська-Діанич Людмила, Чабан Олександр, Флегантова Анна, Ольховська Олена. За сьомим столом працював штучний інтелект. Учасникам Круглого столу було запропоновано 7 питань, над кожним із яких команда працювала впродовж 15 хвилин. Далі, за правилами «Світового кафе» команда переходила за наступний стіл і продовжувала напрацьовувати бачення, відповідаючи на наступне запитання.
Після завершення роботи модератори столів готували презентацію напрацьованих матеріалів, а учасників Круглого столу привітали гості: ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник освіти України, професор Олексій Нестуля, перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, Начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, директор DVV International в Україні Олег Смірнов.
Наступним етапом круглого столу була презентація модераторами напрацювань тематичних столів з німецьким перекладом для аудиторії Народних університетів міст-партнерів. Учасники круглого столу з української сторони актуалізували цікаву інформацію про наукову, інженерну, історичну, культурну, мистецьку навіть математичну Полтаву, а німецькі партнери дізналися про наше місто і навіть почули якою учасники круглого столу бачать Полтаву через 100 років. Особливу зацікавленість усіх учасників викликала відповідь на запропоновані запитання згенерована штучним інтелектом.
Сьоме, творче завдання учасники круглого столу виконували з особливим натхненням, адже це були креативні подарунки міжнародним та «міжгалактичним» майбутнім партнерам від української прогресивної спільноти міста Полтави за напрямком кожного столу. Відтак модератори презентували ці подарунки з щирістю, якою наділені українці та гумором.
На завершення круглого столу усіх присутніх привітали та подякували за активну участь його організатори – команда проєкту: Світлана Нестуля, Ольга Стефанюк та Валентина Іщенко, вони передали вітальні слова німецьким партнерам та запросили всіх учасників на вручення сертифікатів.
Network було продовжено у невимушеній атмосфері за філіжанкою кави. Модератори повідомили, що навесні нас чекає двотижневий україно-німецький культурно-освітній фестиваль, який буде організовано та проведено в не менш креативній формі.
Вітаємо нашу колегу, викладачку кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Тетяну Парфьонову, яка пройшла відбір за програмою Erasmus+ KA1 International Credit Mobility!
Це вагомий здобуток, і ми раді повідомити, що Тетяна Парфьонова відвідає в листопаді 2024 року Sapienza University of Rome, де співпрацюватиме з Department of Computer, Control and Management Engineering. Бажаємо їй плідної роботи, натхнення та нових досягнень під час цієї міжнародної академічної мобільності!
Нехай ця подорож стане джерелом цінного досвіду та відкриє нові перспективи для подальшого розвитку!
Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційній технологій ПУЕТ Кошова Оксана та Ольховська Олена за програмою Erasmus+КА1 International Credit Mobility відвідали Sapienza University of Rome (Department of Computer, Control and Management Engineering).
З 22.01 по 26.01.2024 року науково-педагогічними працівниками проведено ряд зустрічей та комунікацій з співробітниками Sapienza University of Rome:
Під час перебування зустрілися із студенткою нашого університету Вікторією Латиш, яка зараз перебуває на навчанні в університеті Sapienza University of Rome за програмою мобільності Erasmus+.
Результатами мобільності є ряд зустрічей та обговорення нашої майбутньої співпраці (онлайн-лекції, вдосконалення навчальних програм, мобільності тощо), що дозволить викладачам освітньої програми Комп’ютерні науки імплементувати отримати міжнародний досвід та продовжити практику удосконалення освітньої програми Комп’ютерні науки.
Confirmation of Mobility Lena Olkhovska
Confirmation of Mobility Oksana Koshova
Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ Кошова Оксана та Парфьонова Тетяна разом колегою з кафедри Бухгалтерського обліку і аудиту Прохар Наталією взяли участь у міжнародній науковій події, яка відбулася з 24 по 28 травня 2022 року у рамках проекту Erasmus+KA1 та провели насичений тиждень у Powislanska Szkola Wyzsza. У межах заходу відбувся обмін досвідом та співпраця у рамках програм міжнародної мобільності Erasmus+, обговорення перспективи подальшої кооперації. Викладачі взяли участь в освітньому ярмарку (4th Higher Education Fair 2022), на якому було гідно представлено наш університет, та у міжнародній науковій конференції «9th International Scientific Conference «Faces of Prosperity».
Загалом, представники ПУЕТ під час “Міжнародного тижня” прийняли участь у трьох важливих подіях:
Студент другого курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" Денис Сенатор успішно пройшов відбір та став учасником програми Erasmus+ в університеті Сапієнца в Римі. У першому семестрі 2024-25 навчального року він отримав можливість поглибити свої знання у сфері ІТ та отримати міжнародний досвід навчання.
Денис поділився своїми враженнями від перебування в Італії:
"Навчання в університеті Сапієнца відкриває переді мною нові горизонти. Я маю змогу відвідувати лекції провідних професорів, працювати з сучасним обладнанням та спілкуватися з однокурсниками з різних країн світу. Культурне різноманіття та багата історія Риму надихають мене на нові досягнення. Це незабутній досвід, який допомагає мені розвиватися як фахівець та особистість."
