Новини

          

Загальноуніверситетський конкурс дипломних робіт
студентів-випускників 2017 року

Традиційно Полтавський університет економіки і торгівлі провів конкурс на найкращі випускові роботи, написані бакалаврами та магістрами у 2016-17 н.р.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ:

Диплом І ступеня отримала магістерська робота

Дипломи ІІ ступеня отримали магістерські роботи:

Диплом І ступеня отримала бакалаврська робота

Диплом ІІ ступеня отримала бакалаврська робота

Диплом ІІІ ступеня отримала бакалаврська робота

          

Вивчення іноземних мов
разом з тренінговою академією «Інтерлінгва»

Знання іноземної мови надає широкі перспективи для наших ІТ-студентів, оскільки 80% ІТ-компаній України працюють на закордонних замовників (інформація з сайту https://hh.ua/article/17518).

Британська аутсорсінгова асоціація Global Sourcing Association (GSA) назвала Україну найкращою країною в 2017 році з представлення послуг аутсорсінгу (інформація з сайту http://internetua.com/britanci-nazvali-ukrainu-stranoi-goda-po-uslugam-autsorsinga).

Полтавський університет економіки і торгівлі надає різні можливості для вивчення іноземних мов студентам, що опановують сферу ІТ,. Зокрема, можна вивчати англійську та німецькі мови разом з академією «Інтерлінгва».

Цією пропозицією вже скористався студент третього курсу напрямку «Інформатика» Олег Кривошей.

Під час навчання Олег також мав можливість поспілкуватися з іншими носіями мови, зокрема у лютому 2017 р. в «Interlingua» пройшли заняття англійської мови за участю волонтера молодіжної організації «AIESEC» Шейді Бохра, магістра MBA. Він поділився зі студентами власним досвідом вивчення іноземної мови та навчання в MBA, розповів багато цікавого про студентське життя в Каїрі, традиції та звичаї єгиптян. Шейді Бохра закликав студентів брати участь в міжнародних студентських програмах та подорожувати світом.


В рамках занять в «Interlingua» зустріч з волонтером молодіжної організації «AIESEC», магістром MBA, Шейді Бохра, лютий 2017 р.
Перший зліва: студент напрямку «Інформатика», група І-31, Кривошей Олег

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до курсів англійської та німецької мов, що проходять в тренінговій академії «Інтерлінгва». Черговий набір триватиме до 15 січня 2017 року.

          

Наукові підсумки  2016-2017 років

Кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики проводить плідну наукову роботу, результати якої відображені в статтях наукових журналів «Cybernetics and systems analysis», «Journal of automation and information sciences», що індексуються науково-метричноою базою Scopus.

Так, в 2016-17 роках викладачі кафедри опублікували сім статей в цих журналах. Ще дві статі проходять наразі закрите рецензування.

Статті за 2016-17 рр., опубліковані журналах,
що входять до бази Scopus

 1. Iemets O. O. Properties of the linear unconditional problem of combinatorial optimization on arrangements under probabilistic uncertainty / O. O. Iemets, T. M. Barbolina // Cybernetics and systems analysis. – V. 52, I. 2. – 2016. – P.285-295.
 2. Iemets O. O. Solving linear unconstrained problems of combinatorial optimization on arrangements under stochastic uncertainty / O. O. Iemets, T. M. Barbolina // Cybernetics and systems analysis. – V. 52, I. 3. – 2016. – P. 457-466.
 3. Iemets O. O. Uncertain linear systems of equations: strong solvability and strong feasibility / O. O. Iemets, O. O. Yemets // Cybernetics and systems analysis. – 2016. – V. 52, I. 6. – P. 896-904.
 4. Iemets O. O. Lexicographic Equivalence in Mixed Combinatorial Optimization of Linear-Fractional Functions on Arrangements / O. O. Iemets, T.M. Barbolina // Cybernetics and systems analysis. – 2017. – V. 53, I. 2. – P. 244-254.
 5. Iemets O. O. Properties of Combinatorial Optimization Unconstrained Problems on Arrangements with Linear and Linear-Fractional Objective Functions / O. O. Iemets, T.M. Barbolina // Journal of automation and information sciences. – V. 49, I. 1. – 2017. – P. 41-52.
 6. Iemets O. A. Polynomial method for solving unconditional linear fractional problem of combinatorial optimization of arrangements / O. A. Iemets, T. M. Barbolina // Journal of automation and information sciences. – V. 49, I. 3. – 2017. – P. 45-56.
 7. Yemets Alexandra O. Branch-and-Bound Method for Problems of the Euclidian Combinatorial Optimization on Combinations / Alexandra O. Yemets // Journal of automation and information sciences. – V. 49, I. 5. – 2017. – P. 49-58.

За кількістю статей, опублікованих в журналах, які входять до Scopus, кафедра ММСІ є незаперечним лідером серед підрозділів університету!

Лідером серед викладачів нашого університету та Полтавського регіону за кількістю статей, опублікованих в журналах, що індексуються в Scopus, є завідувач  кафедри  ММСІ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович, який має в цій базі 57 статей!

Кваліфіковані вчені, що працюють на кафедрі математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, – це запорука високої якості підготовки ІТ-фахівців в університеті!

          

Співробітництво з німецько-українською рекрутерською компанією
в сфері ІТ
WorkConsult

14 грудні 2017 р. у Полтаві відбулось офіційне відкриття головного офісу та презентація діяльності німецько-української компанії WorkConsult.

На відкриття компанії було запрошено завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н., проф., Ємця Олега Олексійовича.

WorkConsult – є міжнародною консалтинговою рекрутерською компанію, яка спеціалізується на підборі персоналу в ІТ-сфері.

Мета компанії – налагодження аутсорсінгових процесів, працевлаштування полтавських, українських ІТ-фахівців в міжнародні проекти, просування ІТ-знавців на міжнародні ринки.


Ральф Бультшнідер, засновник компанії «Workconsult», під час презентації
Джерело: http://irt.pl.ua

Це не перша компанія з міжнародними інвестиціями, яка відкрила своє представництво у Полтаві, раніше до Полтавського університету економіки і торгівлі з метою співробітництва та працевлаштування студентів звертались українсько-шведська ІТ-компанія «Beetroot», американсько-українська ІТ-компанія «The White Label Agency», міжнародна компанія з тестування програмного забезпечення «QATestLab» тощо.

Прихід в Полтаву міжнародної компанії з німецьким капіталом, свідчить про потужний розвиток ІТ-сфери у Полтаві та в Україні в цілому!

          

Покращення матеріальної бази кафедри ММСІ

У грудні 2017 р. відбулося покращення матеріальної бази кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, яка є випусковою для ІТ-студентів ПУЕТу (для студентів спеціальності «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика») – в комп’ютерну аудиторію 122, закріплену за кафедрою, встановили сучасний мультимедійний комплекс.


122 аудиторія

Отже, відтепер навчання майбутніх ІТ-фахівців відбуватиметься на більш глибокому рівні:

В подальшому планується встановлення мультимедійного проектору або інтерактивної дошки в іншу комп’ютерну аудиторію кафедри 122а.

          

Урочисте присвоєння військових знань ІТ-студентам ПУЕТ

6 грудня 2017 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулось свято, присвячене Дню збройних сил України.

Під час святкового концерту студентам ПУЕТ, які проходили військову підготовку на базі нашого закладу, було присвоєно військове звання молодших лейтенантів запасу. Серед них і студенти, що навчаються на спеціальності «Комп’ютерні науки» в ПУЕТ: Голубенко Віталій, Голубенко Владислав, Сокол Олександр тощо.


Студент 5-ого курсу, спеціальності «Комп’ютерні науки»,
Владислав Голубенко

Щиро вітаємо наших студентів зі знаковою подією!

Запрошуємо всіх бажаючих опановувати військовий фах одночасно iз навчанням на ІТ-спеціальності в ПУЕТ!

          

ІТ-конференція «Insane Byte»-2017

2 грудня 2017 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі пройшла масштабна конференція, присвячена питанням в ІТ-галузі, «Insane Byte».

Під час конференції ІТ-студенти ПУЕТ, які навчаються на спеціальностях «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», випускники нашої спеціальності (а наразі їх вже близько 300 осіб), викладачі нашої кафедри та усі інші бажаючі мали можливість ознайомитися з різними аспекти роботи ІТ-фахівців та проблемами, які виникають в цій галузі.


Конференція «Insane Byte»-2017

Коло питань, висвітлених на конференції, було дуже широким:


Студенти-іноземці спеціальності «Комп’ютерні науки»
під час конференції «Insane Byte»-2017

Одним із доповідачів був студент 4-ого курсу спеціальності «Інформатика» Валентин Кравцов, який є спеціалістом з розробки під AR, VR платформи ІТ-компанії «Grass business lab». Валентин презентував доповідь «Актуальність розробки AR і VR додатків».


Доповідач конференції «Insane Byte»-2017,
студент 4-ого курсу спеціальності «Інформатика»,
розробник компанії «Grass business lab»,
Валентин Кравцов

Проведення конференції – свідчення динамічного розвиту ІТ-галузі на Полтавщині!

Більше інформації про захід можна знайти за адресами:

          

ПУЕТ крокує по планеті

Полтавський університет економіки і торгівлі та кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики (ММСІ) продовжують підвищувати свій імідж в Україні та закордоном.

Кафедра ММСІ вже випустила близько 20 студентів, фахівців в комп’ютерних науках та інформаційних технологіях, що приїхали на навчання в ПУЕТ з Азербайджану, Грузії, Нігерії та Тунісу.


Випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2017 н.р.
Прімов Хікмат Назім огли, Азербайджан, (перший справа)
під час випускного, березень 2017 р.

Наразі кафедра ММСІ на другому, третьому та четвертому курсах на спеціальностях «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика» навчає студентів-іноземців з Азербайджану, Анголи та Сьєрра-Леоне.


Студент 2-ого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Луіс Теренсіу де Суоза (Ангола) з дружиною під час екскурсії до музею українського весілля, с. Великі Будища, травень 2016 р.

Підвищує свій професійний рівень, навчаючись в аспірантурі ПУЕТ на спеціалізації «Теоретичні основи інформатики та кібернетики», аспірант кафедри ММСІ Одімегву Ремі Іфеані (Нігерія).


Випускники спеціальності «Соціальна інформатика» 2017 н.р.
Одімегву Ремі Іфеані та Одіма Джонатан (Нігерія)
під час вручення дипломів бакалаврів, червень 2015 р.

В 2017-18 навчальному році освоювати фах «Комп’ютерні науки» до Полтавського університету економіки і торгівлі приїхали громадяни Азербайджану, Гамбії, Гани, Гвінеї, Зімбабве, Марокко та Пакистану.


Святкування дня студента, листопад 2017 р.

Навчання новоприбулих із країн Африки та Азії студентів здійснюється на англійській мові. В цьому викладачам кафедри ММСІ допомагають колеги з кафедри ділової іноземної мови Іщенко Валентина Леонідівна, Воскобойник Валентина Іванівна, Кононенко Олена Анатоліївна, Руденко Ніна Сергіївна, які забезпечують синхронний переклад під час пар та консультативних занять.

Кафедра ММСІ вже має досвід навчання іноземних студентів англійською мовою.

Так у 2014-15 навчальному році на четвертий курс до ПУЕТ у зв’язку з окупацією Луганська перевелися іноземні-студенти, що опановували там ІТ-фах.

У зв’язку з цим кафедра вперше для себе організувала навчальний процес іноземною мовою:

Зважаючи на високий рівень організації навчального процесу англійською мовою, ці студенти окрім того, що завершили бакалаврат в ПУЕТ, згодом закінчили магістратуру в ПУЕТ та дехто поступив до аспірантури.


Студенти спеціальності «Соціальна інформатика»
під час захисту магістерських робіт, лютий, 2017 р.

Але в 2017-18 н.р. кафедра ММСІ вперше розпочинає підготовку ІТ-фахівців англійською мовою вже з першого курсу.

І на сьогоднішній день наша кафедра єдина в регіоні, яка дає ІТ-освіту іноземною мовою!

Запрошуємо іноземних студентів до навчання в ПУЕТ за спеціальністю «Комп’ютерні науки»!

          

ІІ обласний військово-патріотичний вишкіл
«Захисник України”

Вітаємо команду ПУЕТ та її учасника – студента 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Куценка Віталія – з другим місцем у військово-патріотичних змаганнях «Захисник України», що проходили 4-5 листопада 2017 р.!


Під час змагань
Студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Куценко Віталій (другий зліва)

          

Участь вчених ПУЕТ в атестації наукових кадрів

2-3 листопада 2017 р. в Запорізькому національному університеті відбулося засідання дисертаційної ради К 17.051.06.

У засіданні як член ради взяв участь завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович.

На раді розглядався захист чотирьох кандидатських дисертацій, поданих на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальностей «01.05.02. Математичне моделювання та обчислювальні методи»; «01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла»:

          

Майстер клас
від шведсько-української ІТ-компанії «Beetroot»

31 жовтня 2017 р. до ІТ-студентів Полтавського університету економіки і торгівлі завітали співробітники шведсько-української ІТ-компанії «Beetroot».

На зустріч було запрошено студентів, що отримують ІТ-освіту в ПУЕТ, студентів спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика».

Представники компанії «Beetroot» розповіли про специфіку роботи в компанії, умови праці, закликали студентів поглиблено вивчати англійську мову та запросили на стажування та роботу до себе.

Веб-розробник бітрутівців Сергій Поправка провів для студентів майстер-клас «Розробка веб-додатків засобами мови програмування PHP».


Ведучий тренінгу, PHP-програміст, Сергій Поправка

Кафедра ММСІ має тривалу історію співпраці з Бітрутом.

Так у вересні 2014 р. компанія пропонувала нашим студентам безкоштовні курси з веб-розробки, за результатами проходження яких найкращих слухачів працевлаштовувала до штату.

Восени 2016 р. компанія провела серію майстер-класів для студентів IT-ішників нашого університету: «Побудова успішної кар’єри в ІТ-галузі», «Розробка Back-end додатків від нуля й до перемоги (PHP)», «Розробка сайтів на базі платформи WordPress».

Наразі в штаті компанії працюють студент 4-ого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Романенко Владислав та викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики 2006-2017 рр., доц., к.ф.-м.н., Ольховський Дмитро Миколайович.

Запрошуємо зацікавлених студентів на стажування та роботу до Beetroot-у!

          

Увага: розшукуються тестувальники та програмісти

11 жовтня 2017 р. до Полтавського університету економіки і торгівлі завітали представники ІТ-фірм: провідна міжнародна компанія з тестування .програмного забезпечення QATestLab та ІТ-компанія ІТ-Yard.

На зустріч було запрошено студентів, що опановують ІТ-фах в ПУЕТ, студентів спеціальностей ««Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика».

А наразі в ПУЕТ фах програміста, веб-дизайнера, розробника сайтів та веб-додатків освоюють близько 150 студентів.


Під час зустрічі

Співробітники провідної міжнародної компанії з тестування програмного забезпечення QATestLab, менеджери із підбору персоналу Катерина Коновалова, Олександр Юрченко презентували свою компанію та познайомили присутніх з професією тестувальника програмного забезпечення. В кінці зустрічі надали інформацію про відкриті вакансії в фірмі.

Слід відзначити, що компанія QATestLab щорічно влаштовує зустрічі з ІТ-студентами ПУЕТ, що говорить про зростання ринку ІТ-послуг та дефіцит кваліфікованих кадрів.


Представниики QATestLab

Команда ІТ-Yard – розробники Єгор Кривошапка, Андрій Кононенко, Аліна Мороз, Володимир Мамонт – запропонувала навчання та стажування в ІТ-компанії з подальшим працевлаштуванням.


Представниики ІТ-Yard

Запрошуємо зацікавлених студентів та випускників до співробітництва з ІТ-компаніями.

          

Заграва-2017

Вітаємо команду Полтавського університету економіки і торгівлі та її учасника – студента 4-ого курсу спеціальності «Інформатика», Олександра Сивоконя – зі здобутим другим місцем на військово-патріотичній грі молоді «Заграва», що проходила 7-8 жовтня 2017 р.!


Студент 4-ого курсу спеціальності «Інформатика» Олександр Сивокінь

          

ІІ етап студентської олімпіади з програмування

15-16 вересня 2017 р. у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка (м. Кропивницький) відбувся ІІ етап студентської олімпіади з програмування.

ПУЕТ на олімпіаді представляла команда «PUET_Bomg» у складі студентів 2-ого, 3-ого та 5-ого курсів спеціальностей «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», «Комп’ютерні науки» Вікторії Белінської, Ярослава Жайворонка, Олексія Ніколаєнка, Романа Голубенка.

Тренери команди – провідний програміст сектору розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, к.ф.-м.н., доц., Д.М. Ольховський; доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, к.ф.-м.н., Ю.Ф. Олексійчук.

«PUET_Bomg» гідно проявила себе на змаганнях – нашим студентам вдалося розв’язати та запрограмувати декілька задач – і була найрезультативнішою з команд Полтавського регіону,

Щиро вітаємо наших ІТ-студентів та бажаємо нових професійних досягнень!

          

Знайомство ІТ-студентів першачків з університетом

Традиційно на початку вересня першачки Полтавського університету економіки і торгівлі знайомляться з університетом та можливостями, які мають студенти під час навчання.

Знайомство студентів першого курсу відбувається в рамках дисципліни «Університетська освіта». В цей час проходять екскурсії університетом, бібліотекою, медіатекою; проводяться лекції та практичні заняття, зокрема, як користуватися платформою дистанційних курсів; відбувається знайомство з куратором групи.

Студенти 1-ого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» за підтримки куратора, старшого викладача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Тур Олени Василівни під час «Університетської освіти» розповіли про свої мрії у професії.

Отже, знайомтесь, група КН-11 через п’ять років: завантажити слайд-шоу

          

Підсумки 2016-17 навчального року:
зв’язки з роботодавцями

ІТ-спеціальності користуються великим попитом на ринку праці в Україні та світі.

Середньомісячна зарплата програміста-початківця в України становить 500 $ (станом на 10.10.2017 ≈13 379 грн., інформація з сайту https://dou.ua/lenta/articles/salary-report-june-july-2017/?from=salaries).

Середньомісячна зарплата програміста всіх рівнів в Україні22 320 грн. (інформація з сайту https://thepoint.rabota.ua/kakuyu-rabotu-predlahayut-zarubezhnye-rabotodately-ukrayntsam-analytyka/).

Середньомісячна зарплата ІТ-фахівця в інших країнах становить 53 259 грн. (інформація з сайту https://thepoint.rabota.ua/kakuyu-rabotu-predlahayut-zarubezhnye-rabotodately-ukrayntsam-analytyka/).

В ПУЕТ ІТ-фах набувають студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика».

Свідченням актуальності професії та дефіциту кваліфікованих кадрів є постійні зустрічі ІТ-студентів з працедавцями та визнаними менеджерами в ІТ-сфері.

1) Так у вересні 2016 р. відбулась зустріч ІТ-студентів ПУЕТу з народним депутатом України, головою комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку, топ-менеджером у сфері інформаційних технологій, екс-директором єдиного українського оператора зв’язку «Датагруп», Олександром Данченком. Під час зустрічі було обговорено роль ІТ-галузі в економіці України та її місце в світовій економіці.

2) У жовтні 2016 р. пройшла зустріч наших студентів з експертом у питаннях електронної демократії, екс-директором з ІТ-інновацій Естонії, Львова та Києва, фаховим програмістом, Янікою Мерилою. Під час зібрання пані Мерило розповіла про роботу в сфері IT та про можливості розвитку електронної демократії в Україні та у Полтавському регіоні.

У виступі експертка зазначила, що «світ ІТ кожного року зростає на 20-30% та буде й надалі збільшуватися; зараз це сама перспективна професія».


Яніка Мерило ділиться своїм досвідом із ІТ-студентами ПУЕТ
Джерело: poltava.depo.ua/rus/poltava/u-poltavu-zavitala-yanika-merilo-27102016094000

3) У жовтні-листопаді 2016 р. до ІТ-студентів ПУЕТ приходили представники шведсько-української ІТ-компанії «Beetroot», які розповіли про компанію та умови праці в ній, охарактеризували ІТ-ринок Полтави та України, провели серію майстер-класів «Побудова успішної кар’єри в ІТ-галузі», «Розробка Back-end додатків від нуля й до перемоги (PHP)», «Розробка сайтів на базі платформи WordPress».

А також запропонували студентам проходження виробничої практики в компанії та працевлаштування на посади програмістів, веб-дизайнерів.

4) В жовтні 2016 р. свої послуги запропонувала американсько-українська ІТ-компанія The White Label Agency, яка займається розробкою веб-додатків. Компанія повідомила, що дає можливість студентам пройти стажування в компанії з подальшим працевлаштуванням.

Цією пропозицію, зокрема, скористався студент 6-ого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Сергій Педоренко.

5) В жовтні 2016 р. на базі ПУЕТ для ІТ-студентів проходили навчальні курси по створенню баз даних в системі Caсhe – «Caсhe. Розробка додатків».

6) У грудні 2017 р. себе презентувала ІТ-компанія SoftGroup, запропонувавши працевлаштування студентів на посади розробників програмного забезпечення та безкоштовні курси.


Знайомство із шведсько-української ІТ-компанією «Beetroot»

7) У січні 2017 р. агро-компанія Кернел пропонувала ІТ-студентам вакансію аналітика у м. Київ. Серед вимог: знання методів оптимізації та теорії ймовірності й математичної статистики; навички програмування; знання англійської мови.

8) В лютому 2017 р. завітав випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2015 р. кафедри ММСІ Шаманський В’ячеслав з пропозицією працевлаштувати ІТ-студентів на вакантну посаду тестувальника програмного забезпечення у відділ валідації та верифікації науково-виробничого підприємства «Радій».

9) У квітні 2017 р. звернулась агро-компанія «Кернел» з пропозицією працевлаштувати на посаду аналітика у м. Полтава.

10) В травні 2017 р. звернулась адміністрація середньої школи м. Полтави, яка запропонували працевлаштування на посаду системного адміністратора.

11) Протягом навчального року наші студенти мали можливість пройти практику в секторі розробки електронних ресурсів Інституту заочно-дистанційного навчання, чим і скористались, зокрема, студенти 6-ого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Сергій Педоренко, Володимир Цюрюпа, Дмитро Марченко. Останнього було працевлаштовано на постійну роботу у сектор на посаду інженера-програміста.

          

Підсумки 2016-17 навчального року:
покращення матеріальної бази

В 2016-17 навчальному році кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики, яка є випусковою для студентів спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», покращила свою матеріальну базу. За кафедрою ММСІ було закріплено лекційну аудиторію 435.

Аудиторія 435 – велика, розрахована на потік студентів; оснащена мультимедійним проектором; підключена до мережі інтернет; має доступ до відеосховища Youtube; оснащена сучасним прикладним забезпеченням: програмними середовищами з різних мов програмування.


Лекція в 435 ауд.
Заняття веде завідувач кафедри ММСІ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович

Отже, ця аудиторія може використовуватися для проведення лекційних занять для ІТ-студентів, передзахисту та захисту випускових робіт, зустрічей з роботодавцями.

Наявність сучасного обладнання (інтернету, проектору) дозволяє проводити лекційні заняття на більш глибокому рівні, зокрема, переглядати відео, анімації, розміщені в мережах інтернет та Youtube, як це відбувається під час лекцій з дисциплін «Основи комп’ютерного дизайну», «Алгоритми та структури даних» тощо.

Наявність встановлених програмних середовищ дозволяє демонструвати, як працює програмний код, як це відбувається під час лекцій з дисциплін «Інформатика», «Програмування І», «Програмування ІІ», «Алгоритми та структури даних», «Інтернет-технології» тощо.

Крім того в 2016-17 н.р. були закуплені нові великі сучасні дошки, які встановлені в комп’ютерних аудиторія 122, 122а, що закріплені за кафедрою ММСІ і призначені для використання в навчальному процесі ІТ-студентами.


Лабораторне заняття в 122 ауд.
Заняття веде старший викладач кафедри ММСІ Тур Олена Василівна

В подальшому планується встановлення мультимедійного проектору в аудиторію 122.

          

Розвиток ІТ-освіти в ПУЕТ

2016-17 навчальний рік став знаковим для кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, яка є випусковою для спеціальностей «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Комп’ютерні науки», напрямку «Інформатика», оскільки відкрив багато нових сторінок в житті кафедри.

ВПЕРШЕ:

ЗАРАЗ крім навчання на всіх 6 курсах студентів стаціонару кафедра ММСІ навчає студентів-іноземців та студентів-заочників на всіх курсах від 1 до 6-ого.

Бурхливий розвиток ІТ-спеціальностей в ПУЕТ свідчить про високу потребу в ІТ-фахівцях (програмістах, веб-розробниках, тестувальниках програмного забезпечення, дизайнерів) в Україні та закордоном, про високий рівень ІТ-освіти в ПУЕТ, а також про високий рівень зарплат в ІТ-сфері!

          

Захист випускових робіт

19-21 червня 2017 р. відбувся захист бакалаврських робіт студентів напряму підготовки 6.040302 «Інформатика» та перше для кафедри ММСІ захист студента заочної форми навчання рівня «спеціаліст» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології».

Відповідно до наказів по університету студенти виконували дипломні роботи за темами:

КНІТ-51

Студент

Тема

Керівник

1.

Корост Олександр Олександрович

Розробка програмної реалізації віртуального туру Полтавським університетом і торгівлі

Ольховський Д.М.,
доц., к. ф.-м. н.

І-41

Студент

Тема

Керівник

1

Архипов Юрій Віталійович

Розробка тренажеру з теми «Кореляція якісних змінних» дисципліни «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

2

Безмєнов Едуард Геннадійович

Розробка програмного забезпечення для тренажера з теми «Диференціальні рівняння другого порядку із сталими коефіцієнтами» з дисципліни «Математичний аналіз»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.

3

Степанян Євгеній Олексійович

Створення сайту інтернет-магазину «Єврострой»

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

4

Щербак Олександр Валерійович

Програмне забезпечення для тренажера з теми «Сортування вибором та сортування обміном» дистанційного навчального курсу «Алгоритми та структури даних»

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

Іі-21

Студент

Тема

Керівник

1.

Бровко Євгеній Сергійович

Розробка програмного забезпечення для тренажера з теми «Многочлени, їх корені» дистанційного навчального курсу «Алгебра та геометрія»

Парфьонова Т.О.,
доц., к. ф.-м. н.

2.

Голубенко Віталій Олександрович

Розробка бази даних наукових публікацій викладачів та студентів

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

3.

Голубенко Владислав Олександрович

Розробка тренажеру з теми «Моделювання змінних» дисципліни «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

4.

Гуменюк Євген Сергійович

Програмне забезпечення для тренажера з теми «Узагальнене ранжування об’єктів за однією ознакою порівняння з врахуванням компетентності експертів» дистанційного навчального курсу «Системний аналіз та теорія прийняття рішень»

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

5.

Домненко Станіслав Володимирович

Створення тренажера з теми «Карти Карно. Мінімізація булевих функцій» дистанційного навчального курсу «Дискретна математика»

Парфьонова Т.О.,
доц., к. ф.-м. н.

6.

Задорожній Артем В’ячеславович

Створення програмного забезпечення тренажеру за темою «Наближені методи розв’язування СЛАР» з дисципліни «Обчислювальні методи»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.

7.

Закаблук Олег Леонідович

Розробка, програмування тренажеру з теми «Многогранник розміщень» дистанційного курсу «Елементи комбінаторної оптимізації»

Ємець О.О.,
проф., д. ф.-м. н.

8.

Кильник Вадим Вікторович

Тренажер з теми «Шейкер-сортування» дистанційного навчального курсу «Алгоритми та структури даних» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

9.

Кулєша Іван Васильович

Розробка тренажеру з теми «Класифікація змінних» дисципліни «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

10.

Ладур Єгор В’ячеславович

Програмна реалізація та дослідження евристик в задачах оптимізації на розміщеннях

Ємець О.О.,
проф., д. ф.-м. н.

11

Мандрика Віталій Миколайович

Алгоритмізація та розробка програмного забезпечення тренажеру за темою «Обчислення коефіцієнта надійності» з дисципліни «Інтелектуальні інформаційні системи»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.

12

Нестеренко Євгеній Вікторович

Тренажер з теми «Лінійний та бінарний пошук в числових послідовностях» дистанційного навчального курсу «Алгоритми та структури даних» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

13

Посканний Олександр Олександрович

Тренажер з теми «Мережні абстрактні типи даних» дистанційного навчального курсу «Алгоритми та структури даних» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

14

Русін Владислав Сергійович

Розробка тренажеру з теми «Аналіз алгоритму сортування вставками» дисципліни «Аналіз алгоритмів»

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

15

Сімінько Євген Олександрович

Генетичні алгоритми оптимізації та їх програмна реалізація та дослідження

Ємець О.О.,
проф., д. ф.-м. н.

16

Сокол Олександр Валентинович

Програмне забезпечення для тренажера з теми «Нормальні алгоритми» дистанційного навчального курсу «Теорія алгоритмів»

Черненко О.О.,
доц., к.ф.-м.н.

17

Ярмоленко Андрій Вікторович

Тренажер з теми «Зовнішні методи сортування» дистанційного навчального курсу «Алгоритми та структури даних» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

18

Рамазанов Етібар Ханлар огли

Створення програмного забезпечення тренажеру за темою «Чисельне інтегрування» з дисципліни «Обчислювальні методи»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.


Захист робіт, другий день

Роботи студентів оцінювала Державна екзаменаційна комісія, у складі якої були:

голова ДЕКу – завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного університету ім. В.Г. Короленка, к.ф.-м.н., доц., Барболіна Тетяна Миколаївна;

члени комісії – завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, проф., д. ф.-м. н., Ємець О. О.; провідний програміст сектору розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, доц., к.ф.-м.н., Ольховський Д. М.; старший викладач кафедри економіки підприємства та економічної кібернетики Божко В.І.

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання актуальних мов та технологій програмування, а саме:

апробацію результатів на конференціях:

Варто зауважити, що за останні шість років ІТ-студенти ПУЕТу в рамках випускових робіт за кошти замовників працювали над 20 господарчо-розрахунковими темами та створювали сайти, інтернет-магазини, мережеві комп’ютерні ігри.

Зокрема, в цьому році робота велась над однією темою.

Колосальним є вклад наших студентів-інформатиків в розвиток дистанційної освіти університету – за останні п’ять років в рамках випускових робіт створено та передано на впровадження 90 тренажерів для 24 дистанційних курсів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Зокрема, в цьому році вперше були написані тренажери для дистанційних курсів: «Алгоритми та структури даних», «Аналіз алгоритмів», «Інтелектуальні інформаційні системи», «Теорія алгоритмів».

Приємно відзначити, що випуск ІТ-студентів вкотре є інтернаціональним. На цьому потоці бакалаврів навчались громадяни України та Азербайджану!

Всі студенти успішно захистили випускові роботи та отримали кваліфікацію «бакалавр з інформатика», «спеціаліст з комп’ютерних наук та інформаційних технологій».

Кафедра ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом!

          

XIII літня Універсіада Полтавщини серед вищих навчальних закладів

01.06-08.06.2017 р. відбулась XIII літня Універсіада Полтавщини серед ВНЗ ІІІ-VI рівня акредитації.

Вітаємо збірну команду ПУЕТ з футболу та її учасників – випускника спеціальності «Соціальна інформатика» 2017 р. Потерайла Олександра та студента першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Кравчука Владислава – з вибореним ІІ місцем!
Тренер команди – старший викладач кафедри фізичного виховання Крафт Володимир Андрійович.

          

Участь вчених ПУЕТ в атестації наукових кадрів

19 травня 2017 р. в Запорізькому національному університеті відбулося засідання дисертаційної ради К 17.051.06.

У засіданні як член ради взяв участь завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович.

На раді розглядався захист двох кандидатських дисертацій, поданих на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності «01.05.02. Математичне моделювання та обчислювальні методи»:

          

V Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні інформаційні системи та технології»

17-19 травня 2017 р. в Сумському державному університеті відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні системи та технології» (AIST-2017).

Участь в конференції в якості члена програмного комітету та учасника прийняв завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики (ММСІ) Полтавського університету економіки і торгівлі, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович.

На конференції, що проходила у формі вебінару, була представлена спільна з завідувачем кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, к.ф.-м.н., доц. Барболіною Тетяною Миколаївною доповідь «About properties of linear stochastic optimization problems on arrangements».

Друга доповідь «About the simplex form of the polyhedron of arrangements» була презентована спільно з доцентом кафедри ММСІ ПУЕТ, к.ф.-м.н., доц. Ємець Олександрою Олегівною та аспірантом цієї кафедри Поляковим Іваном Михайловичем.

