Новини

          

Erasmus+ International Credit Mobility викладачів кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій

Викладач кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ Парфьонова Тетяна в рамках програми Erasmus+ICM з 18.11 по 27.11.2024 року відвідала Sapienza University of Rome (Department of Computer, Control and Management Engineering).

Плідн співпраця із співробітниками Sapienza University of Rome включала ряд зустрічей та обговорення. А саме було проведено:

Під час візиту відбулися зустрічі з викладачами та співробітниками кафедри, відвідано ряд лекцій. Було проведено огляд бібліотечного фонду, лабораторій робототехніки та комп'ютерної техніки. Крім того, відбулися зустрічі зі студентами різних спеціальностей.

Під час перебування Тетяна Парфьонова зустрілась із студентом групи КН б-21 нашого університету Денисом Сенатором, який в даний період перебуває на навчанні в університеті Sapienza University of Rome за програмою мобільності Erasmus+.

У результаті мобільності відбувся обмін досвідом та планування подальшої співпраці (онлайн-лекції, модернізація навчальних програм, нові мобільності). Це дозволить викладачам програми "Комп'ютерні науки" інтегрувати міжнародний досвід у навчальний процес та забезпечити постійне вдосконалення програми.

          

3 грудня 2024 року в рамках Школи проєктного менеджменту відбувся тренінг «Грант як можливість реалізувати молодіжні ініціативи»

У заході взяли участь студенти спеціальностей 292 Міжнародні економічні відносини, 073 Менеджмент та 122 Комп?ютерні науки Полтавський університет економіки і торгівлі.

Під час інтерактивного тренінгу студенти отримали практичні навички зі складання грантової заявки на участь в міжнародних конкурсах з реалізації молодіжних ініціатив.

Організаторами заходу були Кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин ПУЕТ та Агенція регіонального розвитку Полтавської області "Офіс євроінтеграції".

В результаті заходу студентська молодь підготували проєкти, які були націлені розвиток ініціатив з озеленення міста, відповідального поводження з відходами, здорового харчування, створення салону краси, відкрити антикафе та розвиток освіти упродовж життя.

P.S. Дякуємо учасникам за активність у заході та генерування цікавих ідей та круті захисти проєктів!

          

Х Міжнародна конференція «Наука і молодь в ХХІ сторіччі» – крок до нових наукових відкриттів!

28 листопада 2024 року студенти та аспіранти освітньої програми «Комп’ютерні науки» долучилися до Х Міжнародної молодіжної науково-практичної інтернет-конференції «Наука і молодь в ХХІ сторіччі»!

Секція «Комп’ютерні науки» стала платформою для активного наукового обміну, де були представлені доповіді не лише здобувачів ПУЕТ, а й учасників з інших провідних закладів освіти України:

Також до роботи секції долучилися представники закордонних вишів, зокрема Informatyka Analityczna, Jagiellonian University in Kraków.

Широка географія учасників свідчить про актуальність і важливість таких наукових платформ, які сприяють обміну ідеями, пошуку нових підходів та поглибленню співпраці між науковцями з різних куточків світу.

Дякуємо всім учасникам за змістовні доповіді та активну участь у розвитку науки!

          

Сила єдності: зустріч студентів із ГО "Спалах життя"

Сьогодні, 27 листопада 2024 року,  студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" мали унікальну нагоду поспілкуватися з представниками громадської організації "Спалах життя" (https://flashoflife.org.ua) Богдан Тіщенко, представник спілки, розповів про важливі напрямки роботи ГО, що спрямовані на підтримку нашої країни, та поділився планами на майбутнє.

Особливу увагу приділили можливостям співпраці між студентами та організацією, адже об'єднання зусиль задля спільної мети — це крок до нашої спільної Перемоги.

Щиро вдячні ГО "Спалах життя" за відкритість до співпраці та натхнення діяти заради позитивних змін! Разом ми сильніші!

          

Реалізація міжнародного проєкту «Bridges – німецько-український проект партнерства в галузі освіти, культури та громадянської дипломатії». Україно-німецький круглий стіл «Urban-X-CHANGE NETWORK ІІ: Полтавський вимір»

У сучасному світі  особливої ваги набирає освіта дорослих та неформальна освіта як інструмент сприяння участі громадян у культурному, соціальному, економічному житті  та міжнародному партнерстві.

21 листопада 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся Україно-німецький круглий стіл «Urban-X-CHANGE  NETWORK ІІ: Полтавський вимір». Цей Круглий стіл став стартовим у реалізації проєкту «Bridges – німецько-український проект партнерства в галузі освіти, культури та громадянської дипломатії».

Проєкт реалізує Німецьке об’єднання народних університетів (DVV) (Німецька асоціація освіти дорослих), за Представництва  німецької (неурядової) організації «Німецького об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україні та за фінансування Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

З боку міста Полтави  проєкт виконує Громадська організація «Центр освіти дорослих Полтавщини» у партнерстві з Полтавським університетом економіки і торгівлі. Німецькі міста партнери представлені Народним університетом Остфільдерну, Народним Університетом Фільдерштату, Народним Університетом Ляйфельден-Ехтендінген. 

Учасники Круглого столу  в Полтаві мали змогу в університетському укритті, обладнаному за кошти проєкту новому просторі URBAN  спілкуватися та штормити мізками  з питань розвитку міста та ділитися своїми напрацюваннями з  учасниками, які знаходились безпосередньо в Народних університетах німецьких міст-партнерів. Спілкування відбувалось українською та німецькою мовами із запрошенням перекладачів  німецькою стороною.

Захід розпочався вітальними словами та побажаннями плідної праці від 

керівниці проєкту Urban-X-CHANGE  NETWORK ІІ  - Liza Warncke  та  представників  партнерських міст – Stephanie Haschka, Leinfelden-Echterdingen;

Marianne Brunke, Filderstadt; Anne Rist, Filderstadt.

Круглий стіл об'єднав представників різних сфер суспільного життя Полтави – громадянського суспільства, науки, бізнесу, громади, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та їх родин, а також усіх, хто зацікавлений у розвитку міста та налагодженні міжнародної співпраці.  

Цілями заходу було визначено  сприяння міжнародній співпраці  шляхом народної дипломатії та розробка інноваційних рішень для Полтавської територіальної громади. Обмін думками, як з учасниками круглого столу оф-лайн, так і з німецькими партнерами он-лайн.

Форма проведення заходу – «Світове кафе», яка заохочувала учасників до обміну ідеями щодо впровадження іміджевих стратегій для представлення Полтави та міст партнерів на міжнародній арені.

Модераторами Круглого столу Юрієм Матвієнко та Ксенією Пивоварською був зроблений особливий акцент на концепції STREAM – Science, Technology, Reading Writing, Engineering, Arts, Mathematics. Цей підхід об'єднує різні сфери знань, стимулюючи інноваційне мислення та розвиток сучасних міських середовищ.

Робота учасників була організована за шістьма  тематичними столами, кожен із яких представляв одну з букв акроніму STREAM. За кожним столом були закріплені модератори: Ткаченко Аліна,  Горобець Олександра,  Шимановська-Діанич Людмила, Чабан Олександр, Флегантова Анна, Ольховська Олена. За сьомим столом працював штучний інтелект. Учасникам Круглого столу було запропоновано 7 питань, над кожним із яких команда працювала впродовж 15 хвилин. Далі,  за правилами «Світового кафе» команда переходила за наступний стіл і продовжувала напрацьовувати бачення, відповідаючи на наступне запитання.

Після завершення роботи модератори столів готували презентацію напрацьованих матеріалів, а учасників Круглого столу привітали гості: ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник освіти України, професор Олексій Нестуля,  перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, Начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, директор DVV International в Україні Олег Смірнов. 

Наступним етапом круглого столу була презентація модераторами  напрацювань тематичних столів з німецьким перекладом для аудиторії Народних університетів міст-партнерів. Учасники круглого столу з української сторони актуалізували цікаву інформацію про наукову, інженерну, історичну, культурну, мистецьку навіть математичну Полтаву, а німецькі партнери дізналися про  наше місто і навіть почули якою учасники круглого столу бачать Полтаву через 100 років. Особливу зацікавленість усіх учасників викликала відповідь на запропоновані запитання згенерована штучним інтелектом.

Сьоме, творче завдання учасники круглого столу виконували з особливим натхненням, адже це були креативні подарунки  міжнародним та «міжгалактичним» майбутнім партнерам від української прогресивної спільноти міста Полтави  за напрямком кожного столу. Відтак модератори презентували ці подарунки з щирістю, якою наділені українці та гумором.

На завершення круглого столу усіх присутніх привітали та подякували за активну участь його організатори – команда проєкту: Світлана Нестуля, Ольга Стефанюк та Валентина Іщенко, вони передали вітальні слова німецьким партнерам та запросили всіх учасників на вручення сертифікатів.

Network було продовжено у невимушеній атмосфері за філіжанкою кави. Модератори повідомили, що навесні нас чекає двотижневий україно-німецький культурно-освітній фестиваль, який буде організовано та проведено в не менш креативній формі.

          

Викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій активно співпрацюють з Полтавською обласною малою академією наук учнівської молоді!

Наші викладачі регулярно беруть участь у заходах, організованих МАН, спрямованих на підтримку юних дослідників. Завдяки їхньому професіоналізму та досвіду учасники отримують цінні знання, методичну підтримку та натхнення для написання і захисту науково-дослідницьких робіт.

Разом ми допомагаємо молоді розвивати інтерес до науки, відкривати нові горизонти та формувати майбутнє інноваційної України!

          

Всеукраїнський форум студентського самоврядування 2024 р.

16 листопада 2024 року в Києві відбувся Всеукраїнський форум студентського самоврядування, який об'єднав понад 200 лідерів студентської молоді з різних куточків України. Полтавський університет економіки і торгівлі на заході представив студент 1 курсу спеціальності 122 "Комп'ютерні науки" Едуард Піддубний.  

Під час форуму учасники мали змогу обговорити актуальні питання розвитку студентського самоврядування, зокрема питання співпраці з адміністраціями закладів вищої освіти, впровадження ініціатив студентів та розширення їхніх прав. Також відбулися зустрічі з провідними діячами освітньої сфери, серед яких:

Родзинкою заходу став виступ Президента України Володимира Зеленського, який взяв участь у відкритому діалозі зі студентами. Учасники ставили актуальні запитання щодо реформи освіти, розвитку студентського самоврядування та ролі молоді у формуванні майбутнього України.

Форум став чудовим майданчиком для нових ідей, знайомств і співпраці.

          

День обміну влади на кафедрі Комп’ютерних наук!

Сьогоднішня подія дозволила студентці другого курсу, Писаренко Вікторії, зайняти посаду завідувача кафедри і взяти участь у житті університету з нової перспективи.

Протягом дня наша студентка перевіряла присутність студентів на парах, переглядала та створювала новини для соціальних мереж та мала можливість долучитися до обговорення з викладачами та створення локації кафедри для майбутнього Дня відкритих дверей. Це був унікальний шанс зануритися в діяльність, яка зазвичай відбувається "за лаштунками", і відчути відповідальність, яка лежить на плечах завідувача кафедри.

Подібні заходи допомагають нашим студентам не лише побачити свою майбутню кар'єру зблизька, але й спробувати себе у різних ролях, що дає важливий досвід управління та комунікації.

 Дякуємо всім учасникам за активну участь і бажаємо натхнення в навчанні та нових звершень!

          

З Днем студента!

14 листопада 2024 року з нагоди Міжнародного дня студента було нагороджено студентів спеціальності Комп’ютерні науки за їхні успіхи в навчанні та спорті, а також розвитку студентського самоврядування. Ми пишаємося вашими досягненнями та віримо, що це лише початок великого шляху!

Щиро вітаємо Халявку Гаврила! Його внесок у наукові дослідження кафедри — це не лише велика праця, а й натхнення для всіх нас. Бажаємо не зупинятися на досягнутому, рухатися вперед і досягати нових вершин у світі науки!

Пишаємось нашими студентами, яких було нагороджено в номінації «Амбасадор ідей - 2024»: Писаренко Вікторія, Піддубний Едуард, Безкороваєва Анастасія, Шаповал Олег, Борець Микола, Прихідько Святослав, Федоренко Алевтина, Силкіна Марина, Горбуля Аліна, Дехтяренко Віталій, Харченко Вадим. Ваша енергія, креативність і активність є прикладом для всіх. Бажаємо вам нових проєктів, блискучих ідей і ще більше натхнення для розвитку!

А також вітаємо Максимову Марію за високі спортивні досягнення, срібну призерку в особистому заліку на жіночій дошці в ХХ Універсіаді Полтавщини з шахів серед закладів вищої освіти  ІІІ – ІV р.а. Бажаємо тобі незламної мотивації, нових звершень і блискучих медалей у майбутньому!

Дякуємо всім студентам кафедри за вашу працю, амбіції та жагу до знань. Ви робите нашу кафедру унікальною та сильною. Разом — до нових досягнень!

          

Дорогі студенти освітньої програми "Комп’ютерні науки", вітаємо з Днем студента!

Сьогодні — ваш день, день тих, хто сміливо занурюється у світ ІТ, долає виклики та здобуває нові знання! Нехай кожна нова тема буде захопливою, кожен рядок коду — зрозумілим, а майбутні досягнення — надихаючими. Пам'ятайте, що ви вже на шляху до великих звершень, і ми пишаємося вашим прогресом та завзяттям!

Бажаємо вам нескінченного натхнення, невичерпної енергії та чудових результатів у навчанні!

          

Студент кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій Денис Сенатор навчається в університеті Сапієнца в Римі за програмою Erasmus+

Студент другого курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" Денис Сенатор успішно пройшов відбір та став учасником програми Erasmus+ в університеті Сапієнца в Римі. У першому семестрі 2024-25 навчального року він отримав можливість поглибити свої знання у сфері ІТ та отримати міжнародний досвід навчання.

Денис поділився своїми враженнями від перебування в Італії:

"Навчання в університеті Сапієнца відкриває переді мною нові горизонти. Я маю змогу відвідувати лекції провідних професорів, працювати з сучасним обладнанням та спілкуватися з однокурсниками з різних країн світу. Культурне різноманіття та багата історія Риму надихають мене на нові досягнення. Це незабутній досвід, який допомагає мені розвиватися як фахівець та особистість."

Також Денис має поради для студентів, які планують взяти участь у програмі Erasmus+ у майбутньому:

"Не бійтеся робити крок назустріч новим можливостям. Готуйтеся заздалегідь: покращуйте знання іноземних мов, беріть участь у наукових проєктах та будьте активними у студентському житті. Програма Erasmus+ — це чудовий шанс розширити свій кругозір, знайти нових друзів та отримати безцінний досвід, який стане в нагоді у майбутній кар'єрі."

Наша кафедра пишається досягненнями своїх студентів та заохочує всіх бажаючих долучатися до міжнародних освітніх програм.

          

Анкетування стейкхолдерів 

Кафедра КНІТ знов проводе опитування потенційних роботодавців для отримання пропозицій до проєктів освітніх програм спеціальності "Комп'ютерні науки" ступеня бакалавра та магістра набору 2025 року.

Анкетування буде тривати до грудня 2024 року.

ПРОПОЗИЦІЇ ТА ЗАУВАЖЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ РОБОТОДАВЦІВ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ БАКАЛАВРСЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ»

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjm54Ohot7ZpvKKKX8TfVpk-3JVuRDUHr16ChrNeq8XlY6fg

ПРОПОЗИЦІЇ ТА ЗАУВАЖЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ РОБОТОДАВЦІВ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ» 

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWcIJrM3DLm-uPMhr3mBcpSEbmepr0v9T2gOQh_1U-TMF6WA

          

Анкетування випускників минулих років спеціальності Комп’ютерні науки

З метою проведення моніторингу задоволеності організацією освіти та освітнього процесу в ПУЕТ просимо долучитися випускників минулих років до анонімного анкетування.

Анкетування буде тривати до кінця листопада 2024 року.

Анкета для випускників спеціальності Комп’ютерні науки

          

Анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності Комп’ютерні науки ступеня бакалавра в І семестрі 2024-2025 н.р.

З метою проведення моніторингу якості освітніх програм та реалізації принципу «студентоцентрованого навчання» просимо долучитися здобувачів вищої освіти 1-4 курсу ступеня  бакалавра до анонімного анкетування за результатами навчання в І семестрі 2024-2025 навчального року.

Анкетування буде тривати до 18  листопада 2024 року.

