Новини

          

Вітаємо з 20 річчям Кафедру комп’ютерних наук та інформаційних технологій!

Дорогі наші студенти, викладачі, співробітники, випускники, стейкхолдери, друзі та колеги, сьогодні ми відзначаємо не просто ювілей, а справжню подію – 20 років Кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій!

Протягом цих двох десятиліть ми разом створювали, розвивали та втілювали в життя найсміливіші ідеї у світі технологій. Наші студенти ставали висококласними фахівцями, наші викладачі надихали на нові звершення, а співробітники забезпечували незмінний розвиток кафедри. Кожен з вас – невід'ємна частина цієї великої родини, і ми щиро вдячні за ваш внесок.

Наша кафедра не зупиняється на досягнутому! Ми продовжуємо відкривати нові горизонти, модернізувати освітні програми та впроваджувати новітні технології в навчальний процес. Всі ці зусилля спрямовані на те, щоб наші студенти отримували найкращу освіту і були готові до будь-яких викликів сучасного світу.

І хоч сьогодні ми не можемо святкувати так, як би хотілося, ми знаємо, що попереду нас чекають кращі дні, ми віримо у Перемогу, віримо у Збройні Сили України, робимо все, щоб Україна була єдиною та незалежною!

Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, благополуччя та нових звершень у всіх ваших починаннях.

Разом ми здатні на великі справи!

          

Олімпіада з програмування для студентів спеціальності Комп’ютерні науки

В рамках 20-річчя кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій 10 травня 2024 року була проведена онлайн олімпіада з програмування серед студентів 1 курсу освітньої програми “Комп’ютерні науки”. Студентам було запропоновано розв’язати 10 алгоритмічних задач за 4 години, використовуючи одну із мов програмування, яку вони вивчають.

Розв’язки задач перевірялися автоматично. Місця розподілилися відповідно до кількості розв’язаних задач. При однаковій кількості розв’язаних задач рейтинг визначався в залежності від затраченого часу на розв’язки та кількості невдалих спроб.

Переможцями олімпіади стали

Всі учасники отримають додаткові бали з дисципліни “Програмування”, в залежності від кількості розв’язаних задач.

Бажаємо подальших успіхів у наступних змаганнях та у вивченні програмування!

          

Анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності Комп’ютерні науки ступеня бакалавра та магістра в ІІ семестрі 2023-2024 н.р.

З метою проведення моніторингу якості освітніх програм та реалізації принципу «студентоцентрованого навчання» просимо долучитися здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра та магістра до анонімного анкетування за результатами навчання в ІІ семестрі 2023-2024 навчального року.

Анкетування буде тривати до  середини червня 2024 року.

Анкета для студентів ступеня бакалавра освітньої програми «Комп’ютерні науки» https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWpM8IFJFj8ECqqydvP0lWWjBTIDGndlebNAghoHRAWXB-1w/viewform?usp=sharing

Анкета для студентів ступеня магістра освітньої програми  «Комп’ютерні науки» https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScibklp4WZnomxl2tzfgdAQSFvNEKRSSjvF0D2guo9umE_Q2w/viewform?usp=sharing

          

Кібергігієна в інформаційному просторі

7 травня 2024 року відбулася зустріч студентів освітньої програми "Комп’ютерні науки" з представником відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області на тему "Кібергігієна в інформаційному просторі". Говорили про важливі питання запобігання кіберзлочинам та захисту персональних даних.

Також представники кіберполіції презентували проєкт «БРАМА» https://t.me/+30m9eebU_Kc5ZjAy який був створено  департаментом кіберполіції спільно з волонтерами для того, щоб об'єднати небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.

Мета проєкту: Очистити медіа простір від російської пропаганди, знищити осередки незаконного контенту та підвищити медіа-грамотність українців.

Унікальність "BRAMA": Це не лише блокування джерел пропаганди, але й освітня програма з медіа-грамотності та захисту від дезінформації.

Долучайтеся до проєкту "BRAMA"! Допоможіть захистити інформаційний простір України! Необхідно лише мати мобільний телефон або комп'ютер та бажання приєднатися до важливої справи!

          

"До роботи в ІТ один крок" - подія від QATestLab для студентів освітньої програми Комп'ютерних наук відбулася!

30 квітня 2024 року студенти освітньої програми Комп’ютерні науки мали чудову можливість дізнатися про професію тестувальника програмного забезпечення та про курси і компанію QATestLab. На зустрічі обговорювали питання:

Зустріч стала важливим кроком для студентів у розумінні світу ІТ та виборі майбутнього напрямку кар'єри.