Ознайомитись за матеріалами конференції можна за посиланням http://aist.sumdu.edu.ua.

          

Наукові здобутки кафедри ММСІ

Науковці кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ постійно проводять ґрунтовні наукові дослідження в області комбінаторної оптимізації.

Про рівень наукової школи кафедри свідчить аналітика, надана науково-метричною базою Scopus, яка станом на 01 травня 2017 р. відображена у таблиці.

П.І.Б., посада

Кількість статей в наукових журналах, що індексуються в науково-метричній базі Scopus

Індекс Гірша

1

Ємець О.О., завідувач кафедри,
д.ф.-м.н., проф.
(ID 8721572000)

57

4

2

Ємець Ол-ра О., доцент,
к.ф.-м.н., доц.
(ID 35338397100)

8

2

3

Черненко О.О., доцент,
к.ф.-м.н., доц.
(ID 36862730800)

6

2

4

Парфьонова Т.О., доцент,
к.ф.-м.н., доц.
(ID 36089160700)

4

1

5

Чілікіна Т.В., доцент,
к.ф.-м.н., доц.
(ID 36494169200)

3

1

6

Ольховська О.В., старший викладач, к.ф.-м.н.
(ID 42262220700)

2

1

7

Ольховський Д.М., доцент,
к.ф.-м.н., доц.

2

-

8

Олексійчук Ю.Ф., доцент,
к.ф.-м.н.

1

-

9

Леонова М.В., аспірант

1

-

 

Разом

84

 

За кількістю статей, опублікованих в журналах, що входять до науково-метричної бази Scopus, кафедра ММСІ є лідером серед кафедр ПУЕТу!

Лідером серед викладачів ПУЕТу та Полтавського регіону в цілому за кількістю статей, опублікованих в журналах, що індексуються науково-метричною базою Scopus, є завідувач кафедри ММСІ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович!

Висококваліфіковані вчені, що працюють в Полтавському університеті економіки і торгівлі, – це запорука високої якості підготовки ІТ-фахівців в університеті!

          

Дозвілля ІТ-студентів ПУЕТ:
кіберфутбол

1-2 квітня 2017 р. на стадіоні НСК «Олімпійський» в клубному музеї ФК «Динамо Київ» пройшов Весняний Кубок Динамо Київ по кіберфутболу в дисципліні FIFA 17.

Участниками фінального етапу стали 32 кращих гравця України, які пройшли онлайн відбір, в якому взяли участь більш ніж 400 гравців з України, Білорусі, Росії, Молдови та Азербайджану.


Під час змагань

Одним із 32 щасливчиків був студент четвертого курсу спеціальності «Інформатика» Полтавського університету економіки і торгівлі Віталій Мандрика.

Віталій на даний момент являється одним із найкращих гравців нашого міста в даній дисципліні, а також входить до топ-10 кращих гравців України по FIFA 17.


Під час змагань

1 квітня проходили матчі групового етапу, де 32 учасника були розбиті на чотири групи по 8 чоловік. Віталій потрапив до групи А, де зайняв друге місце, тим самим пробившись у раунд плей-офф, поступившись лише майбутньому переможцю кубка Олексію Мерсеру.

На наступний день, 2 квітня відбулися матчі плей-офф, де Віталій припинив боротьбу на стадії 1/8 фіналу, поступившись представнику Києва Максиму Бобру.


Учасники турніру: у центрі студент 4-ого курсу спеціальності «Інформатика» Віталій Мандрика

Фінальні матчі кубку транслювалися на всю країну по телеканалу Xsport.

Автор: студент гр.Іі-21, Віталій Мандрика

          

Студентська наукова конференція

19-20 квітня 2017 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшла XL Ювілейна міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2016 р.

Свої доповіді в секції «Математичне моделювання та соціальна інформатики», роботою якої керував головування доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., Олексійчук Юрій Федорович, презентували студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та «Інформатика».

За результатами виступів було обрано найкращі доповіді.

Призові місця розподілились таким чином:

1 місцеБезмєнов Едуард, група І-41, з доповіддю «Розробка програмного забезпечення для тренажера з теми «Диференціальні рівняння другого порядку із сталими коефіцієнтами» з дисципліни «Математичний аналіз». Керівник: доцент кафедри ММСІ, к.ф.-м.н., доц. Чілікіна Т.В.

2 місцеКильник Вадим, група Іі-21, з доповіддю «Тренажер з теми «Шейкер-сортування» дистанційного навчального курсу «Алгоритми і структури даних» та розробка його програмного забезпечення». Керівник: доцент кафедри ММСІ, к.ф.-м.н., доц. Ємець Ол-ра О.

3 місцеГолубенко Віталій, група Іі-21, з доповіддю «Розробка бази даних наукових публікацій викладачів та студентів». Керівник: доцент кафедри ММСІ, к.ф.-м.н., Олексійчук Ю.Ф.

Переможців було відзначено грамотами, а їх доповіді рекомендовано до публікації в збірнику тез конференції.

          

Студентська наукова конференція

19-20 квітня 2017 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшла XL Ювілейна міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2016 р.

Найкращим виступом в секції «Фізико-математичні науки» було визнано доповідь Безмєнова Едуарда, студента напрямку «Інформатика», група І-41, «Застосування ПК при вивченні вищої математики». Керівник: завідувач кафедри вищої математики та фізики, к.ф.-м.н., доц. Шурдук А.І.

Едуард був нагороджений дипломом І-го ступеня, а його доповідь рекомендовано до публікації у збірнику тез конференції!

          

Вакансія аналітика від компанії Кернел

Шановні випускники та студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика»!

До кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики звернулися представники міжнародної компанії Кернел з пропозицією працевлаштувати на посаду аналітика у м. Полтава. Наводимо текст звернення:

Компанія Кернел, яка є найбільшим в Україні виробником і експортером соняшникової олії, лідером українського ринку бутильованої олії (ТМ «Стожар», «Щедрий Дар», «Чумак»), одним з найбільших українських виробників і експортерів зернових культур, оголошує конкурс на заміщення вакантної посади аналітика, м. Полтава.

Вимоги:

 1. Вища освіта (комп’ютерні науки та інформаційні технології, інформатика, економічна кібернетика, економіка);
 2. Знання Excel на високому рівні (зведені таблиці, макроси, формули масивів, математичні, логічні та ін.);
 3. Навички роботи з великими обсягами статистичних даних в Excel (обробка, аналіз, структурування, формування запитів);
 4. Аналітичні здібності, здатність швидко навчатися;
 5. Досвід оптимізації звітності як додаткова перевага.

Обов'язки:

 1. Збір та консолідація облікових даних;
 2. Оцінка ефективності роботи департаменту;
 3. Участь в розробці, автоматизації та впровадженні звітності;
 4. Підготовка презентацій, проведення термінових звітів та розрахунків.

Умови роботи:

 1. Офіційне працевлаштування;
 2. Офіційна заробітна плата;
 3. Соціальний пакет;
 4. Можливості для кар'єрного та професійного зростання.

Рівень заробітної плати розглядається індивідуально. Розглядається вакансія тільки на повний день.

Контактні дані:
Вікторія Олегівна Силенко,
спеціаліст з підбору персоналу,
КЕРНЕЛ

Тел.: /+38044/ 4618801 вн.н. 77-35
Факс: /+38044/ 4618863
Моб.тел.: +38/050/4169609
v.silenko@kernel.ua
www.kernel.ua

Компанія Кернел неодноразово зверталась до кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ з пропозиціями працевлаштувати ІТ-студентів.

Так у квітні 2016 р. ІТ-студентам ПУЕТу пропонували вакансію 1С-програміста: після відбору найперспективніші кандидати відвідували безкоштовні курси з програмування в 1С, які проводились за рахунок компанії Кернел, а далі йшло оплачуване стажування (до півроку) з з/п в 4 000 грн., після чого кандидатів, які вдало себе показали, працевлаштовували.

У січні 2017 р. компанія Кернел пропонувала ІТ-студентам ПУЕТу вакансію аналітика в м. Київ. Серед вимог значилось: математичний склад розуму; аналітичні здібності; здатність швидко навчатися; знання методів оптимізації та теорії ймовірності й математичної статистики; навички програмування; знання англійської мови.

Рекомендуємо зацікавленим ІТ-студентам та випускникам роботу в цій компанії!

          

Змагання з футзалу

Щиро вітаємо збірну команду ПУЕТ з футзалу та її учасників – випускника спеціальності «Соціальна інформатика» 2017 р. Потерайла Олександра та студента першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Кравчука В’ячеслава – з ІІІ місцем на ХІІІ Універсіаді Полтавщині серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, яка проходила 27.03.17-04.04.17 р.

Тренер команди – старший викладач кафедри фізичного виховання Крафт Володимир Андрійович.

          

Перший етап студентської олімпіади з програмування

25 березня 2017 р. відбувся І (регіональний) етап студентської олімпіади з програмування.

Полтавський університет економіки, який навчає ІТ-студентів на спеціальностях «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», представив на змаганнях чотири команди: по одній команді від кожного курсу з 1-ого по 4-ий.

Всі команди гарно виступили, розв’язавши від однієї до чотирьох задач. Найбільш результативною виявилась найстарша команда – команда четвертого курсу напрямку «Інформатика» PUET_Hard_Coders, яка розв’язала чотири задачі.

В результаті команда PUET_Hard_Coders, яка складалась з Кильника Вадима (капітан), Безмєнова Едуарда, Голубенка Віталія, Щербака Олександра (тренер – доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н. Ольховський Д.М.), посіла ІІІ місце на олімпіаді.

Щиро вітаємо призерів! Бажаємо їм успіхів в подальших змаганнях!

          

Захист випускових робіт студентами-заочниками
напрямку «Інформатика»

24 березня 2017 р. вперше в історії кафедри ММСІ ПУЕТ відбувся захист бакалаврських робіт, виконаних студентами заочної форми навчання напрямку «Інформатика».

Відповідно до наказів по університету студенти виконували дипломні роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1

Воловик Н.П.

Розробка програмного забезпечення розв’язування задачі комівояжера методом околів, що звужуються, з використанням різних метрик.

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

2

Доба А.І.

Програмне забезпечення системного аналізу вибору альтернатив для повних ієрархій.

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

3

Сіраджов І.М.

Розробка програмного забезпечення розв’язування комбінаторної задачі покриття прямокутника прямокутниками з різними критеріями оптимізації.

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

4

Стасюк Ю.В.

Алгоритмізація та програмування тренажера для дистанційного курсу з дисципліни «Дискретна математика» з обчислення булевих функцій

Парфьонова Т.О.,
доц., к. ф.-м. н.

5

Трубін Б.В.

Розробка тренажера з теми «Прямі методи розв’язування СЛАР. Метод Гауса» з дистанційного курсу «Обчислювальні методи»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.

Роботи студентів оцінювала Державна екзаменаційна комісія, у складі якої були:

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання сучасних мов та технологій програмування, а саме:

Важко недооцінити вклад ІТ-студентів ПУЕТу в розвиток дистанційної освіти університету – за останні п’ять років в рамках випускових робіт створено та передано на впровадження 69 тренажерів для 20 дистанційних курсів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Зокрема, на цьому потоці було створено два тренажери для двох дистанційних курсів.

Всі студенти успішно захистили випускові роботи та отримали кваліфікацію бакалавра з інформатики.

Кафедра ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом!

          

Участь ІТ-студентів ПУЕТ
у VIІI Всеукраїнській науково-практичній конференції
за міжнародною участю
«Інформатика та системні науки»

16-18 березня 2017 р. студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», «Соціальна інформатика», в тому числі студенти-іноземці з Азербайджану та Нігерії, прийняли участь у VІII Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН-2017).


Виступає бакалавр напрямку «Інформатика» Голубенко Віталій з доповіддю «Проектування бази даних наукових публікацій кафедри для веб-ресурсу та робота з нею»


Доповідає бакалавр напрямку «Інформатика» Мандрика Віталій на тему «Програмна реалізація тренажеру за темою «Обчислення коефіцієнта впевненості» з дисципліни «Інтелектуальні інформаційні системи»

ІТ-студенти виступили з доповідями, в яких ознайомили з результатами випускових робіт, наукових досліджень; прийняли участь в обговоренні, а також подали тези доповідей, які включені до збірнику матеріалів конференції.


Виступає бакалавр напрямку «Інформатика» Задорожній Артем з доповіддю «Створення програмного забезпечення тренажеру за темою «Наближені методи розв'язування СЛАР» з дисципліни «Обчислювальні методи»


Доповідає бакалавр напрямку «Інформатика» Сокол Олександр з темою «Розробка тренажера з теми «Нормальні алгоритми» дистанційного навчального курсу «Теорія алгоритмів»

З матеріалами виступів студентів можна ознайомитися в збірнику тез конференції або за посиланнями:

Назва публікації

Адреса

1

Голубенко Віталій. Проектування бази даних наукових публікацій кафедри для веб-ресурсу та робота з нею.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5482

2

Задорожній А. В. Створення програмного забезпечення тренажеру за темою «Наближені методи розв'язування СЛАР» з дисципліни «Обчислювальні методи».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5488

3

Кильник В. В. Алгоритм тренажера з теми «Сортування методом перемішування» дистанційного курсу «Алгоритми та структури даних».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5480

4

Кондрашев Д. М. Розробка тренажера дистанційного навчального курсу «Математична логіка та теорія алгоритмів» з теми «Машини Тюрінга».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5497

5

Марченко Д. А., Ємець О. О. Програмування навчального тренажера з теми «Переставні многогранники» дистанційного навчального курсу «Елементи комбінаторної оптимізації».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5421

6

Педоренко С. В., Ємець О. О. Розробка тренажера з теми «М-метод» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5423

7

Потерайло О. О., Ємець О. О. Програмування навчального тренажера для градієнтного методу оптимізації нелінійних функцій дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5483

8

Примов Х. Н. Тренажер «Комплексные числа» и его программная реализация.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5485

9

Сокол О. В., Черненко О. О. Розробка тренажера з теми «Нормальні алгоритми» дистанційного навчального курсу «Теорія алгоритмів».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5481

10

Стасюк Ю. В., Парфьонова Т. О. Про розробку тренажера для дистанційного навчального курсу «Дискретна математика» з обчислення булевих функцій.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5651

11

Русін В. С., Олексійчук Ю. Ф. Програмна реалізація елементів тренажеру з теми «Аналіз алгоритму сортування вставками» дисципліни «Аналіз алгоритмів».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5654

12

Цюрюпа В. С. Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Принципи адресації» дисципліни «Інформаційні мережі».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5422

13

Чілікіна Т. В., Мандрика В. М. Програмна реалізація тренажеру за темою «Обчислення коефіцієнта впевненості» з дисципліни «Інтелектуальні інформаційні системи».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5616

14

Щербак О. В. Розробка алгоритму тренажера з теми «Сортування вибором та сортування обміном» дистанційного курсу «Алгоритми та структури даних».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5479

15

Odimegwu Remy. Construction of educational site «System analysis and the theory of decision making».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5420

16

Shour Yusuf Kamal, Olhovskiy Dmitriy. Creation of educational site «Educational web resourse «Informational system».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5435


Виступає бакалавр напрямку «Інформатика» Кильник Вадим з доповіддю «Алгоритм тренажера з теми «Сортування методом перемішування» дистанційного курсу «Алгоритми та структури даних»

          

VIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

16–18 березня 2017 р.у Полтавському університеті економіки і торгівлі» відбулася VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН–2017).

Конференція проводилась під егідою

Співорганізатори конференції:

Напрями конференції:

 1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
 2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
 3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
 4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
 5. Інформатизація та кооперація.
 6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, прикладної математики, системного аналізу.

Конференція викликала значну цікавість в наукових колах, про що свідчить статистика конференції:

Учасники конференції:

За результатами роботи конференції планується видати збірник тез, який буде розміщено в репозитарії.

Проведення конференції «Інформатика та системні науки» є яскравим свідченням, що Полтавський університет економіки і торгівлі – лідер з інформаційних технологій у навчальних і наукових дослідженнях у регіоні та в Україні загалом.


Конференцію відкриває проректор з наукової роботи ПУЕТ, д.т.н., проф.. Гаркуша С.В.
В президії: завідувач кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічної академії, д. ф.-м. н., проф., Литвин О.М.; завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, д. ф.-м. н., с. н. с., Донець Г.П.; завідувач методів негладкої оптимізації відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН Україні, д.ф.-м.н., с.н.с., Стецюк П.І


Привітання з 60-річчям завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д.ф.-м.н., проф. Ємця О.О. від Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України та програмного комітету конференції


Привітання з 60-річчям завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д.ф.-м.н., проф. Ємця О.О. від Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України та програмного комітету конференції


Виступає завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д.ф.-м.н., проф. Ємець О.О. з доповіддю «Метод гілок та меж в комбінаторній, нечіткій та інтервальній оптимізації: огляд робіт полтавських дослідників»


Доповідає завідувач методів негладкої оптимізації відділу Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН Україні, д.ф.-м.н., с.н.с., Стецюк П.І.


Учасники конференції
(Зліва направо: аспірант Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, Стовба В.О.; представники Житомирського державного технологічного університету: Таценко В.О., к.ф.-.м.н., проф. Яремчук С.І., Шупіков О.А.)


Виступає аспірантка Донецького національного університету ім. В. Стуса (м. Вінниця) Калініченко Т.С. з доповіддю «Побудова моделі афілійованості»


Учасники конференції
(Зліва направо: завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Українського державного хіміко-технологічного університету, д.ф.-м.н., проф. Косолап А.І.; завідувачка кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету, к.ф.-м.н., доц., Барболіна Т.М.)

          

Аспірантура «Теоретичні основи інформатики та кібернетики»
для іноземних громадян

7 березня 2017 р. пройшли вступні іспити до аспірантури Полтавського університету економіки і торгівлі на спеціалізацію «Теоретичні основи інформатики та кібернетики».

Вперше в історії кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ вступити до аспірантури виявили бажання іноземці, громадяни Нігерії, випускники спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ 2017 н. р., Одіма Джонатан та Одімегву Ремі Іфеані.


Одіма Джонатан під час захисту магістерської роботи (лютий, 2017)


Одімегву Ремі Іфеані під час захисту магістерської роботи (лютий, 2017)

Майбутні аспіранти успішно здали вступні іспити та зараховані з березня 2017 до аспірантури. Науковим керівником здобувачів призначено завідувача кафедри ММСІ, д. ф.-м. н., проф. Ємця Олега Олексійовича.
Бажаємо вступникам успішного навчання!

          

Урочисте вручення дипломів магістрів
ІТ-студентам ПУЕТ

3 березня 2017 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулось урочисте вручення дипломів магістрів випускникам університету.

В тому числі отримали дипломи магістрів з соціальної інформатики випускники кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики спеціальності 7.04030203 «Соціальна інформатика».

Дипломи з відзнакою отримали Дмитро Марченко та Сергій Педоренко.


Диплом з відзнакою отримує Дмитро Марченко


Диплом з відзнакою отримує Сергій Педоренко

Це останній випуск магістрів з цієї спеціальності. З 2016-17 навчального року спеціальність відповідно до вимог Міністерства освіти та науки України перейменовано в «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», а з 2017-18 навчального року – «Комп’ютерні науки».

Вдруге кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики випускає магістрів для ринку праці інших країн.

В цьому році отримали дипломи магістрів з соціальної інформатики п’ять студентів-іноземців з Нігерії та Азербайджану, і це є п’ятою частиною випуску іноземних магістрів ПУЕТ.


Урочисте вручення диплому Іву Іфеаниі Майклу (Нігерія)


Урочисте вручення диплому Шоуру Юсіфу Камалу (Нігерія)


Урочисте вручення диплому Прімову Хікмату Назім огли (Азербайджан)

Двоє студентів-іноземців вирішили продовжити своє навчання, подавши документи до аспірантури ПУЕТ на спеціалізацію «Теоретичні основи інформатики та кібернетики».

Серед цьогорічних випускників гордість Полтавського університету економіки і торгівлі: команда у складі Володимира Цюрюпи, Дмитра Марченка, Сергія Педоренка, Олександра Потерайлабагаторазовий учасник Всеукраїнських студентських олімпіад з програмування.

Хлопці побували у багатьох містах, на базі яких відбувались олімпіади, – Одеса, Харків, Кропивницький, Київ, Хмельницький, та двічі (у 2015 та 2016 рр.) проходили до фіналу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. А почалось все ще у 2011 р., коли студент-першокурсник Дмитро Марченко замінив випускника Миколу Максименка та став третім учасником команди-програмістів ПУЕТ Олексія Бурмуса та Олександра Клименка, і в цьому складі наша команда виборола ІІІ місце у фіналі Всеукраїнської студентської олімпіади в групі економічних ВНЗ!


Диплом отримує Володимир Цюрюпа

Примножував славу ПУЕТ та Полтавщини і ІТ-випускник Олександр Потерайло. Саша захоплюється футболом, багато років грав за університетську команду в якості воротаря та разом з командою ПУЕТ вигравав численні спортивні змагання, а у 2016 р. став чемпіоном Хорольского району з футболу.


Випуск-2017

Цей випуск магістрів-інформатиків став першим, який пройшов навчання за новим стандартом для спеціальності, впровадженим у 2010 р. Отримавши глибокі та сучасні знання, студенти вже і працевлаштувались. Так Дмитро Марченко наразі працює інженером-програмістом сектору електронних засобів навчання ПУЕТ, а Сергій Педоренко пройшов стажування в американсько-шведській компанії, що займається розробкою веб-додатків, The White Label Agency та запрошений туди на роботу.

Щиро вітаємо випускників із завершенням навчання та бажаємо успіхів в обраній професії!

          

Захист магістерських робіт

У лютому 2017 р. відбувся захист магістерських робіт студентів спеціальності 7.04030203 «Соціальна інформатика» ПУЕТ.

Відповідно до наказів по університету студенти виконували дипломні роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1

Кондрашев Д. М.

Розробка тренажера дистанційного навчального курсу «Математична логіка та теорія алгоритмів» з теми «Машини Тюрінга»

Парфьонова Т.О.,
доц., к.ф.-м.н.

2

Марченко Д. А.

Розробка та програмування тренажера з теми «Переставні многогранники» дистанційного навчального курсу «Елементи комбінаторної оптимізації».

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

3

Педоренко С. В.

Створення, програмування та дослідження тренажера з теми «М-метод» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

4

Потерайло О. О.

Розробка та програмна реалізація тренажера з теми «Градієнтний метод» дистанційного курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій»

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

5

Цюрюпа В. С.

Створення тренажера на тему «Принципи адресації» з дисципліни «Інформаційні мережі»

Ольховський Д.М.,
доц., к.ф.-м.н.

6

Іву Іфеаниі Майкл

Розробка навчального веб-порталу для дисципліни «Платформи корпоративних інформаційних систем»

Олексійчук Ю.Ф.,
к.ф.-м.н.

7

Одіма Джонатан

Навчальний інтернет-портал: «Комбінаторна оптимізація»: створення та впровадження

Ємець О. О.,
проф., д.ф.-м.н.

8

Одімегву Ремі Іфеані

Створення електронного навчального посібника з дисципліни «Системний аналіз та теорія прийняття рішень»

Ємець Ол-ра О.,
доц., к.ф.-м.н.

9

Шоур Юсіф Камал

Створення інтерактивного навчального веб-ресурсу «Інформаційні системи»

Ольховський Д.М.,
доц., к. ф.-м. н.

10

Прімов Хікмат Назім огли

Розробка тренажеру і його програмна реалізація за темою: «Комплексні числа» дистанційного учбового курсу «Алгебра і геометрія»

Парфьонова Т.О.,
доц., к.ф.-м.н.

Роботи студентів оцінювала Державна екзаменаційна комісія, у складі якої були:

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання сучасних мов та технологій програмування, а саме:

Варто відмітити вклад студентів-інформатиків ПУЕТу в розвиток дистанційної освіти університету – за останні п’ять років в рамках випускових робіт створено та передано на впровадження 67 тренажерів для 20 дистанційних курсів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Зокрема, в цьому році було створено шість тренажерів для п’яти дистанційних курсів, в тому числі вперше для курсу «Інформаційні мережі».
Приємно зауважити – цей випуск студентів-інформатиків традиційно є інтернаціональним. На цьому потоці навчались громадяни України, Нігерії та Азербайджану!

Студенти-іноземці, навчання яких відбувалось на російською та англійською мовами, писали та представляли свої дипломні роботи на цих мовах. Синхронний переклад з англійської під час захисту забезпечувала завідувач кафедри ділової англійської мови, к. філ. н., доц., Іщенко Валентина Леонідівна.

Частина іноземних студентів виявила бажанням продовжити навчання в аспірантурі ПУЕТ на спеціалізації «Теоретичні основи інформатики та кібернетики».

Всі студенти успішно захистили випускові роботи та отримали кваліфікацію магістра з соціальної інформатики.

Кафедра ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом!

          

Вакансія тестувальника програмного забезпечення
для ІТ-студентів ПУЕТ

До кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики звернувся випускник спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ 2015 р. В’ячеслав Шаманський, який наразі є аспірантом кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ та інженером-програмістом відділу валідації та верифікації науково-виробничого підприємства «Радій», з пропозицією працевлаштувати студентів спеціальностей «Соціальна інформатика», «Інформатика», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» на вакантну посаду тестувальника програмного забезпечення на своєму підприємстві.

Інформацію та контактні дані було поширено серед студентів 4-ого курсу.

Це звернення в чергове свідчить про високу запитуваність професії ІТ-розробника в українському суспільстві!

          

Участь в журі обласної учнівської олімпіади з інформаційних технологій

11-12 лютого 2017 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі пройшов ІІІ (обласний) етап учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Традиційно участь в складі журі олімпіади прийняли викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

В якості консультанта-експерта виступив завідувач кафедри ММСІ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович; в якості голови групи з перевірці завдань з MS Excel – доцент каф. ММСІ, к.ф.-м.н., доц. Ємець Олександра Олегівна.


Відкриття олімпіади:
виступає завідувач кафедри ММСІ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович

За багаторічну підтримку олімпіадного руху Ємця Олега Олексійовича було нагороджено подякою Полтавського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Це оцінка праці всього колективу кафедри ММСІ з волонтерської співпраці з цим інститутом в підготовці школярів-інформатиків.

          

Обласний етап учнівської олімпіади
з інформаційних технологій

11-12 лютого 2017 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі пройшов ІІІ (обласний) етап учнівської олімпіади з інформаційних технологій.


Відкриття олімпіади
В президії (зліва направо): методист з інформаційних технологій, завідувачка відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В. Остроградського, Шостя С.П.; заступник директора Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка, голова журі, Шакотько В.В., проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, д.е.н. Манжура О.В; завідувач кафедри ММСІ ПУЕТ, д.ф-м.н. Ємець О.О.

Олімпіада зібрала учнів з усіх міст та районів Полтавської області. Бажання взяти участь в олімпіаді виявили більше 130 школярів восьмих-одинадцятих класів.


Учасники олімпіади

Два дня поспіль вони показували знання інформаційних технологій, використовуючи для практичних завдань офісні додатки Access, Excel, Word, PowerPoint, та тестовий редактор – для перевірки теоретичних знань.


Під час змагань

Полтавський університет економіки і торгівлі приймає олімпіаду з інформаційних технологій в своїх стінах вже шостий рік поспіль, починаючи із заснування олімпіади Міністерством освіти та науки в 2012 р. А до цього п’ять років поспіль гостинно приймав учнівську олімпіаду з інформатики.

Багаторазово в ПУЕТ проходили міські тури учнівських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій.


Під час змагань

І ця тенденція не є випадковою, оскільки ПУЕТ є визнаним лідером з інформаційних технологій у регіоні.

Вже 13 рік поспіль ПУЕТ навчає ІТ-студентів на спеціальностях «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», «Соціальна інформатика», «Економічна кібернетика» та аспірантів на спеціалізації «Теоретичні основи інформатика та кібернетики» і має для цього висококваліфіковані кадри, ліцензоване програмне забезпечення в достатньому обсязі, велику кількість сучасної комп’ютерної техніки.


Під час змагань

Щиро вітаємо учасників олімпіади, бажаємо їм натхнення та подальших перемог!

          

Завершення реєстрації на конференцію
«Інформатика та системні науки» (ІСН-2017)

Завершилась реєстрація учасників VІIІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформатика та системні науки» (ІСН–2017).

В конференції беруть участь представники 44 організацій Азербайджану, Узбекистану, України та Франції з таких організацій, як:

На конференцію представлено близько 80 доповідей.

Усього в конференції приймають участь близько 120 учасників з 21 міста Азербайджану, Узбекистану, України та Франції: Баку, Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільськ, Київ, Краматорськ, Кременчук, Луцьк, Львів, Наманган, Нансі, Нахічевань, Одеса, Полтава, Рівне, Старобільськ, Ужгород, Харків

Серед учасників:

          

Загальноуніверситетський конкурс
дипломних робіт випускників 2016 р.

Традиційно в Полтавському університеті економіки і торгівлі провели конкурс випускових робіт студентів попереднього навчального року.
За результатами конкурсу відбулося нагородження учасників.

Дипломом ІІ ступеню відзначена бакалаврська робота студента напрямку «Інформатика» Собка Дениса «Програмне забезпечення інтерактивної розробки навчальних тренажерів». Науковий керівник: к. ф.-м. н., доц., доцент кафедри ММСІ Парфьонова Т. О.

Дипломами ІІІ ступеню відзначені бакалаврські роботи студентів напрямку «Інформатика»:

Журі конкурсу відзначило творчий характер робіт та рекомендувало всі представлені випускові роботи до участі у Всеукраїнських конкурсах дипломних робіт випускників ВНЗ Міністерства освіти і науки України.

          

Безкоштовні ІТ-курси
від ІТ-компанії SoftGroup

До Полтавського університету економіки і торгівлі звернулась ІТ-компанія SoftGroup, яка має свої представництва по всій Україні та налічує більше 300 ІТ-розробників, з пропозицією безкоштовних ІТ-курсів з подальшим працевлаштуванням слухачів.

SoftGroup спеціалізується на розробці сайтів та інтернет-додатків та пропонує наступні курси:

Курси тривають 2-3 місяці і після їх успішного проходження пропонується працевлаштування в офісі компанії, що знаходиться у м. Полтава.

Співробітникам компанії пропонується:

Крім того компанія потребує програмістів із зазначених технології всіх рівнів (Junior, Middle, Senior). Основними вимогами до програмістів є знання англійської мови на рівні не нижче В2 (upper-intermediate); розуміння процесу та технологій розробки.

Крім ІТ-курсів компанія також проводить безкоштовне навчання з подальшим працевлаштуванням менеджерів з продаж (Sales managers) та менеджерів проектів (Project managers), основними вимогами до яких є знання англійської мови.

Контактна інформація:

Резюме для працевлаштування надсилати на адресу: evgenia.zh@soft-group.com.

Це звернення в черговий раз свідчить про дефіцит ІТ-фахівців на ринку праці та про перспективи наших ІТ-студентів.

Рекомендуємо зацікавленим ІТ-студентам та випускникам навчання і роботу в цій компанії!

          

Мовні курси для студентів ПУЕТ
з тренінговою академію «Interlingua»

Полтавський університет економіки і торгівлі надає своїм студентам широкі можливості по вивченню іноземних мов:


Учасники мовних курсів
Другий зліва: студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика»,
Голубенко Віталій

Знання англійської мови особливо актуально для ІТ-студентів, оскільки 80% українських ІТ-компаній працюють в сфері аутсорсінгу, тобто для іноземних замовників, спілкування з якими відбувається англійською.

Відвідати курси з англійської мови в академії «Interlingua» вирішив і студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика», Голубенко Віталій, який успішно їх закінчив за рівнем «Intermediate»!

Запрошуємо всіх ІТ-студентів скористатися можливостями по вивченню іноземних мов, що надає ПУЕТ!

          

Дистанційне навчання за спеціальністю
«Комп’ютерні науки та інформаційні технології»

Полтавський університет економіки і торгівлі єдиний в регіоні та один з семи вищих навчальних закладів України, яким Міністерство освіти та науки надало право навчати студентів за дистанційною формою.

Вже шостий рік поспіль, починаючи з 2011 р. на виконання наказу МОН України від 15.09.2011 р. № 1064 «Про впровадження педагогічного експерименту з дистанційного навчання на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», ПУЕТ розвиває та підтримує платформу для дистанційного навчання Moodle, яка містить навчальні курси та засоби комунікації викладачів, студентів та працівників деканатів.

Дистанційні курси на спеціальностях «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика» з 2011 р. використовувались як на заочній формі навчання, так і як допоміжні засоби на стаціонарі.