Анкета для студентів ступеня баклавра освітньої програми  «Комп’ютерні науки» 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2U4QdtsAQprwOMY89MJRiIHr8bv4eXEZFErFU4_7L5PD4IQ/viewform?usp=sharing

          

Практичний досвід – це ключ до успішної кар'єри, і ми раді підтримувати студентів на цьому шляху!

На освітній програмі Комп’ютерні науки пропагується практико-орієнтований підхід до навчання та забезпечення здобувачів освіти необхідною інформаційною підтримкою.

6 та 7 листопада 2024 року наші студенти мали чудову можливість отримати актуальну інформацію та почати підготовку до виробничої практики!

На зустрічі з директором Центру зв’язків з виробництвом Світланою Коломієць, студенти 1, 2 та 3 курсів дізналися про всі деталі та процедури проходження практики. Пані Світлана детально розповіла про вимоги, можливості та особливості кожного етапу практики, щоб наші студенти могли впевнено розпочати підготовку до майбутньої професійної діяльності. 

          

Ніч науки в стилі Хелловін: страшні ігри та моторошні тату від ОП "Комп'ютерні науки"**

31 жовтня 2024 року відбувся особливий захід – Ніч науки, цього разу присвячений святу Хелловін! Освітня програма "Комп'ютерні науки" додала до святкової атмосфери інтригуючу локацію Digital Nightmare: Хелоуін в ІТ. Учасники мали можливість відчути адреналін у страшних іграх на PlayStation та зробити моторошні тату, що довершили образ для найсміливіших!

Дякуємо всім, хто приєднався до нас на цьому особливому заході! Нехай цей Хелловін надихає на нові відкриття та розширення меж у світі ІТ

          

Викладачі Освітньої програми "Комп'ютерні науки" – завжди поруч зі студентами!

Наші студенти знають, що можуть розраховувати на підтримку та допомогу в навчанні. Викладачі Освітньої програми "Комп'ютерні науки" постійно проводять консультації не тільки в онлайн, а й в офлайн режимі, підлаштовуючи їх під зручний для студентів час. Ми розуміємо, наскільки важливо мати доступ до відповідей на запитання та підтримку в будь-який момент навчального процесу.

Залишаємося з вами на кожному кроці вашого шляху до успіху!

          

День відкритих дверей у ПУЕТ

25 жовтня 2024 року у #ПУЕТ ми вчергове зустрілися з абітурієнтами на Дні відкритих дверей!

Сьогодні кафедра комп'ютерних наук та інформаційних технологій радо відкрила двері для майбутніх студентів! Ми знайомили абітурієнтів з унікальними можливостями, які відкриває навчання у нашому університеті: від сучасних навчальних програм до інноваційних ІТ-лабораторій, де студенти можуть отримати практичний досвід.

Під час заходу наші викладачі розповіли про кар'єрні перспективи у сфері ІТ, роль новітніх технологій у навчанні та можливості для участі в цікавих проектах і стартапах. Наші студенти поділилися власними історіями успіху та розповіли про свій шлях в ІТ, мотивуючи і надихаючи нове покоління!

Дякуємо всім, хто завітав на День відкритих дверей! Ми віримо, що саме тут починається ваш шлях до великих звершень і реалізації найсміливіших ІТ-мрій. Чекаємо на вас серед студентів ПУЕТ вже зовсім скоро! Приєднуйтесь до нашої університетської родини та творіть великі зміни і відкриття!

          

ВІДКРИТА ЗУСТРІЧ З ЕКСПЕРТАМИ ЩОДО АКРЕДИТАЦІЇ ОП “КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ” ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ У ПОЛТАВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ

Запрошуємо 30 жовтня 2024 року усіх бажаючих завітати на відкриту зустріч з експертною групою з проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку за ОП «Комп'ютерні науки» для другого (магістерського) рівня вищої освіти .

Мета відкритої зустрічі – спілкування з усіма особами, зацікавленими в процесі акредитації освітньої програми.

ЄДЕБО 23080. Полтавський університет економіки і торгівлі. ОП «Комп'ютерні науки» для другого (магістерського) рівня вищої освіти

Час: 30 жовтня 2024 року, початок о 14:30, закінчення о 15:00 (згідно з погодженою програмою візиту)

Підключитись до конференції: https://us02web.zoom.us/j/85127157428

Ідентифікатор конференції: 85127157428

Код доступу: 402190

          

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки за другим (магістерським)  рівнем вищої освіти

Відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 14 жовтня 2024 року № 1045-Е в Полтавському університеті економіки і торгівлі з 29 по 31 жовтня 2024 року буде проведена акредитаційна експертиза у віддаленому (дистанційному) режимі освітньої програми «Комп’ютерні науки» за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

          

Анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності Комп’ютерні науки ступеня магістра в І семестрі 2024-2025 н.р.

З метою проведення моніторингу якості освітніх програм та реалізації принципу «студентоцентрованого навчання» просимо долучитися здобувачів вищої освіти 2 курсу ступеня  магістра до анонімного анкетування за результатами навчання в І семестрі 2024-2025 навчального року.

Анкетування буде тривати до  середини листопада 2024 року.

Анкета для студентів ступеня магістра освітньої програми  «Комп’ютерні науки» 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeI4Ig_0An1gVQqmsQcchnNQ1
hx4lmuq9ag7p681uiD_EV1GA/viewform?usp=sharing

          

Вебінар від Kharkiv IT Cluster та ErgoServ на тему: «Ефективний PM: огляд основних інструментів для управління проектами в ІТ»

Студенти освітньої програми «Комп’ютерні науки» долучилися до заходу від Kharkiv IT Cluster та ErgoServ на тему: «Ефективний PM: огляд основних інструментів для управління проектами в ІТ», який відбувся 23 жовтня 2024 року. Спікерка: Тичинська Юлія — Керівник проекту ErgoServ (https://www.ergoserv.com/)

Що було обговорено?

Особливо це було цікаво студентам магістрам, які наразі вивчають дисципліну  Бізнес аналіз та проектний менеджмент в ІТ.

Запис заходу: https://www.youtube.com/watch?v=H7PcFI57Lrw

          

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до вебінару з нагоди Міжнародного дня академічної доброчесності!

23 жовтня 2024 року, науково-педагогічні працівники кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій взяли участь у методичному семінарі «Інституційне забезпечення принципів академічної доброчесності», який провів Віталій Шаповалов - уповноважена особа зі сприяння академічній доброчесності ПУЕТ. На семінарі розглядалися основні підходи до забезпечення академічних стандартів у навчальному процесі та науковій діяльності, а також обговорювалися механізми підвищення прозорості та відповідальності в академічному середовищі.

Ці заходи підкреслюють важливість підтримки академічної доброчесності як основи якісної освіти та наукових досягнень.

          

Erasmus+ International Credit Mobility

Вітаємо нашу колегу, викладачку кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Тетяну Парфьонову, яка пройшла відбір за програмою Erasmus+ KA1 International Credit Mobility!

Це вагомий здобуток, і ми раді повідомити, що Тетяна Парфьонова відвідає Sapienza University of Rome, де співпрацюватиме з Department of Computer, Control and Management Engineering. Бажаємо їй плідної роботи, натхнення та нових досягнень під час цієї міжнародної академічної мобільності!

Нехай ця подорож стане джерелом цінного досвіду та відкриє нові перспективи для подальшого розвитку!

          

Студенти бакалаври та магістри освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до вебінару з нагоди Міжнародного дня академічної доброчесності!

22 жовтня 2024 року відбувся захід «Антиплагіат: друзі чи вороги?», де розглядали важливі питання щодо використання антиплагіатних систем. Студенти дізналися, як працюють системи перевірки на плагіат, чому вони є важливими інструментами для забезпечення академічної доброчесності, та як ефективно підвищувати унікальність своїх робіт. Захід допоміг зрозуміти, що антиплагіатні системи можуть стати не лише корисними помічниками, а й важливою частиною освітнього процесу, сприяючи формуванню чесних академічних практик.

          

Вітаємо наших талановитих першокурсників освітньої програми "Комп'ютерні науки"! 

Ви показали неймовірну енергію та креативність під час "Дебюту першокурсника" і створили справжнє свято на сцені. Ваш творчий номер був сповнений натхненням, позитивом та справжнім командним духом! 

Пишаємось вашими успіхами та тим, що ви вже з першого курсу активно долучаєтеся до життя університету. Бажаємо вам і надалі досягати нових вершин як у навчанні, так і в творчості. Ви — справжні зірки!

Дякуємо вам за яскраві емоції та чудовий виступ!

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" продовжують невпинно рухатися до своїх кар'єрних цілей!

17 жовтня 2024 студенти долучилися до ексклюзивної лекції від команди NIX на тему "Шлях від джуна до тімліда". Лекцію проводив провідний експерт Антон Шевчук, який поділився своїм багаторічним практичним досвідом та цінними спостереженнями.

На зустрічі обговорювали актуальні тенденції ІТ-сфери, а також було багато корисних порад щодо розвитку кар'єри для початківців. Студенти мали можливість отримати відповіді на свої питання та навіть взяти участь у розіграші призів! 

Дякуємо команді NIX за корисний і натхненний захід, який мотивує на подальший професійний ріст!

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" продовжують відкривати для себе світ ІТ!

17 жовтня 2024 року вони долучилися до цікавого заходу від компанії Digicode. Під час зустрічі обговорювалися різні типи компаній у сфері ІТ, необхідні навички для успішної кар'єри та особливості роботи в самій Digicode.

Такі заходи допомагають студентам отримувати цінні знання та розуміння сучасного ринку праці, готуючи їх до майбутніх професійних викликів. Дякуємо Digicode за можливість долучитися до зустрічі та за корисну інформацію!

          

Участь студентів магістрів спеціальності «Комп'ютерні науки» у І Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «ІТ-простір сьогодення: тенденції, інновації та перспективи розвитку»

16 жовтня 2024 року студенти-магістри спеціальності «Комп’ютерні науки» Микитенко Віталій, Волков Владислав, Воробйов Ігор, Задворкін Максим, Лукаш Денис взяли участь у І Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «ІТ-простір сьогодення: тенденції, інновації та перспективи розвитку». Захід був організований Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна на базі кафедри інформаційних технологій та математичного моделювання Навчально-наукового інституту «Каразінський банківський інститут» за підтримки Харківського ІТ Кластеру.

Студенти ПУЕТ продемонстрували високий рівень підготовки та активно долучилися до обговорення актуальних питань в галузі інформаційних технологій. Тематика конференції охоплювала інновації у сфері ІТ, новітні тенденції розвитку інформаційних технологій та перспективи їх застосування в різних галузях.

Участь у таких заходах дає можливість нашим студентам не тільки розширити свої знання, але й отримати цінний досвід, обмінятися ідеями з іншими учасниками та встановити корисні професійні контакти.

Плідної наукової праці нашим магістрантам!!!

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до презентації програми професійного стажування у Болгарії

15 жовтня 2024 року в рамках марафону презентацій міжнародних можливостей під час зимових та літніх канікул у 2024-25 н.р. студенти Кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ взяли участь у презентації програм літнього та зимового стажування у Республіці Болгарія.

На заході обговорювались питання щодо того, як

Цей захід став чудовою нагодою для студентів дізнатись про можливості університету, які допоможуть здобувачам отримати професійний досвід, розширити світогляд, оволодіти новими навичками, стати більш конкурентоспроможними на ринку праці та збагатити своє життя новими враженнями. 

Без сумніву, програма міжнародного стажування може стати платформою для професійного та особистісного зростання студентів, а також внесе вагомий вклад в їх майбутній успіх. 

Дякуємо Міжнародному науково-освітньому центру ПУЕТ за організацію заходу.

          

У день 63-го народження Полтавського університету економіки і торгівлі ми радо зустрілися з абітурієнтами на Дні відкритих дверей! 

12 жовтня 2024 року Кафедра Комп'ютерних наук та інформаційних технологій із задоволенням вітала майбутніх студентів та ділилася інформацією про можливості, які відкриваються перед ними в нашому університеті. Ми познайомили абітурієнтів з навчальними програмами, новітніми технологіями та перспективами розвитку в галузі ІТ.

Дякуємо всім, хто відвідав наш захід, і сподіваємось побачити вас серед студентів ПУЕТ вже зовсім скоро!  Разом ми зможемо досягти нових висот і реалізувати найсміливіші мрії. Приєднуйтесь до нашої дружної університетської родини та будьте частиною великих змін і відкриттів! 

          

Сьогодні, 12 жовтня 2024 року святкуємо 63-й день народження Полтавського університету економіки і торгівлі!  Це визначна подія, яка об'єднує усіх нас – викладачів, студентів та випускників – у спільній любові до рідної альма-матер.

З нагоди Дня народження ПУЕТ та Дня працівників освіти випускники, студенти, колектив кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій отримали грамоти та відзнаки за сумлінну працю і вагомий внесок у розвиток університету. Це визнання мотивує нас продовжувати працювати на благо нашої спільноти, впроваджувати інновації та досягати нових вершин.

Вітаємо ПУЕТ з днем народження та бажаємо університету подальшого процвітання, нових здобутків і успішних проєктів!  Нехай кожен новий рік приносить ще більше можливостей, натхнення і яскравих моментів для всієї нашої університетської родини! 

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до презентації стажування в Німеччині!

9 жовтня 2024 року наші студенти мали можливість дізнатися більше про можливості стажування в Німеччині, що відкривають нові перспективи для професійного та особистісного розвитку.

Такі зустрічі є надзвичайно важливими для студентів, оскільки вони не тільки розширюють кругозір, а й надають практичні поради щодо міжнародних стажувань, дозволяючи поглибити знання про європейський ринок праці та вимоги до ІТ-спеціалістів у міжнародних компаніях.

Ми віримо, що подібні ініціативи допомагають нашим студентам бути готовими до глобальних викликів і дають можливість застосовувати здобуті знання у міжнародних проєктах. Це цінний досвід, який прокладає шлях до майбутніх кар'єрних досягнень.

          

Студенти магістри освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до вебінару від Kyivstar.Tech!

9 жовтня 2024 року в рамках дисципліни "Бізнес аналіз та проектний менеджмент в ІТ" студенти магістри взяли участь у вебінарі на тему "Scaling Scrum у Kyivstar.Tech".

На вебінарі обговорювались ключові питання, що стосуються масштабування ІТ-розробки:

Також були розкриті секрети успішної розробки, включно з роботою зі стейкхолдерами та ціннісною декомпозицією фіч на етапі діскавері.

Цей вебінар став чудовою можливістю для студентів не лише поглибити знання з методології Scrum, а й отримати практичні поради для майбутньої роботи у сфері IT.

Детальніше про захід можна дізнатися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=F0-QmhaloTg

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до лекції від EPAM!

8 жовтня 2024 року наші студенти відвідали лекцію на тему "Шлях до кар'єри та можливості для студентів" від представників ІТ-компанії EPAM.

На лекції обговорювалися перспективи кар'єрного розвитку в IT, необхідні навички для успішного старту та можливості для студентів. Цей захід допоміг студентам дізнатися більше про реальний ринок праці та визначити свої наступні кроки на шляху до професійного успіху.

Дякуємо EPAM за корисну інформацію та натхнення для майбутніх професіоналів!

          

Викладачі кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій увійшли до рейтингу "ТОП – 20 найкращих НПП ПУЕТ" 2024 р.!

Викладачі нашої кафедри — Оксана Кошова та Олена Ольховська — увійшли до рейтингу "ТОП – 20 найкращих науково-педагогічних працівників ПУЕТ".

Це визнання підкреслює їхній професіоналізм, відданість справі та активну наукову діяльність. Ми пишаємося тим, що в нашій команді є такі талановиті та натхненні фахівці!

Деталі рейтингу можна переглянути за посиланням: [ТОП – 20 найкращих НПП ПУЕТ]( https://puet.edu.ua/wp-content/uploads/2024/10/rejtyng_npp2024.pdf )

Вітаємо наших викладачів і бажаємо їм подальших професійних успіхів, нових наукових досягнень та натхнення!

          

Збереження ментального здоров'я - одне з головних завдань сьогодення!

Студенти освітньої програми «Комп'ютерні науки» ступеня бакалавра та магістра Кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ активно долучилися 1.10.2024 р. до онлайн семінару, що організовано психологічною асоціацією.

На заході піднімалось багато різних надважливих питань по збереженню ментального та психологічного здоров'я. Зокрема, керівниця психологічної служби Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, к. соц. наук, доц. Лазаренко Вікторія Іванівна, розглянула основні етапи оптимізації процесу адаптації першокурсників до ЗВО.

Дякуємо організаторам заходу, який став важливим кроком у напрямку зміни ставлення до ментального здоров'я та підвищення обізнаності з цього питання.

          

Дякуємо нашим захисникам і захисницям за їхній подвиг та віримо у нашу спільну Перемогу!