Відеозапис заходу: https://www.dropbox.com/scl/fi/ptjnvectm7pt0kx9m0ofe/30.04.2024.mp4

          

Засідання секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика"

25 квітня 2024 року в рамках конференції "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті, відбулося засідання секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика".

На цьому засіданні були заслухані цікаві й актуальні доповіді, які відображали передові досягнення у галузі комп'ютерних наук, інформаційних технологій, математики та фізики. Студенти, що виступали з доповідями, представили свої дослідження та висунули новаторські ідеї, що вражають своєю актуальністю та науковою значущістю.

Це засідання стало не лише платформою для обміну думками та досвідом, а й місцем взаємного навчання та натхнення. Ми пишаємося нашими студентами, які активно долучаються до наукового життя та роблять вагомий внесок у розвиток науки та освіти.

Нехай наші молоді вчені продовжують творити та дивувати нас своїми досягненнями!

          

Онлайн-воркшоп "Роль тестування програмного забезпечення"

24 квітня 2024 року студенти спеціальності Комп'ютерні науки та викладачі кафедри КНІТ прийняли участь у заході - онлайн-воркшопі «Open IT: роль тестування програмного забезпечення», організованому Kharkiv IT Cluster та ІТ-школою SOURCE iT.

Олексій Караваєв, викладач із тестування програмного забезпечення в ІТ-школі SOURCE iT, ділився своїм досвідом та знаннями з учасниками заходу. Він відповів на ключові питання, які стосуються перспектив кар'єрного зросту у галузі тестування, ролі тестувальника у циклі розробки програмного забезпечення, різних моделей розробки та вибору виду тестування.

Під час воркшопу учасники мали унікальну можливість отримати фундаментальне уявлення про ІТ та тестування, а також дізнатися, як ці процеси відбуваються на практиці. Це був захоплюючий і надзвичайно корисний захід, який дозволив розширити свої знання та поглибити розуміння у цій цікавій галузі.

          

ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті"

25 квітня 2024 року студенти Освітньої програми "Комп'ютерні науки" взяли участь у ХLVІІ Міжнародній науковій студентській конференції "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті" #ПУЕТ, що відбулася за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік.

Наші здобувачі не лише активно демонстрували свої наукові досягнення на секції "Комп'ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика", а і долучилися до секції "Якість вищої освіти: проблеми, виклики, перспективи" та "Патріотичне виховання в сучасному педагогічному процесі як складова національної безпеки незалежної України". Ми пишаємося нашими студентами та віримо, що їхні дослідження принесуть користь у сучасному науковому світі та сприятимуть подальшому розвитку галузі. Бажаємо їм успіхів та нових здобутків на шляху наукового й освітнього росту!

          

День відкритих дверей ПУЕТ: крокуємо до майбутнього разом!

20 квітня 2024 року відбувся День відкритих дверей в ПУЕТ, що став прекрасною нагодою для майбутніх абітурієнтів ознайомитися з навчальним закладом, відчути його атмосферу та отримати вичерпні відповіді на всі питання, пов'язані зі вступом, навчанням та майбутнім кар'єрним розвитком.

З вітальним словом до абітурієнтів звернувся ректор ПУЕТ Олексій Нестуля, проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Манжура, кар'єрна консультантка Злата Тягунова та відповідальний секретар приймальної комісії Олена Горячова. Представники освітніх програм розповіли майбутнім студентам про особливості кожного з напрямів підготовки. Так, під час заходу Дня відкритих дверей, завідувачка кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олена Ольховська представила учасникам важливі аспекти освітньої програми Комп'ютерні науки. Зокрема, було висвітлено ключові напрямки навчання, акцентуючи увагу на важливості теоретичних знань та практичних здібностей необхідних для успішної кар'єри в галузі інформаційних технологій.

Завідувачка кафедри детально розповіла про структуру та зміст освітньої програми, включаючи дисципліни з програмування, баз даних, штучного інтелекту та інших сучасних технологій. Також було наголошено на практичній спрямованості навчання, що дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й реальний досвід роботи з програмним забезпеченням та інформаційними технологіями.

          

Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster

18 квітня 2024 року відбувся онлайн-захід, на якому зібралися представники ІТ-компаній, адміністрації університетів, викладачі ІТ-дисциплін та фахівці в інформаційних технологій. Метою заходу було обговорення можливостей покращення якості ІТ-освіти в Україні, вивчення деталей оновленого формату проєкту "Система сертифікації ІТ-дисциплін", обговорення його ключових етапів і таймлайну. На заході були присутні керівник секретаріату Національного агентства Олександр Хименко, який першим долучився до вітального слова, членкиня Національного агентства та членкиня експертної групи цього проєкта Ірина Золотарьова. Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій також долучилися до заходу «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster.