В 2016-17 навчальному році за повністю дистанційною формою за спеціальністю «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» розпочав навчання студент Словацького технічного університету (м. Кошице), Олександр Відюк, оскільки дистанційна форма дозволяє Олександру отримувати дві освіти одночасно.

Наводимо його враження:

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Запрошуємо всіх бажаючих здобути ІТ-освіту дистанційно!

          

VIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

16-18 березня 2017 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбудеться VІIІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Інформатика та системні науки" (ІСН-2017).

Тематичні напрями конференції:

1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
5. Інформатизація та кооперація.
6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, прикладної математики, системного аналізу.

Завантажити інформаційний лист на українській мові

Загрузить информационный лист на русском языке

The information bulletin (CS&SS-2017)

          

Наукові здобутки

Завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н., проф., Лауреата державної премії в галузі науки і техніки, Ємця Олега Олексійовича як провідного вченого в галузі математичного моделювання включено у список розсилки авторефератів дисертаційних робіт спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 Харківського національного університеті радіоелектроніки.

Це свідчить про визнання здобутків наукової школи кафедри ММСІ, яку очолює Ємець О.О., в галузі математичного моделювання та інформаційних технологій.

Олег Олексійович Ємець працює в спеціалізованих вчених радах:

Висококваліфіковані вчені, що працюють в Полтавському університеті економіки і торгівлі, – це запорука високої якості підготовки ІТ-фахівців в університеті!

          

ІТ-спеціальність без кордонів

Полтавський університет економіки і торгівлі вже декілька років поспіль навчає іноземних-студентів в своїх стінах.

ІТ-спеціальності користуються високим попитом серед іноземних студентів, що навчаються в України.

Кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ вже випустила близько 20 студентів-іноземців, рідними країнами яких були Азербайджан, Грузія, Нігерія та Туніс.


Випускник напрямку «Інформатика» 2014 н.р., Андро Чверткіні (Грузія)

Наразі ІТ-фах в ПУЕТ засвоюють студенти з Азербайджану, Лівії, Нігерії та Сьєрра-Леоне, навчаючись на всіх курсах (від 1-ого до 6-ого).


Студент 3-ого курсу напрямку «Інформатика» Бах Абібу (Сьєрра-Леоне)

А 2016-17 навчальний рік розпочав нову сторінку в житті кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ: на першому курсі на спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» розпочала навчатися російськомовна група іноземних студентів.


Другий зліва: студент 1-ого курсу спеціальності
«Комп’ютерні науки та інформаційні технології»
Мамедов Ахмед (Азербайджан)

Таким чином, ПУЕТ укріплює свій імідж за кордоном та підвищує свою конкурентоспроможність та привабливість серед іноземних студентів!

          

Майстер-клас від ІТ-компанії «Beetroot»:
«WordPress: зайти і вийти»

25 листопада 2016 р. в рамках співпраці з кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики до ІТ-студентів ПУЕТу завітали представники шведської компанії Beetroot.

Метою зустрічі було проведення майстер-класу ІТішникам ПУЕТу. А сьогодні в Полтавському університету економіки і торгівлі навчається більше ста тридцяти ІТ-студентів. На зустріч мали можливість прийти студенти всіх курсів, в тому числі й заочної форми навчання.

Тема воркшопу – розробка сайтів на базі платформи WordPress. Лектором виступив WordPress-розробник компанії Бітрут, викладач Бітрут-академії, Роман.


WordPress-розробник компанії Бітрут, викладач Бітрут-академії, Роман

Спочатку доповідач охарактеризував ІТ-ринок України: в ІТ-галузі в 2015 р. зайнято було 100 тис. осіб. Експорт ІТ-послуг України в 2015 р. склав близько трьох мільярдів доларів, що складає 3-4% ВВП країни. В аутсорсінгу працює близько 60% українських компаній. Середня заробітна плата ІТ-розробника в Україні складає 1 500 $.

Ринок ІТ-послуг продовжує зростати і потребувати кваліфікованих кадрів.


ІТ-студенти ПУЕТу

Надалі лектор розповів про особливості платформи WordPress, продемонстрував сайти, які були розроблена на базі цієї технології.

Про перевагу WordPress говорять цифри: 61% сайтів, розроблених на базі систем керування контентом, розроблені на WordPress; загалом у світі з використанням  WordPress створено 25% сайтів.

Доповідач окреслив переваги й недоліки платформи, порадив, з чого краще почати та яких помилок уникати розробникам.

Зустріч вийшла цікавою та дуже корисною.

Дякуємо компанії Beetroot за проведений майстер-клас!

          

«Ті, що вражають» у ПУЕТ

23 листопада 2016 р. до Полтавського університету економіки і торгівлі завітала команда ТСН з гостями в рамках проекту, присвяченого 20-річчю заснування ТСН, «Ті, що вражають».

Гостями університету були: телеведуча ТСН, володарка премій «Телетріумф» та «Телезірка, журналістка каналу 1+1, Лідія Таран; радіо- і телеведучий, військовий кореспондент, журналіст каналу 2+2, Руслан Ярмолюк; генеральний продюсер Українського тижня моди, Володимир Нечипорук; лідер гурту «O. Torvald», Євген Галич.

Спікери проекту поділились з молоддю своїми життєвими історіями про те, як досягти успіху у житті та стати майстром своєї справи.

Прийти на зустріч мали можливість студенти ПУЕТ та інших Полтавських вищих навчальних закладів, учні Полтавських шкіл та викладачі, в тому числі й ІТ-студенти ПУЕТу.


Студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Голубенко Віталій
та телеведуча Лідія Таран

Зустріч засвідчила, що дозвілля ІТ-студентів ПУЕту цікаве і змістовне!

          

ІV Всеукраїнська науково-практична конференція
молодих учених та студентів
«Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

16-17 листопада 2016 р. відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (IICTE-2016)

Участь в конференції в якості члена програмного комітету взяв завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н, проф. Ємець Олег Олексійович.

          

Всеукраїнська учнівська олімпіади з інформатики

13 листопада 2016 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі пройшов ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.

Полтавський університет економіки і торгівлі багато років співпрацює з міським відділом освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. На базі університету неодноразово проводились міські та обласні учнівські олімпіади з інформатики та інформаційних технологій.

І це не випадково, адже університет більше 10 років готує фахівців у галузі програмування та інформаційних технології , а отже має великий парк сучасної комп’ютерної техніки, ліцензоване програмне забезпечення для розробки програм та веб-додатків.

Щиро вітаємо учасників, бажаємо натхнення та подальших перемог!

          

Майстер-клас
«Розробка back-end додатків від нуля й до перемоги (PHP)»
від ІТ-компанії «Beetroot»

11 листопада 2016 р. в рамках співпраці з кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики до студентів-айтішників ПУЕТу завітали представники шведської ІТ-компанії «Beetroot» – програмісти компанії та hr-менеджери, які провели майстер-клас «Розробка Back-end додатків від нуля й до перемоги (PHP)».

Майстер-клас проводив PHP-програміст з 15-річним досвідом роботи, працівник Бітруту, Юрій Свістун.


Виступає представник ІТ-компанії Бітрут, PHP-програміст, Юрій Свістун

Лектор ознайомив з перспективами, що відкриваються для PHP-програмістів, на прикладі свого професійного шляху. Юрій працював у багатьох українських та міжнародних компаніях з розробки програмного забезпечення, в тому числі і за кордоном: проходив стажування у Голландії та проводив курси з PHP для викладачів у Грузії; крокуючи по своєму кар’єрному шляху від викладача вищого навчального закладу до junior-програміста, а згодом до middle-розробника.

Далі лектор розповів про технології, якими повинен володіти PHP-розробник. Для написання PHP-програм необхідно володіти знаннями з архітектури інтернету, роботи з серверами, базами даних, операційною системою Linux. Юрій охарактеризував сучасні бази даних, середовища розробки для PHP, популярні фреймворки.


ІТ-студенти ПУЕТу

Також лектор проаналізував ринок праці для ІТ-фахівців та охарактеризував, якими знаннями, технологіями та мовами повинен володіти ІТ-спеціаліст в межах своєї роботи: що повинен знати верстальник; програміст рівня junior, middle та senior; scrum-організатор. Охарактеризував, чим займаються front-end розробники веб-додатків, а чим back-end розробники.

В кінці зустрічі студентам були надані контакти Бітруту – www.beetroot.se – та було запропоновано звертатися для працевлаштування на відкриті вакансії.

Зустріч вийшла плідною та насиченою корисною інформацією!

Дякуємо співробітникам компанії за проведений майстер-клас! Чекаємо на наступну зустріч, тема якої буде обрана, виходячи з побажань студентів!

          

Ph.Dзі спеціалізації
«Теоретичні основи інформатики та кібернетики»
для ІТ-студентів ПУЕТу

30 жовтня 2016 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі завершились вступні випробування до аспірантури на спеціалізацію «Теоретичні основи інформатики та кібернетики».

Іспити в аспірантуру успішно здала здобувач завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д.ф.-м.н., проф. Ємця Олега Олексійовича Леонова Марія Володимирівна.

А загалом в аспірантурі на цій спеціальності під керівництвом завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, д.ф.-м.н., проф. Ємця О. О.; завідувача кафедри економіки підприємства та економічної кібернетики ПУЕТ, к.ф.-м.н., проф. Ємець Є. М., навчаються троє здобувачів: аспіранти другого ріку навчання Шаманський В’ячеслав, Поляков Іван та аспірант третього року навчання Ванжа Сергій.

Приємно відзначити, що Шаманський В. та Ванжа С. є випускниками спеціальності «Соціальна інформатика» Полтавського університету економіки і торгівлі 2015 та 2013 навчальних років.

Запрошуємо випускників на навчання в аспірантурі для здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності «Теоретичні основи інформатики та кібернетики»!

          

ІТ-шники ПУЕТ у фіналі
Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

27-29 жовтня 2016 р. у Одеській національній академії харчових технологій відбувся третій (фінальний) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі.

Цьогорічна олімпіада розпочалася у квітні і в її першому етапі взяли участь понад 600 команд з усіх регіонів України. Кращі з них змагалися у другому етапі, який проходив у вересні цього року у шести регіонах України.

Кращі з кращих команд вийшли до третього (фінального) етапу, де визначалися переможці олімпіади як в абсолютному заліку, так і в окремих групах університетів – класичних, технічних, педагогічних, економічних та природничих.

Полтавський університет економіки і торгівлі представляла команда PUET_Bootmanєдина з команд Полтавської області, що пройшла до фіналу змагань. Загалом у фіналі у другій групі брало участь 52 команди з усіх регіонів України.

PUET_Bootman представляли студенти 6-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Володимир Цюрюпа (капітан), Дмитро Марченко та Сергій Педоренко, тренував команду – доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н. Дмитро Миколайович Ольховський.

В групі вищих навчальних закладів економічної спрямованості команда Полтавського університету економіки і торгівлі поступилася лише Харківському національному економічному університету ім. С. Кузнеця!

Результати цьогорічного фіналу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування засвідчили професіоналізм наших студентів в галузі програмування та комп’ютерних наук та підтвердили, що в Полтавському університеті економіки і торгівлі готують висококваліфікованих фахівців в галузі інформаційних технологій!

          

Курси з програмування в системі Caсhe

Із 24 по 28 жовтня 2016 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі проходили навчальні курси з програмування «Caсhe. Розробка додатків».

Система Caсhe – це сучасна система керування базами даних і середовище швидкої розробки додатків. Caсhe дозволяє суттєво вдосконалити обробку і аналіз складних великих даних, а також розробку мобільних і веб додатків.

Курси з програмування відвідували співробітники та ІТ-студенти 1-4 курсів ПУЕТу. По закінченню навчання учасникам було видано сертифікат.

          

Працевлаштування та стажування від ІТ-компанії
The White Label Agency

Шановні ІТ-студенти та випускники!

До кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики (ММСІ) ПУЕТ звернулися представники американської компанії The White Label Agency з пропозицію працевлаштування та стажування ІТ-студентів.

The White Label Agency, яка заснована в 2013 р., займається фронт-енд розробкою сайтів на базі WordPress.

За останній рік штат компанії збільшився вдвічі і її представництва розмістились у країнах Європи та Америки. В Україні було відкрито 2 представництва, одне з яких у Полтаві. Штат Полтавського офісу складає 30 осіб, і в ньому, зокрема, працює випускник кафедри ММСІ ПУЕТ спеціальності «Соціальна інформатика» 2013 р. Дмитро Олефір.

Оскільки попит на розробку сайтів постійно зростає – щороку компанія створює понад 1 000 веб-сайтів – Полтавській офіс шукає талановитих програмістів зі знанням англійської мови для розробки сайтів на основі WordPress.

Крім того, цієї осені компанія вперше запускає програму стажування для програмістів, ІТ-фахівців. Протягом кількох місяців обрані кандидати матимуть шанс отримати досвід, працюючи пліч-о-пліч з командою WordPress професіоналів.

Інформація для контактів: hr.poltava@thewhitelabelagency.com, info@thewhitelabelagency.com, thewhitelabelagency.com.

Рекомендуємо зацікавленим ІТ-студентам та випускникам
стажування і роботу в цій компанії!

          

Друга вища освіта зі спеціальності
«Комп’ютерні науки та інформаційні технології» в ПУЕТ

В 2015-16 н. р. Полтавський університет економіки і торгівлі вперше розпочав навчання студентів, що здобувають другу вищу освіту, зі спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології».

Навчальний план студентів, що будуть навчатись два роки, містить актуальні фундаментальні дисципліни. Зокрема, передбачається вивчення:

Закріпити навички у програмуванні мовами C++, C#, PHP, розробці сайтів допоможе курсове проектування з цих дисциплін.

Навчальний план здобувачів другої вищої освіти

1 рік

1 семестр

2 семестр

1. Алгоритми та структури даних

1. Бази даних та інформаційні системи

2. Дискретна математика

2. Теорія ймовірностей та математична статистика

3. Алгебра та геометрія

3. Інтернет-технології
(курсовий проект)

4. Програмування (C++, C#)
(курсовий проект)

4. Архітектура обчислювальних систем

5. Організація та обробка електронної інформації

5. Теорія алгоритмів

6. Інформатика (Dephi)

6. Математична логіка

7. Офісні комп’ютерні технології

7. Операційні системи та системне програмування

8. Теорія інформації та кодування

8. Теорія програмування

 

9. Стандарти в інформаційних технологіях

2 рік

3 семестр

4 семестр

1. Паралельні та розподілені обчислення

1. Нейронно-мережеві технології

2. Методи оптимізації та дослідження операцій (курсовий проект)

2. Програмування (Java)

3. Захист інформації

3. Сучасні методи оптимізації та їх програмування

4. Системний аналіз та теорія прийняття рішень

4. Охорона праці в галузі

5. Інтелектуальні інформаційні мережі

5. Інформаційні мережі

6. Платформи корпоративних мереж

6. Програмування та підтримка веб-застосувань (PHP)
(курсовий проект)

7. Елементи комбінаторної оптимізації

7. Розподілені інформаційно-аналітичні системи

8. Основи комп’ютерного дизайну

8. Обробка зображень та мультимедіа

 

9. Проектування програмних систем

Засвоювати знання студентам допоможуть дистанційні курси ПУЕТу, які розроблені з більшості дисциплін другої вищої освіти

Запрошуємо всіх бажаючих здобувати ІТ-освіту в ПУЕТ!

Інвестиції в ІТ-освіту повертаються добробутом!

          

Публікаційна активність кафедри ММСІ

За результатами 2015-16 н. р. кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ показала найкращий результат із публікаційної активності.

В розрахунках враховувалась кількість фахових статей та публікацій в журналах, що входять до науково метричної бази даних Scopus, кількість штатних посад.

За розрахунками кафедра має показник три статті на викладача, що є вдвічі краще ніж по Інституту економіки, управління та інформаційних технологій, та майже втричі більше ніж по університету!


Публікаційна активність кафедр та факультетів ПУЕТ (з матеріалів доповіді проректора С.В. Гаркуші на Вченій раді університету 19.10.16 р.)

Ці результати свідчать про серйозний рівень наукових досліджень, що проводяться викладачами кафедри, та визнану наукову школу!

          

10-річчя народного фольклорного ансамблю «Яворина»

12 жовтня 2016 р. святкує 10-річний ювілей народний фольклорний ансамбль Полтавського університету економіки і торгівлі «Яворина». Колектив пропагує українську народну пісню та пісні українських композиторів. В різні роки художніми керівниками ансамблю були Анатолій Жданов та Віктор Рожко; концертмейстер – Сергій Яковенко.

До роботи ансамблю з дня заснування долучились викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики: завідувач кафедри, д. ф.-м. н., проф. Ємець Олег Олексійович, к. ф.-м. н., доц. Роскладка Андрій Анталійович, к. ф.-м. н., доц. Роскладка Олена Володимирівна, к. ф.-м. н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна, які співали в ньому до 2013 р., а Т.О. Парфьонова приймає участь і зараз.


Учасники «Яворини»:
Ємець О.О., Парфьонова Т.О., Роскладка О.В., Роскладка А.А.

Пізніше почав співати в ансамблі студент та аспірант кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Шаманський В’ячеслав.


Учасник «Яворини» – В’ячеслав Шаманський (перший зліва)

За десятиріччя діяльності «Яворина» брала участь у різноманітних мистецьких заходах та отримала багато перемог.

Вже у 2006 році ансамбль отримав статус народного.

У жовтні 2006 р. серед 24 фольклорних колективів із різних країн Європи «Яворина» була відзначена найвищою нагородою – Гран-прі Міжнародного фестивалю фольклорних колективів у м. Поляниця-Здруй у Польщі.


Міжнародний фестиваль фольклорних колективів, м. Поляниця-Здруй, Польща


Міжнародний фестиваль фольклорних колективів, м. Поляниця-Здруй, Польща

У 2007 р. на V Всеукраїнському фестивалі аматорського мистецтва, який проводила федерація профспілок України, отримала Диплом першого ступеню.

Таким же дипломом у 2007 р. була нагороджена як переможець обласного огляду-конкурсу фольклорних ансамблів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку.


Сорочинський ярмарок

9 вересня 2007 р. в с. Березова Рудка Пирятинського району відбулося нагородження переможців сьомого мистецького конкурсу на здобуття премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото» та гала-концерт лауреатів. Народний фольклорний ансамбль «Яворина» став лауреатом цього конкурсу і отримав диплом, медаль та грошову премію.


Мистецький конкурс «Осіннє золото»


Мистецький конкурс «Осіннє золото»

Щиро вітаємо народний фольклорний ансамбль «Яворина» з ювілеєм!

          

Співпраця ІТ-студентів ПУЕТ із замовниками

Студенти напрямку «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика» (з 2016 навчального року спеціальність отримала назву «Комп’ютерні науки та інформаційні технології») тісно співпрацюють з підприємствами різної форми власності та створюють сайти, інтернет-магазини та он-лайн ігри за кошти замовників в рамках випускових робіт.

За останні п’ять років було підписано двадцять договорів на співробітництво.

Перелік розроблених веб-додатків

Назва науково-дослідної теми

Студент-виконавець

Керівник випускової роботи

2011-12 н. р.

1

Розробка та створення сайту ТОВ «Альтерра»

Бабенко Д.А.

к.ф.-м.н.,
Романова Н. Г.

2

Створення сайту «СПД-ФО Бондаренко Олена Анатоліївна»»

Буланий О.О.

к.ф.-м.н., доц.,
Чілікіна Т. В.

3

Розробка та програмна реалізація сайту «ФОП Черевань Сергій Олександрович»»

Вайда М.В.

к.ф.-м.н., доц.
Черненко О.О.

4

Розробка сайту «Головне управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації»»

Іщенко М.О.

д.ф.-м.н., проф.
Ємець О. О.

5

Розробка сайту дочірнього підприємства «Кооператор» Монастирищенського районного споживчого товариства»

Кузьменко Р.С.

к.ф.-м.н., доц.
Валуйська О.О.

6

Розробка сайту «Миргородський навчально-виховний комплекс «Гелікон» Миргородської міської ради Полтавської області»»

Педченко М.С.

к.ф.-м.н., доц.
Валуйська О.О.

7

Розробка сайту «ФОП Самсоненко Григорій Васильович»

Самсоненко Є.В.

к.ф.-м.н., доц.,
Чілікіна Т. В.

8

Створення сайту «ФОП Сипко Світлана Василівна»

Сипко Т.М.

к.ф.-м.н.,
Романова Н. Г.

2012-13 н. р.

9

Розробка сайту організації «ФОП Коломієць Ю.М.»

Кізеров Д.В.

д.ф.-м.н., проф.
Ємець О. О.

10

Розробка сайту організації «ФОП Мелікішвілі Г.І.»

Петля К.М.

д.ф.-м.н., проф.
Ємець О. О.

11

Створення сайту фірми «ТОВ «Мале підприємство «Агрополіс»»

Усольцев С.І.

к.ф.-м.н.,
Романова Н. Г.

12

Розробка сайту організації «СПД-ФО Вахмянін В.М.»

Ященко М.Ю.

к.ф.-м.н., доц.
Ємець Ол-ра О.

2013-14 н. р.

13

Створення сайту організації «Водограй»

Ворона М.В.

к.ф.-м.н., доц.,
Ємець Ол-ра О.

14

Розробка веб-сайту підприємства «ФОП Кулик Л.В.»

Крамаренко Б.В.

к.ф.-м.н., доц.,
Чілікіна Т. В.

15

Програмна реалізація мережевої комп’ютерної гри «Odyssey» для ФОП «Панченко С.Б.»

Ященко М.Ю.

к.ф.-м.н., доц.
Ємець Ол-ра О.

2014-15 н. р.

16

Розробка сайту організації «ФОП Білоусов»

Ворона М. В.

к.ф.-м.н., доц.,
Чілікіна Т. В.

17

Розробка веб-сайту організації «ТВП «Україна»

Смирнов А.Б.

к.ф.-м.н., доц.,
Ольховський Д. М.

18

Створення сайту організації «ПП Павленко Галина Миколаївна»

Фесик О.О.

к.ф.-м.н., доц.,
Ємець Ол-ра О.

2015-16 н. р.

19

Розробка сайту ресторану швидкого харчування «Їжа.ua»

Дворовенко Б.І.

к.ф.-м.н.,
Олексійчук Ю. Ф.

20

Розробка сайту інтернет-магазину «Велокідc»

Зуєв Р.В.

к.ф.-м.н., доц.,
Ольховський Д. М.

В цьому навчальному році в рамках господарсько-розрахункових договорів планується розробка ще трьох онлайн-додатків.

          

Заграва-2016

Щиро вітаємо команду Полтавського університету економіки і торгівлі та її учасників – студентів напрямку «Інформатика» Юрія Гуторова та Олександра Сивоконяз перемогою на щорічному обласному заході з військово-патріотичного виховання молоді «Заграва-2016», який відбувся на свято Покрови 14-ого жовтня 2016 р.!


Перший зліва: студент третього курсу напрямку «Інформатика»
Олександр Сивокінь


Студент четвертого курсу напрямку «Інформатика» Юрій Гуторов

          

Співпраця зі шведською ІТ-компанією Beetroot

3 жовтня 2016 р. до ІТ-студентів ПУЕТу в рамках співпраці з кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики завітали представники шведської ІТ-компанії Beetroot: HR-менеджери Наталія і Тетяна, а також TeamLider Владислав.

Представники Beetrootа підкреслили, що українські програмісти користуються великим попитом у світі, тому, зокрема, і в Полтаву прийшли міжнародні компанії з розробки програмного забезпечення.

Компанія Beetroot була заснована у 2012 р., займається веб-розробкою та має офіси в Стокгольмі, Дубліні, Нью-Йорку, Києві, Одесі та Полтаві. Штат полтавського офісу налічує 52 особи. Клієнти – фірми з Європейського союзу, Сполучних штатів Америки, Ізраїлю та Великобританії.

Гості презентували свою компанію та умови праці програмістів в ній. Зокрема, це гнучкий робочий графік, комфортабельні умови праці, бонуси на розвиток – участь в профільних конференціях, семінарах, курсах по підвищенню кваліфікації. Крім того, безкоштовні уроки англійської мови двічі на тиждень в робочий час. Можливість міжнародних відряджень за рахунок клієнтів.

Запрошені зазначили, які з технологій веб-програмування використовуються на підприємстві, та підкреслили, що заробітні плати програмістів в компанії великі, а програмісти в їх офісі мають можливість швидко професійного зростання: від початківця (junior developer-a) до керівника групи (teamlider-a).

Бітрутівці запросили студентів на виробничу практику в компанію; запропонували писати дипломні та курсові роботи на базі реальних проектів, зокрема, їх компанії.

В рамках подальшої співпраці ІТ-студентам (а наразі на стаціонарній формі в ПУЕТі навчається більше сотні майбутніх програмістів та веб-розробників) співробітники Beetrootу запропонували проведення майстер-класів з таких тем:

Зазначимо, що це не перше звернення від працедавців та випускників кафедри з пропозицією працевлаштування наших ІТ-фахівців. За останні три роки з намірами працевлаштувати ІТ-студентів та випускників приходили:

Майже всі працедавці при цьому пропонували навчання на безкоштовних курсах, за потреби, та оплачуване стажування.

Наявна тенденція говорить, про вагому роль професії програміста, про високий попит на розробників сайтів та програм!

          

Співпраця з шведською ІТ-компанією Beetroot

Шановні ІТ-студенти та випускники!

До кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ звернулись представники шведською ІТ-компанією Beetroot з пропозицією співпраці.

Наводимо текст звернення.

Шановний Олеже Олексійовичу!

Від імені шведської ІТ-компанії Beetroot висловлюю щиру радість з приводу перспективи подальшої співпраці з кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики Інституту економіки, управління та інформаційних технологій.

Команда полтавського офісу Beetroot відкрита, зокрема, до таких форм співпраці:

– ознайомчі зустрічі зі студентами та викладачами на такі теми:

 • Місія та організація компанії Beetroot;
 • Специфіка роботи міжнародної ІТ-компанії;
 • Тенденції ІТ ринку в Україні;
 • Бізнес-культура Швеції;
 • Можливості стажування закордоном;
 • Отримання додаткової освіти в сфері ІТ;

– майстер-класи з таких тем:

 • Побудова успішної кар’єри в ІТ-галузі;
 • Веб-розробка (з урахуванням побажань студентів щодо конкретних тем, н-д: WordPress, WooCommerce, Web Design та ін.);

– проходження студентами виробничої практики в полтавському офісі Beetroot (протягом навчального року та у літній період).

З повагою,
HR-менеджер  Н.Дмитренко
nataliia.dmytrenko@beetroot.se
Beetroot AB, Box 3352, 10367 Stockholm, Sweden
+46 31 360 92 65, www.beetroot.se , info@beetroot.se

Запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці!

          

Зустріч ІТ-студентів з топ-менеджером у сфері інформаційних технологій Олександром Данченком

23 вересня 2016 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулась зустріч з народним депутатом України, головою комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку, топ-менеджером у сфері інформаційних технологій, екс-директором єдиного українського оператора зв’язку «Датагруп», Олександром Данченком.


Виступає голова комітету з питань інформатизації та зв’язку,
топ-менеджер у сфері інформаційних технологій, екс-директором єдиного українського оператора зв’язку «Датагруп», Олександр Данченко

На зустріч були запрошені ІТ-студенти ПУЕТу всіх курсів: студенти спеціальностей «Економічна кібернетика», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інформатика», «Соціальна інформатика». А також викладачі профільних кафедр, співробітники сектору розробки електронних засобів навчання, науково-інформаційного центру.

Олександра Іванович розповів про вагому роль ІТ-галузі в економіці України:

Також народний депутат розповів про роль єдиного українського оператора зв’язку «Датагруп», який він очолював до приходу у Верховну Раду, в кібербезпеці України під час виборів та російської агресії.


Під час зустрічі

Окреслив роль законопроектів та законів про інформатизацію, затверджених нещодавно Верховною Радою. Зокрема, це закони про електронну комерцію, хмарні технології, кібербезпеку, прийняття яких сприяє бурхливому розвитку цифрового суспільства. В тому числі це означає:

І все це в свою чергу призведе до зростання обсягів роботи для українських програмістів, інших ІТ-фахівців.


Під час зустрічі

В кінці зустрічі студенти та співробітники ПУЕТу мали можливість поставити питання.

          

Команда ІТ-ішніків ПУЕТу
у фіналі студентської олімпіади з програмування

16-17 вересня 2016 р. відбувся другий (регіональний) етап студентської олімпіади з програмування, що проводить міністерство освіти та науки України.

Команда Полтавського університету економіки і торгівлі PUET_Bootman, яку представлять студенти 6-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Володимир Цюрюпа (капітан), Дмитро Марченко та Сергій Педоренко (тренер – доцент кафедри ММСІ, к. ф.-м. н. Дмитро Миколайович Ольховський), у квітні пройшла перший (обласний) етап олімпіади і виборола право на участь в регіональному етапі.

На регіональному етапі, який для команд Центрального регіону проходив у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка, хлопці успішно запрограмували чотири задачі та стали найкращою командою серед команд Полтавського області, єдиною з Полтавської області, що пройшла далі, отримавши сьоме місце серед команд регіону.

За умовами змагань найкращі 12 команд кожного регіону потрапляють до фіналу, а отже наші ІТ-студенти отримали право на участь у заключному етапі олімпіади.

Щиро вітаємо команду та зичимо успіхів у фіналі, який відбудеться  21-23 жовтня!

          

Стипендія міського голови Полтави для молодих вчених

Щиро вітаємо доцента кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц., Ємець Олександру Олегівну з присудженням іменної стипендії міського голови для молодих учених Полтави!

На розгляд конкурсної комісії для обрання 10 переможців на 2016 р. було подано документи від 43 претендентів з різних вищих навчальних закладів та наукових установ міста.

Комісія враховувала наукові здобутки молодих вчених за останні три роки, їх наукову, дослідницьку, громадську діяльність на благо полтавської територіальної громади.

На розгляд комісії Ємець О. О. було подано науковий доробок, що складався з:


Стипендіат міського голови Полтави,
доцент кафедри ММСІ, к. ф.-м. н., доцент,
Ємець Олександра Олегівна

Загалом за свою десятирічну науково-педагогічну діяльність Ємець Олександра Олегівна опублікувала 85 наукових публікацій: 1 монографію, 29 статей, з них 18 статей у фахових журналах (із 29 статей – 7 опубліковані в міжнародних журналах з ненульовим індекс-фактором, що входять до бази даних Scopus), 55 тез конференцій.

Ємець О. О. отримала 4 гранти для участі у наукових конференціях, а саме у 2010-13 рр. Інститутом технологічних процесів, автоматизації процесів і приладобудування Університету прикладних наук Циттау/Гьорліца було надано 4 гранти на участь у наукових конференціях 17th-20th Zittau East-West Fuzzy Colloquium, що проходили в м. Циттау, Німеччині (у 2011 р. конференція проходила у формі літньої школи).

Ємець О. О. є автором 2 навчальних посібників з грифом МОН для дисциплін «Основи Інтернет», «Комп’ютерна графіка», 15 методичних праць та 5 дистанційних навчальних курсів.

В якості вченого секретаря займається організацією щорічних (з 2010 р.) Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Інформатика та системні науки» та Всеукраїнських наукових семінарів «Комбінаторна оптимізація та нечіткі множини».

За цей час проведено 7 Всеукраїнських конференцій за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» та 3 Всеукраїнських наукових семінари «Комбінаторна оптимізація та нечіткі множини».

Виконує обов’язки секретаря національного комітету К.6 «Моделі та методи оптимізації» Української Федерації Інформатики.

Неодноразово проводила майстер-класи з програмування для вчителів інформатики Полтавської області.

Неодноразово проводила лекції та практичні заняття на тренувальних зборах для учнів – переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.

Постійно приймає участь в якості члена журі в учнівських змаганнях, а саме:

На громадських засадах:

Вітаємо науковця! Бажаємо подальших творчих здобутків!

Колектив кафедри ММСІ

          

Багаторазовий призер Паралімпійських ігор-2016


Багаторазовий призер Паралімпійських ігор-2016 Ярослав Денисенко
Джерело: інтернет-видання «Полтавщина Спорт», sport.pl.ua

Щиро вітаємо плавця збірної України, колишнього студента спеціальності «Інформатика» Полтавського університету економіки і торгівлі, Денисенка Ярослава з черговими здобутками на Паралімпійських іграх-2016!

Ярослав виборов срібні медалі на дистанціях 100 м вільним стилем серед чоловіків (клас S13) та 100 м на спині серед чоловіків (клас S13)!

Таким чином, Ярослав здобув чотири срібні медалі на Паралімпіаді-2016!

Зичимо Ярославу здоров’я та подальших спортивних звершень!