1 жовтня 2024 року студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" Полтавського університету економіки і торгівлі взяли участь у лекції «День захисників і захисниць України: герої минулого і сьогодення», яку провела викладачка кафедри педагогіки та суспільних наук Тамара Олексіївна Костиренко. Почесним гостем став Герой України, військовослужбовець ЗСУ Іван Чорний. Іван підкреслив значну роль молоді у нинішніх подіях та майбутньому відновленні держави. Лекція завершилася загальною хвилиною мовчання та спільним виконанням Державного Гімну України.

Ми щиро дякуємо нашим захисникам і захисницям за їхній подвиг та віримо у нашу спільну Перемогу!

          

Академічна доброчесність як фундамент успіху: студенти магістранти освітньої програми «Комп'ютерних наук» отримали сертифікати з курсу «Академічна доброчесність в університеті»!

Студенти магістерської освітньої програми Комп'ютерні науки у вересня 2024 року успішно завершили курс «Академічна доброчесність в університеті», викладач курсу Сергій Квіт — директор Центру забезпечення якості освіти НаУКМА, доктор філологічних наук, PhD, професор, співавтор Закону «Про вищу освіту» (2014) та розробник «Дорожньої карти реформування вищої освіти в Україні» (2018).

Вітаємо наших студентів із здобуттям сертифікатів за цей курс!

Освітня програма «Комп'ютерні науки» не тільки готує висококваліфікованих фахівців у галузі ІТ, але й активно пропагує академічну доброчесність серед своїх студентів. Ми впевнені, що успіх у професійній діяльності починається з етики, відповідальності та поваги до наукових принципів.

Детальніше про курс можна дізнатися за посиланням: [Academic Integrity at the University](https://vumonline.ua/course/academic-integrity-at-the-university/)

Ще раз вітаємо студентів із новим досягненням та бажаємо успіхів у майбутніх проєктах!

Всі сертифікати за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1LPaGa-bUBUt7yFKfz_I14cr5choTYDtm?usp=drive_link

          

Консультаційна підтримка від викладачів кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій!

Щосуботи викладачі нашої кафедри проводять спеціальні консультаційні заняття для студентів. Це важлива частина нашої роботи, спрямована на те, щоб допомогти студентам у вирішенні навчальних завдань, підготовці до іспитів, а також у роботі над проєктами.

Під час цих консультацій студенти мають можливість отримати індивідуальні поради від досвідчених викладачів, які допоможуть зрозуміти складні теми, покращити свої навички та підготуватися до подальших кроків у навчанні та професійній діяльності. Ми завжди готові підтримати наших студентів на шляху до успіху!

Запрошуємо всіх студентів активно долучатися до цих консультаційних зустрічей — разом ми подолаємо будь-які труднощі та досягнемо нових вершин!

          

**Наші студенти знову роблять добрі справи!**

25 вересня 2024 року студенти освітньої програми «Комп'ютерні науки» активно долучилися до благодійного ярмарку, демонструючи не лише свої таланти, але й велике серце.

Ми неймовірно горді, що наші першокурсники та другокурсники так активно долучилися до цього заходу! Вони пригощали всіх смачними смаколиками, проводили цікаві гадання та робили чудові тимчасові тату. А особливу увагу привернув продаж картин, які для благодійного заходу передав художник Діденко Руслан, подарувавши нам свій талант і можливість підтримати важливі ініціативи.

Дякуємо нашим студентам за їхню ініціативність, креативність і бажання допомагати! Ви справжні молодці! Разом ми робимо світ кращим! 

          

Навчальний процес у ПУЕТ — студентоцентрований та неперервний!

Сьогодні, 10 вересня 2024 року, відбулися зустрічі студентів 1-4 курсів освітньої програми «Комп'ютерні науки» з ректором університету, д.і.н., професором Олексієм Нестулею, та директоркою інституту денної освіти, к.т.н., доцентом Аліною Ткаченко.

Обговорювали важливі питання:

На зустрічі також були присутні завідувачка кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Ольховська Олена та куратори академічних груп, які підкреслили важливість підтримки студентів у навчанні та розвитку.

Викладачі кафедри  завжди відкриті для консультативної роботи та підтримки студентів! Наші викладачі проводять регулярні консультації як офлайн, так і дистанційно, щоб кожен студент мав змогу отримати допомогу та поради.

 Ми працюємо для вас, допомагаючи вам досягати успіхів у навчанні та професійному розвитку!

          

Кожен сертифікат – це новий крок на шляху до вершин майстерності і нових досягнень

Викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олена Ольховська та Оксана Кошова отримали сертифікати за участь у серії заходів "Uni-biz Bridge: освіта в умовах кризи" від UGEN!

З 26.08.24 по 29.08.24 наші викладачі взяли участь у низці зустрічей, присвячених актуальним викликам та стратегіям взаємодії освіти з бізнесом у складні часи. Ключовими темами спікерів були:

Дякуємо організаторам та всім учасникам за цінний досвід! Ці знання допоможуть нам вдосконалювати освітній процес та відповідати на виклики сучасності! 

          

Зустріч для студентів освітньої програми "Комп'ютерні науки" магістерського рівня вищої освіти!

Сьогодні, 10.09.24 р., відбулася важлива зустріч для студентів освітньої програми "Комп'ютерні науки" магістерського рівня вищої освіти!

На зустрічі студенти мали можливість поспілкуватися з гарантом освітньої програми, а також з директоркою Інституту денної освіти. Ця зустріч стала чудовою можливістю для студентів обговорити найактуальніші питання, пов'язані з організацією навчального процесу.

Основні питання, що обговорювалися:

· Організація навчального процесу: як правильно поєднувати роботу і навчання.

· Безпека під час навчання: особлива увага була приділена заходам безпеки під час повітряних тривог та створенню умов для безпечного навчання в університеті.

· Академічна доброчесність: питання етики, відповідальності та дотримання академічних стандартів, які є невід'ємною частиною якісної освіти.

· Індивідуальна освітня траєкторія: гарант провела детальний інструктаж з процедури формування індивідуальної освітньої траєкторії, що дозволяє кожному студенту гнучко підходити до навчального процесу, обираючи напрямки, які найкраще відповідають його цілям та інтересам https://puet.edu.ua/.../do-uvagy-studentiv-1-kursu.../

Також, нагадали студентам про графік консультацій, які відбуваються щосуботи http://www.matmodel.puet.edu.ua/ . Це чудова можливість отримати допомогу від викладачів та обговорити питання, що виникають під час навчання.

Дякуємо всім, хто долучився до зустрічі, за відкритий діалог та активну участь. Разом ми продовжуємо рухатися вперед, забезпечуючи якісний освітній процес навіть у складні часи!

          

Міжнародна академічна мобільність Еразмус+

Студентка освітньої програми Комп'ютерні науки Сірооченко Аліна отримала можливість продовжити навчання в Литві та провести у Вільнюському університеті прикладних наук І семестр 2024-2025 н.р. Ти вже напевно неодноразово чув про програму міжнародної академічної мобільності Еразмус+, але так і не наважився подати заявку? Запрошую слідкувати за новинами на сайті університету та в соціальних мережах Міжнародного науково-освітнього центру та долучатися до нових конкурсів, інформація про які буде публікуватися у найближчі місяці.

А сьогодні до вашої уваги відгук студентки 3 курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" Сірооченко Аліни - учасниці програми обміну в Вільнюському університеті прикладних наук (Литовська Республіка).

"Ця поїздка залишила незабутні враження. Окрім нових знань, я знайшла багато друзів і повністю поринула в культуру та традиції Литви. Ці 5 місяців стали одними з найбільш насичених у моєму житті.

Я значно поглибила свої знання в програмуванні та здобула цінний досвід роботи в команді. Моя англійська мова значно покращилася. Я відвідала багато цікавих і визначних місць Литви. Разом із друзями ми побували в Тракайському замку, піднялися до пам'ятки Три Хрести, подолавши велику кількість сходинок, і насолодилися захопливим видом на Старе місто Вільнюса. Також вдалося потрапити в парк сакур, де під час цвітіння збираються не тільки туристи, але й місцеві жителі, які влаштовують пікніки. Я скуштувала традиційні литовські страви, відвідала ярмарки та всі можливі заходи в центрі Вільнюса.

Ця подорож дала мені більше, ніж я очікувала. Вона розширила мої горизонти, подарувала незабутні враження та цінний досвід, який залишиться зі мною на все життя. Еразмус став для мене не лише освітньою можливістю, а й джерелом натхнення для майбутніх звершень."

Гарна новина в тому, що студентка отримала можливість продовжити навчання в Литві та провести у Вільнюському університеті прикладних наук І семестр 2024-2025 н.р.

Бажаємо Аліні удачі та нових звершень!

          

Студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" в ПУЕТ продовжують навчання, незважаючи на виклики часу!

Незважаючи на повітряні тривоги та складну ситуацію в країні, наші студенти не зупиняються на шляху до знань. Навчальний процес триває в офлайн режимі, а для студентів старших курсів організовано дистанційне навчання.

Крім того, для студентів розроблено графік консультацій з викладачами, де кожен може отримати допомогу та відповіді на всі питання, пов'язані з навчанням. Підтримуємо та допомагаємо нашим студентам навіть у найскладніші часи!

          

Презентація проєкту "Нові можливості для закладів вищої освіти" 

6 вересня 2024 року викладачі кафедри КНІТ взяли участь у презентації проєкту "Нові можливості для закладів вищої освіти" від Kharkiv IT Cluster!

Ці проєкти спрямовані на підтримку студентів, абітурієнтів, викладачів і сприяють підвищенню якості вищої освіти в ІТ-сфері. 

Разом будуємо сучасну освіту! 

          

Привітання першокурсників спеціальності "Комп'ютерні науки"

Шановні студенти!

Щиро вітаємо вас із початком нового навчального року та вступом на освітню програму "Комп'ютерні науки"! Ви зробили важливий крок на шляху до вашого професійного майбутнього, і ми раді вітати вас у спільноті Полтавського університету економіки і торгівлі.

Цей рік обіцяє бути цікавим і насиченим новими знаннями, відкриттями та можливостями. Ви обрали сферу, яка стрімко розвивається, впливає на всі аспекти сучасного життя і має безмежні перспективи. Разом із викладачами, ви будете вивчати новітні технології, розробляти інноваційні рішення і формувати навички, що стануть основою вашого успіху.

Не бійтеся викликів, які можуть зустрітися на вашому шляху. Саме вони допоможуть вам стати сильнішими, впевненішими у своїх знаннях і вміннях. Ваші зусилля та прагнення до розвитку обов'язково принесуть результати, які відкриють перед вами безліч дверей у майбутньому.

Бажаємо вам натхнення, цікавих проєктів та успіхів у всіх починаннях! Нехай цей навчальний рік стане для вас часом зростання, нових досягнень і незабутніх моментів!

          

Шановні студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" та викладачі кафедри КНІТ!

Вітаємо Вас від щирого серця з початком нового 2024-25 навчального року!

Хочемо побажати вам успіхів у процесі освоєння нового, удачі, бадьорості і здоров’я, радості відкриттів.

Нехай всі накопичені знання допоможуть вам надалі, нехай кожен з вас знайде в житті своє захоплення, нехай навчання для вас буде пізнавальним і цікавим. 

          

Випускниця освітньої програми Комп'ютерні науки ПУЕТ Ольга Корсун дебютує на Олімпійських іграх у змаганнях з потрійного  стрибка

Сьогодні, 2 серпня 2024 р., випускниця освітньої програми Комп'ютерні науки ПУЕТ Ольга Корсун, виступить на літніх Олімпійських іграх у Парижі у змаганнях з потрійного  стрибка.

Наша випускниця Ольга Корсун розпочне змагання о 19:15 у кваліфікації до фіналу з потрійного стрибка. Це буде її перша Олімпіада. Цьогоріч вона дебютувала на чемпіонатах Європи та досягла фіналу, посівши 12-те місце.

Бажаємо нашій землячці, випускниці ПУЕТ успіху на змаганнях та будемо вболівати за неї!

https://suspilne.media/poltava/804593-poltavka-olga-korsun-ta-oleksandr-hiznak-2-serpna-vistuplat-na-olimpiadi/

          

Вітаємо випускників освітньої програми «Комп’ютерні науки» з отриманням дипломів бакалавра Полтавського університету економіки і торгівлі! 

3 липня 2024 р. ми святкуємо важливу подію в житті наших студентів, які пройшли довгий шлях навчання, зусиль та натхнення. Цей диплом — результат вашої наполегливої праці, відданості та прагнення до знань.

Бажаємо вам успіхів у професійній кар'єрі, нових досягнень та незабутніх вражень! Пам'ятайте, що перед вами відкриті безмежні можливості, і ми впевнені, що кожен з вас зробить значний внесок у розвиток інформаційних технологій та комп'ютерних наук.

Дякуємо всім викладачам та співробітникам університету за підтримку та допомогу нашим студентам на шляху до цієї важливої мети.

Щиро вітаємо та пишаємося вами! 

          

Вітаємо старшого викладача кафедри КНІТ Оксану Оріхівську із стипендією молодим вченим  Полтавської міської ради !

1 липня 2024 р. Полтавська міська рада прийняла рішення про призначення іменних стипендій Полтавської міської ради молодим вченим м. Полтава. Із 10 стипендіатів 2 працюють саме у ПУЕТ. Це Пивоварська Ксенія Каринівна, кандидат філософських наук, старша викладачка кафедри педагогіки та суспільних наук, наукова співробітниця Навчально-наукового інституту лідерства, і Оріхівська Оксана Григорівна, старший викладач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Ця стипендія призначається з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року.

Вітаємо наших молодих науковців та зичимо подальших успіхів!

https://puet.edu.ua/news/vitayemo-vykladachok-puet-iz-pryznachennyam-imennoyi-stypendiyi-poltavskoyi-miskoyi-rady/

          

Внутрішня академічна мобільність студентів ЛТЕУ в 2-му семестрі 2023-24 н.р. на освітній програмі Комп’ютерні науки

В 2 семестрі 2023-24 н.р. з 26 лютого 2024 року по 30 червня 2024 року студенти 2 курсу ступеня бакалавра Львівського торговельно-економічного університету спеціальності 122 Комп’ютерні науки ОП «122 Комп’ютерні науки» Мелешко Остап та Опалюк Ілля за програмою внутрішньої академічної мобільності вивчили дисципліну «Теорія ймовірностей та математична статистика» (4 кредити), яку викладають для студентів 2 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки (освітня програма «Комп’ютерні науки»).

Навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти проходило відповідно до угоди про співпрацю щодо реалізації програми академічної мобільності між Полтавським університетом економіки і торгівлі та закладом вищої освіти-партнером Львівським торговельно-економічним університетом від 30.08.2023р. та згідно наказу ПУЕТ №67-Н від 22.02.24 р.

Результати навчання обговорено на засіданні кафедри КНІТ 28 червня 2024 року протокол №13.

В кінці навчання студенти Львівського торговельно-економічного університету отримали сертифікати.

          

Вітаємо студентів освітньої програми "Комп'ютерні науки" із завершенням 2023 – 2024 навчального року!

Шановні студенти!

Щиро вітаємо вас із успішним завершенням навчального року! Ваші зусилля, працьовитість і відданість навчальному процесу дали чудові результати. Ви подолали всі виклики і довели, що готові до нових досягнень у світі комп'ютерних наук.

Ваші знання та навички, набуті протягом цього року, стали міцною основою для подальшого професійного зростання. Ви опанували складні дисципліни, брали участь у захопливих проєктах і показали себе справжніми фахівцями у своїй галузі.

Особлива подяка всім викладачам, наставникам та співробітникам університету, які підтримували і надихали вас на цьому шляху. Ваша підтримка була незамінною.

 Бажаємо вам яскравого літа, сповненого нових вражень та відпочинку. Нехай наступний навчальний рік принесе ще більше знань, можливостей і досягнень. Ви – наше майбутнє, і ми впевнені, що ваші успіхи стануть гордістю нашого університету!

 

          

Освітня синергія: візит студентів Полтавського кооперативного коледжу до ПУЕТ

26 червня 2024 р. ми радо вітали студентів Полтавського кооперативного коледжу освітньо-професійної програми “Інженерія програмного забезпечення” в ПУЕТ. Вони завітали до нашого університету, щоб познайомитися з матеріально-технічною базою та взяти участь у цікавому майстер-класі від студентів освітньої програми “Комп’ютерні науки”.

Гості мали можливість дізнатися більше про навчальний процес і можливості, які надає ПУЕТ для розвитку в сфері IT.