          

Зустріч студентів магістрів з керівником Центру звязків з виробництвом ПУЕТ

16 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів першого курсу освітньої програми Комп’ютерні науки ступеня магістр з представником Центру зв'язків з виробництвом Коломієць Світланою Юріївною. Обговорили всі нюанси щодо процесу проходження виробничої переддипломної практики - особливо важливого етапу підготовки фахівців ІТ-галузі. Університет активно підтримує студентів у процесі проходження практики, вважаючи цей етап невід'ємною та надважливою складовою їхнього навчання.

          

Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи

В квітні 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ольховська Олена та Кошова Оксана  отримали сертифікат за результатами вебінару "Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи" (6.03.2024), який підтверджує знання в області академічної доброчесності та здатність застосовувати їх у науковій та освітній діяльності. Здобуті програмні результати є підтвердженням фахового розвитку, які надають можливість аналізувати вимоги законодавства у сфері академічної доброчесності та інтерпретувати їх у контексті власної професійної діяльності.

Сертифікат Олена Ольховська

Сертифікат Оксана Кошова

          

Вітаємо з отриманням дипломів магістра

Колектив кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає співробітників кафедри Оксану Кошову та Оксану Оріхівську з отриманням диплома магістра по спеціальності 122 Комп'ютерні науки. 

Бажаємо вам оптимізму, натхнення, кар'єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів та творчих планів! Хай щастить в нових звершеннях!

          

Тестування ПЗ — що, навіщо й для чого?

5 квітня 2024 року Kharkiv IT Cluster разом із найбільшою ІТ-компанією України EPAM провели для студентів освітньої програми Комп’ютерні науки гостьову лекцію за темою «Введення в тестування програмного забезпечення». Спікер: Юрій Бабай — менеджер з контролю якості розробки, в ЕРАМ з 2013 року

Під час лекції студенти дізналися:

Також під час лекції на учасники долучилися до розмови про практичні аспекти тестування й виконання практичних вправ для закріплення здобутої інформації 

          

Студенти та викладачі завітали до шкіл

В березні 2024 р. студенти та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій з радістю завітали до шкіл, щоб поділитися важливою інформацією серед випускників. Представники ПУЕТ розповіли молодим амбіційним людям про можливості, які відкриває перед ними наш університет, а також про освітню програму  Комп'ютерні наук.

Зустріч виявилася дуже плідною та інформативною. Випускники мали можливість дізнатися більше про переваги навчання в ПУЕТ, про наші сучасні навчальні програми та висококваліфікований науковий персонал, готовий допомогти їм розвинути їхні потенціальні можливості.

Такі заходи допомагають підтримувати зв'язок між університетом та школами та сприяють усвідомленню молодими людьми шляхів свого подальшого навчання та професійного розвитку. Ми вдячні всім учасникам за активну участь та зацікавленість  нашою освітньою  програмою!

          

Випускники університету займаються розробкою наземних дронів

Випускник 2012 року напряму “Інформатика” Дегтярь Дмитро є одним із співзасновників громадської організації “Спалах життя” (http://flashoflife.org.ua/). Разом з однодумцями він активно працює над різноманітними розробками, що допомагають нашим військовим. Один із учасників команди — Ричков Максим, випускник спеціальності “Комп’ютерні науки” 2020 року.

Дмитро має понад 10 років досвіду роботи за здобутим в ПУЕТ фахом —  в сфері IT; працював фрілансером та в різних компаніях. За час кар’єри вже розробив понад 100 веб-сайтів на CMS WordPress від PSD/Sketch макетів до готового продукту. Протягом 2019-2021 років працював з CMS WordPress на позиції DevOps в SEO-відділі продуктової компанії, де автоматизував багато процесів адміністрування для великої кількості сайтів WordPress на різних VPS за допомогою PHP-скриптів та WP-CLI. Має значний досвід роботи з базами даних, WordPress, WP Rest API, XML-RPC, забезпечував безпеку сайтів на CMS WordPress. Зараз працює з WordPress та Laravel.