          

Подвійний призер Паралімпійських ігор-2016


Срібний призер Паралімпійських ігор-2016 Ярослав Денисенко
Джерело: Інтернет-видання «Полтавщина», poltava.to

Щиро вітаємо плавця збірної України, колишнього студента спеціальності «Інформатика», Денисенка Ярослава з вибореними срібними нагородами на Паралімпійських іграх-2016 на дистанції 200 метрів комбінованим стилем серед чоловіків (клас SM13) та на дистанції 400 метрів вільним стилем серед чоловіків (клас S13)!

Зичимо натхнення та примноження спортивної слави!

          

Дозвілля ІТ-студентів ПУЕТ: руферство як стиль життя

Озираючись навкруги, до під’їзду підходить молодий чоловік. Він намагається підібрати код домофону або дзвонить в квартиру, переконуючи мешканця впустити «листоношу». Цей юнак не грабіжник, він Руфер – любитель проводити час на дахах.

Раніше ми з друзями теж займалися руферством. Це прекрасно – вийти на дах найвищої багатоповерхівки, на той момент це було 16-ь поверхів на Огнівці, та подивитися на місто з висоти.


М-район Сади 2 з даху 17-ти поверхівки (автор Русін Владислав
(псевдонім - ExR), 2012 р.)

Такі види зупиняються час, а висота прискорює серце. Неможливо передати той адреналін, коли знаходишся на вузькій межі, що відділяє тебе від багатометрової прірви.


На межі прірви (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)

Місто, неначе змінюється на висоті – ти бачиш, як збентежені люди бігають по своїм справам, навіть не підозрюючи, що за ними хтось спостерігає. З даху можна побачити те, що ніколи не помічав з землі.


Вул. Фрунзе з даху (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)


Стадіон «Ворскла» (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)

На даху можна зустріти старого знайомого, або познайомитися з однодумцями. Можна гарно відпочити та подумати про подальші плани. Вночі з даху будинку відкривається неперевершений вигляд на нічне місто.

У 2014 році ми поїхали на об’єкт «Орбіта», на якому знаходяться пусті багатоповерхівки, навкруги яких – ліс. Це досить неперевершене видовище.


Об’єкт «Орбіта» (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)


Об’єкт «Орбіта» (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)

До речі, перебуваючи на даху, необхідно пам’ятати про техніку безпеки. Інколи можна зустріти невдоволених мешканців, а інколи навіть поліцію. Тому бажано мати при собі документ, що допоможе встановити особу без доставки до відділу.


Фото – «Висота» (автор Русін Владислав (псевдонім - ExR), 2013 р.)


Фото – Зйомки сюжету про руферів ТРК «Місто» (автор Русін Владислав, (псевдонім - ExR), 2013 р.)

Тому, якщо у Вас виникне бажання відпочити душею, або знайти екстремальних відчуттів, побороти страх висоти – запрошуємо на дах. Але не забувайте про техніку безпеки.

Автор: студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика», Русін Владислав

          

Курси Молодіжного бізнес центру для ІТ-студентів ПУЕТ

Студент четвертого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Голубенко Віталій в 2014-15 навчальному році приєднався до курсів Молодіжного бізнес центру, що проводяться Полтавським університетом економіки і торгівлі для студентів нашого закладу.

Наводимо його враження.

«Я окрім того, що слухаю лекції, вивчаю програмування та як працювати  з різними прикладними програмами, знаходжу час для того, щоб відвідати курси Молодіжного бізнес центру.


Під час навчання

Курси почав відвідувати з осені, одразу влився в роботу, оскільки цією темою цікавлюся з дитинства. На цих заняттях ми проводимо різні тренінги, фінансові ігри, вивчаємо нові терміни, корисну інформацію в сфері бізнесу.


Під час навчання

Також наші заняття відвідують бізнесмени, які вже досягли певного успіху. Вони також роблять великий внесок в наш розвиток, адже їхні розповіді про різні аспекти та хитрощі бізнес-стратегій є надзвичайно цікавимо. Гості наших тренінгів діляться з нами своїми досягненнями, розповідають як та з чого вони починали, застерігають нас від «підводних каменів», які можуть трапитися на нашому шляху.


Учасники Молодіжного бізнес центру
(світлини надані Голубенком Віталієм)

Навчають, як їх можна обійти або мінімізувати їхню максимальну небезпеку. Багато з тих, хто зі мною слухає лекції, мають свої стратегії, ідеї, деякі навіть мають досвід в тій, чи іншій справі. Всим цим ми ділимося з нашими вчителями, наставниками, які допомогають краще зрозуміти свою мету, виправити недоліки, додати певні пункти, якщо це потрібно».

Курси Молодіжного бізнес центру ПУЕТ будуть корисні всім ІТ-студентам, оскільки надаюють допомогу по побудові кар’єри та створенню власних бізнес-процесів: стартапів, фрилансу, заснуванню своїх підприємств!

Запрошуємо ІТ-студентів скористатися можливостями, наданими Полтавським університетом економіки і торгівлі!

          

Мови програмування для ІТ-студентів ПУЕТ

За даними порталу rabota.ua (порталу з пошуку роботи, лідеру з інтенернет-рекрутингу в Україні) та опитувань українських програмістів [2] до четвірки найбільш запитуваних мов програмування входять: Java, С#, PHP та С++.

Студенти напрямку «Інформатика» (а з нового навчального року спеціальність отримує назву «Комп’ютерні науки та інформаційні технології») мають всі можливості для вивчення популярних мов програмування.

Мову програмування Java ІТ-студенти починають вивчати вже на першому курсі в рамках двох-семестрової дисципліни «Програмування» та продовжують використовувати в дисциплінах «Сучасні парадигми програмування» та «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Мову С++ студенти вивчають на другому курсу, в третьому семестрі, в рамках дисципліни «Програмування».

Об’єктно-орієнтовану мову С# – починають вивчати на другому курсу, в четвертому семестрі, в рамках дисципліни «Програмування»; вдосконалюють навики, працюючи над курсовим проектом з цієї дисципліни; і закріплюють знання під час навчальної практики з програмування в кінці другого курсу. Продовжують використовувати в дисциплінах «Обчислювальні методи» та «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Навчання мові веб-програмування PHP розпочинається на третьому курсу в дисципліні «Програмування та підтримка веб-застосувань» та закріплюється при виконанні курсового проекту з цієї дисципліни. Використовується в курсі «Платформи корпоративних інформаційних систем».

Улюблену (на вибір студента) мову програмування використовують при вивченні дисциплін:

а також під час виконання:

Портал з пошуку роботи rabota.ua та сайт спільноти українських програмістів dou.ua наводять статистику заробітних плат розробників.

Зокрема, в dou.ua можна проаналізувати розмір заробітної плати в певному місті або по України в цілому, в залежності від мови програмування, посади та досвіду роботи.

Інформація для цих мов програмування (середньомісячні по Україні зарплати) для молодшого програміста за грудень 2015 р. подана в таблиці.

Мова програмування

Середня заробітна плата (за місяць)

Розмір заробітної плати (за місяць)

Кількість анкет, що брали участь в опитувані

Java

600 $

400 - 800 $

287

С++

700 $

490 - 1000 $

40

С#

600 $

400 - 851 $

160

PHP

400 $

250 - 600 $

171

Отже, ІТ-студенти ПУЕТу мають широкі можливості для вивчення самих актуальних технологій програмування та отримування високої заробітної плати!

Рівень заробітної плати програмістів показує, що гроші, вкладені в оплату за навчання, швидко окупаються!

Наприклад, якщо зарплата складає 400 $ (станом на червень 2016 р. – це 10 000 грн.), а оплата за навчання на бакалавраті на спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» для 2016-17 н.р. за рік складає 8 700 грн., то студент сплачує за чотири роки 34 800 грн., і ця сума окупається за 4 місяці роботи! При цьому підробляти студент може вже з другого курсу.

Розрахунки показують, що можна навіть сміливо брати кредит в банку на навчання, оскільки оплата за навчання швидко окупається!

Запрошуємо абітурієнтів на навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» – за денною, заочною або заочно-дистанційною формою навчання або для отримання другої вищої освіти!

          

Захист випускових робіт

15 та 23 червня 2016 р. відбувся захист бакалаврських та випускових робіт студентів напряму підготовки 6.040302 «Інформатика», спеціальності 7.04030203 «Соціальна інформатика»

Відповідно до наказів по університету №№ 253-Н, 254-Н, 255-Н від 18.09.2015, № 36-Н від 8.02.2016 студенти виконували дипломні роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1

Горобцов Назар Сергійович

Програмна реалізація комп’ютерної гри «Той, що шепоче вночі»

Ольховський Д.М.,
доц., к. ф.-м. н.

2

Дворовенко Богдан Ігорович

Розробка сайту ресторану швидкого харчування «Їжа.ua»

Олексійчук Ю.Ф.,
ст. викл., к. ф.-м. н.

3

Зуєв Роман В’ячеславович

Розробка сайту інтернет-магазину «Велокідc»

Ольховський Д.М.,
доц., к. ф.-м. н.

4

Собко Денис Олександрович

Програмне забезпечення інтерактивної розробки навчальних тренажерів

Парфьонова Т.О.,
доц., к. ф.-м. н.

5

Ойедаре Ойефемі Самуель

Програмна реалізація обчислення метрик в просторі переставлень

Ємець Ол-ра О.,
доц., к. ф.-м. н.

6

Газанфарлі Орхан Хабіль огли

Алгоритмізація і програмна реалізація тренажера з дисципліни «Математичний аналіз» за темою «Знаходження екстремуму функції однієї змінної»

Чілікіна Т.В.,
доц., к. ф.-м. н.

7

Наджафова Гюнай Мамед кизи

Алгоритмізація і програмна реалізація обчислень в інтервальній математиці

Ємець О.О.,
проф., д. ф.-м. н.

8

Куліш Сергій Олександрович

Розробка програмного забезпечення тренажеру з теми «Кореляція» дисципліни «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»

Олексійчук Ю.Ф.,
ст. викл., к. ф.-м. н.

Роботи студентів оцінювала Державна екзаменаційна комісія у складі:

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання сучасних мов та технологій програмування, а саме:

Варто зауважити, що за останні п’ять років ІТ-студенти ПУЕТу в рамках випускових робіт за кошти замовників працювали над 20 господарчо-розрахунковими темами та створювали сайти, інтернет-магазини, мережеві комп’ютерні ігри.

Зокрема, в цьому році велась робота над двома темами.

Слід відзначити вклад студентів-інформатиків ПУЕТу в розвиток дистанційної освіти університету – за останні чотири роки в рамках випускових робіт створено та передано на впровадження 62 тренажери для 18 дистанційних курсів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Зокрема, в цьому році було написано два тренажери для двох дистанційних курсів: «Математична логіка та теорія алгоритмів», «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки».

Приємно відмітити, що вже стали традицією інтернаціональні випуски студентів-інформатиків. На цьому випуску навчались громадяни України, Нігерії та Азербайджану!

Студенти-іноземці, навчання яких відбувалось на російською та англійською мовами, писали та представляли свої дипломні роботи на цих мовах. Синхронний переклад з англійської під час захисту забезпечувала завідувач кафедри ділової англійської мови, к. філ. н., доц., Іщенко Валентина Леонідівна.

Всі студенти успішно захистили випускові роботи та отримали кваліфікації «бакалавр з інформатика», «спеціаліст з соціальної інформатики».

Кафедра ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом!

          

Вітаємо з присвоєнням вчених звань доцентів!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 160 від 25.02.2016 р. викладачам кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ к. ф.-м. н. Чілікіній Тетяні Василівна та к. ф.-м. н. Ольховському Дмитру Миколайовичу присвоєні вчені звання доцентів!

Щиро вітаємо викладачів!

          

Практика ІТ-студентів
в секторі розробки електронних засобів навчання ПУЕТ

З 9 травня по 19 червня студенти п’ятого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Педоренко Сергій та Марченко Дмитро проходили виробничу практику на базі сектору розробки електронних засобів навчання Інституту заочно-дистанційного навчання ПУЕТ.

Під час практики студенти проявили себе, як сформовані фахівці з високою теоретичною підготовкою та високими практичними навичками і уміннями.

Ректор ПУЕТ Нестуля О.О. та директор Інституту заочно-дистанційного навчання Іванов Ю.В. нагородили студентів сертифікатами за вагому висококваліфіковану допомогу в розвитку системи дистанційного навчання!


Нагороджується Педоренко Сергій


Нагороджується Марченко Дмитро

          

IV Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні інформаційні системи та технології»

25-27 травня 2016 р. в Сумському державному університеті відбулась IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні інформаційні системи та технології» (AIST-2016).

Участь в конференції як член програмного комітету та як учасник прийняв завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович.

На конференції, що походила у формі вебінару, була представлена спільна з завідувачем кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, к.ф.-м.н., доц. Барболіною Тетяною Миколаївною доповідь «Linear-fractional combinatorial optimization problems: models and solving».

          

Військова підготовка інформатиків в ПУЕТ

Вже декілька років поспіль Полтавський університет економіки і торгівлі надає можливість своїм студентам пройти військову підготовку та отримати звання офіцеру запасу.

Такими можливостями скористались, зокрема, і студенти-інформатики, що навчаються в групі І-12і: Голубенко Віталій, Голубенко Владислав, Задорожний Артем, Посканний Олександр та Сокол Олександр.

23 квітня 2016 р. у студентів відповідно до навчального плану військової підготовки пройшло тактичне заняття з дисципліни «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» з виїздом до м. Харкова до Харківського університету повітряних сил ім. І.М. Кожедуба.


Студенти напрямку «Інформатика» Голубенко Віталій, Сокол Олександр та Голубенко Владислав під час занять з військової підготовки


Під час занять з військової підготовки


Святкування Дня захисника України
(фотографії надані Голубенком Владиславом)

Раніше можливістю отримати військову освіти скористались ІТ-студенти Жулінський Богдан, Ставковий Максим, Педоренко Сергій та Дворовенко Богдан.

Запрошуємо всіх бажаючих на навчання на спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та одночасно на військовій кафедрі!

          

Стажування та працевлаштування від міжнародної компанії Кернел
для ІТ-студентів ПУЕТ

Шановні випускники-інформатики та студенти напрямку «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика»!

До кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики звернулися представники міжнародної компанії Кернел з пропозицією проходження оплачуваної практики для ІТ-студентів з подальшим працевлаштуванням в компанії.

Наводимо текст звернення.

Завантажити файли

Це звернення вкотре показує, що робота ІТ-фахівців користується високим попитом у суспільстві, висвітлює наявний дефіцит розробників програмного забезпечення, а також говорить про високий рівень підготовки Полтавським університетом економіки і торгівлі фахівців напрямку «Інформатика»!!

Запрошуємо зацікавлених інформатиків на стажування та роботу!

          

Студентська наукова конференція

19 квітня 2016 р. у Полтавському університету економіки і торгівлі пройшла студентська наукова конференція.

В секції «Математичне моделювання та соціальна інформатика» під керуванням старшого викладача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н. Олексійчука Юрія Федоровича були представлені доповіді ІТ-студентів ПУЕТу.

Найкращими доповідями в секції було визнано:

1 місце – доповідь «Програмне забезпечення інтерактивної розробки навчальних тренажерів» студента 4-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Собка Дениса (науковий керівник: к.ф.-м.н., доц. Парфьонова Т. О.);

2 місце – доповідь «Розробка сайту інтернет-магазину «Велокідс» студента 4-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Зуєва Романа (науковий керівник: к.ф.-м.н., доц. Ольховський Д. М.);

3 місце – доповідь «Розробка та програмування тренажеру з теми «Переставні многогранники» дистанційного навчального курсу «Елементи комбінаторної оптимізації» студента 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Марченка Дмитра (науковий керівник: д.ф.-м.н., проф. Ємець О.О.).

Переможців було відзначено грамотами, а їх доповіді рекомендовано до публікації в збірнику тез конференції.


Нагороджується Собко Денис


Нагороджується Зуєв Роман


Нагороджується Марченко Дмитро

Вітаємо переможців та бажаємо подальших наукових досягнень!

          

Студентська наукова конференція

19 квітня 2016 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулась студентська наукова конференція.

Найкращим виступом в секції «Фізико-математичні науки» було визнано доповідь студента 3-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Безмєнова Едуарда «Комп’ютерний тренажер для дистанційного курсу «Диференціальні рівняння».

Едуард написав на мові програмування Java комп’ютерну програму–тренажер, який навчає студентів розв’язувати диференційні рівняння. Тренажер планується впровадити у відповідний дистанційній курс.

Едуард був нагороджений дипломом І-го ступеня, а його доповідь рекомендовано до публікації у збірнику тез конференції!


Головне вікно тренажера

Приємно відзначити, що ІТ-студенти ПУЕТу активно займаються розробкою програмного забезпечення для навчальних дистанційних курсів університету.

Так за останні три роки силами студентів напрямку «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика» у співпраці з викладачами кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики було створено близько 60 програм-тренажерів для майже 20 дистанційних курсів університету.

В 2015-16 навчальному році планується розробити ще 10 тренажерів для восьми дисциплін.

          

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування

16 квітня 2016 р. пройшов І (обласний) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

Олімпіада проводилась синхронно по всій Україні на одному наборі задач і одночасно являлась 1/8 фіналу студентської першості світу з програмування.

Для створення рівних умов і забезпечення контролю за дотриманням правил світової першості дотримувались таки вимог:

Участь у змаганнях прийняли 16 команд Полтавського регіону, з них чотири команди з Полтавського університету економіки і торгівлі:

Тренер команд – доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Ольховський Дмитро Миколайович.

Під час змагань найбільш досвідчена команда ПУЕТу –  PUET_Bootmen – розв’язала п’ять задач та виборола ІІ місце серед Полтавських команд та І місце серед економічних ВНЗ Полтавщини!

А команда PUET_Infinitech запрограмувала чотири задачі та посіла ІІІ місце серед команд Полтавщини!

Команди третього та першого курсів отримали сертифікати учасників.

Надалі переможців чекає ІІ (регіональний) етап олімпіади, який відбудеться 16-17 вересня 2016 р. у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка.

Щиро вітаємо команди та бажаємо успіхів в наступному етапі!

          

Відкрито терміни на подання заявок
для стипендіальної програми Німецької економіки

Cтипендіальна програма німецької економіки - це програма, яка дає можливість студентам і випускникам українських вузів проходити стажування за фахом на підприємствах у Німеччині.

Всі основні витрати покриваються програмою, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Тривалість програми: близько 4 місяців, починаючи з кінця січня кожного року.

Стипендія становить 550 євро на місяць, а також покриваються витрати на:

Вимоги до учасників:

Термін подання заявки – 11 квітня - 6 червня 2016 р.

Детальна інформація за адресою http://eo-ucci.org.ua/en/the-scholarship-program-of-the-german-economy/the-scholarship-program-of-the-german-economy

Запрошуємо студентів та випускників напрямку «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика» до участі!

          

Пропозиції працедавців для ІТ-студентів ПУЕТ

30 березня 2016 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувався ярмарок вакансій, на який завітали працедавці Полтавщини з метою підбору спеціалістів.


Ярмарок вакансій

Студентам напрямку «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТу презентували себе компанія з тестування програмного забезпечення QATestLab та оператор інтернет-реклами UCT.

Як відомо, сьогодні Україна вийшла на перше місце у Європі з ІТ-аутсорсінгу. 80% українських компаній працюють у сфері ІТ-аутсорсінгу, що налічує 100 тис. програмістів. В наступні чотири роки передбачається, що у сфері ІТ-аутсорсінгу буде працювати вже 200 тис. фахівців.

Міжнародна компанія з тестування програмного забезпечення QATestLab має декілька офісів по Україні – в Києві, Сумах, Рівному,Черкасах, Кривому Розі, Запоріжжі, а також у Полтаві. Компанія існує більше десяти років і за цей час виконала 1000 проектів.

90% проектів компанії замовляються іноземними партнерами, і оскільки обсяги замовлень зростають, то постійно відбуваються розширення штату і пошук нових фахівців. Рік назад штат Полтавського офісу складав 6 фахівців, сьогодні 24, і потреба в тестувальниках надалі зростає.

Вимоги до майбутніх тестувальників – знанні персонального комп’ютеру, мов програмування, вільне володіння англійською мовою.


Ярмарок вакансій

QATestLab пропонує студентам безкоштовні он-лайн тренінги, на яких навчають, як тестувати програмне забезпечення, сайти, мобільні додатки, ігри. Навчання передбачає лекції у скапі та виконання домашніх завдань. Потрібне програмне забезпечення надається під час курсів.

Планується сім лекцій протягом трьох тижнів у вечірній час. В середині компанії працівники сформовані у групи за функціональними обов’язками: тестувальники ігор, сайтів тощо. Лекції проводитимуть фахівці у своїй сфері.

При успішному проходженні курсів учасникам надається сертифікат, а найкращі знавці будуть запрошені на співбесіду, по результатам якої буде вирішено питання про працевлаштування.

Особливості компанії – молодий вік співробітників (в середньому 25 років), цікаве та різноманітне дозвілля, доброзичлива та дружня атмосфера. Доброзичливість та привітність – серед вимог до майбутніх працівників.

Заробітну плату представники QATestLab не розголошують (через жорсткі вимоги контрактів), але наголошують на тому, що зарплати в ІТ-сфері такі, що дозволять за декілька років купити квартиру та автомобіль.


Під час презентації

Оператор інтернет-реклами UCT – це міжнародна компанія, що існує більше 20 років, має штат з 250 спеціалістів та портфоліо з 5000 виконаних робіт. Представництва компанії розташовані в Україні, Росії, Польщі, Казахстані, Об’єднаних еміратах. Зараз компанія відкриває офіс в Полтаві і набирає 100 фахівців.

Компанія займається розробкою, аналізом сайтів та контекстної реклами, просуванням сайтів в Інтернеті тощо. Являється партнером корпорацій Google та Yandex.

Компанія повністю навчає співробітників, постійно проводить тренінги та вебінари. Студенти можуть проходить університетську практику в компанії з отриманням заробітної плати. Основною вимогою до кандидатів є бажання працювати.

Середній розмір заробітної плати в компанії – 15 000 грн.

Представники компаній залишили свої контактні дані для зацікавлених у працевлаштуванні студентів.

Ярмарок вакансій ще раз підтвердив високу запитуваність ІТ-фахівців та великі перспективи наших програмістів!

          

6-та міжнародна наукова конференція
«Математичне моделювання, оптимізація і інформаційні технології»

22-25 березня 2016 р. в Академії транспорту, інформатики і комунікацій (м. Кишинів, Молдова) пройшла 6-та міжнародна наукова конференція «Математичне моделювання, оптимізація і інформаційні технології», присвячена 10-річчю співробітництва Академії транспорту, інформатики і комунікацій та Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.

Конференція зібрала вчених в галузі математичного моделювання з Білорусії, Грузії, Молдови, Польщі та України.


Учасники конференції

Участь в конференції в якості члена програмного комітету, а також з доповідями «Властивості задач комбінаторної оптимізації на розбиттях: дерева евклідових розбиттів», «Решение задач комбинаторной оптимизации дробно-линейных функций на размещениях методом построения лексикографической эквивалентности» прийняв завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., проф. Ємець Олег Олексійович.

Співавторами першої доповіді виступили завідувач кафедри економічної кібернетики, к. ф.-м. н., проф. Ємець Єлизавета Михайлівна та доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Ємець Олександра Олегівна.

Співавтором другої доповіді виступила завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, к. ф.-м. н., доц. Барболіна Тетяна Миколаївна.

Під час конференції було домовлено про спільні трьохсторонні наукові дослідження Полтавського університету економіки і торгівлі, Академії транспорту, інформатики і комунікацій та Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України.

          

Вітаємо з перемогою!


Чоловіча збірна ПУЕТ в волейболу
(Перший зліва – Андрущенко Дмитро)

Вітаємо студента напрямку «Інформатика» (гр. І-11) Андрущенка Дмитра та чоловічу збірну команду Полтавського університету економіки і торгівлі з волейболу, яка посіла ІІ місце у XII Універсіаді Полтавщини серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації.

Тренер команди – старший викладач кафедри фізичного виховання Кожуріна І.Є.

          

Підведення підсумків Тижня  інформатики:
круглий стіл з роботодавцями та випускниками
спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ
та святковий концерт

В рамках Тижня інформатики 17 березня 2016 р. відбувся круглий стіл з роботодавцями та випускниками спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ.

На зустріч було запрошено усіх ІТ-студентів 1-5 курсів.


Виступає керівник фірми з розробки програмного забезпечення
Віктор Володимирович Коров’янко

Віктор Володимирович Коров’янко, керівник фірми з розробки програмного забезпечення ФОП «В. В. Коров’янко», ознайомив з проектами, над якими працюють програмісти його фірми. Замовниками, в більшості випадків, виступають закордонні партнери. Значна частина замовлень – це сайти. Мовами програмування, затребувані на підприємстві, є Java, Ruby, PHP, Java Script. Обов’язковим є знання англійської мови на високому рівні.

В. В. Коров’янко запросив студентів старших курсів на співбесіду, залишивши свої контактні дані, підкреслив, що підприємство має великі обсяги замовлень, і тому постійно має потребу в кадрах. Крім цього наразі на фірмі розпочинаються курси для співробітників та стажерів, а отже студенти ПУЕТ після співбесіди мають можливість записатися на них. По завершенню курсів найуспішніших учасників буде працевлаштовано.


Виступає студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Собко Денис

Денис Собко, студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика», який наразі суміщає навчання з роботою програмістом у ФОП «В. В. Коров’янко», розповів, що працевлаштувався рік назад після аналогічного круглого столу, влаштованого кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, на який також було запрошено В. В. Коров’янко. Наразі Денис є керівником проекту, замовником якого виступає компанію Дженерал Моторс (одна з найбільших американських автомобільних корпорацій).

Денис наголосив, що задоволений умовами праці на фірмі та окладом, та закликав студентів не боятися працевлаштування, оскільки на підприємстві панує доброзичлива атмосфера, і колеги завжди підтримають та підкажуть.


Виступає випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2014 р.
Самовик Сергій

Сергій Самовик, випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2014 р., програміст на мові С# фірми ARVO Software Ltd, розпочав свою розповідь з того, як він шукав роботу.

Сергій зареєструвався на сайті з пошуку роботи rabota.ua, виклавши своє резюме. Сайт є зручним місцем для пошуку роботи, оскільки після реєстрації надсилає на пошту всі вакансії у вказаній сфері у обраному місті щодня, по мірі того, як їх розміщають працедавці. Промоніторивши вказані вакансії, Сергій зупинився на фірмі з розробки програмного забезпечення, директором якої є ірландець українського походження, ARVO Software Ltd та подав своє резюме. Його резюме зацікавились і запросили пройти тестування з англійської мови, математики та програмування. Після успішної здачі іспиту з програмування запросили на співбесіду, по результатам якої Сергія працевлаштували.

Під час співбесіди Сергія попередили про вимоги до штатних співробітників: здача іспитів Microsoft на знання мов та технологій програмування та здача іспиту IELTS на знання англійської мови на рівні 7.5 та вище.

Наразі Сергій успішно здав іспит Microsoft на знання мови програмування С# та отримав сертифікат «Programming in C# Specialist», що автоматично підвищило зарплату Сергія.

Цей сертифікат є першою сходинкою в отриманні сертифікату «MCSD: Windows Store Apps Using C#», перед Сергієм в майбутньому стоїть задача отримання сертифікатів «Essentials of Developing Windows Store Apps Using C#» та «Advanced Windows Store App Development Using C#». Окрім цього для підтвердження кваліфікації кожні два роки відбувається повторна здача цих іспитів.

Черговою задачею Сергія є здача іспиту з англійської мови.

Сергій підкреслив, що мова С# користується великої популярністю, та закликав студентів професійно її опановувати. Звернув увагу, що замовниками є іноземні фірми, зокрема з Ірландії, тому слід володіти англійської мовою для спілкування з замовниками по скайпу чи поштою; вся документація ведеться також англійською.

Оскільки роботодавець не дозволяє афішувати розмір заробітної плати, то Сергій не назвав цифр, але наголосив, що рівнем зарплати та умовами праці задоволений.

Наразі на підприємства відкрита вакансія молодшого розробника з програмного забезпечення (Junior Software Developer), на яку запрошуються студенти останніх курсів. Більше інформацію за адресою: http://rabota.ua/company3406789/vacancy5832702?sId=93612596&utm_source=jobalert&utm_medium=email&date=18.03.2016.


Виступає випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2015 р.
Шаманський В’ячеслав

В’ячеслав Шаманський, випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2015 р., який наразі є аспірантом кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ та інженером-програмістом відділу валідації та верифікації науково-виробничого підприємства «Радій».

В’ячеслав розвінчав міфи про працю програміста, що циркулюють ся у суспільстві. Розповів про своє підприємство, яке займається виготовлення побутових пристрій, а також реакторів для атомних електростанцій. Підприємство обслуговує український ринок, а також вийшло на європейський та американські ринки.

Відділ валідації та верифікації підприємства займається перевіркою та тестування програмного забезпечення для реакторів. Початкова заробітна плата у відділі складає 4000-5000 грн., але працевлаштуванню передує стажування, під час якого стажер отримує кваліфіковані поради та допомогу.

Обов’язковою вимогою є знання англійської мови, оскільки стандарти (вимоги) по перевірці коду (а це сотні сторінок) та документація ведеться англійською. З огляду на це у відділі проходять безкоштовні для співробітників курси з англійської мови, робітники витрачають 3 години робочого часу на тиждень на засвоєння англійської.

Наразі відкритих вакансій у відділі немає, при появі В’ячеслав буде повідомляти на кафедру математичного моделювання та соціальної інформатики.

Сергій та В’ячеслав зауважили, що левова частка програмістів на їх робочих місцях – це дівчата. В ARVO Software Ltd це четверта частина штату, а у відділі валідації та верифікації половина штату. І закликали дівчат, забути про розповсюджений у суспільстві міф, що програміст – це чоловіча професія, та сміло опановувати фах розробника програмного забезпечення.

Крім того хлопці закликали під час навчання створювати портфоліо своїх робіт (це можуть бути програми, написані під час курсових та випускових робіт, власні розробки), оскільки працедавці на це звертають особливу увагу.


Виступає доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Ольховський Дмитро Миколайович

Дмитро Миколайович Ольховський, доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц., а за сумісництвом провідний програміст відділу розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, розповів про роботу та роль відділу, надав свої поради по успішній кар’єрі в ІТ-сфері.

Відділ повністю скомплектований зі студентів та випускників спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ. Інженери-програмісти відділу займаються створенням нового функціоналу для системи Moodle, яка є платформою для дистанційних курсів ПУЕТ. І хоча заробітні плати у відділі є відносно невеликими, для студентів – це хороший майданчик для старту: отримання досвіду та професійних порад у доброзичливій та дружній атмосфері.

Наразі навчання та роботу у відділі програмістом суміщає студент 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Марченко Дмитро.

Після круглого столу учасників заходу порадували свої творчими номерами доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна та аспірант кафедри Шаманський В’ячеслав.


Співає доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна

Під час концерту були підведені підсумки Тижня інформатики, нагороджені переможці конкурсів та найуспішніші студенти спеціальності.

Усі учасники заходу отримали масу корисної інформації та яскраві враження!

          

Конкурс курсових проектів

Під час Тижня інформатики було проведено конкурс курсових проектів та робіт, виконаних студентами-інформатики виконали за рік.

Переможцями конкурсу стали:

з дисципліни «Інформатика»


Нагороджується Куценко Віталій

з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»


Нагороджується Кильник Вадим

з дисципліни «Сучасні методи оптимізації та їх програмування»


Нагороджується Марченко Дмитро

з дисципліни «Системний аналіз та теорія прийняття рішень» та за курсовий проект з фаху

          

Олімпіада з програмування

Під час Тижня інформатики кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі була проведена олімпіада з програмування серед студентів напрямку підготовки «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика» – майбутніх програмістів, тестувальників, верстальщиків та веб-розробників.

За рішенням журі переможцями олімпіади стали:


Нагороджується Потерайло Олександр

          

Змагання з комп’ютерних ігор

Під час Тижня інформатики були проведені командні змагання з комп’ютерних ігор.

В змаганнях прийняли участь команди 1-5-ого курсів напрямку «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика».

Суддями виступили старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., Юрій Федорович Олексійчук та доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., Дмитро Миколайович Ольховський.

В номінації «Міс «Counter-Strike» відзначена студентка групи І-11 Белінська Вікторія.

2 місце посіла команда 2-ого курсу у складі Куценка Віталія (капітана), Сосновського Дмитра, Куркіна Володимира, Сивокіня Олександра, Стовбуна Дмитра.


Нагороджується команда 2-ого курсу

Перемогу виборола команда 3-ого курсу у складі Задорожного Артема (капітана команди), Гуторова Юрія, Домненка Станіслава, Ярмоленка Андрія.