Під час майстер-класу, проведеного нашими талановитими студентами, гості отримали корисні знання та практичні навички, які стануть у нагоді в їхній майбутній професійній діяльності.

Ми вдячні всім учасникам за активну участь і сподіваємося на подальшу співпрацю!

          

Захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки ступеня бакалавра

12-13 червня 2024 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти денної форми навчання спеціальності «Комп’ютерні науки» освітньої програми «Комп’ютерні науки».

Кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій була проведена значна робота з підготовки студентів до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 23 студенти денної форми навчання ступеня бакалавра.

Роботи студентів оцінювала Екзаменаційна комісія. Голова комісії – професор кафедри комп’ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор, доктор фіз.-мат. наук, Колєчкіна Людмила Миколаївна.

Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи веб-конференцій BigBlueButton та проводився у відповідності до вимог освітньої програми бакалавра зі спеціальності Комп’ютерні науки.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «бакалавр з комп’ютерних наук».

Вітаємо всіх студентів із успішним захистом та бажаємо подальших успіхів на наступному магістерському рівні!

          

Захопливий світ програмування: зустріч з учнями Ліцею №33

6 червня 2024 року кафедра комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ радо вітала учнів Ліцею №33 Полтавської міської ради, які цікавляться програмуванням.

Для наших гостей викладач кафедри КНІТ Олексійчук Юрій провів захоплююче заняття на тему “Розробка елементів web-сервісу за допомогою мови Java та фреймворку Spring”.

Під час заняття учні дізналися про основи створення веб-сервісів, ознайомилися з можливостями мови програмування Java та популярного фреймворку Spring. Вони мали можливість побачити практичні приклади, поставити запитання та отримати цінні поради від досвідченого викладача.

Такі заходи надзвичайно важливі для заохочення молоді до вивчення програмування та розвитку навичок у цій сфері. Ми раді, що змогли поділитися своїми знаннями та надихнути майбутніх фахівців.

Дякуємо учням Ліцею №33 за активну участь та цікавість до програмування! Сподіваємось на нові зустрічі та співпрацю!

          

Всеукраїнський форум «Дні освітнього лідерства» від Національного університету «Запорізька політехніка»

6 та 7 червня 2024 року викладачі Кафедраи комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до Всеукраїнського форуму «Дні освітнього лідерства» від Національного університету «Запорізька політехніка».

Тема: “Майбутнє української освіти: лідерство, яке змінює”.

Мета форуму: розвиток освітньої системи України, інтеграція до європейського освітнього простору, формування зрозумілої та відкритої системи вищої освіти, розвиток потенціалу закладів вищої освіти.

Цей захід є чудовою можливістю для обговорення інноваційних підходів у сфері освіти, обміну досвідом та пошуку нових шляхів розвитку освітнього процесу. Наші викладачі радо долучилися до дискусій, прослухали надихаючі виступи експертів, спрямовані на підвищення якості вищої освіти.

Дякуємо організаторам та партнерам за таку чудову можливість!

          

Підсумки зустрічі Speaking Club!

4 червня 2024 року в рамках Марафону з якості в ПУЕТ та з нагоди 20-річчя Кафедри Комп’ютерних наук та  інформаційних технологій сумісно із кафедрою Ділової іноземної мови відбулось засідання “Speaking Club” на тему “Штучний інтелект в авангарді наукової думки – можливості та загрози”. 

Зустріч пройшла в змішаному форматі в мультимедійній аудиторії кафедри КНІТ 435.

Студенти гр. КН б – 11 Сенатор Денис, гр. КН б – 31 Голишко Єгор, Лушина Анастасія, Ткачов Віталій зробили цікаві та пізнавальні доповіді. Відбувалось жваве обговорення теми та обмін думками. 

Цей Speaking Club став чудовим завершенням навчального року та марафону якості в ПУЕТ, надавши студентам можливість покращити свої навички англійської мови та дізнатися більше про захоплення одне одного.

Очікуємо на нові цікаві зустрічі в наступному навчальному році.

Дякуємо всім за активну участь у заході! 

          

Зустріч з директоркою Навчально-наукового інституту денної освіти Аліною Ткаченко

3 червня 2024 року відбувся важливий онлайн захід для студентів освітньої програми "Комп'ютерні науки" за участі директорки  інституту Ткаченко Аліни, гарантів освітніх програм та педагогічних працівників. Під час заходу були розглянуті кілька важливих питань.

Зокрема, обговорювалися питання щодо внесення змін до деяких законів України, спрямованих на розвиток індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу.

Також були проведені роз'яснювальні заходи зі здобувачами вищої освіти та науково-педагогічним персоналом щодо дотримання політики академічної доброчесності та процедур розгляду і вирішення конфліктних ситуацій.

Окрім цього, на зустрічі наголосили на особливості організації освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році, що є важливим для подальшого успішного навчання студентів та ефективної роботи викладачів.

Захід пройшов у дружній та конструктивній атмосфері, що сприяє подальшому розвитку освітньої програми "Комп'ютерні науки" та підтримці високих стандартів освіти.

          

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ!

В рамках Марафону з якості в ПУЕТ та з нагоди 20-річчя кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій 04 червня 2024 року, об 11.00, в аудиторії 435 відбудеться засідання Speaking Club’у, що організовано сумісно із кафедрою ділової іноземної мови. Пропонуємо обговорити актуальну тему нашого розмовного клубу “AI AT THE FOREFRONT OF SCIENTIFIC THOUGHT – OPPORTUNITIES END THREATS”. 

Можна приєднатись за посиланням (або скануйте код на зображенні):

https://meet.puet.edu.ua/b/mms-dio-g5u-inq

 

          

В рамках Марафону з якості в ПУЕТ та з нагоди 20-річчя кафедри ми провели День випускника ПУЕТ-2024!

Цей захід, який відбувся 31 травня 2024 року у змішаному форматі, об’єднав колишніх студентів, викладачів та нинішніх студентів кафедри. Випускники поділилися своїм професійним досвідом, розповіли про успіхи та виклики, з якими вони стикаються в сучасному світі технологій.

Ми пишаємося нашими випускниками, які досягли значних висот у своїй кар’єрі, і вдячні їм за те, що вони завжди залишаються частиною нашої великої університетської родини. Їхні досягнення є найкращим доказом високої якості освіти, яку вони отримали в ПУЕТ.

День випускника став чудовою можливістю для теплих зустрічей, натхненних розмов та обміну знаннями. Віримо, що наші нинішні студенти взяли для себе багато корисного та надихнулися на нові звершення.

Дякуємо всім, хто долучився до цього незабутнього заходу! Разом ми творимо майбутнє! 

          

День відкритих дверей для студентів закладів фахової передвищої освіти!

31 травня 2024 року кафедра комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ долучилася до Дня відкритих дверей для студентів закладів фахової передвищої освіти!

Ми радо вітали майбутніх абітурієнтів, які онлайн завітали до нас, щоб дізнатися більше про нашу освітню програму "Комп'ютерні науки". Студенти мали змогу отримати відповіді на всі свої питання та дізнатися про навчальні програми, перспективи працевлаштування та можливості для розвитку.

Дякуємо всім, хто долучився до цього заходу!

Сподіваємось, що цей день допоміг Вам зробити важливий крок до вибору майбутньої професії.

Чекаємо на вас у стінах ПУЕТ!

          

Мобілізація: порядок проведення, особливості та відповідальність за порушення обліку

30 травня 2024 року студенти освітньої програми "Комп'ютерні науки" мали можливість долучитися до онлайн заходу на тему "Мобілізація: порядок проведення, особливості та відповідальність за порушення обліку". Ця зустріч була організована завдяки співпраці кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій з Чумаком Сергієм.

Цей захід надав студентам цінну юридичну інформацію про актуальні аспекти мобілізації, роз'яснив порядок її проведення та висвітлив правові наслідки за порушення обліку. Такі знання є надзвичайно важливими для кожного громадянина, і ми вдячні Сергію Чумаку за можливість долучитися до цього обговорення.

Сподіваємося, що подібні заходи допоможуть нашим студентам бути обізнаними та відповідальними громадянами. Дякуємо всім учасникам за активну участь!

          

Вітаємо з нагородженням викладачів кафедри КНІТ з нагоди Дня науки

Колектив кафедри КНІТ вітає всіх з Днем науки. З цього приводу на Вченій раді ПУЕТ 29 травня 2024 року викладачі кафедри - к.ф.-м.н., доцент Черненко Оксана, к.ф.-м.н., доцент Ольховський Дмитро та к.ф.-м.н., доцент Олексійчук Юрій отримали  Подяки  за великі досягнення в науковій діяльності.

Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

          

Отриманням сертифікатів, що засвідчують успішне проходження навчання та підвищення кваліфікації викладачів кафедри КНІТ

Вітаємо наших викладачів із отриманням сертифікатів, що засвідчують успішне проходження навчання та підвищення кваліфікації (стажування) за темою "Інноваційні методи, підходи, технології в навчальному процесі при підготовці фахівців зі спеціальності 122 Комп'ютерні науки" у Львівському торгово-економічному університеті (термін проходження 20.05.2024 р.-24.05.2024 р., 30 годин/1 кредит ЄКТС)!

Ми пишаємося вашою відданістю професійному розвитку та постійному вдосконаленню навичок. Завдяки вашим зусиллям наші студенти отримують найсучаснішу і якісну освіту, що відповідає вимогам сьогодення. Ваше прагнення до інновацій і високих стандартів навчання робить наш університет ще сильнішим і успішнішим. Бажаємо вам подальших успіхів у вашій важливій справі, творчого натхнення та нових досягнень!

Разом ми рухаємо освіту вперед!

          

Обмін досвідом та знаннями з колегами зі Львівського торговельно-економічного університету

В рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій  провели виїзну зустріч із колегами з кафедри комп'ютерних наук Львівського торговельно-економічного університету.

Цей візит став завершальним етапом процесу навчання та підвищення кваліфікації (стажування) за темою "Інноваційні методи, підходи, технології в навчальному процесі при підготовці фахівців зі спеціальності 122 Комп'ютерні науки" (період проходження з 20 по 24 травня 2024 р.).

Обмін досвідом та знаннями з колегами зі Львова став надзвичайно цінним та продуктивним. Ми обговорили новітні методики навчання, інтеграцію сучасних технологій у навчальний процес та шляхи вдосконалення підготовки наших студентів. Взаємодія з іншими університетами допомагає нам залишатися на передовій освітніх інновацій та забезпечувати високий рівень навчання наших студентів.

Дякуємо всім учасникам зустрічі за активну участь та плідну співпрацю! Разом ми здатні досягати нових вершин! 

          

Вітаємо з 20 річчям Кафедру комп’ютерних наук та інформаційних технологій!

Дорогі наші студенти, викладачі, співробітники, випускники, стейкхолдери, друзі та колеги, сьогодні ми відзначаємо не просто ювілей, а справжню подію – 20 років Кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій!

Протягом цих двох десятиліть ми разом створювали, розвивали та втілювали в життя найсміливіші ідеї у світі технологій. Наші студенти ставали висококласними фахівцями, наші викладачі надихали на нові звершення, а співробітники забезпечували незмінний розвиток кафедри. Кожен з вас – невід'ємна частина цієї великої родини, і ми щиро вдячні за ваш внесок.

Наша кафедра не зупиняється на досягнутому! Ми продовжуємо відкривати нові горизонти, модернізувати освітні програми та впроваджувати новітні технології в навчальний процес. Всі ці зусилля спрямовані на те, щоб наші студенти отримували найкращу освіту і були готові до будь-яких викликів сучасного світу.

І хоч сьогодні ми не можемо святкувати так, як би хотілося, ми знаємо, що попереду нас чекають кращі дні, ми віримо у Перемогу, віримо у Збройні Сили України, робимо все, щоб Україна була єдиною та незалежною!

Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, благополуччя та нових звершень у всіх ваших починаннях.

Разом ми здатні на великі справи!

          

Олімпіада з програмування для студентів спеціальності Комп’ютерні науки

В рамках 20-річчя кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій 10 травня 2024 року була проведена онлайн олімпіада з програмування серед студентів 1 курсу освітньої програми “Комп’ютерні науки”. Студентам було запропоновано розв’язати 10 алгоритмічних задач за 4 години, використовуючи одну із мов програмування, яку вони вивчають.

Розв’язки задач перевірялися автоматично. Місця розподілилися відповідно до кількості розв’язаних задач. При однаковій кількості розв’язаних задач рейтинг визначався в залежності від затраченого часу на розв’язки та кількості невдалих спроб.

Переможцями олімпіади стали

Всі учасники отримають додаткові бали з дисципліни “Програмування”, в залежності від кількості розв’язаних задач.

Бажаємо подальших успіхів у наступних змаганнях та у вивченні програмування!

          

Анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності Комп’ютерні науки ступеня бакалавра та магістра в ІІ семестрі 2023-2024 н.р.

З метою проведення моніторингу якості освітніх програм та реалізації принципу «студентоцентрованого навчання» просимо долучитися здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра та магістра до анонімного анкетування за результатами навчання в ІІ семестрі 2023-2024 навчального року.

Анкетування буде тривати до  середини червня 2024 року.

Анкета для студентів ступеня бакалавра освітньої програми «Комп’ютерні науки» https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWpM8IFJFj8ECqqydvP0lWWjBTIDGndlebNAghoHRAWXB-1w/viewform?usp=sharing

Анкета для студентів ступеня магістра освітньої програми  «Комп’ютерні науки» https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScibklp4WZnomxl2tzfgdAQSFvNEKRSSjvF0D2guo9umE_Q2w/viewform?usp=sharing

          

Кібергігієна в інформаційному просторі

7 травня 2024 року відбулася зустріч студентів освітньої програми "Комп’ютерні науки" з представником відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області на тему "Кібергігієна в інформаційному просторі". Говорили про важливі питання запобігання кіберзлочинам та захисту персональних даних.

Також представники кіберполіції презентували проєкт «БРАМА» https://t.me/+30m9eebU_Kc5ZjAy який був створено  департаментом кіберполіції спільно з волонтерами для того, щоб об'єднати небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.

Мета проєкту: Очистити медіа простір від російської пропаганди, знищити осередки незаконного контенту та підвищити медіа-грамотність українців.

Унікальність "BRAMA": Це не лише блокування джерел пропаганди, але й освітня програма з медіа-грамотності та захисту від дезінформації.

Долучайтеся до проєкту "BRAMA"! Допоможіть захистити інформаційний простір України! Необхідно лише мати мобільний телефон або комп'ютер та бажання приєднатися до важливої справи!

          

"До роботи в ІТ один крок" - подія від QATestLab для студентів освітньої програми Комп'ютерних наук відбулася!

30 квітня 2024 року студенти освітньої програми Комп’ютерні науки мали чудову можливість дізнатися про професію тестувальника програмного забезпечення та про курси і компанію QATestLab. На зустрічі обговорювали питання:

Зустріч стала важливим кроком для студентів у розумінні світу ІТ та виборі майбутнього напрямку кар'єри.

Відеозапис заходу: https://www.dropbox.com/scl/fi/ptjnvectm7pt0kx9m0ofe/30.04.2024.mp4

          

Засідання секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика"

25 квітня 2024 року в рамках конференції "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті, відбулося засідання секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика".

На цьому засіданні були заслухані цікаві й актуальні доповіді, які відображали передові досягнення у галузі комп'ютерних наук, інформаційних технологій, математики та фізики. Студенти, що виступали з доповідями, представили свої дослідження та висунули новаторські ідеї, що вражають своєю актуальністю та науковою значущістю.

Це засідання стало не лише платформою для обміну думками та досвідом, а й місцем взаємного навчання та натхнення. Ми пишаємося нашими студентами, які активно долучаються до наукового життя та роблять вагомий внесок у розвиток науки та освіти.

Нехай наші молоді вчені продовжують творити та дивувати нас своїми досягненнями!

          

Онлайн-воркшоп "Роль тестування програмного забезпечення"

24 квітня 2024 року студенти спеціальності Комп'ютерні науки та викладачі кафедри КНІТ прийняли участь у заході - онлайн-воркшопі «Open IT: роль тестування програмного забезпечення», організованому Kharkiv IT Cluster та ІТ-школою SOURCE iT.

Олексій Караваєв, викладач із тестування програмного забезпечення в ІТ-школі SOURCE iT, ділився своїм досвідом та знаннями з учасниками заходу. Він відповів на ключові питання, які стосуються перспектив кар'єрного зросту у галузі тестування, ролі тестувальника у циклі розробки програмного забезпечення, різних моделей розробки та вибору виду тестування.