Максим — Junior React developer з 1 роком комерційного досвіду та 1 роком самоосвіти під егідою досвідченого ментора у сфері front-end розробки паралельно з роботою за межами ІТ-домену. Розробив близько 10 різних навчальних проектів. Зараз працює в невеликій компанії на посаді junior front-end розробника. Займається підтримкою кількох великих застарілих проектів. Основна робота полягає в розробці складного та великого онлайн-каталогу з самого початку, його вдосконаленні та підтримці. Має досвід роботи з TypeScript, Redux Toolkit, Formik, Yup та іншими пакетами.

Після початку повномасштабної війни Дмитро та Максим об’єдналися з друзями та створили “Спалах життя”, щоб, окрім роботи в IT, також допомагати силам оборони своїми знаннями та навичками. Головними цілями громадської організації є:

Основною технологією для проектів ГО "Спалах життя" і напрямком розвитку є 3D друк. Для розробки систем скидів плат ініціації та наземного дрону для розмінування також ведеться робота з радіоелектронікою, пайка та програмуванням плат на базі Ардуіно, STM32.

Більше дізнатися про результати роботи ГО “Спалах життя” та способи посприяти в допомозі ЗСУ можна в соціальних мережах (https://www.instagram.com/flash_of_life_ukraine/) або на офіційному сайті (https://flashoflife.org.ua/assistance-ukrainian-armed-forces/), розробниками якого є Дмитро та Максим.

Подібні ініціативи є вкрай корисними та необхідними під час війни.

          

Полтавський університет економіки і торгівлі та Kharkiv IT Cluster запрошують школярів 8-11 класів на  "Марафон ІТ-університетів".

"Марафон ІТ-університетів" - для всіх абітурієнтів, які чули про ІТ, але не знають, де вчать айтівців!

12 університетів України, що готують фахівців ІТ-галузі презентують свої ІТ-спеціальності, освітні програми, а також нададуть відповіді на всі питання у динамічному форматі

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA

Інструкція проста: реєструйтеся (https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA) на Марафон ІТ-університетів, отримуйте посилання на YouTube й обирайте з нами університет  своєї мрії https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA

Вступ – це легко!  (https://t.me/parents2it)– завжди актуальна інформація для абітурієнтів!

          

Успішний вступ вимагає пильної підготовки та викладення максимуму зусиль

29 березня 2024 року зустріч зі студентами освітньої програми Комп'ютерні науки 4 курсу стосовно вступу до магістратури була проведена відповідальним секретарем приймальної комісії Горячовою Оленою. Під час цієї зустрічі були озвучені основні аспекти вступної кампанії 2024-2025 р.

Секретар приймальної комісії розповіла студентам про важливість підготовки до вступних випробувань та процесу подання документів. Звернула увагу на терміни та вимоги щодо оформлення документів, необхідних для вступу до магістратури, а також на важливість своєчасного звернення до консультаційних пунктів. Студентам було пояснено, що успішний вступ вимагає пильної підготовки та викладення максимуму зусиль.

Зустріч була дуже корисною та інформативною для студентів, які отримали вичерпну інформацію щодо процесу вступу до магістратури та важливих аспектів цього процесу.

          

Ніч науки 

28 березня 2024 року в ПУЕТ відбувся  захід "Ніч науки", який зібрав багато цікавих та пізнавальних локацій. Освітня програма Комп’ютерні науки  була представлена двома локаціями: "Ігри патріотів" та "Майстер-ломайстер".

Локація "Ігри патріотів" присвячена ігровій індустрії та технологіям розваг, а саме грі на консолі PlayStation 5. Ми раді, що могли поділитися з відвідувачами цікавими аспектами геймінгу та показати новітні досягнення в цій галузі.

На другій локації "Майстер-ломайстер", під час майстер-класу детально розповідали про складові елементи системного блока, такі як процесор, материнська плата, відеокарта, оперативна пам'ять та жорсткий диск. Після теоретичної частини учасники отримували практичний досвід  роботи із складовими системного блока комп'ютера.

Цей майстер-клас був дуже популярним серед відвідувачів, оскільки він дозволив їм отримати практичні навички та засвоїти принципи роботи комп’ютера. Учасники заходу висловлювали велику подяку за можливість отримати такий цінний досвід.

Ми раді, що могли допомогти учасникам отримати нові знання та навички у галузі комп'ютерних технологій. Отримали багато позитивних відгуків від учасників заходу, які зацікавилися освітньою програмою та виявили бажання долучитися до наших заходів у майбутньому.

          

Участь в конференції

14 березня 2024 року здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності «Комп’ютерні науки» та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій  взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цифрові трансформації та інноваційні технології в економіці», яка відбувалась онлайн за ініціативи Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща) і Приватного закладу вищої освіти «Харківський технологічний університет «ШАГ» (Україна) при підтримці МОН України та партнерів. Підготовлено на конференцію було 2 тез доповідей. В результаті учасники отримали сертифікати. 