Нагороджується команда 3-ого курсу

          

Участь студентів-ІТ-ішників у VII Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки»

10-12 березня 2016 р. студенти напрямку підготовки «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика», в тому числі студенти-іноземці з Нігерії, прийняли участь у VII Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН-2016).

ІТ-студенти виступили з доповідями, в яких ознайомили з результатами магістерських та бакалаврських робот, наукових досліджень; прийняли участь в обговоренні, а також подали тези доповідей, які включені в збірник матеріалів конференції.


Виступає магістр спеціальності «Соціальна інформатика» Дмитро Марченко з доповіддю «Алгоритмізація тренажеру з теми «Многогранник переставлень» дистанційного навчального курсу «Елементи комбінаторної оптимізації»

З матеріалами виступів студентів можна ознайомитися в збірнику тез конференції або за посиланнями:

Назва доповіді

Інтернет-адреса

1

Дворовенко Б. І. Розробка функціонального і сучасного сайту ресторану "Їжа.ua" з можливістю доставки готових страв

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2976

2

Зуєв Р. В. Розробка інтернет-магазину "Rower"

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2981

3

Марченко Д. А., Ємець О. О. Алгоритмізація тренажеру з теми "Многогранник переставлень" дистанційного навчального курсу "Елементи комбінаторної оптимізації"

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2949

4

Ойедаре Ойефеми Самуэль О программной реализации вычисления метрик в пространстве перестановок

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/3219

5

Педоренко С. В., Ємець О. О. Розробка тренажеру для М-методу в дистанційному курсі "Методи оптимізації та дослідження операцій"

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2946

6

Потерайло О. О. Алгоритмізація тренажеру з теми "Градієнтний метод" дистанційного курсу "Методи оптимізації та дослідження операцій" / О. О. Потерайло

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2948

7

Собко Д. О. Розробка програмної платформи для створення веб-тренажерів з математичних дисциплін / Д. О. Собко

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2935

8

Iwu Ifeanyi Michael. E-learning courses as a site "Platform for enterprise information systems"

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/3214

9

Odima Jonathan. E-learning courses "Elements of combinatorial optimization" as a site

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/3221

10

Odimegwu Remy Ifeanyi. Development of the distant educational course in the form of web site "Informational networks"

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/3245

          

VIІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

10–12 березня 2016 р. у Вищому навчальному закладі «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН–2016).

Конференція проводилась під егідою

Співорганізатори конференції:

Напрями конфренції:

 1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
 2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
 3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
 4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
 5. Інформатизація та кооперація.
 6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, прикладної математики, системного аналізу.

Конференція викликала значний інтерес в наукових колах, про що свідчить статистика конференції:

Учасники конференції:

За результатами роботи конференції планується видати збірник тез, який буде розміщено в репозитарії.

Проведення конференції «Інформатика та системні науки» є яскравим свідченням, що Полтавський університет економіки і торгівлі – лідер з інформаційних технологій у навчальних і наукових дослідженнях у регіоні та в Україні загалом.


Відкриває конференцію проректор ПУЕТ С. В. Гаркуша
(Зліва направо: завідувач кафедри математичного моделювання Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н., проф. Ємець О. О.; завідувач кафедри системного аналізу і управління НТУ «Харківський політехнічний університет», д. т. н., проф., Куценко О. С.; завідувач кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічної академії, д. ф.-м. н., проф., Литвин О. М.; проректор з наукової роботи Полтавського університету економіки і торгівлі, д. т. н., Гаркуша С. В.)


Відкриття конференції
(Зліва направо: доценти кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, к. ф.-м. н., доц. Парфьонова Т. О., к. ф.-м. н., Олексійчук Ю. Ф., к. ф.-м. н., доц. Ольховський Д. М.; завідувач сектору розробки електронних засобів навчання, к. ф.-м. н., Ольховська О. В.; перший проректор ПУЕТ, д. е. н., проф. Рогоза М. Є.)


Привітання із 70-річчям завідувача кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Українського державного хіміко-технологічного університету, д. ф.-м. н., професора Косолапа Анатолія Івановича. Завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., професор Ємець Олег Олексійович дарує йому посібники з грифом МОН, підготовлені викладачами кафедри
(Зліва направо: завідувач відділу методів негладкої оптимізації Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАНУ, д. ф.-м. н., с. н. с., Стецюк П. І.; завідувач кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічної академії, д. ф.-м. н., проф., Литвин О. М,; завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАНУ, д. ф.-м. н., с. н. с., Донець Г. П.)


Виступає завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, к. ф.-м. н., доц. Барболіна Т. М. зі спільною доповіддю із завідувачем кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., проф. Ємцем О. О. «Оптимізаційні задачі на розміщеннях: властивості і розв’язування»


Учасники конференції
(Зліва направо: асистент Національного гірничого університету Станіна О. Д.; професор Національного гірничого університету, к. ф.-м. н., доц. Ус С. А.; завідувач кафедри інформаційних систем Українського державного хіміко-технологічного університету, д. т. н., проф., Зеленцов Д. Г.; аспіранти Українського державного хіміко-технологічного університету Коструб Р. Г., Денисюк О. Р.; доцент кафедри математики Національного університету «Києво-Могилянська академія», к. ф.-м. н., доц. Щестюк Н.Ю.)

          

Тиждень Інформатики - 2016

Щорічно у березні кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ разом зі студентами напрямку «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика» організовує Тиждень Інформатики.

В цьому році Тиждень Інформатики проходив з 10 по 17 березня та містив таку програму заходів:

1. VII Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (10-12 березня).
2. Змагання з комп’ютерних ігор (15 березня).
3. Круглий стіл з роботодавцями та випускниками спеціальності «Інформатика» ПУЕТ (16 березня).
4. Святковий концерт та нагородження найуспішніших ІТішників (16 березня).

          

Шоу-конкурс «Дві зірки»

3 березня 2016 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся конкурс-вокалістів «Дві зірки». Формат концерту передбачав змагання дуетів, які утворювали викладач зі студентом.

Участь в святі з піснею «Експонат» взяла доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна в парі зі студенткою групи УПЕП-11 Староруб Юлією.


Співають Парфьонова Тетяна та Староруб Юлія

Вокальною композицією привітав дует аспіранта кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Шаманського В’ячеслава та студентки групи УПЕП-11 Негоди Марини.


На сцені Шаманський В’ячеслав та Негода Марина

Глядачі та учасники шоу отримали масу яскравих та незабутніх вражень!

          

Учнівська олімпіада з інформаційних технологій

20-21 лютого 2016 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулась учнівська олімпіада з інформаційних технологій (ІІІ, обласний етап).

Участь в олімпіаді прийняли учні 8-11 класів навчальних закладів Полтавщини, які протягом двох днів розв’язували завдання по створенню баз даних, презентацій, таблиць та текстових файлів.

Проведення олімпіади в стінах ПУЕТ стало доброю традицією – олімпіада з інформаційних технологій проходить в університеті п’ятий рік поспіль. Це пов’язано з потужною матеріальною базою ВНЗ – наявністю великого парку комп’ютерної техніки, ліцензованого програмного забезпечення,  а також кадровим забезпеченням, адже ПУЕТ дванадцятий рік готує спеціалістів в інформаційних технологіях: програмістів, тестувальників, веб-розробників.

Традиційно участь в журі взяли викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ: завідувач кафедри, д.ф.-м.н., проф. Олег Олексійович Ємець та доцент кафедри, к.ф.-м.н., доц. Олександра Олегівна Ємець.

З переможцями змагань, рейтингом учасників, завданнями та їх розв’язками можна ознайомитися на форумі інформатиків Полтавщини.

          

Завершення реєстрації на конференцію
«Інформатика та системні науки»
(ІСН-2016)

Завершилась реєстрація учасників VIІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформатика та системні науки» (ІСН–2016).

В конференції беруть участь представники 51 організації Азербайджану, Молдови, Росії та України з таких організацій, як:

На конференцію представлено 110 доповідей. Усього в конференції приймають участь 190 учасників з 20 міст Азербайджану, Молдови, Росії та України: Баку, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Львів, Москва, Нахічевань, Одеса, Полтава, Слов’янськ, Старобільськ, Тирасполь, Ужгород, Харків, Хмельницький, Чернівці.

Серед учасників:

     • 32 доктора наук:

     • 57 кандидатів наук, 2 Ph. D.;
     • 28 аспірантів;
     • 26 студентів (з яких 9 з ПУЕТу, в тому числі студенти-іноземці з Нігерії, що навчаються в ПУЕТ)

          

Участь в спецраді по захисту дисертацій К 17.051.06

4-5 лютого 2016 р. в Запорізькому національному університеті відбулися засідання спеціалізованої вченої ради К 17.051.06, яка приймає до розгляду та проводить захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальностей 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи» та 01.02.04 «Механіка деформівного твердого тіла».

Участь у роботі засідання в якості члена спецради прийняв завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д.ф.-м.н., проф. Ємець Олег Олексійович.

Під час засідань пройшов захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук:

 1. Полюги Світлани Ігорівни «Фрагментарні оптимізаційні моделі в задачах покриття графів типовими підграфами», науковий керівник: д.ф.-м.н., проф. Козін І.В.;
 2. Юрєчка Василя Зіновійовича «Напружено-деформований стан пористих еластомерних матеріалів в умовах нелінійного деформування», науковий керівник: к.т.н., доц. Гребенюк С.М.;
 3. Грабко Олени Валеріївни «Розв’язування статичних контактних задач теорії пружності з урахуванням шорсткості поверхонь взаємодіючих тіл», науковий керівник: к.т.н., доц., Александров О. І.;
 4. Кудіна Олексія Володимировича «Напружено-деформований стан і стійкість тришарових пластин та оболонок з нелінійно-пружним заповнювачем», науковий керівник: д.ф.-м. н., с.н.с. Тамуров Ю. М.

Участь представника ПУЕТ в спецраді Запорізького національного університету свідчить про високий рівень наукових досліджень з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, до яких з 2016 року Міністерство освіти і науки України віднесло і спеціальність «01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи»!

          

Результати І-го туру Конкурсу «Завтра.UA»

29 січня 2016 р. завершився І тур Стипендіальної програми "Завтра.UA" Фонду Віктора Пінчука.

Заявки на участь в конкурсі подали 874 студента з 101 ВНЗ України. Полтавський університет економіки і торгівлі подав на розгляд 13 робіт.

До ІІ-ого туру потрапили 780 конкурсантів, які в рейтинговій таблиці отримали перші 780 позицій.

За результати оцінювання конкурсна робота студента 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Собка Дениса набрала 27 балів з 30 можливих і посіла 105-115 позицію у рейтингу. Серед робіт студентів ПУЕТу робота Дениса зайняла 2-е місце!

Наразі роботу Дениса чекає ІІ тур, який передбачає розгляд конкурсної роботи фаховими експертами.

Щиро вітаємо Дениса та бажаємо подальших успіхів у конкурсі!

          

Студенти-іноземці освоюють ІТ-фах в ПУЕТ

В 2015-16 навчальному році Полтавський університет економіки і торгівлі прийняв на навчання більше 300 іноземних студентів з 18 країн світу: Азербайджану, Анголи, Бангладеш, Вірменії, Гамбії, Грузії, Зімбабве, Індії, Ірану, Китаю, Намібії, Нігерії, Пакистану, Росії, Сьєрра-Леоне, Танзанії, Туркменістану, Узбекистану.

Спеціальність «Інформатика», магістратура «Соціальна інформатика» входить до четвірки найбільш популярних серед іноземців ПУЕТ спеціальностей.

І наразі на всіх курсах спеціальності навчаються студенти з Азербайджану, Нігерії та Сьєрра-Леоне.


Після здачі державного іспиту

В зв’язку з цим для російськомовних студентів з Азербайджану викладачами кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ розробляються навчальні матеріали на російській мові: опорні конспекти лекцій, лабораторні роботи, методичні вказівки по виконанню курсових проектів та випускових робіт; створюються дистанційні курси.


Студент 4-го курсу напрямку «Інформатика» Орхан Газанфарлі


ІТ-студенти Андро Чверткіні та Камран Шабанов
під час вручення дипломів бакалаврів

Така ж вагома робота відбувається для забезпечення навчання для англомовних студентів з Нігерії та Сьєрра-Леоне. Крім того англомовні студенти забезпечуються додатковими консультаціями в парі з перекладачами.


Після вручення дипломів бакалаврів з «Інформатики» (2015 р.)

А для групи магістрів СІ-51а, навчання яких відбувається виключно англійською мовою, забезпечується синхронний переклад під час лекцій, практичних та консультацій. Синхронний переклад забезпечують викладачі англійської мови з кафедри ділової іноземної мови та кафедри української та іноземних мов.

Виконання курсових проектів з фаху та дипломних робіт для англомовних магістрів проходить у формі групових консультацій разом з викладачем та перекладачем.


Під час Тижня Інформатики

Наразі всі ІТ-студенти успішно здають зимову сесію!

          

Сертифікація Microsoft «Programming in C#»

Вітаємо випускника спеціальності «Соціальна інформатика» Самовика Сергія, який закінчив навчання в ПУЕТ півтора року назад, з отриманням сертифікату Microsoft «Programming in C#» (спеціаліст з програмування мовою C#).


Самовик Сергій (другий справа у першому ряду)

Сертифікація Microsoft (Microsoft Certified Professional або MCP) слугує для підтвердження технічних навичок ІТ-спеціалістів і розробників за допомогою визнаних в галузі, ретельно складених іспитів.

При успішній здачі іспиту надається сертифікат Microsoft, що надає ряд переваг – стає значно простіше пройти співбесіду, отримати нову роботу, перейти на наступні кар’єрну ступінь, підвищується заробітна плата.

Слід відзначити, що студенти напрямку «Інформатика» та спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційній технології» Полтавського університету економіки і торгівлі мають всі можливості для успішного засвоєння мови програмування C#.  Оскільки, вивчення мови C# відбувається під час дисциплін:

 1. «Програмування»,
 2. при виконанні курсового проекту з дисципліни «Програмування»,
 3. «Платформи корпоративних інформаційних систем»,
 4. «Обчислювальні методи»,

а також (за вибором студента)  в рамках дисциплін:

 1. «Проектування програмних систем»,
 2. «Інтелектуальні інформаційні системи»,
 3. «Аналіз даних і прикладні пакети статистичної обробки»,
 4. «Комп'ютерний аналіз статистичних даних»,
 5. «Моделювання економічних, екологічних і соціальних процесів»,
 6. навчальної практики з програмування,
 7. при виконанні курсових проектів,
 8. кваліфікаційних випускових робіт.

Сергій використав всі переваги, надані ІТ-студентам університетом: успішно навчався та неодноразово отримував стипендії для талановитих студентів ПУЕТ (зокрема, стипендії Вченої ради та ректорську стипендію); працював у секторі дистанційної освіти ПУЕТ.

А після завершення навчання влаштувався C#-дівелепором до ARVO Software Ltd – підприємства, що займається розробкою та підтримкою програмного забезпечення.

Джерело: http://www.arvosoftware.com/Pages/team.aspx

Щиро вітаємо Сергія, бажаємо подальших професійних успіхів!

          

VІI Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

10-12 березня 2015 рокуПолтавському університеті економіки і торгівлі відбудеться VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Інформатика та системні науки" (ІСН-2016).

Тематичні напрями конференції:

 1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
 2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
 3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
 4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
 5. Інформатизація та кооперація.
 6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, прикладної математики, системного аналізу.

Завантажити інформаційний лист на українській мові

Загрузить информационный лист на русском языке

The information bulletin (CS&SS-2016)

          

Отримайте стипендію Google в сфері IT для жінок

Компанія Google оголосила про заснування стипендії імені Аніти Борг -The Google Anita Borg Memorial Scholarship, яка допоможе жінкам Європи, Близького Сходу та Африки досягти успіху і стати лідерами в області інформаційних технологій.

Доктор Аніта Борг (1949-2003) прагнула того, щоб до 2020 року 50% випускників комп'ютерних дисциплін становили жінки, створивши організацію, яка тепер носить її ім'я - The Anita Borg Institute for Women and Technology.

Кожен стипендіат The Google Anita Borg Memorial Scholarship отримає €7000 (або еквівалент) на 2016-2017 навчальний рік. Студентки бакалаврату, магістратури та аспірантури будуть відбиратися на підставі академічних досягнень, прагнення до залучення жінок до інформаційних технологій та лідерських якостей.

Стипендіати The Google Anita Borg Memorial Scholarship братимуть участь в унікальній програмі, яка включає професійний розвиток, а також пропаганду технологій у своїй спільноті, яка стартує влітку 2016 року. Проекти цієї програми будуть у різних форматах проходити в Ізраїлі, ПАР і Румунії.

Щоб мати право на стипендію жінки повинні:

Крайній термін подачі документів: 31 грудня 2015 року.

Більш детальна інформація за адресою: http://www.google.com/anitaborg/emea/

За матеріалами osvita.ua

          

Стипендіальна програма Німецької економіки
для ІТ-студентів, аспірантів, випускників

Cтипендіальна програма німецької економіки – це унікальна програма, яка дає можливість студентам, аспірантам і випускникам українських вузів проходити стажування за фахом на підприємствах у Німеччині.

Всі основні витрати покриваються програмою, яка фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Тривалість програми: близько 4 місяців, починаючи з кінця січня кожного року.

Стипендія становить 550 євро на місяць + покриває витрати на:

Вимоги до учасників:

Подання заявок на 2017 р. буде відкритим навесні 2016 р.

Більш детальна інформація за адресою: http://eo-ucci.org.ua/en/the-scholarship-program-of-the-german-economy/the-scholarship-program-of-the-german-economy

          

Конкурс дипломних робіт

Традиційно в листопаді в Полтавському університеті економіки і торгівлі проводять конкурс дипломних робіт студентів.

Переможцями конкурсу серед дипломних робіт магістрів спеціальності «Соціальна інформатики» стали:

Найкращою серед дипломних робіт спеціалістів спеціальності «Соціальна інформатики» визнали:

Переможцями конкурсу серед випускових робіт бакалаврів напрямку підготовки «Інформатики» стали:

Представлені дипломні роботи рекомендовані до участі у Всеукраїнських конкурсах дипломних робіт випускників вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України.

          

Вітаємо з перемогою

Вітаємо збірну Полтавського університету економіки і торгівлі з футболу та її гравця, воротаря збірної, студента спеціальності «Соціальна інформатика», Олександра Потерайла, з призовим ІІ місцем у змаганнях «Спорт для всіх – у кожному гуртожитку» серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, що відбулись у м. Полтава 26-29 жовтня 2015 р.

Тренер команди – старший викладач кафедри фізичного виховання Крафт Володимир Андрійович.

          

Захист кандидатської дисертації

8 грудня 2015 р. у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся успішний захист кандидатської дисертації «Напіввизначена оптимізація для розв’язування загальних квадратичних задач» за спеціальністю «01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи» асистента кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» Перетятько Анастасії Сергіївни.

Науковий керівник – д. ф.-м. н., проф., професор кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» Косолап Анатолій Іванович.

В якості офіційного опонента до захисту був залучений завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н., проф. Ємець Олег Олексійович.

          

Міжкафедральний  науковий семінар у Харкові

8 грудня 2015 р. у Українській інженерно-педагогічний академії відбувся міжкафедральний семінар.

Мета засідання – представлення результатів докторського дослідження за напрямком «01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи» здобувача кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічний академії, к. ф.-м .н., доц. Литвина Олега Олеговича, який працює деканом технологічного факультету УІПА.

До головування в засіданні було запрошено завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н., проф. Ємця Олега Олексійовича.

Семінар рекомендував роботу О.О. Литвина до захисту в Інституті кібернетики НАН України і побажав його подальших успіхів в науковій роботі.

          

ІІІ учнівський чемпіонату з інформаційних технологій
«Сучасна інформатика – успішне майбутнє»

28 листопада 2015 р. у Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся очний тур ІІІ-ого учнівського чемпіонату з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє».

Мета чемпіонату – виявлення та розвиток талановитих учнів, стимулювання, зацікавлення школярів у якісному і поглибленому вивченні інформатики, підвищення інтересу до сучасних інформаційних технологій.

Чемпіонат організовано Полтавським університетом економіки і торгівлі у співпраці з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Учасникам були запропоновані завдання по офісним додаткам (текстовому редактору, електронним таблицям, редактору презентацій, системам управління базами даних), сучасним графічним редакторам і мережевим технологіям.
Поборотися за перемогу у чемпіонаті вирішили 54 школяра (переможці заочного туру чемпіонату), з них 21 учасник – учні 11 класу, 23 – 10 класу, 10 – 5-9 класів.

Результати змагань, завдання другого туру та фотомиттєвості чемпіонату опубліковані на офіційному сайті чемпіонату http://olymp.informatics.org.ua.

Щиро вітаємо переможців! Бажаємо школярам натхнення у опануванні інформаційний технологій, бо  сучасна інформатика – успішне майбутнє!

          

ІІІ Всеукраїнська Інтернет-конференція молодих учених та студентів
«Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

18-19 листопада 2015 р. відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (IICTE-2015)

До роботи конференції в якості члена програмного комітету було залучено завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, д. ф.-м. н, проф. Ємця Олега Олексійовича.

В секції «Використання вільного програмного забезпечення в навчальному процесі» взяв участь студент четвертого курсу напрямку «Інформатика» ПУЕТ Собко Денис.

Денис представив доповідь «Веб-сторінка для розрахунку найкращого об’єкту серед можливих альтернатив в умовах невизначеності за індивідуальними вимогами користувача», в якій презентував свою власну розробку веб-додаток для знаходження найкращої альтернативи з заданих. З сайтом, розробленим Денисом, можна ознайомитись за адресою d-making.net.


Веб-додаток для знаходження найкращої альтернативи з заданих

З тезами доповіді можна ознайомитись на сайті конференції http://iicte.pp.ua/.

          

Учнівська олімпіада з програмування в ПУЕТ

21 листопада 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, в якому взяли участь переможці шкільних олімпіад з усіх шкіл Полтави.

Під час олімпіади учасникам необхідно було створити програми в одному з середовищ програмування: Free Pascal, C++Visual Studio, Dev C++. На підсумкові бали впливала швидкість написання програм та їх правильність.

Вибір Полтавського університету економіки і торгівлі для проведення олімпіади пов'язаний з наявністю великого сучасного комп’ютерного парку та ліцензованого програмного забезпечення для розробки програм.

І це не дивно, адже університет вже більше 10 років готує ІТ-фахівців: програмістів, веб-дизайнерів, верстальщіків, розробників сайтів та баз даних на спеціальностях «Інформатика», «Соціальна інформатика» (а з нового навчального року – це буде спеціальність «Комп’ютерні та інформаційні технології»).

Щиро вітаємо учасників та бажаємо нових омріяних перемог на обласному турі, який відбудеться в лютому 2016 р. теж на базі ПУЕТ.

          

Заочний інтернет-тур
3-ого обласного учнівського чемпіонату з інформатики
«Сучасна інформатика – успішне майбутнє»

28 жовтня - 5 листопада 2015 р. відбувся заочний інтернет-тур 3-ого обласного учнівського чемпіонату з інформатики «Сучасна інформатика – успішне майбутнє».

Організатори чемпіонату – Полтавський університет економіки і торгівлі разом з Обласним управління освіти, Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та.

В чемпіонаті прийняли участь близько 170 школярів 5-11 класів з усіх міст та районів Полтавщини. Під час змагань учні могли продемонструвати свої знання з інформаційних технологій, фантазію та творче мислення.

Учні успішно справилися із завданнями, порадувавши членів журі своїми роботами!

Пропонуємо деякі з найбільш цікавих, на думку журі, матеріалів.


Антипенко Микола Сергійович
(Литвяківська ЗШ І-ІІІ ступенів, с. Литвяки Лубенського району, 11 клас)


Васюхно Діана Михайлівна
(Гадяцька гімназія ім. Олени Пчілки, м. Гадяч, 10 клас)


Олексієнко Валерій Петрович
(Гімназія № 31, м. Полтава, 7 клас)


Гринь Аліна Вікторівна
(Гімназія № 31, м. Полтава, 10 клас)


Міщенко Андрій Андрійович
(Лохвицька гімназія № 1, м. Лохвиця, 8 клас)


Волторніст Олександр Сергійович
(Гімназія № 1, м. Лохвиця, 10 клас)


Сіркович Арсен Ігорович
(Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1, м. Полтава, 9 клас)


Гринь Аліна Вікторівна
(Гімназія № 31, м. Полтава, 10 клас)

Другий (очний) тур відбудеться 28 листопада на базі ПУЕТ. Для участі в ньому запрошено більше 100 школярів, учасників заочного туру.

«Успішного Вам майбутнього з інформатикою!» бажають їм члени оргкомітету чемпіонату.

          

Перемога ПУЕТ в турнірі з міні-футболу

12-20 жовтня 2015 р. проходили змагання з міні-футболу V Спортивних ігор Полтавщини серед збірних команд вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації.

Команда ПУЕТ, до складу якої входить і студент п’ятого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Олександр Потерайло, зайняла ІІ місце!

Тренер команди – старший викладач кафедри фізичного виховання Володимир Андрійович Крафт.

Щиро вітаємо учасників з перемогою!

          

ПУЕТ у фіналі олімпіади з програмування

23-24 жовтня 2015 р. у Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця був проведений фінальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі.

Цьогорічна олімпіада розпочалася 25 квітня і в її першому (обласному) етапі взяли участь понад 600 команд з усієї Україні.

Кращі з них – по три переможця з кожної області – змагалися у другому (регіональному) етапі, який проходив 12 вересня цього року у п’яти регіонах України.

40 найкращих команд вийшли до третього (фінального) етапу, де і визначались переможці олімпіади у другій групі.

Право взяти участь у заключному етапі змагань вибороли команди з університетів Дніпропетровська, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Кам’янець-Подільського, Києва, Кременчука, Луцька, Мелітополя, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Тернополя, Харкова, Херсону, Хмельницького, Черкас, Чернівців.


Команда Полтавського університет економіки і торгівлі PUET_BootMen
(зліва направо: Володимир Цюрюпа, Сергій Педоренко, Олександр Потерайло)

Полтавський університет економіки і торгівлі представляла команда PUET_BootMen, до складу якої входять студенти 5 курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Володимир Цюрюпа, Дмитро Марченко, Сергій Педоренко та Олександр Потерайло.

Тренер команди – к. ф.-м. н., доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, провідний інженер-програміст сектору розробки електронних засобів навчання, Ольховський Дмитро Миколайович.

Щиро вітаємо студентів з досягнутим результатом!

          

Стипендії
Полтавського університету економіки і торгівлі

У Полтавському університеті економіки і торгівлі вже стало традицією надавати стипендії найкращим студентам, які мають успіхи у навчанні та активно приймають участь в науковому житті університету, студентському самоврядуванні, самодіяльності.

В 2015-16 навчальному році стипендію ректора отримав студент четвертого курсу напрямку «Інформатика» Денис Собко. Розмір стипендії складає 500 гривень на місяць.


Студент четвертого курсу напрямку «Інформатика» Денис Собко

Денис перевівся до Полтавського університету економіки і торгівлі на початку третього курсу, в зв’язку з переїздом до України з Чехії.

Денис швидко здав академічну різницю. За рік навчання проявив блискучі здібності у навчанні. При цьому, виконуючи курсові проекти з дисциплін «Методи оптимізації та їх програмування», «Системний аналіз та теорія прийняття рішень», Денис створив серйозні програмні комплекси у вигляді веб-сайтів. Створені програми за своїм рівнем відповідають дипломним роботам кращих студентів-інформатиків.

Денис активно долучився до студентського життя університету, зайнявся науковою роботою.

Зокрема, він прийняв участь у VI Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН-2015), яка проходила 19-21 березня 2015 р. в ПУЕТ, де познайомив з результатами курсового проекту з дисципліни «Методи оптимізації та їх програмування»

Взяв участь в студентській науковій конференції ПУЕТ 21 квітня 2015 р. в секції «Математичне моделювання та соціальна інформатика». Доповідь Дениса «Створення веб-додатку для розрахунків за методом аналізу ієрархій», яка була по результатам курсового проекту з дисципліни «Системний аналіз та теорія прийняття рішень», стала найкращою в секції і здобула перше місце!

Денис прийняв участь в третій Міжнародній науково-практичній конференції «Веб-програмування і Інтернет-технології» (WebConf2015), що проходила 12-14 травня 2015 р. в Білоруському державному університету у м. Мінськ.

В складі команди студентів–інформатиків PUET_Need4Sleep Денис брав участь у обласному етапі Всеукраїнської студентської олімпіади із програмування.

При підведенні підсумків по навчанню в рамках тижня Інформатики Денис був відзначений грамотами за найкращий курсовий проект з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій» та за відмінні результати у навчанні.

Під час круглого столу з роботодавцями і випускниками спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ, що був організований кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики 17 березня 2015 р., Денис пройшов співбесіду і влаштувався програмістом до фірми з розробки програмного забезпечення «ФОП В. В. Коров’янко».

Сьогодні Денис виконує обов’язки старости групи та працює за фахом. І, будучи ще студентом четвертого курсу та пропрацювавши на підприємстві півроку, Денис вже є керівником проектів по розробці програмного забезпечення та має під своїм керівництвом інших програмістів.

Щиро вітаємо Дениса з призначенням стипендії ректора та бажаємо подальших професійних успіхів!

          

Курси по базам даних для ІТ-шників ПУЕТ

З 5 по 9 жовтня 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі проходили курси по створенню баз даних за допомогою системи керування базами даних Cachе.

СКБД Cachе – ієрархічна об’єктно-реляційна (постреляційна) СКБД, виробництва компанії InterSystems, яка набирає популярності серед розробників, а в 2014 р. сайт Engines поставив Cachе на перше місце в рейтингу популярності об’єктно-орієнтированих СКБД.

СКБД Cachе – це сучасна системи керування базами даних і середовище для швидкої розробки додатків. Cachе дозволяє істотно вдосконалити обробку і аналіз складних, «великих даних», а також розробку мобільних і веб-додатків.

В якості слухачів курсів долучились студентів напрямку «Інформатика» ПУЕТ та старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, к. ф.-м. н. Олексійчук Юрій Федорович.

По закінченню навчання студенти та викладачі отримали сертифікати учасників.

          

Перемога ПУЕТ
у регіональному етапі олімпіади з програмування

11-13 вересня 2015 р. відбувся регіональний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

Змагання команд зі східного регіону, до якого відносять вищі навчальні заклади розташовані в Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Сумській, Харківській областях, проходили в Харківському авіаційному інституті.

Загалом в регіональному етапі прийняли участь 162 команди, в тому числі зі східного регіону 39 команд, з них три команди від Полтавської області.

Команду Полтавського університету економіки і торгівлі PUET_BootMen, яка ввійшла в трійку лідерів на обласному етапі олімпіади, представляли студенти 5-го курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Марченко Дмитро, Педоренко Сергій, Потерайло Олександр та Цюрюпа Володимир. Тренер – к. ф.-м. н., доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Ольховський Дмитро Миколайович.


Капітан команди, студент 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ, Володимир Цюрюпа


Під час прогулянки містом

Під час змагань учасникам було запропоновано 13 завдань підвищеної складності. Через складність завдань з 162 команд з 82 вищих навчальних закладів 28% команд не змогли розв’язати жодного завдання.

Команда ПУЕТ PUET_BootMen гідно представила себе на олімпіаді і пройшла до фіналу олімпіади в другій групі!

Щиро вітаємо наших ІТ-студентів та бажаємо успіхів у фіналі змагань, який відбудеться 23 жовтня у м. Харків!

          

Обласна конференція освітян

26 серпня 2015 р. у приміщенні малого актового залу ОЦЕВУМу відбувся обласний з’їзд педагогічних працівників.

У заході взяли участь, зокрема, директор Департаменту загальної та дошкільної освіти МОН України Ю. Г. Кононенко, начальник організаційно-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти О. Є. Шматько, начальник відділу освіти Полтавської райдержадміністрації О. О. Сень, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка М. І. Степаненко, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського В. В. Зелюк та голова Полтавської обласної ради П. В. Ворона.


Під час з’їзду освітян
(джерело: np.pl.ua)

Під час з’їзду були підведені підсумки роботи органів управління освітою та педагогічних колективів у 2014-15 н.р. та поставлені завдання на наступний навчальний рік, а також більше двадцяти працівників освітньої галузі за сумлінну працю і професійні здобутки були нагороджені почесними грамотами.


Під час з’їзду освітян
(джерело: np.pl.ua)

В тому числі подякою Прем’єр-міністра України було нагороджено завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі, доктора фізико-математичних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Ємця Олега Олексійовича!

Щиро вітаємо Олега Олексійовича і бажаємо подальших професійних звершень!