Також Денис має поради для студентів, які планують взяти участь у програмі Erasmus+ у майбутньому:
"Не бійтеся робити крок назустріч новим можливостям. Готуйтеся заздалегідь: покращуйте знання іноземних мов, беріть участь у наукових проєктах та будьте активними у студентському житті. Програма Erasmus+ — це чудовий шанс розширити свій кругозір, знайти нових друзів та отримати безцінний досвід, який стане в нагоді у майбутній кар'єрі."
Наша кафедра пишається досягненнями своїх студентів та заохочує всіх бажаючих долучатися до міжнародних освітніх програм.
15 жовтня 2024 року в рамках марафону презентацій міжнародних можливостей під час зимових та літніх канікул у 2024-25 н.р. студенти Кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ взяли участь у презентації програм літнього та зимового стажування у Республіці Болгарія.
На заході обговорювались питання щодо того, як
Цей захід став чудовою нагодою для студентів дізнатись про можливості університету, які допоможуть здобувачам отримати професійний досвід, розширити світогляд, оволодіти новими навичками, стати більш конкурентоспроможними на ринку праці та збагатити своє життя новими враженнями.
Без сумніву, програма міжнародного стажування може стати платформою для професійного та особистісного зростання студентів, а також внесе вагомий вклад в їх майбутній успіх.
Дякуємо Міжнародному науково-освітньому центру ПУЕТ за організацію заходу.
9 жовтня 2024 року наші студенти мали можливість дізнатися більше про можливості стажування в Німеччині, що відкривають нові перспективи для професійного та особистісного розвитку.
Такі зустрічі є надзвичайно важливими для студентів, оскільки вони не тільки розширюють кругозір, а й надають практичні поради щодо міжнародних стажувань, дозволяючи поглибити знання про європейський ринок праці та вимоги до ІТ-спеціалістів у міжнародних компаніях.
Ми віримо, що подібні ініціативи допомагають нашим студентам бути готовими до глобальних викликів і дають можливість застосовувати здобуті знання у міжнародних проєктах. Це цінний досвід, який прокладає шлях до майбутніх кар'єрних досягнень.
Студентка освітньої програми Комп'ютерні науки Сірооченко Аліна отримала можливість продовжити навчання в Литві та провести у Вільнюському університеті прикладних наук І семестр 2024-2025 н.р. Ти вже напевно неодноразово чув про програму міжнародної академічної мобільності Еразмус+, але так і не наважився подати заявку? Запрошую слідкувати за новинами на сайті університету та в соціальних мережах Міжнародного науково-освітнього центру та долучатися до нових конкурсів, інформація про які буде публікуватися у найближчі місяці.
А сьогодні до вашої уваги відгук студентки 3 курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" Сірооченко Аліни - учасниці програми обміну в Вільнюському університеті прикладних наук (Литовська Республіка).
"Ця поїздка залишила незабутні враження. Окрім нових знань, я знайшла багато друзів і повністю поринула в культуру та традиції Литви. Ці 5 місяців стали одними з найбільш насичених у моєму житті.
Я значно поглибила свої знання в програмуванні та здобула цінний досвід роботи в команді. Моя англійська мова значно покращилася. Я відвідала багато цікавих і визначних місць Литви. Разом із друзями ми побували в Тракайському замку, піднялися до пам'ятки Три Хрести, подолавши велику кількість сходинок, і насолодилися захопливим видом на Старе місто Вільнюса. Також вдалося потрапити в парк сакур, де під час цвітіння збираються не тільки туристи, але й місцеві жителі, які влаштовують пікніки. Я скуштувала традиційні литовські страви, відвідала ярмарки та всі можливі заходи в центрі Вільнюса.
Ця подорож дала мені більше, ніж я очікувала. Вона розширила мої горизонти, подарувала незабутні враження та цінний досвід, який залишиться зі мною на все життя. Еразмус став для мене не лише освітньою можливістю, а й джерелом натхнення для майбутніх звершень."
Гарна новина в тому, що студентка отримала можливість продовжити навчання в Литві та провести у Вільнюському університеті прикладних наук І семестр 2024-2025 н.р.
Бажаємо Аліні удачі та нових звершень!
Про свої враження від міжнародної мобільності ділиться Альона Шустваль, студентка спеціальності "Комп'ютерні науки", яка навчалася у 2022-2023 н.р. (1 семестр) в Утенському університеті прикладних наук у Литві.
>Альона ділиться враженнями:
"Минулого семестру (2022-2023 н.р.) мала можливість навчатись в Утенському університеті прикладних наук, м. Утена, Литва. Це був мій перший досвід навчання за кордоном, і я не жалкую про своє рішення. Під час навчання були труднощі, але дирекція приймаючого університету допомогла вирішити проблеми. Навчання здебільшого було англійською мовою, як і спілкування з одногрупниками, які посприяли знайомству з культурою Литви. Також були розважальні вечори для студентів, що допомогло зблизитись та більше дізнатись про інших студентів.
Під час нашого навчання відбувався Erasmus+ International Week, під час якого ми їздили на екскурсію до Вільнюса. Час пролетів швидко, але я була рада отримати досвід навчання за кордоном та провести семестр в іншій країні. Програма Erasmus+ є гарною перспективою для майбутнього, тому раджу всім спробувати дану можливість."