Під час воркшопу учасники мали унікальну можливість отримати фундаментальне уявлення про ІТ та тестування, а також дізнатися, як ці процеси відбуваються на практиці. Це був захоплюючий і надзвичайно корисний захід, який дозволив розширити свої знання та поглибити розуміння у цій цікавій галузі.

          

ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті"

25 квітня 2024 року студенти Освітньої програми "Комп'ютерні науки" взяли участь у ХLVІІ Міжнародній науковій студентській конференції "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті" #ПУЕТ, що відбулася за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік.

Наші здобувачі не лише активно демонстрували свої наукові досягнення на секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика", а і долучилися до секції "Якість вищої освіти: проблеми, виклики, перспективи" та "Патріотичне виховання в сучасному педагогічному процесі як складова національної безпеки незалежної України". Ми пишаємося нашими студентами та віримо, що їхні дослідження принесуть користь у сучасному науковому світі та сприятимуть подальшому розвитку галузі. Бажаємо їм успіхів та нових здобутків на шляху наукового й освітнього росту!

          

День відкритих дверей ПУЕТ: крокуємо до майбутнього разом!

20 квітня 2024 року відбувся День відкритих дверей в ПУЕТ, що став прекрасною нагодою для майбутніх абітурієнтів ознайомитися з навчальним закладом, відчути його атмосферу та отримати вичерпні відповіді на всі питання, пов'язані зі вступом, навчанням та майбутнім кар'єрним розвитком.

З вітальним словом до абітурієнтів звернувся ректор ПУЕТ Олексій Нестуля, проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Манжура, кар'єрна консультантка Злата Тягунова та відповідальний секретар приймальної комісії Олена Горячова. Представники освітніх програм розповіли майбутнім студентам про особливості кожного з напрямів підготовки. Так, під час заходу Дня відкритих дверей, завідувачка кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олена Ольховська представила учасникам важливі аспекти освітньої програми Комп'ютерні науки. Зокрема, було висвітлено ключові напрямки навчання, акцентуючи увагу на важливості теоретичних знань та практичних здібностей необхідних для успішної кар'єри в галузі інформаційних технологій.

Завідувачка кафедри детально розповіла про структуру та зміст освітньої програми, включаючи дисципліни з програмування, баз даних, штучного інтелекту та інших сучасних технологій. Також було наголошено на практичній спрямованості навчання, що дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й реальний досвід роботи з програмним забезпеченням та інформаційними технологіями.

          

Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster

18 квітня 2024 року відбувся онлайн-захід, на якому зібралися представники ІТ-компаній, адміністрації університетів, викладачі ІТ-дисциплін та фахівці в інформаційних технологій. Метою заходу було обговорення можливостей покращення якості ІТ-освіти в Україні, вивчення деталей оновленого формату проєкту "Система сертифікації ІТ-дисциплін", обговорення його ключових етапів і таймлайну. На заході були присутні керівник секретаріату Національного агентства Олександр Хименко, який першим долучився до вітального слова, членкиня Національного агентства та членкиня експертної групи цього проєкта Ірина Золотарьова. Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій також долучилися до заходу «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster.

          

Зустріч студентів магістрів з керівником Центру звязків з виробництвом ПУЕТ

16 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів першого курсу освітньої програми Комп’ютерні науки ступеня магістр з представником Центру зв'язків з виробництвом Коломієць Світланою Юріївною. Обговорили всі нюанси щодо процесу проходження виробничої переддипломної практики - особливо важливого етапу підготовки фахівців ІТ-галузі. Університет активно підтримує студентів у процесі проходження практики, вважаючи цей етап невід'ємною та надважливою складовою їхнього навчання.

          

Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи

В квітні 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ольховська Олена та Кошова Оксана  отримали сертифікат за результатами вебінару "Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи" (6.03.2024), який підтверджує знання в області академічної доброчесності та здатність застосовувати їх у науковій та освітній діяльності. Здобуті програмні результати є підтвердженням фахового розвитку, які надають можливість аналізувати вимоги законодавства у сфері академічної доброчесності та інтерпретувати їх у контексті власної професійної діяльності.

Сертифікат Олена Ольховська

Сертифікат Оксана Кошова

          

Вітаємо з отриманням дипломів магістра

Колектив кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає співробітників кафедри Оксану Кошову та Оксану Оріхівську з отриманням диплома магістра по спеціальності 122 Комп'ютерні науки. 

Бажаємо вам оптимізму, натхнення, кар'єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів та творчих планів! Хай щастить в нових звершеннях!

          

Тестування ПЗ — що, навіщо й для чого?

5 квітня 2024 року Kharkiv IT Cluster разом із найбільшою ІТ-компанією України EPAM провели для студентів освітньої програми Комп’ютерні науки гостьову лекцію за темою «Введення в тестування програмного забезпечення». Спікер: Юрій Бабай — менеджер з контролю якості розробки, в ЕРАМ з 2013 року

Під час лекції студенти дізналися:

Також під час лекції на учасники долучилися до розмови про практичні аспекти тестування й виконання практичних вправ для закріплення здобутої інформації 

          

Студенти та викладачі завітали до шкіл

В березні 2024 р. студенти та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій з радістю завітали до шкіл, щоб поділитися важливою інформацією серед випускників. Представники ПУЕТ розповіли молодим амбіційним людям про можливості, які відкриває перед ними наш університет, а також про освітню програму  Комп'ютерні наук.

Зустріч виявилася дуже плідною та інформативною. Випускники мали можливість дізнатися більше про переваги навчання в ПУЕТ, про наші сучасні навчальні програми та висококваліфікований науковий персонал, готовий допомогти їм розвинути їхні потенціальні можливості.

Такі заходи допомагають підтримувати зв'язок між університетом та школами та сприяють усвідомленню молодими людьми шляхів свого подальшого навчання та професійного розвитку. Ми вдячні всім учасникам за активну участь та зацікавленість  нашою освітньою  програмою!

          

Випускники університету займаються розробкою наземних дронів

Випускник 2012 року напряму “Інформатика” Дегтярь Дмитро є одним із співзасновників громадської організації “Спалах життя” (http://flashoflife.org.ua/). Разом з однодумцями він активно працює над різноманітними розробками, що допомагають нашим військовим. Один із учасників команди — Ричков Максим, випускник спеціальності “Комп’ютерні науки” 2020 року.

Дмитро має понад 10 років досвіду роботи за здобутим в ПУЕТ фахом —  в сфері IT; працював фрілансером та в різних компаніях. За час кар’єри вже розробив понад 100 веб-сайтів на CMS WordPress від PSD/Sketch макетів до готового продукту. Протягом 2019-2021 років працював з CMS WordPress на позиції DevOps в SEO-відділі продуктової компанії, де автоматизував багато процесів адміністрування для великої кількості сайтів WordPress на різних VPS за допомогою PHP-скриптів та WP-CLI. Має значний досвід роботи з базами даних, WordPress, WP Rest API, XML-RPC, забезпечував безпеку сайтів на CMS WordPress. Зараз працює з WordPress та Laravel.

Максим — Junior React developer з 1 роком комерційного досвіду та 1 роком самоосвіти під егідою досвідченого ментора у сфері front-end розробки паралельно з роботою за межами ІТ-домену. Розробив близько 10 різних навчальних проектів. Зараз працює в невеликій компанії на посаді junior front-end розробника. Займається підтримкою кількох великих застарілих проектів. Основна робота полягає в розробці складного та великого онлайн-каталогу з самого початку, його вдосконаленні та підтримці. Має досвід роботи з TypeScript, Redux Toolkit, Formik, Yup та іншими пакетами.

Після початку повномасштабної війни Дмитро та Максим об’єдналися з друзями та створили “Спалах життя”, щоб, окрім роботи в IT, також допомагати силам оборони своїми знаннями та навичками. Головними цілями громадської організації є:

Основною технологією для проектів ГО "Спалах життя" і напрямком розвитку є 3D друк. Для розробки систем скидів плат ініціації та наземного дрону для розмінування також ведеться робота з радіоелектронікою, пайка та програмуванням плат на базі Ардуіно, STM32.

Більше дізнатися про результати роботи ГО “Спалах життя” та способи посприяти в допомозі ЗСУ можна в соціальних мережах (https://www.instagram.com/flash_of_life_ukraine/) або на офіційному сайті (https://flashoflife.org.ua/assistance-ukrainian-armed-forces/), розробниками якого є Дмитро та Максим.

Подібні ініціативи є вкрай корисними та необхідними під час війни.

          

Полтавський університет економіки і торгівлі та Kharkiv IT Cluster запрошують школярів 8-11 класів на  "Марафон ІТ-університетів".

"Марафон ІТ-університетів" - для всіх абітурієнтів, які чули про ІТ, але не знають, де вчать айтівців!

12 університетів України, що готують фахівців ІТ-галузі презентують свої ІТ-спеціальності, освітні програми, а також нададуть відповіді на всі питання у динамічному форматі

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA

Інструкція проста: реєструйтеся (https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA) на Марафон ІТ-університетів, отримуйте посилання на YouTube й обирайте з нами університет  своєї мрії https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA

Вступ – це легко!  (https://t.me/parents2it)– завжди актуальна інформація для абітурієнтів!

          

Успішний вступ вимагає пильної підготовки та викладення максимуму зусиль

29 березня 2024 року зустріч зі студентами освітньої програми Комп'ютерні науки 4 курсу стосовно вступу до магістратури була проведена відповідальним секретарем приймальної комісії Горячовою Оленою. Під час цієї зустрічі були озвучені основні аспекти вступної кампанії 2024-2025 р.

Секретар приймальної комісії розповіла студентам про важливість підготовки до вступних випробувань та процесу подання документів. Звернула увагу на терміни та вимоги щодо оформлення документів, необхідних для вступу до магістратури, а також на важливість своєчасного звернення до консультаційних пунктів. Студентам було пояснено, що успішний вступ вимагає пильної підготовки та викладення максимуму зусиль.

Зустріч була дуже корисною та інформативною для студентів, які отримали вичерпну інформацію щодо процесу вступу до магістратури та важливих аспектів цього процесу.

          

Ніч науки 

28 березня 2024 року в ПУЕТ відбувся  захід "Ніч науки", який зібрав багато цікавих та пізнавальних локацій. Освітня програма Комп’ютерні науки  була представлена двома локаціями: "Ігри патріотів" та "Майстер-ломайстер".

Локація "Ігри патріотів" присвячена ігровій індустрії та технологіям розваг, а саме грі на консолі PlayStation 5. Ми раді, що могли поділитися з відвідувачами цікавими аспектами геймінгу та показати новітні досягнення в цій галузі.

На другій локації "Майстер-ломайстер", під час майстер-класу детально розповідали про складові елементи системного блока, такі як процесор, материнська плата, відеокарта, оперативна пам'ять та жорсткий диск. Після теоретичної частини учасники отримували практичний досвід  роботи із складовими системного блока комп'ютера.

Цей майстер-клас був дуже популярним серед відвідувачів, оскільки він дозволив їм отримати практичні навички та засвоїти принципи роботи комп’ютера. Учасники заходу висловлювали велику подяку за можливість отримати такий цінний досвід.

Ми раді, що могли допомогти учасникам отримати нові знання та навички у галузі комп'ютерних технологій. Отримали багато позитивних відгуків від учасників заходу, які зацікавилися освітньою програмою та виявили бажання долучитися до наших заходів у майбутньому.

          

Участь в конференції

14 березня 2024 року здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності «Комп’ютерні науки» та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій  взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цифрові трансформації та інноваційні технології в економіці», яка відбувалась онлайн за ініціативи Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща) і Приватного закладу вищої освіти «Харківський технологічний університет «ШАГ» (Україна) при підтримці МОН України та партнерів. Підготовлено на конференцію було 2 тез доповідей. В результаті учасники отримали сертифікати. 

Бажаємо молодим науковцям натхнення та нових ідей!

Oksana Chernenko

David Lysenko

Kipiatkov Volodymyr

          

GuestEdu: тестування ПЗ — що, навіщо й для чого?

Kharkiv IT Cluster разом із найбільшою ІТ-компанією України EPAM запрошують студентів Полтавського університету економіки і торгівлі  на гостьову лекцію за темою «Введення в тестування програмного забезпечення»

Тоді професія тестувальника програмного забезпечення — те, на що дійсно варто звернути увагу!

Де? — online, Zoom

Коли? — 22.03.2024, об 11:00

Спікер: Юрій Бабай — менеджер з контролю якості розробки, в ЕРАМ з 2013 року

Під час лекції ти дізнаєшся:

Також під час лекції на учасників чекає розмова про практичні аспекти тестування й виконання практичних вправ для закріплення здобутої інформації

Не зволікай і реєструйся на захід за посиланням:

Довідка: Заснована в 1993 році, компанія EPAM є світовим лідером з розробки програмного забезпечення та постачання послуг для цифрової трансформації бізнесів. Над рішеннями для клієнтів працюють команди у понад 50 країнах світу. В Україні компанія налічує близько 10 тисяч фахівців в 17 представництвах по всій країні.

Щороку сотні молодих спеціалістів приєднуються до компанії завдяки навчальним програмам EPAM University. Кілька років поспіль EPAM визнано найкращим місцем для роботи за версією Newsweek. Також компанія входить до переліку ТОП-15 технологічних бізнесів за версією Fortune 1000 та списку «100 компаній, які швидко зростають». В Україні EPAM входить до рейтингу найкращих роботодавців за версіями Forbes Україна, E&Y, а також ТОП-25 найкращих працедавців для молоді.

          

День відкритих дверей у ПУЕТ

16 березня 2024 року в ПУЕТ відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація спеціальностей та освітніх  програм, ознайомлення з особливостями реєстрації на НМТ та вступної кампанії 2024 року. 

Викладачі кафедри КНІТ Тетяна Парфьонова та Тетяна Чілікіна розповіли майбутнім абітурієнтам про: - особливості  спеціальності Комп'ютерні науки;

Також викладачі відповіли на всі питання, які цікавили абітурієнтів. 

          

Онлайн-зустріч з обговорення силабусу дисципліни «Менеджмент проєктів програмного забезпечення»

14 березня 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до обговорення рецензованого силабусу дисципліни «Менеджмент проєктів програмного забезпечення». Захід відбувся в межах серії круглих столів проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін».

На заході  отримали кейс реальних рекомендацій від авторки силабусу Ворочек Ольги, к.т.н., доцента кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ та експертки ІТ-компанії - Олесі Ульянової, Ph.D, MBA, СЕО TELESENS

          

Майстерклас  для юних науковців

6 березня 2024 року в рамках освітнього проєкту Полтавської обласної МАН «Педагогічний батл» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся майстерклас для для юних науковців від керівниці гуртка «Мультимедійні системи, навчальні, ігрові програми. Інтернет технології та вебдизайн» Оріхівської Оксани на тему «Використання DaVinci Resolve при підготовці науково-дослідницьких проєктів».

На занятті були присутні керівник Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Биков Валерій Олександрович та методисти, які відзначили профейність викладача та матеріально-технічну базу ПУЕТ.

          

«Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

6 березня 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи» ініційований Національним університетом «Запорізька політехніка».

Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності.

Необхідність підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту наголошували:

          

«Антикорупція і доброчесність» -  зустріч із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком

Студенти освітньої програми Комп’ютерні науки долучилися до зустрічі із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком - «Антикорупція і доброчесність». На зустрічі  Антон Чубенко наголосив на важливих напрямках впровадження антикорупційних програм та принципів доброчесності, залучення до їх реалізації органів студентського самоврядування. 

Актуальними були доповіді, зроблені співробітниками й студентами університету:

https://www.facebook.com/share/p/bn6BDukLTzJGryuH/

          

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України

2-3 березня 2024 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України у 2023/2024 навчальному році. Науково-педагогічні працівники кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій активно долучаються до підготовки учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України та участі у всіх етапах конкурсу-захисту МАН України у складі журі та членів предметних комісій.

Цього року науково-педагогічні працівники кафедри були членами журі ІІ етапу  Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у низці секцій: доцент Кошова Оксана  - секція теоретичної та прикладної фізики, завідувачка кафедри КНІТ Ольховська Олена  - секція комп’ютерної та програмної інженерії. Ефективно забезпечувала роботу журі секретар секції ігрових програм та віртуальної реальності; систем та технологій штучного інтелекту –  доцент Парфьонова Тетяна.

Щиро вітаємо  учасників, переможців та призерів конкурсу з науковими здобутками. Бажаємо подальших успіхів та наукових звершень!