          

Випускний-2015

3 червня 2015 р. відбулося урочисте вручення дипломів магістрів, спеціалістів та бакалаврів студентам факультету економіки і менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі.

В тому числі, дипломи магістрів та спеціалістів з соціальної інформатики отримали студенти спеціальності «Соціальна інформатика», дипломи бакалаврів з інформатики студенти-іноземці напрямку  «Інформатика».

Щиро вітаємо випускників з завершенням навчання і бажаємо успіхів в обраній професії!


Випускників вітає куратор 5-го курсу спеціальності «Соціальна інформатика», доцент кафедри ММСІ, к. ф.-м. н., Чілікіна Тетяна Василівна

          

Вітаємо інформатиків ПУЕТ
з успішним захистом бакалаврських робіт!

23 червня 2015 р. пройшов захист бакалаврських робіт студентів напряму підготовки 6.040302 «Інформатика».

Відповідно до наказу по університету студенти виконували бакалаврські роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1.

Журавель Євген Вікторович

Програмування тренажера для другого алгоритму Гоморі дистанційного курсу з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

2.

Куліш Сергій Олександрович

Тренажер з теми «Обчислення критерію Гурвіца в ранговій та кількісній шкалі» дистанційного навчального курсу «Системний аналіз та теорія прийняття рішень» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О., доц., к.ф.-м.н.

3.

Марченко Дмитро Анатолійович

Алгоритмізація та програмна реалізація тренажера з теми «Дослідження на збіжність числових рядів»  дистанційного навчального курсу «Математичний аналіз»

Чілікіна Т.В., доц., к.ф.-м.н.

4.

Педоренко Сергій Васильович

Розробка тренажеру для дистанційного курсу «Архітектура обчислювальних систем» з теми «Архітектура персонального комп’ютера: основні складові та елементи»

Ольховський Д.М., доц., к.ф.-м.н.

5.

Потерайло Олександр Олександрович

Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Застосування апарата алгебри логіки до логіко-математичної практики» дистанційного навчального курсу «Математична логіка та теорія алгоритмів»

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

6.

Цюрюпа Володимир Сергійович

Тренажер з теми «Комбінаторні конфігурації» дистанційного курсу «Елементи комбінаторної оптимізації»

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

Оцінювала роботу Державна екзаменаційна комісія у складі:

голова ДЕК – завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, д. ф.-м. н., с. н. с., лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, Донець Георгій Панасович;

члени комісії:

секретар  – лаборант кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Смірнова Марина Вікторівна.

Державна екзаменаційна комісія:

відзначила високу практичну цінність робіт: розроблені тренажери студентів передані до відділу дистанційної освіти ПУЕТ для впровадження в дистанційні навчальні курси кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики «Архітектура обчислювальних систем», «Елементи комбінаторної оптимізації» «Математична логіка та теорія алгоритмів», «Математичний аналіз», «Методи оптимізації та дослідження операцій», «Системний аналіз та теорія прийняття рішень»;

відмітила використання сучасних технологій інформаційних технологій, таких як: крос-платформенної мови веб-програмування Java (NetBeans) та пакету інженерної графіки MS Visio;

оцінила наявність наукових здобутків у всіх бакалаврів – виступів та тез VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інформатика та системні науки»-2015, XXVIІI наукової студентської конференції ПУЕТ  та тез 3-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Веб-программирование и Интернет-технологии» (WebConf2015), що проходила у м. Мінськ;

ухвалила: випускникам Полтавського університету економіки і торгівлі факультету економіки та менеджменту зі спеціальності «Інформатика» випуску 2015 року освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», які успішно захистили кваліфікаційні  роботи, присвоїти кваліфікацію «бакалавр з інформатики»;

видати диплом з відзнакою Марченко Дмитру Анатолійовичу.

Слід зауважити, що цей випуск бакалаврів перший, який пройшов навчання за новим стандартом для напрямку «Інформатика», що був затверджений чотири роки назад.

Згідно нового стандарту студентам читались нові дисципліни, зокрема, «Програмування та підтримка веб-застосувань», «Платформи корпоративних інформаційних систем» тощо. А також студентам викладались нові мови програмування, не передбачені раніше, зокрема, мови С#, Java, PHP, Python тощо. А отже наші випускники є ще більш фаховими та затребуваними на ринку праці!

Колектив кафедри ММСІ щиро вітає бакалаврів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажає подальших професійних успіхів!

          

Вітаємо іноземних студентів інформатиків
з успішним захистом бакалаврських робіт!

22 червня 2015 р. пройшов захист бакалаврських робіт іноземних студентів з Азербайджану та Нігерії, які навчались за напрямом підготовки 6.040302 «Інформатика».

Відповідно до наказу по університету студенти-іноземці виконували кваліфікаційні випускові роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1.

Іву Іфеаниі Майкл

Дистанційний навчальний курс у вигляді сайту «Платформи корпоративних інформаційних систем»

Олексійчук Ю.Ф., ст. викл., к.ф.-м.н.

2.

Одіма Джонатан

Дистанційний навчальний курс у вигляді сайту «Елементи комбінаторної оптимізації»

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

3.

Одімегву Ремі Іфеані

Дистанційний навчальний курс у вигляді сайту «Інформаційні мережі»

Ольховський Д.М., доц., к.ф.-м.н.

4.

Схеба Болуватіфе Олуранті Грейс

Дистанційний навчальний курс у вигляді сайту «Інтелектуальні інформаційні системи»

Чілікіна Т.В., доц., к.ф.-м.н.

5.

Тіджджані Мухаммад Назіфі

Розробка та наповнення сайту Нігерії

Ємець Ол-ра О., доц., к.ф.-м.н.

6.

Шоур Юсіф Камал

Розробка та наповнення сайту провінції Кано Нігерії

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

7.

Прімов Хікмат Назім огли

Розробка програмного забезпечення тренажера з теми: «Методи розв’язування лінійних алгебраїчних рівнянь» дистанційного учбового курсу «Алгебра і геометрія»

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

8.

Рустамов Парвін Рашадет огли

Алгоритмізація і програмування тренажера з теми: «Пряма на площині» дистанційного учбового курсу «Алгебра і геометрія»

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

Оцінювала роботу Державна екзаменаційна комісія у складі:

голова ДЕК – завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, д. ф.-м. н., с. н. с., Донець Георгій Панасович;

члени комісії:

перекладач – завідувач кафедри ділової іноземної мови, к. філол.н., доц. Іщенко Валентина Леонідівна;

секретар  – лаборант кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Смірнова Марина Вікторівна.

Державна екзаменаційна комісія:

відмітила використання сучасних технологій програмування, таких як: мов програмування C++ (Borland C++ Builder), Object Pascal (Delphi); мови веб-програмування PHP; мови розмітки HTML; таблиці стилів CSS; HTML-редакторів Notepad++ та Dreamweaver; системи керування контентом Wordpress; мови скриптів JavaScript;

ухвалила: випускникам Полтавського університету економіки і торгівлі факультету економіки та менеджменту зі спеціальності «Інформатика» випуску 2015 року освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», які успішно захистили кваліфікаційні  роботи, присвоїти кваліфікацію «бакалавр з інформатики».

Приємно відзначити, що спеціальність «Інформатика» в ПУЕТ користується попитом як серед українських громадян, так і серед іноземців.

Зокрема, за останні два роки кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ випустила студентів-інформатиків, що мешкають в Європі, Азії та Африці, студентів, що є громадянами Азербайджану, Грузії, Нігерії, України та Тунісу.

В цьому році вперше кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ здійснювала навчання на спеціальності «Інформатика» англійською мовою – для студентів з Нігерії, рідною мовою яких є саме англійська.

В зв’язку з цим колективом кафедри ММСІ разом з викладачами кафедри ділової іноземної мови та кафедри  української та іноземних мов  була виконана величезна робота.

Був переведений матеріал дисциплін: лекції, лабораторні практикуми, контрольні та розрахунково-графічні роботи, питання до іспитів та екзаменаційні білети дисциплін четвертого курсу.

Підготовлені англійською мовою презентації до лекцій та всі потрібні методичні рекомендації: з оформлення курсових проектів та випускових робіт, з написання бакалаврської роботи, а також пакет питань для комплексного державного іспиту.

Всі види учбової діяльності – лекції, лабораторні заняття, консультації з бакалаврської роботи, групові консультації з курсового проекту з фаху, іспити, консультації до держіспиту, держіспит, передзахист та  захист випускової роботи – здійснювались в кооперації з викладачами кафедр іноземних мов, які забезпечували синхронний переклад.

Перший досвід викладання англійською виявися дуже успішним, і наразі викладачі трьох кафедр отримали досвід, вивчили термінологію англійською та мають опорні конспекти лекції, надруковані методичні вказівки тощо, що в подальшому може бути використано для навчання інших іноземних студентів, для впровадження в дистанційне навчання, для викладання англійською українським студентам для підвищення їх фахового рівня, для партнерства з іншими країнами з обміну студентів і т.п.

Колектив кафедри ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом бакалаврських робіт та бажає подальших професійних успіхів!

          

Вітаємо інформатиків ПУЕТ
з успішним захистом дипломних робіт!

18 червня 2015 р. пройшов захист дипломних робіт спеціалістів за спеціальністю 7.04030203 «Соціальна інформатика».

Відповідно до наказу по університету №№ 173-Н спеціалісти виконували дипломні роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1

Ворона Максим Віталійович

Розробка сайту організації «ФОП Білоусов»

Чілікіна Т.В., доц., к.ф.-м.н.

2

Жулінський Богдан Тарасович

Програмна реалізація паралельного алгоритму симплекс-методу для багатопроцесорних систем

Ольховський Д.М., доц., к.ф.-м.н.

3

Кібіткін Ігор Вікторович

Тренажер з теми «Прийняття рішень в умовах індивідуального вибору в кількісній шкалі» дистанційного навчального курсу «Системний аналіз та теорія прийняття рішень» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О., доц., к.ф.-м.н.

4

Кондрашев Денис Максимович

Тренажер з теми «Операції з нечіткими множинами» дистанційного навчального курсу «Сучасні методи оптимізації та їх програмування» та розробка його програмного забезпечення

Ємець Ол-ра О., доц., к.ф.-м.н.

5

Крамаренко Богдан Валерійович

Програмне забезпечення для тренажера з теми «Елементи математичної статистики» дистанційного навчального курсу «Теорія ймовірностей і математична статистика»

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

6

Семенчак Олексій Едуардович

Тренажер з теми «Диференціювання функцій багатьох змінних» дистанційного навчального курсу «Математичний аналіз» та розробка його програмного забезпечення

Чілікіна Т.В., доц., к.ф.-м.н.

7

Яроха Максим Володимирович

Розробка тренажеру для дистанційного курсу «Інформаційні системи» з теми «Побудова комп’ютерної мережі»

Ольховський Д.М., доц., к.ф.-м.н.

Оцінювала роботу Державна екзаменаційна комісія у складі:

голова ДЕК – завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, доц., к.ф.-м.н., Барболіна Тетяна Миколаївна;

члени комісії:

секретар – старший лаборант кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Золотоверха Наталія Вікторівна.

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання сучасних мов та технологій програмування для розробки програмних продуктів, таких як:

мов програмування C++ та C# (Visual Studio), Java (NetBeans), Delphi; технологій для веб-програмування: мов гіперрозмітки HTML та XML, HTML-редактора Dreamweaver, таблиці стилів CSS, системи керування контентом Data Life Engine, мов JavaScript та PHP, бази даних MySQL; графічного пакету для створення дизайнів сайтів та програм GIMP;

Державна екзаменаційна комісія ухвалила:

випускникам Полтавського університету економіки і торгівлі факультету економіки та менеджменту зі спеціальності «Соціальна інформатика» випуску 2015 року освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», які успішно захистили дипломні роботи, присвоїти кваліфікацію «спеціаліст з соціальної інформатики».

Слід відзначити вагому роль студентів-інформатиків в розвитку дистанційної освіти Полтавського університету економіки і торгівлі – за останні три роки в рамках випускових робіт створено та передано на впровадження 60 тренажерів для 17 дистанційних курсів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Зокрема, в цьому році було написано 20 тренажерів, в тому числі для п’яти нових дистанційних курсів: «Математична логіка та теорія алгоритмів», «Інформаційні системи», «Системний аналіз та теорія прийняття рішень», «Елементи комбінаторної оптимізації», «Сучасні методи оптимізації та їх програмування».

Колектив кафедри ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом дипломних робіт та бажає подальших професійних успіхів!

          

Вітаємо інформатиків ПУЕТ
з успішним захистом магістерських робіт!

16-17 червня 2015 р. відбувся захист дипломних робіт магістрів за спеціальністю 8.04030203 «Соціальна інформатика».

Відповідно до наказу по університету №№ 172-Н, 244-Н студенти виконували дипломні роботи за темами:

Студент

Тема

Керівник

1.

Бочинський Максим Сергійович

Програмна реалізація системи обміну миттєвими повідомленнями.

Чілікіна Т.В., доц., к.ф.-м.н.

2.

Душинська Аліна Володимирівна

Розробка програми тренажера з теми «Двоїстість в лінійному програмуванні» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

3.

Макаренко Яна Миколаївна

Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Метод Мінті» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

4.

Петров Іван Володимирович

Програмування та дослідження евристичних алгоритмів комбінаторної оптимізації на перестановках.

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

5.

Смирнов Антон Борисович

Розробка веб-сайту організації «ТВП «Україна».

Ольховський Д.М., доц., к.ф.-м.н.

6.

Спінжар Вікторія Русланівна

Тренажер з теми «Формули повної ймовірності та Байєса» дистанційного навчального курсу «Теорія ймовірностей і математична статистика» та його програмне забезпечення.

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

7.

Ставковий Максим Юрійович

Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Метод гілок та меж в задачі про найкоротший шлях» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

8.

Томченко Олексій Васильович

Створення програми-тренажера для першого алгоритму Гоморі дистанційного курсу з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

9.

Фесик Олександр Олексійович

Створення сайту організації «ПП Павленко Галина Миколаївна».

Ємець Ол-ра О., доц., к.ф.-м.н.

10.

Шаманський В’ячеслав Олегович

Програмна реалізація та дослідження методів розв’язування комбінаторних транспортних задач.

Парфьонова Т.О., доц., к.ф.-м.н.

11.

Бен Сауд Тарек Бен Тахер

Програмування та дослідження методу гілок та меж для однієї задачі упаковки прямокутників

Ємець О.О., проф., д.ф.-м.н.

Оцінювала роботу Державна екзаменаційна комісія у складі:

голова ДЕК – завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, доц., к.ф.-м.н., Барболіна Тетяна Миколаївна;

члени комісії:

секретар – старший лаборант кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Золотоверха Наталія Вікторівна.

Державна екзаменаційна комісія відзначила:

високу практичну цінність робіт:

використання сучасних мов та технологій програмування для розробки програмних продуктів, таких як: C#, Java (NetBeans), Object Pascal (Delphi), систему керування контентом WordPress базами даних MySQL; C++ (VisualStudio), Java (NetBeans), Object Pascal (Delphi); технологій створення веб-додатків HTML, CSS, JavaScript, jQquery, Framework Bootstrap, PHP; системи керування базами даних MySQL; графічних пакетів Adobe Photoshop та Illustrator для розробки дизайну сайтів; плагіни як «Vkonkate API», «Slider», «Multilanguage». віджети як «Like Button Voting & Rating» та «Google Maps Widget». систему керування контентом WordPress базами даних MySQL.

наявність 2-3 наукових публікацій у всіх магістрів – статей у збірнику магістрів ПУЕТ, тез VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інформатика та системні науки»-2015 та XXVIІI наукової студентської конференції ПУЕТ.

Державна екзаменаційна комісія ухвалила:

випускникам Полтавського університету економіки і торгівлі факультету економіки та менеджменту зі спеціальності «Соціальна інформатика» випуску 2015 року освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», які успішно захистили дипломні роботи, присвоїти кваліфікацію «магістр з соціальної інформатики»;

видати диплом з відзнакою Шаманському В’ячеславу.

Приємно відзначити, що вже стали традицією інтернаціональні випуски студентів-інформатиків. На цьому випуску вчились громадяни України та студент-іноземець з Тунісу Бен Сауд Тарек Бен Тахер!


Колектив кафедри ММСІ щиро вітає випускників з успішним захистом дипломних робіт та бажає подальших професійних успіхів!

          

Держіспит бакалаврів

5 червня 2015 р. студенти 4-ого курсу напрямку «Інформатика» подолали один з важливих етапів на шляху до ступеня бакалавра: відбулася здача державного іспиту!


Під час державного іспиту


Під час державного іспиту

Цьогорічні бакалаври перші, які навчались за новим стандартом, прийнятим у 2010 році.

Відповідно до стандарту були введені нові дисципліни, зокрема:

Деякі з дисциплін, були розширені, або було частково модифіковано зміст дисциплін. Зокрема, це стосується дисциплін: «Алгоритми і структури даних», «Основи комп’ютерного дизайну» тощо.

А отже цьогорічні випускники володіють більш сучасними знаннями і є більш конкурентно-спроможними!


Під час державного іспиту


Під час державного іспиту

В  цьому році вперше державний іспит проходив у формі тестів!

На іспит виносився матеріал з 10 дисциплін, таких як:

Загалом студенти мали відповісти на 100 питань протягом трьох годин!


Випуск бакалаврів з «Інформатики» 2015 р.

Цьогорічний випуск бакалаврів – інтернаціональний: на 4-ому курсі спеціальності «Інформатика» навчаються громадяни трьох країн: Азербайджану, Нігерії, України.

Навчання студентів-азербайджанців  відбувалось російською мовою, а студентів-нігерійців (вперше для кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ) англійською мовою!

Відповідно і тестові питання для державного іспиту були підготовлені на трьох мовах. Під час іспиту забезпечувався синхронний переклад на англійську мову, який здійснювала завідувач кафедри ділової іноземної мови, к. філолог. н., доц., Іщенко Валентина Леонідівна.

Всі студенти успішно справились із завданнями і надалі їх чекає захист бакалаврських робіт!

Вітаємо бакалаврів з успішним завершенням іспиту!

          

День університету

21 травня 2015 р. Полтавський університет економіки і торгівлі святкував 54-річчя від дня заснування.

З нагоди святи та за здобутки у навчанні та активну участь в житті університету подякою ПУЕТ відзначено студента 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» В’ячеслава Шаманського.


Ректор вручає грамоту В. Шаманському

За плідну наукову роботу та за особистий внесок у розвиток університету грамотою та подякою ПУЕТ було нагороджено завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, д. ф.-м. н., проф., Лауреата державної премії України в галузі науки і техніки, Ємця Олега Олексійовича.

          

Команда ПУЕТ – у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади із програмування

25 квітня 2015 року відбулась Всеукраїнська студентська олімпіада із програмування (перший обласний етап), яка одночасно є і 1/8 першості світу.

Від Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) участь взяли дві команди студентів-програмістів:

Тренер команди – к. ф.-м. н., доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, провідний програміст сектора розробки електронних засобів навчання ПУЕТ Дмитро Миколайович Ольховський.

Протягом п’яти годин 16 команд змагалися в мистецтві програмування, розв’язуючи 14 різнопланових задач. Оцінювалась правильність програми та швидкість здачі завдання.

Команда нашого університету «PUET_BootMen» стала одним із трьох переможців олімпіади!

Надалі на хлопців чекає змагання у ІІ (регіональному) етапі олімпіади, який відбудеться 11–13 вересня 2015 р. в базовому вищому навчальному закладі східного регіону України.

Цьогорічна перемога у Всеукраїнській олімпіаді із програмування – не перша для студентів-ІТшників ПУЕТ.

У попередньому році команда ПУЕТ у складі Марченка Дмитра, Педоренка Сергія та Цюрюпи Володимира пройшла до ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з командного програмування.

А у 2011 році команда Полтавського університету економіки і торгівлі «PUET I», у складі Кліменка Олександра, Бурмуса Олексія, Максименка Миколи, Марченка Дмитра пройшла всі етапи олімпіади й у ІІІ (фінальному) турі Всеукраїнської студентської олімпіади із програмування посіла 3-є місце у групі економічних вищих навчальних закладів, отримавши Диплом ІІ ступеня!

Вітаємо переможців!

          

3-я Международная научно-практическая конференция
«Веб-программирование и Интернет-технологии (WebConf2015)»

12-14 мая 2015 г. в Белорусском государственном университете состоялась 3-я Международная научно-практическая конференция «Веб-программирование и Интернет-технологии (WebConf2015)».

Участие в конференции приняли студенты направления подготовки «Информатика» Полтавского университета экономики и торговли.

В секции для магистрантов, студентов вузов и учащихся средних специальных учебных заведений  взяли участие студенты 4-ого курса, гр. И-41, которые представили результаты бакалаврских работ, а именно:

Марченко Дмитрий с темой «Алгоритмизация и программная реализация тренажера по теме «Исследование сходимости числовых рядов» для дистанционного курса «Математический анализ»;

Педоренко Сергей с темой «Разработка тренажера для дистанционного курса «Архитектура вычислительных систем» по теме «Архитектура персонального компьютера: основные составляющие и элементы»;

Потерайло Александр с темой «Разработка программного обеспечения тренажера по теме «Применение аппарата алгебры логики к логико-математической практике» для дистанционного курса «Математическая логика и теория алгоритмов».

В секции «Алгоритмы Веб» принял участие студент 3-ого курса, гр. И-31, который ознакомил с результатами курсового проекта по дисциплине «Методы оптимизации и исследование операций», а именно:

Собко Денис с темой «Веб-страница для расчета оптимального рациона человека относительно цены и содержания питательных веществ». С сайтом, представленным на конференции,  можно ознакомиться по адресу: intor.info.

Со сборником материалов конференции можно ознакомиться в электронной библиотеке БГУ.

          

Студентська наукова конференція

21 квітня 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшла  студентська наукова конференція.

В секції «Фізико-математичні науки» визнано найкращою доповідь «Розробка віртуального тренажера для дистанційного курсу «Диференціальні рівняння» студента 2-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Безмєнова Едуарда.

Едуард створив комп’ютерну програму-тренажер, яку і продемонстрував присутнім.

Приємно зауважити, що студентами-програмістами за останні три роки розроблено близько 60 програм-тренажерів для майже 20 дистанційних навчальних курсів ПУЕТ.

Едуард отримав дипломам І-го ступеня, а тези його доповіді рекомендовано до публікації у збірнику тез конференції!


Під час нагородження

Вітаємо Едуарда та бажаємо і надалі ставити цілі та перемагати!!!

          

Студентська наукова конференція

21 квітня 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі проведено студентську наукову конференцію.

В секції «Математичне моделювання та соціальна інформатика», керівником якої є старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., Олексійчук Юрій Федорович, були представлені доповіді студентів-інформатиків за результатами роботи над курсовими та дипломними проектами.


Учасники конференції


Учасники конференції


Учасниця конференції, студентка 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Макаренко Яна, готується до доповіді «Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Метод Мінті» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій»


Виступає студент групи І-31 Собко Денис

Найкращими доповідями визнано:

1 місце – доповідь «Створення веб-додатку для розрахунків за методом аналізу ієрархій» студента 3-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Собка Дениса (науковий керівник: к. ф.-м. н., доц. Ємець Ол-ра О.)

2 місце – доповідь «Розробка веб-сайту організації «ТПВ Україна» студента 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Смирнова Антона (науковий керівник: к. ф.-м. н. Ольховський Д.М.)

3 місце – доповідь «Алгоритмізація та програмна реалізація тренажера з теми «Дослідження на збіжність числових рядів» студента 4-ого курсу напрямку підготовки «Інформатика» Марченка Дмитра (науковий керівник: к. ф.-м. н. Чілікіна Т.О.)

Переможців нагороджено дипломами, а тези їх доповідей рекомендовано до публікації.

З сайтами, що презентували студенти, можна ознайомитися за адресами: d-making.net; avocado.biz.ua.


Під час нагородження

Вітаємо студентів та бажаємо подальших досягнень!!!

          

Участь студентів-інформатиків у Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки»

19-21 березня 2015 р. студенти напрямку підготовки «Інформатика» та спеціальності прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичні конференції за міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН-2015).


Під час конференції ІСН-2015

Майбутні програмісти виступили з доповідями, в яких презентували результати своїх магістерських та бакалаврських робот, наукових досліджень; прийняли участь в обговоренніі як слухачі, а також написали тези доповідей, які включені в збірник матеріалів конференції.


Виступає магістр спеціальності «Розробка програми-тренажера з теми «Двоїстість в лінійному програмуванні» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій»


Доповідьмагістра «Інформатика» Шаманського В’ячеславана тему «Метод послідовного аналізу значень змінних комбінаторної транспортної задачі на переставленнях: програмна реалізація»


З матеріалами виступів студентів можна ознайомитися в збірнику тез конференції (http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2616) або за посиланнями:

Назва публікації

Посилання

1

Бен СаудТарек Бен Тахер. О программнойреализации метода ветвей и границ для однойзадачи упаковки прямоугольников.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2487

2

Бочинський М.С., Чілікіна Т.В.  Програмна реалізація системи обміну миттєвими повідомленнями.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2490

3

Душинська А.В.  Розробка програми-тренажера з теми «Двоїстість в лінійному програмуванні» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2498

4

Макаренко Я.М. «Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Метод Мінті» з дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2499

5

Марченко Д.А. Алгоритмізація та програмна реалізація тренажера з теми «Дослідження на збіжність числових рядів» дистанційного навчального курсу «Математичний аналіз».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2500

6

Педоренко С.В. Розробка тренажеру для дистанційного курсу «Архітектура обчислювальних систем» з теми «Архітектура персонального комп’ютера: основні складові та елементи».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2502

7

Петров І.В. Програмування та дослідження евристичних алгоритмів комбінаторної оптимізації.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2501

8

Потерайло О.О.  Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Застосування апарата алгебри логіки до логіко-математичної практики» дистанційного навчального курсу «Математична логіка та теорія алгоритмів».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2503

9

Смирнов А.Б. Розробка веб-сайту організації "ТВП Україна".

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2504

10

Собко Д.О. Веб-сторінка для розрахунку оптимального раціону людини відносно ціни та вмісту поживних речовин.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2505

11

Спінжар В. Р. Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Формули повної ймовірності та Байєса» дистанційного навчального курсу «Теорія ймовірностей і математична статистика».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2506

12

Фесик О.О. Створення сайту організації «ПП Павленко Галина Миколаївна».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2507

13

Цюрюпа В.С. Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Комбінаторні конфігурації» дисципліни «Елементи комбінаторної оптимізації».

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2509

14

Шаманський В.О., Парфьонова Т.О. Метод послідовного аналізу значень змінних комбінаторної транспортної задачі на переставленнях: програмна реалізація.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2495


Виступає магістр спеціальності «Соціальна інформатика» БочинськийМаксим з доповіддю «Програмна реалізація системи обміну миттєвими повідомленнями»


Доповідаєбакалаврнапрямку «Інформатика» Марченко Дмитро з виступом «Алгоритмізація та програмна реалізація тренажера з теми «Дослідження на збіжність числових рядів» дистанційного навчального курсу «Математичний аналіз»

          

Святковий концерт з нагоди Тижня інформатики

24 березня 2015 р. в рамках Тижні інформатики відбувся святковий концерт, який став завершальним заходом тижня.

Своїми виступами порадували студенти та мистецькі колективи ПУЕТу. В тому числі вокальні номери подарували студенти-інформатики та доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна.

Студент 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Шаманський Вячеслав презентував декілька номерів: в дуеті зі Зброєю Ганною виконав пісню «Не йди»; в дуеті з Парфьоновою Тетяною Олександрівною була виконана пісня «Цветёт малина»; заспівав пісню «Просто подари».
Студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Іву Іфеаниі Майкл заспівав пісню «Street Money» в стилі реп власного авторства.

Презентували пісню також студенти 2-ого курсу напрямку «Інформатика» Левченко Євген та Веприк Валерій  разом з Колесник Оленою.

Тетяна Олександрівна Парфьонова подарувала присутнім українську народну пісню «Бо у мене є Андрій».

Під час концерту відбулося підведення підсумків Тижня інформатики та нагородження відмінників навчання, переможців конкурсів, що проводилися протягом Тижня.

Родзинкою заходу стало нагородження студентами-ІТ-ішниками викладачів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики грамотами з жартівливими титулами.

Всі присутні отримали море вражень та позитивних емоцій!


Відкриття концерту
Ведучі: студент 1-ого курсу напрямку «Інформатика» Куценко Віталій та студент 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Шаманський Вячеслав


Співочий дует Шаманського Вячеслава та Парфьонової Тетяни Олександрівни


Виступає студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Іву Іфеаниі Майкл з піснею «Street Money»


Виступає доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, к. ф-м. н., доц. Парфьонова Тетяна Олександрівна. Акомпаніатор – баяніст народного хоровогоколективу «Яворина» Сергій Яковенко


Співочий дует Шаманського Вячеслава та Зброї Ганни


Виступають студенти 2-ого курсу напрямку «Інформатика» Левченко Євген Веприк Валерій та Колесник Олена


Нагородження викладачів кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ


Фінальна пісня

          

Конкурс стіннівок

В рамках Тижня інформатики кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики був проведений конкурс стінних газет.

Грамоту за найкращу стіннівку отримала студентка 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» Спінжар Вікторія!

Вітаємо Вікторію та бажаємо подальшого творчого натхнення і перемог!

          

Конкурс курсових проектів

Під час Тижня інформатики проведено конкурс курсових проектів та робіт, які студенти-інформатики виконали за рік.

Переможцями конкурсу визнано:

з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»

з дисципліни «Системний аналіз та теорія прийняття рішень»

з дисципліни «Сучасні методи оптимізації та їх програмування»


Нагородження переможців

          

Конкурс на найкраще навчання

Під час Тижня інформатики були підведені підсумки за рік та визначенні ІТ-студенти, що мають найкращі академічні здобутки.

Відмінних результатів у навчанні досягли:

які були нагороджені грамотами.


Під час нагородження

За вагомі результати у навчанні нагороджені


Під час нагородження

          

Олімпіада з фаху

В рамках Тижня інформатики кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі була проведена олімпіада з фаху серед студентів напрямку підготовки «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика» – майбутніх програмістів, розробників баз даних та веб-дизанерів.

За висновком журі – старшого викладача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н. Олексійчука Юрія Федоровича та доцента кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н. Ольховського Дмитра Миколайовича – переможцем олімпіади став студент 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Цюрюпа Володимир.


Під час нагородження

          

Змагання з Counter Strike

Під час Тижня інформатики були проведені командні змагання на найкращих гравців гри Counter Strike.

В змаганнях прийняли участь команди 5-ого, 4-ого, 2-ого та 1-ого курсів напрямку «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика».

Суддями виступили старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., Юрій Федорович Олексійчук та доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к.ф.-м.н., Дмитро Миколайович Ольховський.

Перемогу виборола команда 5-ого курсу у складі Томченка Олексія (капітан), Бочинського Максима, Смірнова Антона, Ставкового Максима та Фесика Олександра!


Нагородження капітана команди


Учасники команди (в центрі):
Томченко Олексій, Фесик Олександр, Смірнов Антон

          

Зустріч з роботодавцями

17 березня 2015 р. відбувся круглий стіл, який відкрив Тиждень інформатики.

На захід були запрошені студент 5-ого курсу спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ, інженер-програміст відділу валідації та верифікації науково-виробничого підприємства «Радій» Шаманський В’ячеслав; випускник спеціальності «Соціальна інформатика» ПУЕТ 2014 року, C#/.Net-developer фірми ARVO Software Ltd Самовик Сергій; директор фірми з розробки програмного забезпечення Віктор Володимирович Коров’янко та студентів ІТ-шники всіх курсів.


Студенти-інформатики ПУЕТ

Шаманський В’ячеслав ознайомив слухачів з підприємством, на якому він працює, – НВП «Радій». Підприємство займається розробкою, виготовленням та встановленням ядерних реакторів по всьому світу. Відділ валідації та верифікації займається тестуванням програмного забезпечення та апаратної реалізації.

Суть роботи В’ячеслава полягає у перевірці відповідності програмного модуля поставленим вимогам. Для цього проводиться статичний аналіз коду та функціональне тестування.

Статичний аналіз коду являє собою читання програмного коду та встановлення відповідності коду так званому чек-листу – списку, який налічую близько 200 вимог до коду (починаючи від обмеження на кількість символів у рядку та привал іменування змінних, закінчуючи специфічними вимогами до машин Тьюрінга та затримки сигналів).

Функціональне тестування – означає перевірку реакцій модуля на вхідні сигнали. В документації до модуля описані функціональні, діагностичні та дизайнерські вимоги, а в тестовому середовищі необхідно створити умови для перевірки цих вимог, та переконатись, що вони виконуються. Крім цього перевіряється, що кожний рядок програмного коду виконується принаймні один раз.