Бажаємо молодим науковцям натхнення та нових ідей!

Oksana Chernenko

David Lysenko

Kipiatkov Volodymyr

          

GuestEdu: тестування ПЗ — що, навіщо й для чого?

Kharkiv IT Cluster разом із найбільшою ІТ-компанією України EPAM запрошують студентів Полтавського університету економіки і торгівлі  на гостьову лекцію за темою «Введення в тестування програмного забезпечення»

Тоді професія тестувальника програмного забезпечення — те, на що дійсно варто звернути увагу!

Де? — online, Zoom

Коли? — 22.03.2024, об 11:00

Спікер: Юрій Бабай — менеджер з контролю якості розробки, в ЕРАМ з 2013 року

Під час лекції ти дізнаєшся:

Також під час лекції на учасників чекає розмова про практичні аспекти тестування й виконання практичних вправ для закріплення здобутої інформації

Не зволікай і реєструйся на захід за посиланням:

Довідка: Заснована в 1993 році, компанія EPAM є світовим лідером з розробки програмного забезпечення та постачання послуг для цифрової трансформації бізнесів. Над рішеннями для клієнтів працюють команди у понад 50 країнах світу. В Україні компанія налічує близько 10 тисяч фахівців в 17 представництвах по всій країні.

Щороку сотні молодих спеціалістів приєднуються до компанії завдяки навчальним програмам EPAM University. Кілька років поспіль EPAM визнано найкращим місцем для роботи за версією Newsweek. Також компанія входить до переліку ТОП-15 технологічних бізнесів за версією Fortune 1000 та списку «100 компаній, які швидко зростають». В Україні EPAM входить до рейтингу найкращих роботодавців за версіями Forbes Україна, E&Y, а також ТОП-25 найкращих працедавців для молоді.

          

День відкритих дверей у ПУЕТ

16 березня 2024 року в ПУЕТ відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація спеціальностей та освітніх  програм, ознайомлення з особливостями реєстрації на НМТ та вступної кампанії 2024 року. 

Викладачі кафедри КНІТ Тетяна Парфьонова та Тетяна Чілікіна розповіли майбутнім абітурієнтам про: - особливості  спеціальності Комп'ютерні науки;

Також викладачі відповіли на всі питання, які цікавили абітурієнтів. 

          

Онлайн-зустріч з обговорення силабусу дисципліни «Менеджмент проєктів програмного забезпечення»

14 березня 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до обговорення рецензованого силабусу дисципліни «Менеджмент проєктів програмного забезпечення». Захід відбувся в межах серії круглих столів проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін».

На заході  отримали кейс реальних рекомендацій від авторки силабусу Ворочек Ольги, к.т.н., доцента кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ та експертки ІТ-компанії - Олесі Ульянової, Ph.D, MBA, СЕО TELESENS

          

Майстерклас  для юних науковців

6 березня 2024 року в рамках освітнього проєкту Полтавської обласної МАН «Педагогічний батл» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся майстерклас для для юних науковців від керівниці гуртка «Мультимедійні системи, навчальні, ігрові програми. Інтернет технології та вебдизайн» Оріхівської Оксани на тему «Використання DaVinci Resolve при підготовці науково-дослідницьких проєктів».

На занятті були присутні керівник Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Биков Валерій Олександрович та методисти, які відзначили профейність викладача та матеріально-технічну базу ПУЕТ.

          

«Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

6 березня 2024 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи» ініційований Національним університетом «Запорізька політехніка».

Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності.

Необхідність підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту наголошували:

          

«Антикорупція і доброчесність» -  зустріч із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком

Студенти освітньої програми Комп’ютерні науки долучилися до зустрічі із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком - «Антикорупція і доброчесність». На зустрічі  Антон Чубенко наголосив на важливих напрямках впровадження антикорупційних програм та принципів доброчесності, залучення до їх реалізації органів студентського самоврядування. 

Актуальними були доповіді, зроблені співробітниками й студентами університету:

https://www.facebook.com/share/p/bn6BDukLTzJGryuH/

          

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України

2-3 березня 2024 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України у 2023/2024 навчальному році. Науково-педагогічні працівники кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій активно долучаються до підготовки учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України та участі у всіх етапах конкурсу-захисту МАН України у складі журі та членів предметних комісій.