          

Відкриті кураторські години для студентів освітньої програми Комп'ютерні науки в 2 семестрі 2023-2024 навчального року

Традиційно, на початку нового семестру куратори разом із гарантами та завідувачем кафедри зустрілися із студентами освітньої програми Комп'ютерні науки бакалаврського та магістерського рівня. На відкритих кураторських годинах обговорили питання організації навчального процесу у другому семестрі 2023-2024 навчального року, підготовку курсових та кваліфікаційних робіт. Наголошено було також на важливості реалізації неформальної освіти та питаннях академічної доброчесності, можливостях зовнішньої та внутрішньої академічної мобільності, ліквідації академічної заборгованості.

          

Онлайн-воркшоп на тему «Мистецтво графічного дизайну й анімації» разом з ІТ-компанією CHI Software

28 лютого 2024 р. студенти спеціальності Комп’ютерні науки разом з Анастасією Зюзею — графічним дизайнером у CHI Software говорили «Та хто такий той ваш графічний дизайнер?»

На вебінарі студенти та викладачі освітньої програми Комп’ютерні науки знайшли відповіді на питання:

  1. Хто такий дизайнер у 2024 році й що він робить?
  2. Які напрями графічного дизайну існують?
  3. Якими навичками володіє дизайнер?
  4. Що входить у starter-pack будь-якого графічного дизайнера?
  5. Чим займається motion-дизайнер?
  6. Які етапи роботи існують у циклі розробки анімації?

А наприкінці зустрічі розглянули програми та інструменти, якими користуються motion-дизайнери?

Дякуємо Kharkiv IT Cluster та ІТ-компанї CHI Software за цікавий онлайн-воркшоп.

          

Вітаємо з отриманням сертифікатів!

Вітаємо всіх співробітників кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій з отриманням сертифікатів за участь 24-25 січня 2024 р. в методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей організаторів акредитаційних процедур ЗВО та гарантів освітніх програм "Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад" (1 кредит ЕСЕІ/30 год.).

Отримані фахові поради будуть враховані під час підготовки освітніх програм ступеня бакалавр та магістр спеціальності "Комп’ютерні науки".

          

Кураторська година для студентів магістрів освітньої програми "Комп'ютерні науки"

22 лютого 2024 р. відбулася кураторська година для студентів магістрів освітньої програми "Комп'ютерні науки". На зустріч із студентами були присутні куратор Черненко Оксана та гарант освітньої програми Ольховська Олена. Обговорили питання організації навчального процесу у другому семестрі 2023-2024 навчального року, підготовку курсових проєктів та кваліфікаційних робіт. На кураторській годині здобувачам освіти наголосили на складових реалізації неформальної освіти в ПУЕТ та питаннях академічної доброчесності.

          

Гостьова лекція «Непокаране зло повертається: Голодомор-геноцид 1932-33 років і геноцид російської федерації під час російсько-української війни 2014-202…»

22 лютого 2024 р. студенти та викладачі освітньої програми "Комп'ютерні науки" ПУЕТ долучилися до гостьової лекції «Непокаране зло повертається: Голодомор-геноцид 1932-33 років і геноцид російської федерації під час російсько-української війни 2014-202…». На зустрічі із Ганною Капустян, докторкою історичних наук, професоркою кафедри гуманітарних наук, культури та мистецтва Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, заступницею голови ГО Національної Асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців, говорили про історичні паралелі боротьби українців за свою незалежність.

          

Захист магістерських робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки

21 лютого 2024 року відбувся  захист кваліфікаційних робіт  студентів денної та заочної форм навчання спеціальності «Комп’ютерні науки» освітньої програми «Комп’ютерні науки» ступеня магістра.

Кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій була проведена значна робота з підготовки здобувачів вищої освіти до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 4 студентів денної та 4 студентів заочної форм навчання.

Роботи оцінювала Екзаменаційна комісія. Голова комісії – професор кафедри комп'ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор, доктор фіз.-мат. наук, Колєчкіна Людмила Миколаївна.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «магістр з комп’ютерних наук».

Вітаємо магістрів із успішним захистом!

          

Презентація освітнього курсу «Антикорупція і доброчесність»

20 лютого 2024 року гаранти освітньої програми "Комп'ютерні науки" ПУЕТ Оксана Черненко та Олена Ольховська разом з членами проєктних груп освітніх програм та студентами взяли участь у презентації освітнього курсу "Антикорупція і доброчесність", розробленого Офісом доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції. Курс спрямований на здобуття студентами знань та інструментів, необхідних для розбудови доброчесного освітнього середовища на практиці. Презентацію курсу провела експертка з Офісу доброчесності НАЗК - Ганна Ткаченко.

          

Сертифікати з міжнародної мобільності отримано!

Завідувачка кафедрою Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ Ольховська Олена та доцент кафедри Кошова Оксана взяли участь у міжнародній науковій події, яка відбулася з 22 по 28 січня 2024 року у рамках проекту Erasmus+ КА1 International Credit Mobility у Sapienza University of Rome.

У межах заходу відбувся обмін досвідом та співпраця у рамках програм міжнародної мобільності Erasmus+, обговорення перспективи подальшої кооперації із директором Департаменту комп’ютетрної техніки, автоматики та управління Тіціаною Катарчі, професорами кафедри Доменіко Лембо, Стефано Леонарді, викладачами, студентами і аспірантами департаменту.

Підтвердженням мобільності стало отримання відповідних сертифікатів.

          

Вітання з отриманням стипендії!

Колектив кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає студентів освітньої програми "Комп’ютерні науки" з призначенням стипендій на ІІ семестр 2023-2024 навчальний рік за відмінні успіхи в навчанні та активну участь у науково-дослідній, громадській та студентській діяльності.

Стипендія Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України  призначено Симітко Катерині КН-31б.

Стипендія Вченої ради - Оборожному Артему КН-31б.

Стипендії ректорату:

Ваші досягнення є великим вкладом у розвиток університетської спільноти та показником ваших здібностей та наполегливості. Бажаємо вам подальших успіхів і досягнень у вашому навчанні та діяльності!

          

Зустріч з  Kharkiv IT Cluster

14 лютого 2024 року студенти та викладачі освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до заходу від Kharkiv IT Cluster та Intellias на тему «Розгортання датчиків у Linux із технологією накладання дерева пристроїв»!

На зустрічі Strong Middle Embedded Engineer у компанії Intellias — Максим Примєров розповів про

Дякуємо Kharkiv IT Cluster за цікаву та пізнавальну зустріч.

          

Рейтинг успішності студентів в 1-му семестрі 2023-24 н.р.

За результатами навчання 1 семестру 2023-24 н.р. складено загальний рейтинг студентів Навчально-наукового інституту денної освіти.

Вітаємо студентку 2 курсу Сірооченко Аліну з першим місцем та найвищим балом 95,86 серед студентів спеціальності Комп’ютерні науки.

Рейтинг студентів  освітньої програми Комп’ютерні науки, які отримали кращі бали  (більше 90):

П.І.Б.

Група

Бал

1

Сірооченко А.Б.

КНб-21

95,86

2

Ткачов В.В.

КНб-31

95,17

3

Костик А.С.

КНб-41

95,00

4

Лушина А.А.

КНб-31

95,00

5

Халявка Г.В.

КНб-31

95,00

6

Прокопчук Р.В.

КНб-21

94,43

7

Лисенко Д.В.

КНб-41

93,75

8

Джурка С.В.

КНб-21

93,57

9

Шустваль А.С.

КНб-41

93,00

10

Симітко К.П.

КНб-31

92,67

11

Попова В.В.

КНб-21

92,14

12

Лукаш Д.І.

КНб-41

91,75

13

Шулик В.В.

КНб-21

91,43

Бажаємо всім студентам подальших успіхів у навчанні!

          

Випускний магістрів - 2024

Шановні випускники магістратури освітньої програми "Комп'ютерні науки"!

10 лютого 2024 року відбувся випуск магістрів у ПУЕТ. Сьогодні ви отримали свої дипломи, що стали символом ваших зусиль та досягнень. Це величезна подія у вашому житті, яка відзначає ваше успішне завершення навчання. Вітаємо вас із цим важливим кроком у вашій освітній та професійній дорозі! Бажаємо вам великих успіхів, натхнення та нових досягнень!

          

Обговорення освітніх програм Комп'ютерні науки на 2024-2025 н. р.!

Реалізуючи політику вдосконалення якості освітніх програм та виконуючи Наказ № 194-Н від 13 жовтня 2023 року "Про перегляд, оновлення та затвердження освітніх програм спеціальностей для набору 2024 року" на кафедрі комп'ютерних наук та інформаційних технологій відбулося ряд обговорень освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів на 2024-25 навчальний рік серед студентів, стейкхолдерів та наукової спільноти (Протоколи засідання кафедри КНІТ №4 від 20 листопада 2023 р., протокол №5 від 13 грудня 2023 р., №6 від 19 січня 2024 р.). Цей процес є важливою платформою для обміну думками та пропозиціями щодо покращення навчального процесу, адаптації програм до сучасних вимог ринку праці та інтеграції інноваційних технологій у навчання.

В обговоренні освітньої програми взяли участь:

Важливим етапом формування змін в освітніх програмах стали реакції на рекомендації, отримані під час акредитаційних експертиз освітніх програм університету та зокрема освітньої програми «Комп’ютерні науки» магістерського та бакалаврського рівнів (Наказ «Про приведення у відповідність освітньої програми за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки освітня програма «Комп’ютерні науки» другого рівня вищої освіти за результатами акредитаційної експертизи».

Важливим етапом обговорення ОП була участь членів групи забезпечення ОП в методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей в галузі акредитації «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад», який відбувся 25 січня 2024 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, та 26 січня 2024 р. на базі Полтавського державного аграрного університету, де вдалося поспілкуватися та отримати цінні поради та рекомендації від голови галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", кандидатки технічних наук, професорки НТУ "Дніпровська політехніка" І.Удовик та членом галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", доктором технічних наук, професором "IT СТЕП Університету", членам освітнього комітету Львівського IT кластеру Т. Рак.

Показником актуальності та затребуваності ОП «Комп’ютерні науки» освітнього рівня бакалавр та магістр стало їх детальне рецензування фахівцями ІТ галузі: завідувачем кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, д.т.н., професором А. Перекрестом; керівником відділу автоматизації ТОВ «Системи модернізації складів» Асоціації «KONSORT» О. Бадраном; виконавчим директором ГС «Харківський кластер інформаційних технологій» О. Шаповаловим.

Завершальним етапом розробки освітніх програм на 2024-25 н.р. стало їх затвердження на Вченій раді ПУЕТ 31 січня 2024 року протокол № 1.

Дякуємо всім учасникам за активну участь та конструктивні пропозиції!

Разом ми можемо зробити наші освітні програми ще кращими та більш відповідними до потреб сучасного світу.

          

Сертифікат за участь у вебінарі «Інфoмедійність: реклама та освіта»

Ольховська Олена – завідувач кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ успішно пройшла вебінар "Інфомедійність: реклама та освіта", який відбувся 31 січня 2024 року.

          

Розвиток професійних компетентностей в галузі акредитації науково-педагогічними працівниками кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій

Науково-педагогічні працівники кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій разом з гарантами освітньої програми "Комп'ютерні науки" рівня бакалавр та магістр долучилися до методичного тренінгу з розвитку професійних компетентностей в галузі акредитації «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад», який відбувся 25 січня 2024 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, та 26 січня 2024 р. на базі Полтавського державного аграрного університету.

Протягом двох днів учасники ознайомилися з актуальними аспектами інституційної акредитації, дізналися про цифрову трансформацію в освіті, обговорили новації у системі забезпечення якості вищої освіти. Учасники отримали практичний досвід та дізналися про кращі практики акредитаційної діяльності.

Зокрема, надзвичайно корисним, пізнавальним та мотивуючим було спілкування під час консультативної панелі з головою галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", кандидатом технічних наук, професором НТУ "Дніпровська політехніка" І.Удовик та членом галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", доктором технічних наук, професором "IT СТЕП Університету", членом освітнього комітету Львівського IT кластеру Т.Рак,

Отримані фахові поради та консультації були імплементовані під час завершального етапу підготовки освітніх програм рівня бакалавр та магістр спеціальності "Комп’ютерні науки" 2024 - 2025 років набору.

          

Erasmus+ International Credit Mobility викладачів кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій

Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційній технологій ПУЕТ  Кошова Оксана та Ольховська Олена за програмою Erasmus+КА1 International Credit Mobility відвідали Sapienza University of Rome (Department of Computer, Control and Management Engineering).

З 22.01 по 26.01.2024 року науково-педагогічними працівниками проведено ряд зустрічей та комунікацій з співробітниками Sapienza University of Rome:

Під час перебування зустрілися із студенткою нашого університету Вікторією Латиш, яка зараз перебуває на навчанні в університеті Sapienza University of Rome за програмою мобільності Erasmus+.

Результатами мобільності є ряд зустрічей та обговорення нашої майбутньої співпраці (онлайн-лекції, вдосконалення навчальних програм, мобільності тощо), що дозволить викладачам освітньої програми Комп’ютерні науки імплементувати отримати міжнародний досвід та продовжити практику удосконалення освітньої програми Комп’ютерні науки. 

          

Зустріч зі студентам 4 курсу денної форми навчання

24 січня 2024 року директор інституту денної освіти Аліна Ткаченко провела онлайн зустріч з кураторами та здобувачами вищої освіти 4 курсу. Студенти спеціальності Комп'ютерні науки теж приєдналися для обговорення всіх питань.

Обговорили важливі моменти освітнього процесу, академічної та фінансової заборгованості, питання військового обліку, подальшого навчання в магістратурі та ін

          

Захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки

З 15 по 19 січня 2024 року відбулися  захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання спеціальності «Комп’ютерні науки» освітньої програми «Комп’ютерні науки».

Кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій була проведена значна робота з підготовки студентів до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 35 студентів денної та 4 студентів заочної форм навчання ступеня магістра, а також 2 студенти ступеня бакалавра.

Роботи студентів оцінювала Екзаменаційна комісія. Голова комісії – професор кафедри комп'ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор, доктор фіз.-мат. наук, Колєчкіна Людмила Миколаївна.

Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи веб-конференцій BigBlueButton та проводився у відповідності до вимог освітніх програм магістра та бакалавра зі спеціальності Комп’ютерні науки.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «магістр з комп’ютерних наук».

Студенти ступеня бакалавра відповідно отримали кваліфікацію «бакалавр з комп’ютерних наук».

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо подальших успіхів!

          

Внутрішня академічна мобільність студентів на освітній програмі Комп’ютерні науки

В 1 семестрі 2023-24 н.р. з 15 листопада 2023 року по 17 грудня 2023 року студенти 2 курсу ступеня бакалавра Львівського торговельно-економічного університету спеціальності 122 Комп’ютерні науки ОП «122 Комп’ютерні науки» Клипарчук Марія та Синчак Христина за програмою внутрішньої академічної мобільності вивчили теми дисципліни «Програмування ІІ» (1,2 кредити, форма контролю – лабораторні роботи, МКР), яку викладають для студентів 2 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки (освітня програма «Комп’ютерні науки»).

Навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти проходило відповідно до угоди про співпрацю щодо реалізації програми академічної мобільності між Полтавським університетом економіки і торгівлі та закладом вищої освіти-партнером Львівським торговельно-економічним університетом від 30.08.2023р. та згідно наказу ПУЕТ №223а-Н від 15.11.23 р.

Результати навчання обговорено на засіданні кафедри КНІТ 13 грудня 2023 року протокол №5.

В кінці навчання студенти Львівського торговельно-економічного університету отримали сертифікати.

          

І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

8 грудня 2023 року доцент кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Тетяна Чілікіна долучилася до І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України як член журі секції "Математика, Статистика". Юні науковці із захопленням доповідали результати своїх розробок.

Бажаємо всім учасникам подальших успіхів та нових наукових досягнень!

          

«Освітня експірієнс-платформа: наукові МАНдрівки»

8 грудня 2023 року вперше на Полтавщині відбулася подія під назвою «Освітня експірієнс-платформа: наукові МАНдрівки», що об'єднала кілька наукових ініціатив. Основна мета цього заходу – об'єднання зусиль молодих науковців та досвідчених вчених за активної підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Ця подія стала першою в області, де зібралися педагоги – наукові керівники вихованців Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Вони обмінювалися досвідом щодо підтримки й супроводу обдарованої учнівської молоді в умовах сучасного інформаційно-освітнього простору. На зустрічі були присутні викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій, які є постійними членами журі конкурсів-захистів Наукових робіт МАН.