Програмне забезпечення, яке використовується на робочому місті В’ячеслава, – це система управлення версіями SVN; система керування задачами/виправленням помилок Jira; середовище розробки для компіляції проектів Altera Quartus; для моделювання тестового середовища – Mentor Graphics ModelSIM.

Вимоги, що пред’являлись для претендента на посаду В’ячеслава, – відповідна освіта рівня магістра або спеціаліста; знання мов програмування; вміння розбиратися в чужому програмному коді; знання англійської мови (технічної та базової розмовної).

На офіційному сайті підприємства http://radiy.com можна знайти інформацію про вакантні посади, які, можливо, будуть пропонуватися і у м. Кіровограді, де знаходиться головний офіс та виробничі потужності підприємства.


Виступає Шаманський В’ячеслав

Самовик Сергій, який був одним з найкращих студентів свого курсу та отримував стипендії ПУЕТ для талановитої молоді, розповів про процес працевлаштування після закінчення університету, як проходив співбесіди. Підкреслив, що під час працевлаштування проходив тести на знання мови програмування, англійської мови та розв’язував логічні задачі. Повідомив, які технології та мови програмування користуються популярністю на ринку праці в Полтаві.

Зокрема, Сергій працює програмістом на мові програмування C# та використовує в своїй роботі такі програмні середовища як MS Visual Studio, MS Team Fundation Server, MS SQL.


Виступає Самовик Сергій

Віктор Володимирович Коров’янко, який є директором ФОП В. В. Коров’янко, підприємства, що займається розробкою програмних-комплексів та веб-сайтів, повідомив, що набирає студентів та випускників на роботу до своєї фірми. Для студентів є можливість гнучкого робочого дня та до навчання.

Програмні проекти, веб-портали та мобільні додатки програмісти в цій фірмі створюють з використанням таких мов, технологій, CMS, фремворків: PHP, JavaScript, jQuary, HTML, CSS, WordPress, Drupal, Ruby on Rails, Cocoon PhoneGap WebView, Yii2, MVC, Unity3d, Java, Idea, Intelli, RubyMine.
А отже шукаються програмісти зі знаннями цих технологій для різних проектів.


Виступає керівник фірми з розробки програмного забезпечення Віктор Володимирович Коров’янко

Загалом всі виступаючи наголосили, що необхідно володіти не тільки знаннями за фахом, а також твердою англійською мовою: як на технічному, так і розмовному рівні. Така вимога пов’язана з необхідністю, по-перше, спілкуватися з закордонними замовниками, по-друге, вивчати документацію, користуватися довідниками та інструкціями, які пишуться англійською.

В кінці зустрічі студенти мали можливість неформального спілкування з запрошеними та отримали інформацію, куди звертатися для проходження співбесід.

          

Тиждень інформатики

Традиційно у березні кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ проводить Тиждень інформатики.

Цього року Тиждень інформатики, який пройшов 17-24 березня 2015 р., включав в себе:

          

Візит компанії з тестування програмного забезпечення до ПУЕТ

5 травня 2015 р. до Полтавського університету економіки і торгівлі завітали представники Міжнародної компанії QA Test Lab, що надає повний спектр послуг з тестування програмного забезпечення.

Компанія має широку мережу представництв по Україні, в тому числі має офіс в Полтаві.

QA Test Lab пропонує послуги по тестуванню програмного забезпечення, що особливо актуально для складних програмних комплексів; он-лайн додатків; сайтів; комп’ютерних ігор; додатків для мобільних пристроїв.

Послуги, що надаються, включають в себе:

І це ще далеко не повний перелік послуг!

Широкий спектр послуг, розвиток ринку аутсорсінгу передбачає постійну потребу в кваліфікований кадрах.

В зв’язку з цим представники компанії запропонували студентам-IT-шникам безкоштовні он-лайн тренінги з тестування програмного забезпечення, які QA Test Lab регулярно проводить.

Мета тренінгів – надати слухачам основні поняття про процеси розробки програмного забезпечення:

 1. розкрити особливості професії «тестувальник програмного забезпечення»;
 2. отримання теоретичних знань і практичного досвіду роботи з різними проектами, задача, з якими працюють тестувальники;
 3. навчитися застосовувати різні методики для тестування програмного забезпечення;
 4. навчитися описувати помилки програмного забезпечення та писати тест-кейси;
 5. навчитися правильно використовувати ручне і автоматизоване тестування в реальних проектах.

Програма тренінгу

Тема 1. Вступ до тестування.

Опис тренінгу. Його ціла і програма. Опис переваг роботи тестувальника та шлях його розвитку. Практика: реєстрація в багтреккері. Правила оформлення багів. Життєвий цикл багів. Інструменти для зняття скріншотів. Практика: оформлення багів.

Тема 2. Тестування WEB-проектів.

Вічний круг тестування. Поняття чек-листа. Анатомія веб-сторінки. Тестування верстки. Практика: Пошук багів за версткою. Красс-браузерне тестування. Практика: пошук багів в різних браузерах. Чек-лист для тестування веб-сайту. Практика: складання чек-листа.

Тема 3. Підходи функціонального тестування.

Тестування веб-форм. Практика: пошук функціональних багів. Техніки тестування. Еквівалентне розбиття. Граничні сценарії. Чек-лист для перевірки функціоналу сайту. Тестування без вимог. Неформальні техніки тестування.

Тема 4. Тест план.

Тестування як метод забезпечення якості. Важливість якісного програмного забезпечення. Життєвий цикл програмного забезпечення. Етапи тестування. Поняття тест-плану. Практика: складання тест-плану. Методологія Scrum. Ролі в процесі розробки програмного забезпечення.

Тема 5. Тест-дизайн.

Поняття тест-дизайну. Тест-кейси і їх атрибути. Критерії якості тест-кейсів. Інструменти для створення тест-дизайну. Практика: складання тест-кейсів для веб-проекта. Життєвий цикл тест-кейса. Тест ран і результати проходження тест кейсів.

Тема 6. Тестування мобільних додатків.

Сучасні мобільні платформи. Етапи розробки мобільних додатків. Встановлення мобільних пристроїв. Особливості тестування додатків на мобільних пристроях. Приклади багів. Отримання скріншотів на мобільних пристроях. Викорсиатння iOS, Android емуляторів. Особливості оформлення багів.

Тема 7. Тестування ігор.

Виконання замірів п’амяті ігор на  iOS та Android пристроях. Функціональне тестування ігор. Приклади функціональних багів в іграх. Локалізоване тестування ігор. Тестування по чек-листам. Особливості опису дефектів для ігор.

Іспит.

Після всіх занять проводиться тестування. Слухачі, які успішного його пройшли, отримують сертифікат.

Слухачам, які отримали сертифікацію, пропонується робота в компанії!

Окрім того, компанія QA Test Lab пропонує працевлаштувати студентів-інформатиків на різні вакансії від тестувальника програмного забезпечення до Java-розробника. Студентам пропонується зручний графік роботи та донавчання за потреби.

Детальніше з умовами співпраці з компанією можна ознайомитися на офіційних сторінках QA Test Lab в соціальних мережах https://vk.com/qatestlab, https://www.facebook.com/pages/QATestLab та на офіційному сайті http://qatestlab.com/ru.

Запрошуємо зацікавлених ІТ-студентів до співпраці з QA Test Lab!!!

          

Нові надходження до університетського репозитарію

У квітні 2015 р. університетський репозитарій (http://dspace.puet.edu.ua/) поповнився збірниками конференцій «Інформатика та системні науки», «Комбінаторна оптимізація та нечіткі множини», які щорічно проводяться кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі.

Назва

Режиму доступу

1.

Інформатика та системні науки (ІСН-2015): матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю (м. Полтава, 19-21 березня 2015 р.) / За ред. д. ф.-м. н., проф. О. О. Ємця. – Полтава: ПУЕТ, 2015. – 402 с.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2616

2.

Інформатика та системні науки (ІСН-2014): матеріали VВсеукраїнської науково-практичної конференціїза міжнародною участю (м. Полтава, 13–15березня 2014р.) / за ред. О.О. Ємця. – Полтава: ПУЕТ, 2014. – 335 с.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/1942

3.

Інформатика та системні науки (ІСН-2013): матеріали ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Полтава, 21–23 березня 2013 р.) / за ред. О.О. Ємця. – Полтава: ПУЕТ, 2013. – 323 с.

http://dspace.puet.edu.ua//handle/123456789/1552

4.

Комбінаторна оптимізація та нечіткі множини (КОНеМ-2013): матеріали IІІ Всеукраїнського наукового семінару (м. Полтава, 30-31 серпня 2013 р.) / за ред. О.О. Ємця. – Полтава: ПУЕТ, 2013. – 87 с.

http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/1900

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами конференцій

          

Захист кандидатської дисертації Ольховської Олени Володимирівни

29 квітня 2015 р. у спеціалізованій вченій раді із захисту дисертацій при Інституті кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України відбувся захист кандидатської дисертації «Комбінаторні множини ігрового типу на множині розміщень», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.05.01 – «Теоретичні основи інформатики та кібернетики», завідувача сектору розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, здобувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Ольховської ОлениВолодимирівни.

Науковий керівник: завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., проф., Ємець Олег Олексійович.

Офіційні опоненти:< Донець Георгій Опанасович, завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, д. ф.-м. н., с. н. с.; Ляшенко Ігор Миколайович, професор кафедри математичної інформатики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, д. ф.-м. н., проф., академік Академії наук вищої школи України.

Колектив кафедри щиро вітає Олену Володимирівну та її керівникаі бажає подальших творчих здобутків!!!

          

Військова кафедра в ПУЕТ

Полтавський університет економіки і торгівлі надає можливість своїм студентам паралельно з вищою освітою отримати військову спеціальність.

Навчання на військовій кафедрі відбувається на базі Міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів ПУЕТ на контрактній основі. На навчання обираються юнаки та дівчата старших курсів на конкурсній основі.

На сьогоднішній день ПУЕТ вже здійснив два набори студентів для отримання військової освіти. Скористатися такою можливістю вирішили і студенти напрямку підготовки «Інформатика», спеціальності «Соціальна інформатика». Зокрема, студенти гр. СІ-52 Жулінський Богдан, гр. І-51 Ставковий Максим, гр. І-41 Педоренко Сергій, гр. І-31 Дворовенко Богдан тощо.


Студенти факультету економіки та менеджменту, що отримують військову підготовку (перший набір, перший рік навчання)
На фото в центрі – декан факультету, д.е.н., проф. Костишина Т.А.,
у 2-ому ряду другий зліва – студент групи СІ-52 Жулінський Богдан, четвертий зліва – студент групи СІ-51 Ставковий Максим,
шостий зліва – студент групи І-41 Педоренко Сергій

Запрошуємо з нового навчального року всіх бажаючих на навчання на військовій кафедрі! Подача документів та іспити відбуваються влітку.

          

VІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

19–21 березня 2015 р. Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулась VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інформатика та системні науки» (ІСН–2015).

Конференція проводилась під егідою

Співорганізатори конференції:

Конференція працювала за напрямами:

 1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
 2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
 3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
 4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
 5. Інформатизація та кооперація.
 6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з інформатики, прикладної математики, системного аналізу та комп’ютерних інформаційних технологій.

Конференція викликала значний інтерес в наукових колах, про що свідчить статистика конференції:

Серед учасників:

Матеріали конференції розміщені в університетському репозитарії (завантажити перелік посилань ). За результатами роботи конференції планується видати збірник тез, який буде розміщено в репозитарії.

Проведення конференції «Інформатика та системні науки» є яскравим свідченням, що Полтавський університет економіки і торгівлі – лідер з інформаційних технологій у навчальних і наукових дослідженнях в регіоні та в Україні загалом.


Відкриття конференції
(Зліва направо: завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., проф., О. О. Ємець; ректор ПУЕТ, д. і. н., проф., О. О. Нестуля; завідувач відділу економічної кібернетики Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАНУ, д. ф.-м. н., с. н. с., Г. П. Донець; завідувач відділу методів негладкої оптимізації Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАНУ, д. ф.-м. н., с. н. с., П. І. Стецюк)


Учасники конференції
(Зліва направо: завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики Полтавського національного педагогічного університет ім. В. Г. Короленка, к. ф.-м. н., доц., Т. М. Барболіна; професор кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Українського державного хіміко-технологічного університету, д. ф.-м. н., проф., А. І. Косолап; аспірантка Українського державного хіміко-технологічного університету А. О. Довгопола)


Учасники конференції
(Зліва направо: старший науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ, к. т. н., О. О. Кряжич; заступник директора з наукової роботи Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ, д. т. н., проф., чл.-кор, О. М. Трофимчук; доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, к. ф.-м. н., доц., Т.О. Парфьонова)


Учасники конференції
(Зліва направо: науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ Л. П. Ушакова; старший науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ, к. т. н., В. О. Васянін)


Учасники конференції
(Зліва направо: доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, провідний інженер-програміст сектора розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, к. ф.-м. н., Д. М. Ольховський; завідувач сектора розробки електронних засобів навчання ПУЕТ О. В. Ольховська; професор кафедри економічної кібернетики ПУЕТ, к. ф.-м. н., проф. Є. М. Ємець, професор кафедри економічної кібернетики ПУЕТ, д. т. н, д. е. н., С. К. Рамазанов)


Учасники конференції
(Зліва направо: декан факультету інформаційно-комп’ютерних технологій Житомирського державного технологічного університету, к. т. н., А. В. Морозов, аспірант Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України О. В. Фесюк)


Доповідає завідувач кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічна академії, д. ф.-м. н., проф. Олег Миколайович Литвин


Доповідає доцент кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічна академії, к. ф.-м. н., доц. Олеся Петрівна Нечуйвітер з доповіддю «Обчислення інтегралів від швидкоосцилюючих функцій багатьох змінних у випадку різних інформаційних операторів»


Виступає з доповіддю доцент кафедри вищої та прикладної математики Української інженерно-педагогічна академії, к. ф.-м. н., доц. Юлія Ігорівна Першина з доповіддю «Метод знаходження точок розриву першого роду функції однієї змінної»


Виступає Andrzej Jarynowski (Молдавський державний університет) зі спільної доповіддю з Andrzej Buda (Інститут ядерної фізики Польської академії наук) «Agent-based modeling, complex networks and system dynamics – practical approaches». Синхронний переклад забезпечує старший викладач кафедри української та іноземних мов Світлана Олегівна Ємець

          

Завершення реєстрації на конференцію
«Інформатика та системні науки» ІСН-2015

Завершилась реєстрація учасників VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформатика та системні науки» (ІСН)–2015.

В конференції приймають участь представники 50 організації Азербайджану, Білорусії, Молдови, Польщі, Росії та України з таких організацій, як:

На конференцію представлено більше 110 доповідей. Усього в конференції приймають участь 160 учасників з 26 міст Азербайджану, Білорусії, Молдови, Польщі, Росії та України: Баку, Бердянськ, Вінниця, Гродно, Грозний, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кишинів, Кіровоград, Краків, Краматорськ, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Москва, Одеса, Полтава, Рівне, Санкт-Петербург, Старобільськ, Харків, Хмельницький, Черкаси.

Серед доповідачів:

          

Змагання з настільного тенісу серед студентів ПУЕТ

25 лютого 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися фінальні змагання з настільного тенісу серед студентів університету.

Участь в змаганнях прийняв студент спеціальності «Інформатика», староста групи І-41, Потерайло Олександр, який виборов ІІІ місце!

Вітаємо Олександра та бажаємо подальших досягнень!

          

Учнівська олімпіади з інформаційних технологій:
обласний етап

21-22 лютого 2015 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшов обласний етап учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Участь в олімпіаді прийняли учні старших класів навчальних закладів Полтавщини.

Проведення олімпіади в стінах ПУЕТ стало доброю традицією і пов’язано з лідерством ПУЕТ в галузі інформаційних технологій в регіоні.

ПУЕТ входить до асоціації URAN, мета якої координація дій та об‘єднання зусиль членів асоціації для сприяння створенню, розвитку та використанню єдиної національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі України, для підвищення рівня освіти та науки, розвитку засад інформаційного суспільства, повноправного входження України в глобальний інформаційний простір і представництва інтересів членів асоціації в органах державної влади, а також в українських та міжнародних організаціях.

ПУЕТ розвиває дистанційну освіту – єдиний в регіоні та один з семи ВНЗ України, яким МОН України надало дозвіл на дистанційне навчання (відповідно до наказу МОН України від 15.09.2011 р. № 1064 «Про впровадження педагогічного експерименту з дистанційного навчання на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»).

На базі ПУЕТ функціонує один з комітетів Української Федерації Інформатики.

ПУЕТ випускає фахівців з інформаційних технологій – програмістів, веб-розробників, розробників баз даних, тестувальників програмного забезпечення – готуючи їх на спеціальності «Інформатика», «Соціальна інформатика», в аспірантурі зі спеціальності «01.05.01 Основи інформатики та кібернетики».

Традиційно участь в журі взяли викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ: завідувач кафедри, д.ф.-м.н., проф. Олег Олексійович Ємець та доцент кафедри, провідний програміст сектору розробки електронних засобів навчання, к.ф.-м.н., Дмитро Миколайович Ольховський.

Зі списком переможців змагань, набраними балами учасників, завданнями та авторськими розв’язками можна ознайомитися на форумі інформатиків Полтавщини за посиланням http://it-pl.at.ua/news/poperedni_rezultati_1_turu_iii_etapu_vseukrajinskoji_uchnivskoji_olimpiadi_z_informacijnikh_tekhnologij/2015-02-21-307

З відеорепортажем олімпіади журналістами студії «Місто» можна ознайомитися за посиланням http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/u-poltavi-proyshli-oblasni-etapi-vseukrayinskih-olimpiad-z-ekonomiki-ta-informatiki.html.

          

Всеукраїнська учнівська олімпіада
з інформаційних технологій:міський тур

14 лютого 2015 р. в стінах Полтавського університету економіки і торгівлі пройшов міський тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Участь в олімпіаді взяли учні старших класів освітніх закладів Полтави, які змагалися у розв’язуванні завдань в офісних пакетах Word, Excel, Access, PowerPoint та проходили тестування для перевірки теоретичних знань.

Вибір Полтавського університету економіки і торгівлі для проведення олімпіади невипадковий. ПУЕТ є лідером з інформаційних технологій на Полтавщині і в Україні. Університет має гарну матеріальну базу: великий сучасний комп’ютерний парк, ліцензоване програмнезабезпечення, що відповідає вимогам часу, і що не менш важливо – потужну школу в інформаційній галузі.

Кваліфіковані викладачі, всі з яких мають наукові ступені в сфері інформатики, і серед яких лауреат Державної премії в галузі інформатики, д.ф.-м.н., проф., Олег Олексійович Ємець, і саме учні якого очолюють сьогодні в Полтаві кафедри з підготовкиІТ-кадрів, готують спеціалістів з напрямку «Інформатика» – програмістів, тестувальників програмного забезпечення, веб-розробників, веб-дизайнерів.

І хоча саме міський етап олімпіади в стінах ВУЗу відбувається вперше, університет має довгу історію співпраці з освітніми закладами Полтавщини в галузі інформатики: багато років поспіль в стінах ПУЕТ проходили обласні олімпіади з інформатики, а потім з програмування та інформаційних технологій; два роки поспіль проходить учнівський чемпіонат з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє». В стінах університету проходив обласний етап Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

Викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної математикиПУЕТ тісно співпрацюють з навчальними освітніми закладами – проводять майстер-класи для вчителів; приймають участь в журі в учнівських олімпіадах з інформатики, програмування, захисті наукових робіт учнів при МАН України; проводили лекції та практичні заняття під час тренувальних зборів учнів – переможців обласних олімпіад з інформатики тощо.
З репортажем студії «Місто» про олімпіаду можна ознайомитися за посиланням http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/u-poltavi-vidbuvsya-miskiy-etap-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-informatiki.html.

          

Стипендії ПУЕТ

Полтавський університет економіки і торгівлі підтримує талановиту молодь, надаючи їм кожного семестру 40 стипендій Вченої ради ПУЕТ та ректорські стипендії!

Передумовою для отримання стипендії є успішне навчання; активна участь у житті університету: в художній самодіяльності, спорті, студентському самоврядуванні; академічні здобутки, зокрема, участь в наукових конференціях, олімпіадах.

В попередні роки студенти-інформатики – Івахова Юлія, Гонтар Аліна, Самовик Сергій – вже отримували стипендії Вченої ради ПУЕТ, ректорську стипендію та стипендію Кабінету Міністрів України.

В цьому семестрі одну з стипендій Вченої ради ПУЕТ, яка складає більше 800 грн. на місяць, присуджено студенту 5 курсу спеціальності «Соціальна інформатика» В’ячеславу Шаманському!


Співочий дует Шаманського В’ячеслава та Парфьонової Тетяни Олександрівни під час шоу-конкурсу «Дві зірки»-2014

В’ячеслав являється прикладом тих студентів, які встигають все!Прийшовши в ПУЕТ на 4 курсі, В’ячеслав зразу виявив себе здібним студентом, показавши після першого ж семестру на 4 курсі найкращі результати у навчанні!

Блискуче захистив бакалаврську роботу, написавши програму по методам пошуку допустимих розв'язків транспортної задачі відразу двома мовами програмування. Отримав найвищий бал під час державного іспиту бакалаврів та, напевно, найкраще здав вступний іспит з фаху в магістратуру.

Слава приймав активну участь в наукових конференціях – в V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інформатика та системні науки»; в XXXVII науковій студентській конференції ПУЕТ, де отримав І місце в секції «Математичне моделювання та соціальна інформатика».

Окрім цього, В’ячеслав має співочий талант і став невід’ємним учасником університетських концертів, а в шоу-конкурсі «Дві зірки», що проходив в березні попереднього року, в дуеті з Парфьоновою Тетяною Олександрівною виборов І місце!

Сьогодні Слава успішно навчається в магістратурі, виконує обов’язки  старости групи, приймає участь у концертах як вокальний виконавець та вже працює за фахом!

Колектив кафедри ММСІ щиро вітає В’ячеслава та бажає успіхів і подальших здобутків!

          

Вакансія програміста на мові Delphi
в Києві з зарплатою від 10 тис. грн.

Шановні випускники-інформатики та студенти старших курсів!

На адресу кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики надійшов лист від випускника спеціальності «Соціальна інформатика» Полтавського університету економіки і торгівлі 2009-2010 н.р., Ігоря Мовчана, з пропозицію працевлаштувати програміста, що спеціалізується на мові програмування Delphi.

Наводимо текст листа.

Доброго дня!

Меня зовут Игорь Мовчан и в далеком 2010 был выпускником кафедры "Социальная информатика".

Сейчас работаю ведущим программистом клиентских программ в компании UAPay и ищу себе помощника. Студента выпускника с желанием программировать ,развиваться и учится. Удаленная работа не рассматривается. Возможно прохождение практики 1 или максимум 2 студентов.

Одно требование к студенту – это знать и уметь работать в Delphi.

То, не многое, что может научиться студент:

 1. Работа с Delphi 6 и XE2.
 2. Опыт работы с FasrReport.
 3. Знание и понимание технологии СОМ.
 4. Опыт работы спакетами (bpl) и библиотеками (dll).
 5. Знание компонентов DevExpress (cx и dx).
 6. Знание компонентов TMS (VCL).

Зарплата при трудоустройстве – начиная с 10 000 грн.

Прошу расширить информацию в массы. Контакты указаны ниже.

С уважением, Игорь Мовчан,
ведущий программист сектора разработки клиентских программ,
Украина, г. Киев, ул. Пушиной, 30/32,
тел.: +380 044 364 85 72,
e-mail: im@uapay.ua

Майбутні програмісти, що навчаються в ПУЕТ на спеціальностях «Інформатика», «Соціальна інформатика», вивчають Delphi ще на першому курсі в рамках двохсеместрової дисципліни «Інформатика». Поглиблюють знання Delphi під час навчальної практики, в рамках дисциплін «Алгоритми і структури даних», реалізовуючи різні алгоритми вDelphi, «Архітектура обчислювальних систем», використовуючи середовище Delphi для написання ассемблерних вставок. Крім того використовують програмне середовище Delphiпри написанні курсового проекту з дисципліни «Інформатика», а за бажанням для курсових проектів з інших дисциплін, під час роботи над бакалаврською, дипломною і магістерською роботою.

Це звернення вкотре підкреслює актуальність та запитуваність професії програміста в суспільстві і високізарплатирозробників програмного забезпечення, а також говорить про високий рівень підготовки Полтавським університетом економіки і торгівлі фахівців напрямку «Інформатика»!!

Запрошуємо зацікавлених випускників-інформатиків на роботу!

          

Спартакіада Полтавщини «Бадьорість та здоров’я»

28–29 січня 2015 р. на спортивній базі Кременчуцького національного університету пройшла ХІІ Спартакіада Полтавщини «Бадьорість та здоров’я» серед професорсько-викладацького складувищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Програма змагань складалась із шести видів спорту:волейбол,настільний теніс,шахи,більярд,плавання, футзал.

Збірна команда викладачів і співробітників ВНЗУ «ПУЕТ» брала участь у перших п’яти змагання.

Кафедру математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ представляв старший викладач, к. ф.-м. н., Олексійчук Юрій Федорович, який виборов ІV місце у змаганнях із шахів.

Вітаємо Юрія Федоровича з черговим здобутком!

Участь у спартакіаді показує, що в Полтавському університеті економіки і торгівлі приділяється значна увага спортивному розвитку та дозвіллю співробітників та студентів ПУЕТ!

          

Конкурс дипломних робіт випускників 2014 р.
спеціальностей «Соціальна інформатика», «Інформатика»

В Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено конкурс дипломних робіт випускників 2014 року.

Переможцями конкурсу серед дипломних робіт магістрів спеціальності «Соціальна інформатики» стали:

1 місце – магістерська робота Койнаш Анни Миколаївни на тему «Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Симплекс-метод» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій»;

2 місце – магістерська робота Криклі Миколи Петровича на тему «Розробка програмного забезпечення тренажера з теми «Графічний метод розв’язування задач лінійного програмування» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій»;

3 місце – магістерська робота Овчаренка Олександра Сергійовича на тему «Алгоритмізація та програмне забезпечення тренажера з теми «Метод Жордана-Гауса» дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій».

Керівником цих робіт є д. ф.-м. н., проф. Ємець О.О.;

Найкращими серед дипломних робіт бакалаврів спеціальності «Інформатики» визнали:

1 місце – бакалаврська робота Алієва Фархада Парвіза огли на тему «Програмне забезпечення для тренажера з теми «Матриці та визначники» дистанційного навчального курсу «Алгебра і геометрія». Керівник: к. ф.-м. н., доц. Парфьонова Т.О.;

2 місце – бакалаврська робота Бочинського Максима Сергійовича на тему «Розробка сайту ДНЗ (ясла-садок) №21 «Метелик». Керівник: к. ф.-м. н., Ольховський Д.М.;

3 місце – бакалаврська робота Спінжар Вікторії Русланівни «Програмне забезпечення для тренажера «Матричні ігри»  дистанційного навчального курсу «Методи оптимізації та дослідження операцій». Керівник: д. ф.-м. н., проф. Ємець О.О.

Комісія конкурсу відзначила творчий характер випускових робіт та постановила рекомендувати всі представлені дипломні роботи до участі у Всеукраїнських конкурсах дипломних робіт випускників вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України.

          

VІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Інформатика та системні науки»

 

19-21 березня 2015 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбудеться VІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Інформатика та системні науки" (ІСН-2015).

Тематичні напрями конференції:

 1. Теоретичні основи інформатики і кібернетики.
 2. Математичне моделювання і обчислювальні методи.
 3. Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
 4. Системний аналіз і теорія оптимальних рішень.
 5. Інформатизація та кооперація.
 6. Сучасна проблематика підготовки фахівців з інформатики, прикладної математики, системного аналізу та комп’ютерних інформаційних технологій.

Завантажити інформаційний лист на українській мові

Загрузить информационный лист на русском языке

Download the information bulletin (English version)

          

Навчання на спеціальності «Інформатика»
за заочною та заочно-дистанційною формами

Навчальний 2014-15 рік відкрив нову еру в житті кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі – кафедра розпочала підготовку програмістів та веб-розробників за заочної формою навчання.

Наразі кафедра ММСІ навчає заочно студентів, що закінчили технікуми за спеціальністю «Розробка програмного забезпечення», і в грудні у студентів-заочників пройшла перша сесія!

Загалом університет має ліцензію на підготовку бакалаврів на 50 місць, магістрів  на 10 місць та спеціалістів на 40 місць за заочною формою навчання.

Абітурієнти, що поступають на перший курс, мають можливість обирати або класичну заочну форму, або заочно-дистанційну форму навчання.

Заочно-дистанційна форма навчання є унікальною для регіону, оскільки лише 7 ВНЗ України, в тому числі ПУЕТ (відповідно до наказу Міністра освіти і науки, молоді та спорту України від 15 вересня 2011 р. № 1064 «Про впровадження педагогічного експерименту з дистанційного навчання на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»), отримали дозвіл від Міністерства освіти та науки України навчати студентів дистанційно.

Кафедрою математичного моделювання та соціальної інформатики вже розроблені дистанційні курси для всіх дисциплін першого курсу та багатьох дисциплін інших курсів спеціальності «Інформатика», які зараз використовуються студентами стаціонару.

Запрошуємо зацікавлених осіб отримати освіту за заочною та заочно-дистанційною формами навчань!

          

Перша сесія іноземних студентів
спеціальності «Інформатика» в ПУЕТ

Полтавський університет економіки і торгівлі в 2014-2015 році прийняв нанавчання близько 350 студентів-іноземців з 17 країн світу: Азербайджану, Анголи, Бангладешу, Вірменії, Грузії, Ґани, Замбії, Зімбабве, Ірану, Китаю, Намібії, Нігерії, Пакистану, Росії, Сьєрра-Леоне, Тунісу, Туркменістану.

Спеціальність «Інформатика» входить до п’ятірки найбільш затребуваних спеціальностей університету серед іноземних студентів, і наразі майже на всіх курсах на спеціальності навчаються студенти з Азербайджану, Тунісу та Нігерії.

2014-2015 навчальний рік розпочав нову сторінку в житті кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики та університету в цілому – кафедра ММСІ розпочала навчання студентів-інформатиків на англійській мові.

Слід відзначити, що Полтавській університет економіки і торгівлі та кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики єдині в регіоні, які взялися навчати ІТ-фахівців англійською мовою, і приємно зауважити, що викладачі справились з цією справою на відмінно!

Навчання для студентів групи І-41 р(а) –  групистудентів-інформатиків, що навчаються англійською – проходить за присутності двох викладачів: перекладача та викладача, що веде дисципліну.

Робота над курсовим проектом з фаху, а студенти-іноземці взялися створювати сайти посібників та інформаційнівеб-ресурси, проходила у формі групових занять з викладачем та перекладачем. Для більш ґрунтовної роботи над проектом для студентів були переведені на англійську мову методичні вказівки щодо виконання та оформлення курсових проектів.

Наразі студенти групи І-41 р(а) отримують перші заліки, іспити та захищають свої сайти.


Студенти групи І-41 р(а) після отримання перших заліків разом з викладачами, завідувачем кафедри ММСІ, д. ф.-м. н., проф. Ємцем Олегом Олексійовичем та старшим викладачем кафедри ММСІ, к. ф.-м. н., Олексійчуком Юрієм Федоровичем


Студенти групи І-41 р(а) разом з перекладачем з дисципліни «Елементи комбінаторної оптимізації»,старшим викладачем кафедри української та іноземних мов, ЄмецьСвітланою Олегівною

Запрошуємо з нового навчального року всіх бажаючих на навчання на спеціальності «Інформатика» на англійській мові!!!

          

Чемпіонат з інформаційних технологій
«Сучасна інформатика – успішне майбутнє»

29 листопада 2014 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшов другий чемпіонат з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє».

Організаторами чемпіонату виступили Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Полтавський університет економіки і торгівлі.

Мета чемпіонату – стимулювання учнів до творчості, до опанування та вдосконалення знань з інформатики та інформаційних технологій,  виявлення та подальший розвиток талановитої молоді.

Чемпіонат проходив у два тура. В першому турі, що проходив заочно у формі інтернет-туру, виявили бажання прийняти участь майже 300 учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. До участі в другому, очному, турі запросили 120 учнів, які успішно впоралися із завданнями першого туру.

Боротися за призові місця у очному турі вирішили 82 учасника, них 39 школярів – учні 11 класу, 30 – 10 класу, 13 учнів – представники 5-9 класів.

Учасники чемпіонату в ході виконання завдань чемпіонату активно працювали в мережі Інтернет, з програмами офісного пакету MS Office, використовували сучасні графічні редактори AdobePhotoshop, CorelDraw, GIMP.