Цього року науково-педагогічні працівники кафедри були членами журі ІІ етапу  Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у низці секцій: доцент Кошова Оксана  - секція теоретичної та прикладної фізики, завідувачка кафедри КНІТ Ольховська Олена  - секція комп’ютерної та програмної інженерії. Ефективно забезпечувала роботу журі секретар секції ігрових програм та віртуальної реальності; систем та технологій штучного інтелекту –  доцент Парфьонова Тетяна.

Щиро вітаємо  учасників, переможців та призерів конкурсу з науковими здобутками. Бажаємо подальших успіхів та наукових звершень!

          

Відкриті кураторські години для студентів освітньої програми Комп'ютерні науки в 2 семестрі 2023-2024 навчального року

Традиційно, на початку нового семестру куратори разом із гарантами та завідувачем кафедри зустрілися із студентами освітньої програми Комп'ютерні науки бакалаврського та магістерського рівня. На відкритих кураторських годинах обговорили питання організації навчального процесу у другому семестрі 2023-2024 навчального року, підготовку курсових та кваліфікаційних робіт. Наголошено було також на важливості реалізації неформальної освіти та питаннях академічної доброчесності, можливостях зовнішньої та внутрішньої академічної мобільності, ліквідації академічної заборгованості.

          

Онлайн-воркшоп на тему «Мистецтво графічного дизайну й анімації» разом з ІТ-компанією CHI Software

28 лютого 2024 р. студенти спеціальності Комп’ютерні науки разом з Анастасією Зюзею — графічним дизайнером у CHI Software говорили «Та хто такий той ваш графічний дизайнер?»

На вебінарі студенти та викладачі освітньої програми Комп’ютерні науки знайшли відповіді на питання:

 1. Хто такий дизайнер у 2024 році й що він робить?
 2. Які напрями графічного дизайну існують?
 3. Якими навичками володіє дизайнер?
 4. Що входить у starter-pack будь-якого графічного дизайнера?
 5. Чим займається motion-дизайнер?
 6. Які етапи роботи існують у циклі розробки анімації?

А наприкінці зустрічі розглянули програми та інструменти, якими користуються motion-дизайнери?

Дякуємо Kharkiv IT Cluster та ІТ-компанї CHI Software за цікавий онлайн-воркшоп.

          

Вітаємо з отриманням сертифікатів!

Вітаємо всіх співробітників кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій з отриманням сертифікатів за участь 24-25 січня 2024 р. в методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей організаторів акредитаційних процедур ЗВО та гарантів освітніх програм "Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад" (1 кредит ЕСЕІ/30 год.).

Отримані фахові поради будуть враховані під час підготовки освітніх програм ступеня бакалавр та магістр спеціальності "Комп’ютерні науки".

          

Кураторська година для студентів магістрів освітньої програми "Комп'ютерні науки"

22 лютого 2024 р. відбулася кураторська година для студентів магістрів освітньої програми "Комп'ютерні науки". На зустріч із студентами були присутні куратор Черненко Оксана та гарант освітньої програми Ольховська Олена. Обговорили питання організації навчального процесу у другому семестрі 2023-2024 навчального року, підготовку курсових проєктів та кваліфікаційних робіт. На кураторській годині здобувачам освіти наголосили на складових реалізації неформальної освіти в ПУЕТ та питаннях академічної доброчесності.

          

Гостьова лекція «Непокаране зло повертається: Голодомор-геноцид 1932-33 років і геноцид російської федерації під час російсько-української війни 2014-202…»

22 лютого 2024 р. студенти та викладачі освітньої програми "Комп'ютерні науки" ПУЕТ долучилися до гостьової лекції «Непокаране зло повертається: Голодомор-геноцид 1932-33 років і геноцид російської федерації під час російсько-української війни 2014-202…». На зустрічі із Ганною Капустян, докторкою історичних наук, професоркою кафедри гуманітарних наук, культури та мистецтва Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, заступницею голови ГО Національної Асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців, говорили про історичні паралелі боротьби українців за свою незалежність.

          

Захист магістерських робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки

21 лютого 2024 року відбувся  захист кваліфікаційних робіт  студентів денної та заочної форм навчання спеціальності «Комп’ютерні науки» освітньої програми «Комп’ютерні науки» ступеня магістра.

Кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій була проведена значна робота з підготовки здобувачів вищої освіти до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 4 студентів денної та 4 студентів заочної форм навчання.

Роботи оцінювала Екзаменаційна комісія. Голова комісії – професор кафедри комп'ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор, доктор фіз.-мат. наук, Колєчкіна Людмила Миколаївна.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «магістр з комп’ютерних наук».