(Джерело; https://poda.gov.ua/news/163629)

          

Онлайн-зустріч студентів фахової передвищої освіти з представниками Кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій

Сьогодні 8.12.2023 року відбулася захоплююча онлайн-зустріч студентів фахової передвищої освіти з представниками Кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ! На цьому заході абітурієнти мали можливість дізнатися більше про освітню програму Комп'ютерні науки в ПУЕТ. Представники кафедри презентували цікаві деталі та перспективи цієї програми, розкрили всі нюанси навчання та можливості, які вона надає. Було дуже цікаво та пізнавально! Дякуємо всім, хто долучився до цього заходу і підтримує розвиток освіти у сфері ІТ!

          

Різдвяний благодійний ярмарок

В ПУЕТ 6 грудня 2023 року в День Святого Миколая відбувся благодійний Різдвяний ярмарок, в якому також прийняли участь і студенти спеціальності Комп'ютерні науки. Це вже третій цьогорічний благодійний захід в підтримку ЗСУ.

В холі, де відбувся Різдвяний благодійний ярмарок, лунала святкова музика, на гостей чекали не тільки смаколики, а й цікава розважальна програма. Студенти дуже відповідально поставилися до підготовки, як наслідок - чимала сума зібрана на благодійність. Будемо і далі підтримувати наших захисників. Все буде Україна.

Відео https://www.facebook.com/reel/1598649410942660/

          

Зустріч із студентами магістрами освітньої програми Комп'ютерні науки: підготовка до захисту кваліфікаційних робіт

У рамках підготовки до захистів кваліфікаційних робіт магістрів 5 грудня 2023 року відбулася зустріч із гарантом освітньої програми, керівниками кваліфікаційних робіт та студентами. Цей захід є важливим кроком у підготовці до захисту та здачі кваліфікаційних робіт.

Під час зустрічі студенти знову мали можливість дізнатися про процес підготовки до захисту кваліфікаційної роботи. Гарант освітньої програми надала цінні поради щодо вдосконалення та доповнення робіт, розповіла про дедлайни та процес захисту.

Керівники кваліфікаційних робіт висловили підтримку та стимулювали студентів до активної роботи над своїми проектами.

Ця зустріч підкреслила важливість співпраці та комунікації учасників освітнього процесу. Вона стала важливим етапом у підготовці студентів до успішного захисту їхніх магістерських робіт та подальшої професійної діяльності в галузі комп'ютерних наук.

          

Екскурсія на підприємство ТОВ "ПРЕМ'ЄР СОКС"

29 листопада 2023 року студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" Білуха Данило, Матвієнко Володимир та Халявка Гаврило разом зі старшим викладачем кафедри КНІТ Оксаною Оріхівською відвідали одне з провідних підприємств легкої промисловості м. Полтава - ТОВ "ПРЕМ'ЄР СОКС". Керівниця відділу дизайну Ольга Кузнецова провела для гостей екскурсію виробництвом, продемонструвала шлях від ескізу до готового виробу. Студенти з усією серйозністю віднеслись до цієї зустрічі та планують відвідати підприємство знову вже у якості місця виробничої практики.

Дякуємо за надані можливості та подальшу співпрацю!

          

Обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2023»

Доцент кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Юрій Олексійчук долучився у якості члена журі до обласного змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2023», які відбулися у ПУЕТ 24-25 листопада 2023 року. Серед організаторів – Департамент освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавська академія неперервної освіти імені М.В.Остроградського, Полтавський університет економіки і торгівлі. Місце проведення обрали зважаючи на вимоги безпеки. https://puet.edu.ua/news/intelektualni-zmagannya-debaty-2023-u-puet/

          

Студентки групи КНб 21 Аліна Сірооченко та Валерія Шулик розповіли про освітню програму Комп'ютерні науки у Великокринківському ліцеї

24 листопада 2023 року студентки групи КНб 21 Аліна Сірооченко та Валерія Шулик відвідали Великокринківський ліцей Глобинської міської ради та поділися досвідом з учнями школи про навчання на освітній програмі Комп'ютерні науки у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Під час зустрічі Аліна та Валерія розповіли про можливості, які відкриваються перед студентами на цій програмі, поділилися враженнями від навчання та розкрили основні аспекти спеціальності. Щирість та захоплення, які вони передали у своїй розповіді, зацікавили молодше покоління та надихнули на майбутні можливості у світі комп'ютерних наук.

Зустрічі з такими талановитими і мотивованими студентами є неймовірною можливістю для абітурієнтів дізнатися більше про шляхи освіти та кар'єрного зростання в ІТ.

Дякуємо Аліні та Валерії за відкриття світу комп'ютерних наук та зацікавленість у розвитку освіти серед молоді!

Відео https://fb.watch/oA7v4tMb6q/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

          

Участь у VIII Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» IICTE-2023

22-23 листопада 2023 року здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності «Комп’ютерні науки» та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій, як керівники їх наукових робіт, взяли участь у VIII  Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» IICTE-2023, що проходила за організації Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка. В цілому підготовлено 10 тез доповідей.

На пленарному засіданні виступила  доцент кафедри КНІТ Черненко Оксана Олексіївна з доповіддю на тему: «Імплементація інформаційних  технологій в освітній процес Полтавського університету економіки і торгівлі»

Бажаємо молодим науковцям натхнення та нових ідей!

          

Вітаємо переможця другого етапу конкурсу GlushkovCYBER-2023 – Оборожного Артема!

У конкурсі «GlushkovCYBER» присвяченому 100-річчю від дня народження академіка В.М. Глушкова в частині «Алгебраїчне мистецтво моделювання» став переможцем студент 3 курсу спеціальності “Комп’ютерні науки”  Навчально-наукового інституту денної освіти Полтавського університету економіки і торгівлі – Оборожний Артем Віталійович.

24 серпня 2023 року виповнилось 100 років від дня народження видатного українського вченого – академіка В.М. Глушкова, фундатора й першого директора академічного Інституту кібернетики. До ювілею науковця приурочили третє змагання в межах конкурсу «GlushkovCYBER», яке складалось з двох частин: «Алгебраїчне мистецтво програмування» й «Алгебраїчне мистецтво моделювання».

Підсумки другої частини підбили на урочистому Міжнародному науковому симпозіумі “Питання оптимізації обчислень (ПОО-XLVІІІ)”, присвяченому 100-річчю від дня народження академіка В.М. Глушкова в режимі відеоконференції, який відбувався з 19 по 22 вересня 2023 року.

Організаторами симпозіуму виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та ПАТ “Інститут інформаційних технологій” (м. Харків).

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LEHzCNK4QtmZXVVNez73umR3Y6FH6f6dWpNxg
HzPwyLQhv16fsq5qDvAZXCyW8h9l&id=100083053795012

          

Більше для школярів про можливості в освіті та кар'єрному розвитку ІТ

20 листопада 2023 року відбувалась зустріч студентки 2 курсу освітньої програми Комп'ютерні науки Єсенії Зануди з випускниками загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Єсенія ділилася враженнями зі школярами від навчання на освітній програмі Комп'ютерні науки у Полтавському університеті економіки і торгівлі, розкриваючи особливості спеціальності та перспективи, які вона відкриває для майбутніх студентів. Захоплива розповідь Єсенії зацікавила молодше покоління та надихнула їх на можливості розвитку в цій захоплюючій галузі.

Такі зустрічі є чудовою нагодою для майбутніх абітурієнтів дізнатися більше про можливості в освіті та кар'єрному розвитку. Дякуємо Єсенії за натхнення та зацікавленість у розвитку молодого покоління!

          

Студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» опановують курси Oracle Academy

Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій вітає студента групи КН б-31 Халявку Гаврила з успішним завершенням курсу Java Foundations від Oracle Academy.

ПУЕТ перший серед університетів Полтавщини став учасником Oracle Academy [https://puet.edu.ua/news/puet-pershyj-sered-vyshiv-poltavskoyi-oblasti-stav-uchasnykom-proyektu-oracle-academy/]. Завдяки цьому студенти отримали можливість безкоштовно вивчати курси, пов’язані із вивченням мови програмування Java, баз даних, Data Science, хмарних обчислень та інших актуальних технологій. Окрім фахових знань, робота з курсами Oracle Academy дає можливість підвищити рівень володіння англійською мовою. Також кожен студент може отримати безкоштовний доступ до обчислювальних хмарних можливостей Oracle Cloud.

Навчальні матеріали від Oracle Academy використовуються студентами бакалаврату та магістратури спеціальності «Комп’ютерні науки» для актуалізації знань та при вивченні окремих тем в дисциплінах Програмування І, Платформи корпоративних інформаційних систем, Технології зберігання та аналізу даних.

          

Привітання з Днем студента!

Сьогодні особливий день, 17 листопада - день студента!

Шановні студенти, кафедра КНІТ вітає вас із цим важливим етапом вашої освіти. Нехай університетські роки стануть для вас часом не лише навчання, а й дивовижних відкриттів, зустрічей із цікавими людьми та моментів щастя. Бажаємо вам бути сміливими у пошуках нових ідей, знаходити натхнення у дрібницях, бути впевненими у своїх силах.

Привітання від колективу кафедри КНІТ https://fb.watch/on04a5RkeF/

          

Вітаємо студентів освітньої програми Комп’ютерні науки з нагородженням почесними грамотами з нагоди Дня студента!

Вітаємо наших неймовірних студентів освітньої програми Комп’ютерні науки - Лазаренка Владислава, Орлову Дар`ю, Оборожного Артема, Ткачова Віталія, Лушину Анастасію, Сенатора Дениса, Кірієнка Артема з нагородженням почесними грамотами на концерті з нагоди Дня студента!

Ми цінуємо вашу наполегливість, творчий підхід та жагу до знань. Ваші досягнення - це великий вклад у розвиток освітньої програми та університету. Нехай успіхи завжди вас надихають, а мрії стають реальністю. Від усього серця вітаємо із заслуженими нагородами і досягненнями!

          

Зустріч зі студентами спеціальності Комп'ютерних наук ступеня бакалавра

За ініціативою кураторів та гаранта 16 листопда 2023 року відбулася зустріч зі студентами освітньої програми Комп'ютерних наук бакалаврського ступеня: директорка Навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко, приєдналася до зустрічі та обговорила академічну успішність, доброчесність, підготовку до екзаменаційної сесії та необхідність участі в щосеместровому опитуванні з метою оцінки якості освітніх послуг цього семестру. Також, на заході була присутня керівник Центру зв'язків з виробництвом Світлана Коломієць, яка поділилася особливостями проходження виробничої практики: вибору місця практики, підготовки документів та звітної документації.

          

Круглий стіл «Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи»

Завідувач кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олена Ольховська долучилася до Круглого столу «Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи».

Захід проходив 15 листопада 2023 року в Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв імені Миколи Ярошенка).

Захід проводився за організаційної та фінансової підтримки European Training Foundation (ETF) та DVV International, в партнерстві з (EARLALL), VHS Баден-Вюртемберга, асоційований член мережі EARLALL, ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», Полтавським університетом економіки і торгівлі.

Проблематика дискусій на воркшоп: Які механізми в секторі освіти дорослих/навчання впродовж життя працюють добре і їх варто взяти з собою в майбутнє? Які механізми працюють погано і потребують корекції? Які механізми потрібно створити з нуля? Виклики в контексті повоєнного відновлення.

          

Онлайн лекції від бельгійського професора Стефана Хаспелага

15 листопада 2023 року наші студенти та викладачі освітньої програми Комп'ютерні науки приєдналися до захоплюючої онлайн лекції, що відбулася під керівництвом бельгійського професора Стефана Хаспелага. Ми глибоко поринули у світ штучного інтелекту, обговорюючи ключові аспекти та захоплюючі питання, які рухають науку й технології сьогодення.

          

Open IT: Data Science та Big Data. Робота з великими даними

15 листопада 2023 року студенти та викладачі освітньої програми Комп'ютерні науки долучилися до онлайн ком'юніті Open IT: Data Science та Big Data. Робота з великими даними, який проводили Kharkiv IT Cluster разом з GlobalLogic

Спікер - Олександр Федірко — Head of BigData Practice, Senior Solution Architect, Technology

Розглчнули питання:

  1. що таке великі дані?
  2. Які типові проблеми зустрічаються при роботі з big data?
  3. Хто такі інженери даних?
  4. Чим займаються спеціалісти з обробки великих даних?
  5. Який зв’язок між Data Science та Data Engineering?

Родзинкою вебінару стала демонстрація реальних проєктів GlobalLogic з використанням Big Data.

          

ВЕБІНАР «АКРЕДИТАЦІЯ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

15 листопада 2023 року викладачі кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до вебінару «Акредитація у системі вищої освіти». Захід проведений за участю експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (NAQA) та Естонського агентства якості освіти (HAKA) в межах проєкту «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні» (UKRKORG).

На вебінарі обговорили процес акредитації в системі вищої освіти.

Захід організовано Міністерством освіти і науки України та Ради з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO).

          

Що ти чув про великі дані?

Kharkiv IT Cluster разом з GlobalLogic розкажуть про них більше!

Приготуйся долучитися до ком’юніті, яке перетворює дані на цінні ресурси!

Тема: «Data Science та Big Data. Робота з великими даними»

Коли: 15 листопада о 17:00

Місце: онлайн, ZOOM

Хто спікер?

Олександр Федірко — CEE Head of BigData Practice, Senior Solution Architect, Technology at GlobalLogic.

Які питання розглянемо?

Родзинкою нашого вебінару стане демонстрація реальних проєктів GlobalLogic з використанням Big Data.

Отримай відповідь на всі свої питання, реєструйся вже зараз!

Ми вже поставили собі нагадування в календарі, а ти? 

IT Student — будь в курсі IT-можливостей для тебе!

          

Ніч науки в ПУЕТ

9 листопада 2023 року в ПУЕТ проходив цікавий захід «Ніч науки» – вже традиційний науковий івент, що відбувається кожного семестру.

Від кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій була представлена локація, де учасники поринули у світ віртуальної реальності – «Геймерська фортеця». Локацію відвідали студенти, абітурієнти, вчителі та навіть викладачі університету.

Всі учасники отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Ніч науки

          

Об’єднані мовою – студенти освітньої програми Комп’ютерні науки долучилися до написання радіодиктанту національної єдності 2023 в рамках Тижня медіаграмотності

Велика читальна зала ПУЕТ ледь вмістила всіх охочих взяти участь чи не в наймасштабнішому флешмобі українців – написанні радіодиктанту національної єдності, звичайно серед них були і студенти освітньої програми Комп’ютерні науки. Спочатку присутні жваво обговорювали можливі варіанти тексту, хтось гортав словник… Коли пролунали перші слова диктанту, в приміщенні запала тиша – таким близьким та емоційним виявився текст «Дороги України». Кожен з присутніх уявив собі дорогу до рідного дому і дороги України. Текст диктанту дуже просто говорить про головне – за що ми боремося, що ми захищаємо, чого ми прагнемо – «в своїй хаті своєї правди, сили і волі» (джерело - https://e.surl.li/vfffvu)

          

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» ступеня магістра

У Полтавському університеті економіки і торгівлі  1-2 листопада 2023 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням:
https://puet.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/programa_vizytu_cs_m23.pdf

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертами: ІD 23080 ОП "Комп'ютерні науки", Полтавський університет економіки і торгівлі

Час: 01 листопада 2023 16:00

Підключитись до конференції https://us04web.zoom.us/j/78978421209?pwd=28FH3JT1TDyCC2qmiAd5masMRLHb4z.1

Ідентифікатор конференції: 789 7842 1209 Код доступу: 2023

          

Нагородження викладачів кафедри КНІТ за співпрацю з МАН

9 жовтня 2023 року колектив Комунального закладу Полтавської обласної ради "Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді" відвідав Полтавський університет економіки і торгівлі з важливою місією - налагодження партнерських відносин та підписання договору про співпрацю. Злагоджена робота адміністрації ПУЕТ забезпечила чудовий офіційно-діловий прийом та змістовну екскурсію сучасними освітніми просторами університету. Надзвичайно вразили високотехнологічні лабораторії Центру робототехніки ПУЕТ, які є унікальним простором моделювання, програмування та створення роботів.

Приємним етапом зустрічі було нагородження ректором Нестулею Олексієм Олексійовичем науково-педагогічних працівників вишу, в тому числі це і викладачів кафедри КНІТ. Подяки за активну науково-дослідну роботу з учнівською молоддю, забезпечення проведення секцій Всеукраїнсьокго конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Полтавського територіального відділення МАН України отримали:

          

"Ігри патріотів" - дозвілля студентів спеціальності Комп'ютерні науки

З 10 по 13 жовтня 2023 року кафедрою КНІТ в рамках 20-річчя кафедри проведено цікавий захід "Ігри патріотів" для всіх здобувачів 1-4 курсу спеціальності Комп'ютерні науки, на якому після пар наші студенти весело та корисно провели свій час, граючи в приставку та VR.