Відповідальну місію визначення переможців змагань виконували члени журі – провідні науковці-інформатики Полтавського університету економіки і торгівлі: професор, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Ємець Олег Олексійович; кандидати фізико-математичних наук, доценти Ольховський Дмитро Миколайович, Чілікіна Тетяна Василівна, Ємець Олександра Олегівна, Парфьонова Тетяна Олександрівна, старший викладач Олексійчук Юрій Федорович; методист з інформаційних технологій відділу природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Шостя Світлана Петрівна; вчителі інформатики з провідних шкіл Полтавщини.

З завданнями чемпіонату, найцікавішими роботами учасників, списком переможців можна ознайомитися на сайті чемпіонату olymp.informatics.org.ua.

Чемпіонат впевнено продемонстрував, що сучасна інформатика – це успішне майбутнє багатьох школярів.


Під час реєстрації

          

Заочний інтернет-тур
2-ого обласного чемпіонату з інформатики для школярів
«Сучасна інформатика – успішне майбутнє»

11-15 листопада 2014 р. пройшов заочний інтернет-тур 2-ого обласного чемпіонату з інформатики для школярів «Сучасна інформатика – успішне майбутнє».

Організаторами чемпіонату виступили Обласне управління освіти, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського разом з Полтавським університетом економіки і торгівлі.

В чемпіонатіприйняли участь близько 200 школярів 5-11 класів з усіх міст та районів Полтавщини.На змаганні учні могли продемонструвати свої знання з інформатики, інформаційних технологій, творчість та наполегливість.

Учні успішно справилися із завданнями, подивувавши журі своїми роботами, талантами, баченням теми та смаком!

Пропонуємо деякі з найбільш цікавих, на думку журі, роботи школярів.


Галбург Ірина Геннадіївна
(Кременчук, ліцей «Політ», 11 клас)


Білоброва Юліана Вікторівна
(Полтава,ЗОШ № 26, 9 клас)


Пометун Артур Ігорович
(с. Ковалівка, Полтавського р-ну, Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей сільської місцевості ім. А. С. Макаренка, 8 клас)


Валько Таїсія Вадимівна
(с. Ковалівка, Полтавського р-ну, Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей ім. А. С. Макаренка, 11 клас)


Очнєва Тетяна Олександрівна
(Полтава, ЗОШ № 26, 10 клас)


Десятник Олександр Станіславович
(с. Калайдинці, Лубенський р-н, Калайдинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, 11 клас)


Донченко Аліна Романівна
(Полтава, ЗОШ №26, 6 клас)


Мірошник Станіслав Миколайович
(Кременчук, ліцей «Політ», 10 клас)


Молочко Олександр Сергійович
(Миргородська гімназія ім. Т.Г.Шевченка, 11 клас)


Гавриленко Ірина Анатоліївна
(Гребінківський р-н, Короваївська ЗОШ, 11 клас)

9 листопада 2014 р. відбувся другий, очний, тур чемпіонату, який пройшов в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Журі перевіряє роботи. Бажаємо учасникам успіху!

          

Участь в конференції
«Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

19-20 листопада 2014 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті», співорганізатором якої виступив Полтавський університет економіки і торгівлі.

Участь в конференції прийняли викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ: завідувач кафедри, д.ф.-м.н., проф., Олег Олексійович Ємець, який, зокрема,  є учасником програмного комітету,  та доцент кафедри, к.ф.-м.н, доц. Олександра Олегівна Ємець.

ПУЕТ, як відомо, є лідером з інформаційних технологій, і один з семи ВУЗів країни, якому за рішенням МОН України дозволено навчати студентів за заочно-дистанційною формою навчання. В тому числі студенти мають можливість навчатися заочно-дистанційно в ПУЕТ і на спеціальності «Інформатика».

Викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, яка є випускаючою для студентів спеціальності «Інформатика», поділилися досвідом створення дистанційного навчального курсу з дисципліни «Алгоритми і структури даних» та наповнення його інтерактивними технологіями, зокрема, використанням програм-візуалізаторів для абстрактних структур даних та алгоритмів. Візуалізація дозволяє краще зрозуміти суть представлення інформації та роботу алгоритмів, і є критично важливою при самостійному вивченні дисципліни.

          

ІІ місце спортсменів ПУЕТ в обласній спартакіаді
«Спорт для всіх - у кожному гуртожитку»

Вітаємо студентів-спортсменів університету, які вибороли почесне ІІ місце в загальнокомандному заліку обласної спартакіади «Спорт для всіх - у кожному гуртожитку» серед студентських команд ВНЗ ІІІ-ІV р. а.

Загальнокомандний результат забезпечила, зокрема, і збірна команда ПУЕТ з міні-футболу, яка зайняла ІІІ місце. Учасниками команди є староста групи І-41 напрямку «Інформатика» Олександр Потерайло та випускник спеціальності «Соціальна інформатика» 2013 р. Олексій Чечель! Тренер команди — старший викладач кафедри фізичного виховання Володимир Андрійович Крафт.

Вітаємо спортсменів університету з досягнутим рубежем!


          

Екскурсія до Музею дальньої авіації

23 жовтня 2014 р. студенти 1-ого курсу напрямку «Інформатика» разом з куратором, к.ф.-м.н., доц., доцентом кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тетяною Олександрівною Парфьоновою, та студентами напрямку «Економічної кібернетики» відвідали Музей дальньої авіації.

В музеї дальньої авіації учасникам була проведена екскурсія з  відвідуванням літаків та фотозйомкою.


Під час екскурсії

          

Навчання на спеціальності «Інформатика» англійською мовою

В 2014-15 навчальному році близько 300 студентів-іноземців обрали для навчання Полтавський університет економіки і торгівлі.

Зокрема, на спеціальності «Інформатика» навчаються студенти з Азербайджану, Нігерії та Тунісу.

Актуальність професії та попит на ІТ-фахівців у світі призвів до того, що в цьому навчальному році Полтавський університет економіки і торгівлі вперше розпочав підготовку студентів спеціальності «Інформатика» англійською мовою.

Наразі на четвертому курсі розпочалось навчання англійською мовою для іноземних студентів з Нігерії.

Навчання здійснюється на високому професійному рівні в тісній кооперації викладачів випускаючої кафедри – кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики – з викладачами кафедри ділової іноземної мови і кафедри української та іноземних мов: завчасно відбувається переклад матеріалу на англійську мову; під час лекцій та лабораторних занять відбувається синхронний переклад. У тісній співпраці кафедр планується і робота над курсовими та дипломними роботами. Для цього найближчим часом планується переклад методичних розробок  по виконанню курсових та дипломних робіт англійської мовою.

Полтавський університет економіки і торгівлі запрошує всіх зацікавлених осіб на навчання англійською мовою на спеціальності «Інформатика»!

Majoring in "Computer Sciences" in English

About 300 foreign students have chosen to study at Poltava University of Economics and Trade in 2014-2015 academic year.

In particular, students from Azerbaijan, Nigeria and Tunisia major in "Computer Sciences" study at the department of Mathematical Simulation and Social Informatics.

The topicality of the profession and the demand for IT professionals in the world have led to the fact that this academic year Poltava University of Economics and Trade started to train students of the specialty "Computer Sciences" in English for the first time.

Currently the studies of 4th year Nigerian students in English had began.

Training is carried out on high professional level in close cooperation of the teaching staff of the Mathematical Simulation and Social Informatics Department with the teachers of  the Business Foreign Language Department and the Ukrainian and Foreign Languages Department: material are translated into English in advance; simultaneous translation is performed during lectures and practical trainings.

It is also planned to work  in close cooperation of the departments on course and diploma projects.

To do this, it is soon planed to translate in English methodological materials for writing diploma and course projects.

Poltava University of Economics and Trade invites all who are interested to study on specialty "Computer Sciences" in English!

          

Дебют першокурсника

15 жовтня 2014 р. відбувся «Дебют першокурсника факультету економіки та менеджменту». Участь у концерті прийняли студенти напрямку «Інформатика» 1-ого курсу навчання з куратором, к.ф.-м.н., доц., доцентом кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тетяною Олександрівною Парфьоновою.

          

Команда ПУЕТ – переможець обласноготуру
студентської олімпіади з програмування

12-14 вересня 2014 р. в Хмельницькому національному університеті пройшов ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з командного програмування серед вищих навчальних закладів Центрального регіону України.Олімпіада одночасно відповідає чвертьфіналу всесвітньої першості з командного програмування (InternationalCollegiateProgrammingContest).

Участь в ІІ-ому турі прийняла й команда Полтавського університету економіки і торгівлі «PUET» у складі студентів 4-ого курсу напрямку «Інформатика» Дмитра Марченка, Сергія Педоренка, Олександра Потерайла, Володимира Цюрюпи, як команда переможець І-огообласного турув категорії «Економічні вищі навчальні заклади Центрального регіону України». Тренер команди – к.ф.-м.н., доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, провідний інженер-програміст сектору розробки електронних засобів навчання ПУЕТ, Дмитро Миколайович Ольховський.

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування є творчим змаганням з теоретичної та практичної підготовки студентів у мистецтві комп’ютерної алгоритмізації та створення ефективних програм, що реалізують обрані алгоритми.

Мета олімпіади – активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів та реалізація їх творчих здібностей, підвищення якості підготовки фахівців, а також виявлення та відбір обдарованої студентської молоді для участі у командній студентській Першості світу з програмування АСМ/ICPC (AssociationforComputingMachinery/InternationalCollegiateProgrammingContest).


Під час прогулянки містом


Під час прогулянки містом

          

Цифрові методичні розробки кафедри
математичного моделювання та соціальної інформатики

Полтавський університет економіки та торгівлі є флагманом з інформаційних технологій в регіоні і в країні.

Зокрема, університет розвиває дистанційну освіту, і студенти дистанційної форми навчання, а також студенти молодших курсів заочної та денної форми навчання мають можливість навчатися за допомогою дистанційних курсів.

В ПУЕТ функціонує електронний архів праць наукових шкіл університету. Доступ до архіву вільний – за посиланням http://dspace.puet.edu.ua

Крім цього в університеті працює медіатека (на 35 місць) та електронний читальний зал (на 100 місць). Перша призначена для роботи з аудіо та відео носіями, а другий для роботи з іншими типами інформації в електронній формі.

 
Електронний читальний зал ПУЕТ

Електронна читальна зала була створена в 2001 році. Фонд електронної бібліотеки налічує понад 25,5 тис. документів. З них: книг – майже 4 тис., статей – 22 тис. В тому числі бібліотека містить електронні матеріали викладачів університету (навчально-методичні комплекси, методичні рекомендації, тексти і курси лекцій, книги викладачів).

Доступ до розробок викладачів ПУЕТ в електронній формі можливий як з електронної читальної зали, так і з будь-якого комп’ютера в університеті та з будь-якого комп’ютера за межами ПУЕТ (використовуючи власний пароль та логін, що надається студентам при вступі до ВУЗу).

Студенти-інформатики ПУЕТ мають доступ до методичних цифрових розробок кафедри ММСІ майже з усіх дисциплін кафедри. Станом на перше жовтня 2014 р. в цифровій формі можна переглянути більше 50 методичних праць кафедри.  

Методичні розробки кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики доступні в електронному вигляді

Дисципліна

Назва методичних рекомендацій

1 курс

 

Алгебра і геометрія

1. Валуйська, О.О. Алгебра і геометрія [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О.О. Валуйська. – 2008.

 

2. Валуйська, О.О. Алгебра і геометрія [Електрон. ресурс]: Метод. рекомендації / О.О. Валуйська. – 2006.

 

3. Валуйська, О.О. Алгебра і геометрія [Електрон. ресурс]: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О.О. Валуйська. – 2006.

Дискретна математика

4. Ємець, О. О. Дискретна математика [Електрон. ресурс]: Навч.-метод. посібник за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. О. Ємець, Т. О. Парфьонова. – 2008.

 

5. Ємець, О. О. Дискретна математика [Електрон. ресурс]: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навч. процесу / О. О. Ємець. – 2006.

Інформатика

6. Ємець, Ол-ра О. Інформатика. Ч.1 [Електрон. ресурс]: метод. рекомендації до виконання лабораторних робіт / Ол-ра О. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2012.

 

7. Роскладка, А. А. Інформатика. Ч.3. "Програмування мовою Object Pasсal у середовищі Delphі" [Електрон. ресурс]: Метод. рекомендації до виконання лабораторних робіт / А. А. Роскладка. – 2006.

Математичний аналіз

8. Романова, Н. Г. Математичний аналіз [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Н. Г. Романова. – 2009

 

9. Романова, Н. Г. Математичний аналіз [Електрон. ресурс]: Метод. рекомендації / Н. Г. Романова. – 2005.

Офісні комп’ютерні технології

10. Чілікіна, Т. В. Офісні комп'ютерні технології [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Т.В. Чілікіна. – Полтава: ПУЕТ, 2014.

2 курс

 

Алгоритми і структури даних

11. Ємець, Ол-ра О. Алгоритми і структури даних: метод. рекомендації щодо виконання курсового проекту / Ол-ра О. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2013. – 39 с. – [Електрон. ресурс].

Інтернет-технології

12. Ємець, Є. М. Основи Інтернет [Електрон. ресурс]: навч. посібник / Є. М. Ємець, Ол-ра О. Ємець; за ред. О. О. Ємця. – Полтава: ПУЕТ, 2014 .

 

13. Ємець, Ол-ра О. Інтернет-технології: метод. рекомендації щодо виконання курсової роботи / Ол-ра О. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2013. – 24 с. – [Електрон. ресурс].

Програмування

14. Ольховський, Д. М. Програмування [Електрон. ресурс]: метод. рекомендації / Д. М. Ольховський. – Полтава: ПУЕТ, 2013.

Операційні системи та системне програмування

15. Ольховський, Д.М. Операційні системи та системне програмування [Електрон. ресурс]: навчально-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Д. М. Ольховський. – Полтава : ПУЕТ, 2013. 

Основи комп’ютерного дизайну

16. Ємець, Є. М. Комп’ютерна графіка: навч. посібник / Є. М. Ємець, Ол-ра О. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2014. – 297 с. – Полтава : ПУЕТ, 2014 . – [Електрон. ресурс].

 

17. Ємець, Є. М. Комп’ютерна графіка: навч. завдання та метод. рекомендації / Є. М. Ємець, Ол-ра О. Ємець. – Полтава : ПУЕТ, 2013. – 132 с. – [Електрон. ресурс].

Теорія ймовірностей та математична статистика

18. Роскладка, О. В. Теорія ймовірностей та математична статистика [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. В. Роскладка. – 2008.

 

19. Роскладка, О. В. Теорія ймовірностей і математична статистика [Електрон. ресурс]: Метод. рекомендації / О. В. Роскладка. – 2006.

3 курс

 

Методи оптимізації та дослідження операцій

20. Ємець, О. О. Методи оптимізації та дослідження операцій [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник за кредитно-модульною організацією навчального процесу / О. О. Ємець, Т. О. Парфьонова. – Полтава: ПУЕТ, 2013 .

 

21. Ємець, О. О. Методи оптимізації та дослідження операцій [Електрон. ресурс]: метод. рек. / О. О. Ємець. – 2011 .

 

22. Ємець, О. О. Методи оптимізації та дослідження операцій [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник за кредитно-модульною організацією навчального процесу / О. О. Ємець. – 2009.

 

23. Ємець, О. О. Методи оптимізації та дослідження операцій [Електрон. ресурс]: Метод. рекомендації / О. О. Ємець. – 2007.

Обчислювальні методи

24. Роскладка, О. В. Чисельні методи [Електрон. ресурс]: Метод.рекомендації / О. В. Роскладка. – 2007.

 

25. Роскладка, О. В. Чисельні методи [Електрон. ресурс]: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. В. Роскладка. – 2007.

Системний аналіз та теорія прийняття рішень

26. Рогоза, М. Є. Системи підтримки прийняття рішень: навч. посібник / М. Є. Рогоза, О. О. Ємець, Є. М. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2013. – 328 с. – [Електрон. ресурс].

Теорія програмування

27. Черненко, О. О. Теорія програмування: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. О. Черненко. – Полтава: ПУЕТ, 2012. – 37 с. – [Електрон. ресурс].

4 курс

 

Елементи комбінаторної оптимізації

28. Ємець, О. О. Елементи комбінаторної оптимізації [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. О. Ємець. – 2009.

Інтелектуальні інформаційні системи

29. Черненко, О. О. Інтелектуальні системи [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О.О. Черненко. – Полтава: ПУЕТ, 2012 .

 

30. Роскладка, О. В. Інтелектуальні системи [Електрон. ресурс]: робочий зошит / О. В. Роскладка, Ю. Ф. Олексійчук. – 2009.

Моделювання економічних, екологічних та соціальних проектів

31. Пічугіна, О. С. Моделювання економічних, екологічних та соціальних процесів [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. С. Пічугіна. – Полтава : ПУЕТ, 2010.

 

32. Роскладка, А. А. Прикладні задачі моделювання економічних процесів [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / А. А. Роскладка. – 2009. 

 

33. Роскладка, А. А. Моделювання системних характеристик в економіці [Електрон. ресурс]: метод. рекомендації / А. А. Роскладка. – 2009.

 

34. Роскладка, А. А. Математичні моделі трансформаційної економіки [Електронний ресурс] : метод. рекомендації / А. А. Роскладка. – 2009.

Теорія систем та математичне моделювання

35. Валуйська, О.О. Теорія систем та математичне моделювання [Електрон. ресурс]: конспект лекцій / О.О. Валуйська, А. А. Роскладка. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2009. – 39 с.

 

36. Валуйська, О.О. Теорія систем та математичне моделювання [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою / О. О. Валуйська. – 2009.

5 курс

 

Аналіз алгоритмів

37. Валуйська, О.О. Аналіз алгоритмів [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О.О. Валуйська. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2011

 

38. Валуйська, О.О. Аналіз алгоритмів [Електрон. ресурс]: конспект лекцій / О.О. Валуйська. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2009. – 49 с.

Імітаційне моделювання, мови моделювання та імітації.

39. Романова, Н. Г. Імітаційне моделювання, мови моделювання та імітації: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Н. Г. Романова. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2010. – 26 с. - [Електрон. ресурс]

 

40. Романова, Н. Г. Імітаційне моделювання [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Н. Г. Романова. – Полтава: ПУЕТ, 2010.

Методика викладання інформаційних та математичних дисциплін у ВНЗ.

41. Романова, Н. Г. Методика викладання інформаційних та математичних дисциплін у ВНЗ [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник / Н. Г. Романова. – Полтава : РВВ ПУЕТ, 2010. – 41 с.

Нейронно-мережеві технології в інформатиці

42. Роскладка, О. В. Нейронно-мережеві технології в інформатиці [Електрон. ресурс]: конспект лекцій / О. В. Роскладка, Н. Г. Романова. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2009. – 17 с.

 

43. Романова, Н. Г. Нейронно-мережеві технології в інформатиці [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник / Н. Г. Романова. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2010. – 23 с.

Комп’ютерний аналіз статистичних даних

44. Олексійчук, Ю. Ф. Комп'ютерний аналіз статистичних даних [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / Ю. Ф. Олексійчук. – Полтава: ПУЕТ, 2014.

Основи наукових досліджень

45. Ємець, О. О. Основи наукових досліджень в інформатиці [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни за кредитно-модульною системою організації навчального процесу / О. О. Ємець, О. О. Черненко. – Полтава: ПУЕТ, 2013 .

Сучасні методи оптимізації та дослідження операцій

46. Ємець, Ол-ра О.Сучасні методи оптимізації та їх програмування [Електрон. ресурс]: навч.-метод. посібник / Ол-ра О. Ємець. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2010. – 35 с.

 

47. Роскладка, А. А. Сучасні методи оптимізації та програмування [Електрон. ресурс]: конспект лекцій / А. А. Роскладка. – Полтава : РВВ ПУСКУ, 2009. – 31 с.

 

48. Роскладка, А. А. Сучасні методи оптимізації та їх програмування [Електрон. ресурс]: робочий зошит / А. А. Роскладка. – 2008.

Курсові та дипломні проекти

 

 

49. Ємець, О. О. Методичні рекомендації щодо оформлення пояснювальних записок до курсових проектів (робіт) [Електрон. ресурс] / О. О. Ємець, Ол-ра О. Ємець. – Полтава : ПУЕТ, 2013 .

 

50. Ємець, О. О. . Інформатика [Електрон. ресурс]: метод. рекомендації до виконання кваліфікаційної бакалаврської роботи / О. О. Ємець, Ол-ра О. Ємець. – РВВ ПУЕТ, 2011. 

 

51. Ємець, О. О. Методичні рекомендації до виконання дипломної роботи [Електрон. ресурс]: для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності 7.04030203 «Соціальна інформатика» / О. О. Ємець. – Полтава: ПУЕТ, 2013 .

 

52. Ємець, О. О. Методичні рекомендації до виконання дипломної роботи [Електрон. ресурс] : для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності 8.04030203 «Соціальна інформатика» / О. О. Ємець. – Полтава : ПУЕТ, 2013 .

Порядок доступу до цифрових видань:

 1. Перейти до сайту бібліотеки ПУЕТ :

– або безпосередньо ввівши адресу сайту http://lib.uccu.org.ua/  в інтернет-браузері;

– або з сайту університету puet.edu.ua, обравши пункт головного меню «Бібліотека»;

          

– або з дистанційних курсів el.puet.edu.ua

          

 1. На сайті бібліотеки перейти до електронного каталогу.

– або безпосередньо ввівши адресу http://catalog.uccu.org.ua/  в інтернет-браузері;

– або з сайту бібліотеки  http://lib.uccu.org.ua/, обравши пункт головного меню «Бібліотека»;

          

 1. Знайти в електронному каталозі потріьний посібник (документи, доступні в електронному вигляді, виділені синім кольором):


Електронний каталог бібліотеки ПУЕТ


Шуканий посібник

 1. Перейти за гіперпосиланням, та ввести логін і пароль (пароль та логін єдині для дистанційних курсів, електронної бібліотеки, мережевої папки студента):


Вікно доступу до електронних видань

 1. Після цього надається можливість працювати з електронним документом:


Титульний лист посібника з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»


Зміст посібника з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»


Посібник з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій»

          

Військово-патріотична гра «Заграва»

Напередодні свята Покрови Пречистої Богородиці 11 жовтня 2014 р. за ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської державної адміністрації та Полтавської обласної дитячої організації «Військово-спортивний центр «Воїн» пройшла військово-патріотична гра «Заграва» серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

Мета заходу – патріотичне виховання молоді; організація змістовного дозвілля студентства; ознайомлення із традиціями та звичаями українського козацтва; прищеплення навичок здорового способу життя.

Гра пройшла с. Нижні Млини Полтавського району на базі туристичного табору «Сенегал».

У заході взяли участь студенти п’яти ВНЗ Полтави:

 1. Полтавського університету економіки і торгівлі;
 2. Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка;
 3. Полтавської державної аграрної академії;
 4. Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка;
 5. Української медичної стоматологічної академії.

Змагання відбувалися у командній формі. Кожній команді було вручено маршрутного листа відповідно до результатів попереднього жеребкування. Учасники команди проходили різні випробування:

 1. розбирання-збирання автомата АК-74;
 2. воєнізована естафета;
 3. спортивна естафета «Тропа здоров`я»;
 4. обід на сторожовій вежі;
 5. туристично-спортивне орієнтування;
 6. стрільба з лука;
 7. лазертак;
 8. перетягування канату.

Після естафет команди презентували журі власноруч зварену козацьку кашу.

За підсумками конкурсів команда Полтавського університету економіки і торгівлі була визнана переможцем!!!  Студенти були нагороджені дипломом та перехідною козацькою булавою.

Вітаємо команду ПУЕТ та учасника команди, студента спеціальності «Соціальна інформатика» (група СІ-51м), Ставкового Максима, з  першим місцем!


Змагання зі збирання-розбирання автомата АК-74
(перший зліва Ставковий Максим)


Частування козацької каші


Святкування перемоги!

          

Інформатика – єднає серця

Вітаємо студентську пару, випускників спеціальності «Соціальна інформатика», Івахову Юлію та Овсяника Сергія з весіллям!

Приємно відзначити традицію, що склалася: кожен рік пара випускників спеціальності «Соціальна інформатика» грає весілля. Так поєднали свої долі Козир Олена та Жила В’ячеслав; Горбань Олена та Кривобок Дмитро; Сулима Аліна та Синявський Станіслав; Костерін Ярослав та Галкіна Оксана; Пуста Ірина та Самсоненко Євген; Полнікова Анна та Койнаш Михайло.

Щиро вітаємо всі подружжя, бажаємо  ладу, любові, благополуччя та сімейного затишку!

          

Змагання з міні-футболу

25 вересня 2014 року відбулися змагання з міні-футболу серед збірних команд поверхів гуртожитку факультету економіки та менеджменту (гуртожиток №2). Змагання були присвячені дню міста Полтави.

У змаганнях прийняло участь 5 команд по 10 гравців в кожній.

Вітаємо команду 7-ого поверху та учасника команди, випускника спеціальності «Соціальна інформатика» 2014 р. Олексія Чечеля, яка зайняла І місце!

Крім цього Олексій Чечель став найкращим в категорії «Кращий бомбардир»!

Вітаємо команду 9-ого поверху та учасника команди, студента напрямку «Інформатика» (група І-21) Гуторова Юрія, яка зайняла ІІ місце!

Усі учасники змагання були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.


Нагородження переможців


Переможець у номінації «Кращий бомбардир» – Олексій Чечель,
випускник спеціальності «Соціальна інформатика»2014 р.

          

Нові посібники:
«Комп’ютерна графіка» та «Основи Інтернет»

У 2013-2014 навчальному році у видавництві Полтавського університету економіки та торгівлі вийшли навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки «Комп’ютерна графіка», «Основи Інтернет». Автори: професор кафедри економічної кібернетики ПУЕТ, к. ф.-м. н., доц. Ємець Єлизавета Михайлівна, доцент кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, к. ф.-м. н., доц. Ємець Олександрою Олегівною; редактор посібника «Основи Інтернет» – завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, д. ф.-м. н., проф. Ємець Олег Олексійович.

Посібники розраховані на фахівців, студентів, які вивчають Інтернет-технології, навчаються створювати сайти, працюють з фотографіями та графічними матеріалами або створюють дизайни сайтів.

          

Змагання з пляжного футболу

Вітаємо збірну команду ПУЕТ з пляжного футболу та учасників збірної, випускника спеціальності «Соціально інформатика» 2014 р. Олексія Чечеля, та старосту групи І-41, Потерайла Олександра, з ІІ місцем в XII універсіаді Полтавщині серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів. Тренер – старший викладач кафедри фізичного виховання В.А. Крафт.

          

Півтисячі праць Ємця О.О.!

Цими днями кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики відзначає знакову подію в науково-педагогічній діяльності завідувача кафедрою, д. ф.-м. н., проф. Ємця Олега Олексійовича: вийшла його 500-а публікація (серед яких 450 наукових та 50 методичних праць)!

Колосальний науковий здобуток – півтисячі наукових на науково-методичних публікацій – ще раз підкреслює значну, кропітку та плідну роботу науковця і є унікальним в інформаційно-кіберничній галузі Полтавщини та України в цілому! Серед праць – 12 монографій, велика кількість навчальних посібників.

Олег Олексійович має знану на теренах України та за її межами наукову школу. Під його керівництвом 12 аспірантів захистили кандидатські дисертації в галузях «01.05.01 – Теоретичні основі інформатика та кібернетики» та «01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи»; 3 здобувачів – планують захист.


Д. ф.-м .н., проф. Ємець Олег Олексійович під час лекції

Сьогодні учні Олега Олексійовича працюють в багатьох вищих навчальних закладах, сприяючи становленню та розвитку інформаційних технологій на Полтавщині, формують глибокі теоретичні та практичні знання майбутніх фахівців та очолюють відділи відповідного профілю: зокрема, керує кафедрою Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Станіслав Іванович Недобачій; очолює кафедру Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Тетяна Миколаївна Барболіна; Олена Володимирівна Ольховська управляє сектором розробки електронних засобів навчання ПУЕТ. Оксана Сергіївна Пічугіна проходить стажування у вищому навчальному закладі Канади.

Наукова школа завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ, д. ф.-м. н., проф. Ємця Олега Олексійовича

Наукові здобутки та високий творчий потенціал Олега Олексійовича сприяли відкриттю в Полтавському університеті економіки і торгівлі постійно діючої аспірантури зі спеціальності «01.05.01 – Теоретичні основі інформатики та кібернетики», яка є єдиною з цієї спеціальності на Лівобережній Україні (крім Дніпропетровська)!

За роки існування аспірантури ПУЕТ в ній пройшли навчання та успішно захистились багато науковців інформаційної галузі, зокрема, Устьян Н. Ю. (2009 р.), Ємець Ол-ра О. (2009 р.), Парфьонова Т. О. (2010 р.), Чілікіна Т. В. (2012 р.), Ольховський Д. М. (2012 р.), Олексійчук Ю. Ф. (2014 р.) тощо, що посприяло зміцненню кадрового потенціалу Полтавського університету економіки і торгівлі.

Навчання в аспірантурі та захист кандидатської дисертації сприяє професійному вдосконаленню та кар’єрному зростанню в професійній діяльності та в сфері освіти.

За свідченнями к.ф.-м.н., колишньої аспірантки кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики, Устьян Наталії Юріївни, яка наразі працює програмістом в провідній київській українсько-датській компанії, половина інженерів-програмістів компанії мають ступінь кандидата наук.

Вітаємо Олега Олексійовича з досягнутим рубежем!

Запрошуємо випускників на навчання в аспірантурі для здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності «01.05.01 – Теоретичні основи інформатики та кібернетики»!

          

Безкоштовні курси по веб-розробці
для студентів-інформатиків від ІТ-компанії «Beetroot»

10 вересня 2014 р. до студентів-інформатиків Полтавського університету економіки і торгівлі завітав представник шведської ІТ-компанії «Beetroot» Анатолій Безпалюк.

ІТ-компанії «Beetroot» пропонує студентам-інформатикам прийняти участь у безкоштовних курсах з веб-розробки. На навчання після конкурсного відбору будуть запрошені 12 слухачів, яких безкоштовно на протязі трьох місяців 4 рази на тиждень у вечірню зміну будуть навчати створенню сайтів, основна увага буде зосереджена, на створенні веб-ресурсів на основі системи керування контентом WordPress; адаптації сайтів під мобільні пристрої; принципам, як створювати сайти візуально-привабливим та ефективними; технічній англійській мові.

Після навчання слухачів чекає співбесіда з метою працевлаштування на посаду веб-розробника в шведську компанію.

Для подачі заявки на навчання на курсах необхідно зареєструватися на сайті компанії http://academy.beetroot.se.

Ця зустріч в черговий раз засвідчила наявні тенденції в суспільстві – дефіціт ІТ-кадрів, високий попит на програмістів в Україні та в розвинених країнах світу, зокрема, в Швеції. В зв’язку з цим роботодавці самі приходять до вищих навчальних закладів, відбирають кадри та навчають під свої вимоги.

Так в грудні до студентів-інформатиків приходили представники американської компанії «Ortess» і проводили співбесіди з метою працевлаштування; потенційні роботодавці постійно приходять на традиційний круглий стіл кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики у березні; дошки оголошень в університеті рясніють постійними оголошеннями про пошук веб-розробників, програмістів, веб-дизайнерів, розробників баз даних.

Все це ще раз підкреслює, що ІТ-освіта – запорука успішного майбутнього!

          

Участь в XXIV Міжнародній науковій конференції
«Проблеми прийняття рішень в умовах невизначеності»
(PDMU-2014)

1-5 вересня 2014 р. в Чеському Рудольці (Чеська республіка) за ініціативи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Університету оборони (м. Брно, Чеська республіка) в асоціації з Міжнародним інститутом прикладного системного аналізу (Австрія), Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, корпорацією «Ноосфера» відбулась XXIV Міжнародна конференція «Проблеми прийняття рішень в умовах невизначеності» (PDMU-2014).

Участь в науковій конференції прийняли викладачі кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ – завідувач кафедри, д. ф.-м. н., проф. Ємець Олег Олексійович та доцент кафедри, к. ф.-м. н., доц. Ємець Олександра Олегівна, які представили доповідь «Uncertain Linear Systems of Inequalities: Strong Solvability and Strong Feasibility».

Загалом на конференції було представлено більше 100 доповідей науковців з 10 країн світу: Австралії, Азербайджану, Голландії, Грузії, Ірландії, Канади, Польщі, Сполучених штатів Америки, України, Чехії.


Під час конференції


Учасники конференції PDMU-2014

          

Переглянути архів новин