Вітаємо магістрів із успішним захистом!

          

Презентація освітнього курсу «Антикорупція і доброчесність»

20 лютого 2024 року гаранти освітньої програми "Комп'ютерні науки" ПУЕТ Оксана Черненко та Олена Ольховська разом з членами проєктних груп освітніх програм та студентами взяли участь у презентації освітнього курсу "Антикорупція і доброчесність", розробленого Офісом доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції. Курс спрямований на здобуття студентами знань та інструментів, необхідних для розбудови доброчесного освітнього середовища на практиці. Презентацію курсу провела експертка з Офісу доброчесності НАЗК - Ганна Ткаченко.

          

Сертифікати з міжнародної мобільності отримано!

Завідувачка кафедрою Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ Ольховська Олена та доцент кафедри Кошова Оксана взяли участь у міжнародній науковій події, яка відбулася з 22 по 28 січня 2024 року у рамках проекту Erasmus+ КА1 International Credit Mobility у Sapienza University of Rome.

У межах заходу відбувся обмін досвідом та співпраця у рамках програм міжнародної мобільності Erasmus+, обговорення перспективи подальшої кооперації із директором Департаменту комп’ютетрної техніки, автоматики та управління Тіціаною Катарчі, професорами кафедри Доменіко Лембо, Стефано Леонарді, викладачами, студентами і аспірантами департаменту.

Підтвердженням мобільності стало отримання відповідних сертифікатів.

          

Вітання з отриманням стипендії!

Колектив кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає студентів освітньої програми "Комп’ютерні науки" з призначенням стипендій на ІІ семестр 2023-2024 навчальний рік за відмінні успіхи в навчанні та активну участь у науково-дослідній, громадській та студентській діяльності.

Стипендія Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України  призначено Симітко Катерині КН-31б.

Стипендія Вченої ради - Оборожному Артему КН-31б.

Стипендії ректорату:

Ваші досягнення є великим вкладом у розвиток університетської спільноти та показником ваших здібностей та наполегливості. Бажаємо вам подальших успіхів і досягнень у вашому навчанні та діяльності!

          

Зустріч з  Kharkiv IT Cluster

14 лютого 2024 року студенти та викладачі освітньої програми "Комп'ютерні науки" долучилися до заходу від Kharkiv IT Cluster та Intellias на тему «Розгортання датчиків у Linux із технологією накладання дерева пристроїв»!

На зустрічі Strong Middle Embedded Engineer у компанії Intellias — Максим Примєров розповів про

Дякуємо Kharkiv IT Cluster за цікаву та пізнавальну зустріч.

          

Рейтинг успішності студентів в 1-му семестрі 2023-24 н.р.

За результатами навчання 1 семестру 2023-24 н.р. складено загальний рейтинг студентів Навчально-наукового інституту денної освіти.

Вітаємо студентку 2 курсу Сірооченко Аліну з першим місцем та найвищим балом 95,86 серед студентів спеціальності Комп’ютерні науки.

Рейтинг студентів  освітньої програми Комп’ютерні науки, які отримали кращі бали  (більше 90):

П.І.Б.

Група

Бал

1

Сірооченко А.Б.

КНб-21

95,86

2

Ткачов В.В.

КНб-31

95,17

3

Костик А.С.

КНб-41

95,00

4

Лушина А.А.

КНб-31

95,00

5

Халявка Г.В.

КНб-31

95,00

6

Прокопчук Р.В.

КНб-21

94,43

7

Лисенко Д.В.

КНб-41

93,75

8

Джурка С.В.

КНб-21

93,57

9

Шустваль А.С.

КНб-41

93,00

10

Симітко К.П.

КНб-31

92,67

11

Попова В.В.

КНб-21

92,14

12

Лукаш Д.І.

КНб-41

91,75

13

Шулик В.В.

КНб-21

91,43

Бажаємо всім студентам подальших успіхів у навчанні!

          

Випускний магістрів - 2024

Шановні випускники магістратури освітньої програми "Комп'ютерні науки"!

10 лютого 2024 року відбувся випуск магістрів у ПУЕТ. Сьогодні ви отримали свої дипломи, що стали символом ваших зусиль та досягнень. Це величезна подія у вашому житті, яка відзначає ваше успішне завершення навчання. Вітаємо вас із цим важливим кроком у вашій освітній та професійній дорозі! Бажаємо вам великих успіхів, натхнення та нових досягнень!

          

Сертифікат за участь у вебінарі «Інфoмедійність: реклама та освіта»

Ольховська Олена – завідувач кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ успішно пройшла вебінар "Інфомедійність: реклама та освіта", який відбувся 31 січня 2024 року.