1 день

2 день

3 день

          

ПУЕТ перший серед вишів Полтавської області став учасником проєкту Oracle Academy

Полтавський університет економіки і торгівлі вже 20 років готує фахівців ІТ-галузі. І ось чергове досягнення - ПУЕТ вийшов на новий рівень надання освітніх послуг в галузі ІТ технологій. Адже освітня програма «Комп’ютерні науки» в ПУЕТ перша в області стала учасником Oracle Academy. Участь в цьому проєкті надає можливість здобувачам освіти та викладачам отримати доступ до

Інституційне членство в Oracle Academy надає студентам і викладачам доступ до технологій і програмного забезпечення світового класу, розроблених експертами освітніх програм, навчальних матеріалів, ресурсів для професійного розвитку та професійної сертифікації Oracle, визнання та винагороди членів, а також різноманітних ресурсів для класів та їх використання здобувачами. Викладачі можуть поділитися доступом до багатьох з цих ресурсів зі студентами: навчальними ресурсами, підготовчими матеріалами для сертифікації Oracle, ліцензіями на програмне забезпечення. А також робочими просторами Oracle Application Express (APEX) і хмарною програмою Oracle Academy для розробки та навчання на практиці.

          

Дебют першокурсника

12 жовтня 2023 року проходили урочисті заходи з нагоди Дня університету, на якому відзначили працівників ПУЕТ подяками, а потім відбувся концерт "Дебют першокурсника". Студенти 1-го курсу підготували різні чудові номери, які продемонстрували для глядачів на сцені. Всі показали свої таланти: співали, танцювали, жартували.

Студенти спеціальності Комп'ютерні науки зачарували всіх своїм ніжним і чуттєвим вальсом. В кінці всі студенти отримали заслужені нагороди та солодкі подарунки.

Колектив кафедри дякує за приємні емоції та бажає подальших успіхів як в навчанні так і в розвитку творчих здібностей!

Відео

          

Нагородження співробітників  кафедри КНІТ

12 жовтня 2023 року на святковому заході до Дня університету урочисто відзначили працівників ПУЕТ.

Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає колег - Оксану Кошову та Наталію Золотоверху з отриманням подяки з нагоди Дня університету. Вітаємо Вас з отриманням заслуженої нагороди, яка є підтвердженням Ваших високих особистісних та професійних якостей, сумлінного виконання службовий обов’язків. Бажаємо Вам успішного подальшого кар’єрного шляху, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації масштабних цілей.

          

Рейтинг успішності студентів

За результатами навчання 2022-23 н.р. складено загальний рейтинг студентів Навчально-наукового інституту денної освіти.

Вітаємо студентку спеціальності Комп’ютерних наук групи КН-21 Сірооченко Алінаяка зайняла 15-те місце  з середнім балом 97 в загальному рейтингу!

Також за рейтингом серед студентів спеціальності Комп’ютерні науки кращі бали  (більше 90) отримали наступні студенти:

П.І.Б.

Група

Бал

1

Сірооченко А.Б.

КНБ-21

97,00

2

Ткачов В.В.

КНб-31

96,50

3

Ханжин К.П.

КНб-31

94,25

4

Лисенко Д.В.

КНб-41

94,14

5

Лушина А.А.

КНб-31

93,75

6

Попова В.В.

КНБ-21

92,90

7

Шустваль А.С.

КНб-41

92,57

8

Мехеда А.С.

КНб-41

92,57

9

Зануда Є.В.

КНб-21

92,50

10

Джурка С.В.

КНб-21

90,60

11

Прокопчук Р.В.

КНб-21

90,20

12

Шулик В.В.

КНб-21

90,10

          

Онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «UI/UX Design.Таємниці успішного досвіду взаємодії»

4 жовтня 2023 року студенти спеціальності Комп'ютерні науки та всі бажаючі долучилися до заходу від компанії AltexSoft.

За співпраці кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій і Kharkiv IT Cluster відбулася онлайн-лекція на тему «UI/UX Design.Таємниці успішного досвіду взаємодії»

Здобувачі освіти, викладачі із зацікавленісю слухали і дізналися про:

Захід проходив у дистанційному режимі. Студенти 1-го курсу спеціальності Комп'ютерні науки долучилися до онлайн-лекції зі Stream-аудиторі 435 кафедри КНІТ.

Дякуємо за сприяння в організації Kharkiv IT Cluster та спікеру Роману Гончару -UI/UX Designer  компанії AltexSoft.

          

Благодійний Ярмарок на підтримку ЗСУ

3 жовтня 2023 року студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" приєдналися до Благодійного ярмарку, організованого студентською радою університету.

Студенти дуже відповідально поставилися до підготовки і, як наслідок - чимала сума зібрана на благодійність. Будемо працювати і далі в цьому руслі та підтримувати наших захисників. Все буде Україна.

          

Співпраця кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій зі школами м. Полтави

2 жовтня 2023 року доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Оксана Кошова та студентка групи КНб-11 Бородач Вікторія відвідали школу № 21 м. Полтави та провели презентацію Університету та освітніх програм і спеціальностей для майбутніх абітурієнтів - учнів 11 класу. Зустріч пройшла у невимушеній атмосфері у формі питання-відповідь. Сподіваємося на плідну співпрацю в майбутньому та зустрічі в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

          

Мрієш дізнатися як проходить день справжнього дизайнера інтерфейсів та досвіду користувача (UI/UX)?

4 жовтня 2023 року Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

Тема лекції: « UI/UX Design»

Під час лекції розберемо:

Ти зрозумієш усю важливість і відповідальність професії UI/UX-дизайнера!

Коли: 4 жовтня 2023 року о 12:40

Де: онлайн, Zoom

Спікер лекції —Гончар Роман — UI/UX Designer у компанії AltexSoft.

Реєструйся тут: https://forms.gle/WU6NYhUyPv8D19ia8

Довідка:

AltexSoft — технологічна консалтингова компанія, яка вже 15 років створює унікальні IT-рішення для бізнесів. Тут працюють експерти у сфері Travel Tech, Data Science, UI/UX, Business Analysis та Software Engineering.

          

Онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «Що таке Motion Design і де він використовується?»

27 вересня 2023 року студенти освітньої програми Комп’ютерні науки та всі бажаючі отримали джерело натхнення й креативу та  дізналися, як втілити ідею візуалу в життя.

За співпраці кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій і Kharkiv IT Cluster відбулася онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «Що таке Motion Design і де він використовується?»

Здобувачі освіти, викладачі із зацікавленісю слухали про Motion Design, місце motion в ієрархії дизайну, приклади використання Motion Design та анімації, види та позиції Motion Design, важливість Motion Design.

Захід проходив у дистанційному режимі, студенти 1-го курсу спеціальності Комп’ютерні науки долучилися до лекції зі Stream аудиторі 435 кафедри КНІТ.

Дякуємо за сприяння в організації Kharkiv IT Cluster та спікеру Богдану Козирському, ІТ-компанії  AltexSoft.

          

Нагородження викладачів кафедри КНІТ

26 вересня 2023 року на засіданні конференції трудового колективу ПУЕТ одним із питань порядку денного було урочисте відзначення викладачів за результатми рейтингу та з нагоди Дня працівників освіти.

Грамоти за значні результати у науковій та професійній діяльності та грошові винагороди отримали такі викладачі кафедри КНІТ:

Також колектив кафедри КНІТ отримав Подяку на чолі з зав. кафедри КНІТ за особливі заслуги, значний внесок у розвиток ПУЕТ, результативну профорієнтаційну роботу та з нагоди Дня працівників освіти.

Вітаємо всіх і бажаємо подальших успіхів викладачам!

          

Презентація результатів пілотного проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster

21 вересня 2023 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до презентації результатів пілотного проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster.

«Система сертифікації ІТ-дисциплін» є важливим етапом актуалізації програм ІТ-дисциплін та впливає на рівень підготовки студентів й володіння ними актуальними знаннями й вміннями, які необхідні для успішної кар'єри в цій галузі. На заході обговорили результати проєкту, плани на майбутнє та можливості співпраці.

          

Онлайн-зустріч здобувачів освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» магістерського рівня вищої освіти з директоркою Навчально-наукового інституту денної освіти, гарантом освітньої програми та кураторкою академічної групи

21 вересня 2023 року відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» магістерського рівня вищої освіти з директоркою Навчально-наукового інституту денної освіти – Ткаченко Аліною, гарантом освітньої програми - Ольховською Оленою та кураторкою академічної групи – Черненко Оксаною.

На зустрічі магістрів-першокурсників познайомили з основними принципами викладання в межах програми. Акцентували увагу студентів на реалізації студентоцентрованого та компетентнісного підходів під час викладання.

Окреслили можливості реалізації індивідуальної траєкторії навчання, за рахунок як вибіркових компонентів. Вказали на локації необхідної інформації на офіційному сайті університету та кафедри.

Кураторка нагадала про можливості реалізації принципу ініціативного самонавчання за допомогою доступу до безкоштовних платформ навчання.

Окремо зупинились на необхідності дотримання принципів академічної доброчесності під час навчання. Студенти мали можливість поставити запитання та отримали вичерпні відповіді.

          

Запрошуємо студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

Шукаєш джерело натхнення й креативу? Бажаєш дізнатися, як втілити ідею візуалу в життя? Тоді ця подія для тебе! 

27 вересня 2023 року Kharkiv IT Cluster разом з кафедрою Комп’ютерних наук та інформаційних технологій запрошує студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

 Тема лекції: «Що таке Motion Design і де він використовується?»

Про все це ти маєш змогу дізнатися на лекції!

Коли: 27 вересня 2023 року о 12:40

Де: онлайн, Zoom

Спікер лекції —Козирський Богдан —Motion Designer, CG Generalist у компанії AltexSoft.

Реєструйся тут:https://forms.gle/emmcwTWBiPqWVoma9

          

Старт OpenIT - проєкт для студентів від експертів ІТ-галузі!

У вересні починається не лише буремне студентське життя, а і нові освітні проєкти та можливості. Так, 20 вересня 2023 року був проведений перший воркшоп з проєкту OpenIT від Kharkiv IT Cluster у співпраці з провідними ІТ-компаніями України. До воркшопу долучились як студенти молодших курсів ступеня бакалавра спеціальності 122 "Комп'ютерні науки", так і студенти-магістри, що цікавляться тенденціями ІТ в Україні.

Вже вдруге студенти ПУЕТ долучаються до програми додаткового навчання OpenIT завдяки меморандуму ПУЕТ та Kharkiv IT Cluster.

Детальніше про OpenIT та графік воркшопів можна ознайомитись за посиланням https://it-kharkiv.com/openit-start-programy/

Дякуємо Kharkiv IT Cluster та Олені ЛОЄНКО за надані можливості для розвитку!

          

Співпраця з Кіберполіцією Полтавщини

Кібервійська – це ще одна потужна сила, яка допомагає нам боротися з ворогом. Тож, сьогодні 12 вересня 2023 року у рамках співпраці з Департаментом кіберполіції Національної поліції України відбулася зустріч студентів університету з інспектором відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Аміною Головнею. Особливе зацікавлення в зустрічі виявили студенти спеціальності «Комп’ютерні науки», які з перших днів повномасштабного вторгнення допомагають очищувати Інтернет-простір від фейків. Говорили про: види пропаганди, які застосовуються в умовах інформаційної війни; кібергігієну; нові способи протидії кіберзлочинам та можливості долучення студентів до кіберспротиву.

Відбулася презентація боту «Stop Rossia Mriya» v.2.0, який допомагає українцям протидіяти фейкам, боротися з російською пропагандою, знищувати осередки незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, підтримувати Збройні Сили України.

Враховуючи, що відсоток Інтернет-шахрайств за період повномасштабної агресії суттєво збільшився, з’явилися нові шахрайські сценарії побудовані на почуттях людей та пов’язані з отриманням матеріальної допомоги, гуманітарною та волонтерською діяльністю. Команда волонтерів університету спільно з кіберполіцією Полтавщини провели акцію з широкого інформування полтавців про нові види кіберзлочинів, засоби протидії фейкам та пропаганді.

Зустріч виявилася цікавою і пізнавальною.

          

Екскурсія бібліотекою студентів І курсу спеціальності «Комп’ютерні науки»

6 вересня 2023 року студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» відвідали із екскурсією бібліотеку, де ознайомились із широкими можливостями, які надаються студентам Полтавського університету економіки і торгівлі.

Екскурсію провели директор центру інформаційного забезпечення навчального процесу Діденко Лариса Миколаївна та співробітники бібліотеки.

Під час екскурсії студенти ознайомились із правилами роботи бібліотеки та пошуку документів у електронному каталозі, фондами бібліотеки, відвідали відділи бібліотеки (загальний читальний зал, електронний читальний зал, медіатеку, навчальний і науковий абонементи). У навчальному абонементі студенти отримали підручники та посібники, які будуть використані для навчального процесу.

Екскурсія виявилася надзвичайно пізнавальною й насиченою.

          

Вітаємо Гаркушу Сергія та Ольховського Дмитра з отриманням сертифікатів про підвищення кваліфікації шляхом стажування

Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій безперечно відповідають кваліфікаційним стандартам,  і постійно опановують нові та вдосконалюють раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності або галузі знань, що підтверджується сертифікатами підвищення кваліфікації.

Гаркуша Сергій та Ольховський Дмитро пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування на кафедрі інформаційних систем та технологій в Полтавському державному аграрному університеті згідно з індивідуальним планом за темою: «Інновації в навчальному процесі: методи, підходи, технології при підготовці фахівців зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», обсяг - 180 годин (6 кредитів ЄКТС).

          

Зустріч студентів освітнього рівня бакалавра з гарантом

У рамках курсу «Університетська освіта» 4 вересня 2023 року відбулася зустріч студентів першого курсу освітньої програми Комп’ютерні науки з гарантом освітньої програми – Черненко Оксаною, завідувачем кафедри КНІТ - Ольховською Оленою та куратором академічної групи – Кошовою Оксаною. На зустрічі розглянули освітньо-професійну програму, поговорили про порядок вільного вибору навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти. Гарант освітньої програми озвучила студентам мету та фокус освітньої програми, її орієнтацію, охарактеризувала загальні, фахові компетентності та програмні результати навчання. Завідувачка кафедри закликала студентів дотримуватися цінностей: чесності, довіри, справедливості, поваги та відповідальності, академічної доброчесності. Куратор ознайомила студентів з процедурою обрання старости та наголосила на організаційних моментах пов’язаних з навчальним процесом.

          

Привітання з отриманням стипендії та дипломом «Кращий студент спеціальності Комп’ютерні науки»

Вітаємо студентку 3 курсу  спеціальності «Комп’ютерні науки» Катерину Ханжин з отриманням стипендії Вченої ради на 1-й семестр 2023-24 н.р., а також з нагородженням дипломом «Кращий студент спеціальності Комп’ютерні науки» за підсумками 2022-2023 навчального року.

Бажаємо подальших успіхів та натхнення в навчанні!

          

Сердечно вітаємо вас зі вступом на освітню програму "Комп'ютерні науки" в ПУЕТ

Шановні першокурсники та батьки!

Сердечно вітаємо вас зі вступом на освітню програму "Комп'ютерні науки" в ПУЕТ.

Дорогі студенти, перед вами захоплюючий час, повний різноманітних подій студентського життя. Тому максимально використовуйте всі можливості для власного професійного та особистісного зростання. Ми сподіваємося, що, приєднавшись до нашої спільноти, ви будете поважати та продовжувати розвивати славні традиції нашого університету.

Швидко розвиваються технології, наука нестанно росте, інноваційні підходи стають все важливішими. Це вимагає постійного навчання та вдосконалення професійних навичок. У навчальному процесі застосовуються сучасні інформаційні технології та інноваційні проекти, матеріальна база постійно зміцнюється. Освітня програма Комп'ютерні науки надає вам всі можливості для отримання якісної освіти, що гарантує вашу конкурентоспроможність у майбутньому та гідне місце в суспільстві. Від вашої глибокої освіти та професійних якостей залежить майбутнє нашої країни.

З найкращими побажаннями для молодого покоління у захоплюючій подорожі до світу знань, викладачам — оптимізму та здоров'я, батькам — мудрості та терпимості. Нехай цей навчальний рік стане відправною точкою для досягнення нових висот. І найголовніше — нехай перемога над російською агресією буде нашою спільною перемогою. Ми пишаємося та віримо у наші Збройні Сили України.

СЛАВА УКРАЇНІ!