          

Розвиток професійних компетентностей в галузі акредитації науково-педагогічними працівниками кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій

Науково-педагогічні працівники кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій разом з гарантами освітньої програми "Комп'ютерні науки" рівня бакалавр та магістр долучилися до методичного тренінгу з розвитку професійних компетентностей в галузі акредитації «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад», який відбувся 25 січня 2024 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, та 26 січня 2024 р. на базі Полтавського державного аграрного університету.

Протягом двох днів учасники ознайомилися з актуальними аспектами інституційної акредитації, дізналися про цифрову трансформацію в освіті, обговорили новації у системі забезпечення якості вищої освіти. Учасники отримали практичний досвід та дізналися про кращі практики акредитаційної діяльності.

Зокрема, надзвичайно корисним, пізнавальним та мотивуючим було спілкування під час консультативної панелі з головою галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", кандидатом технічних наук, професором НТУ "Дніпровська політехніка" І.Удовик та членом галузевої експертної ради НАЗЯВО "Інформаційні технології", доктором технічних наук, професором "IT СТЕП Університету", членом освітнього комітету Львівського IT кластеру Т.Рак,

Отримані фахові поради та консультації були імплементовані під час завершального етапу підготовки освітніх програм рівня бакалавр та магістр спеціальності "Комп’ютерні науки" 2024 - 2025 років набору.

          

Erasmus+ International Credit Mobility викладачів кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій

Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційній технологій ПУЕТ  Кошова Оксана та Ольховська Олена за програмою Erasmus+КА1 International Credit Mobility відвідали Sapienza University of Rome (Department of Computer, Control and Management Engineering).

З 22.01 по 26.01.2024 року науково-педагогічними працівниками проведено ряд зустрічей та комунікацій з співробітниками Sapienza University of Rome:

Під час перебування зустрілися із студенткою нашого університету Вікторією Латиш, яка зараз перебуває на навчанні в університеті Sapienza University of Rome за програмою мобільності Erasmus+.

Результатами мобільності є ряд зустрічей та обговорення нашої майбутньої співпраці (онлайн-лекції, вдосконалення навчальних програм, мобільності тощо), що дозволить викладачам освітньої програми Комп’ютерні науки імплементувати отримати міжнародний досвід та продовжити практику удосконалення освітньої програми Комп’ютерні науки. 

          

Зустріч зі студентам 4 курсу денної форми навчання

24 січня 2024 року директор інституту денної освіти Аліна Ткаченко провела онлайн зустріч з кураторами та здобувачами вищої освіти 4 курсу. Студенти спеціальності Комп'ютерні науки теж приєдналися для обговорення всіх питань.

Обговорили важливі моменти освітнього процесу, академічної та фінансової заборгованості, питання військового обліку, подальшого навчання в магістратурі та ін

          

Захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки

З 15 по 19 січня 2024 року відбулися  захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання спеціальності «Комп’ютерні науки» освітньої програми «Комп’ютерні науки».

Кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій була проведена значна робота з підготовки студентів до написання кваліфікаційних робіт.

Захищали роботи 35 студентів денної та 4 студентів заочної форм навчання ступеня магістра, а також 2 студенти ступеня бакалавра.

Роботи студентів оцінювала Екзаменаційна комісія. Голова комісії – професор кафедри комп'ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, професор, доктор фіз.-мат. наук, Колєчкіна Людмила Миколаївна.

Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи веб-конференцій BigBlueButton та проводився у відповідності до вимог освітніх програм магістра та бакалавра зі спеціальності Комп’ютерні науки.

Студенти успішно захистили свої роботи та отримали кваліфікацію «магістр з комп’ютерних наук».

Студенти ступеня бакалавра відповідно отримали кваліфікацію «бакалавр з комп’ютерних наук».

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо подальших успіхів!

          

Внутрішня академічна мобільність студентів на освітній програмі Комп’ютерні науки

В 1 семестрі 2023-24 н.р. з 15 листопада 2023 року по 17 грудня 2023 року студенти 2 курсу ступеня бакалавра Львівського торговельно-економічного університету спеціальності 122 Комп’ютерні науки ОП «122 Комп’ютерні науки» Клипарчук Марія та Синчак Христина за програмою внутрішньої академічної мобільності вивчили теми дисципліни «Програмування ІІ» (1,2 кредити, форма контролю – лабораторні роботи, МКР), яку викладають для студентів 2 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки (освітня програма «Комп’ютерні науки»).

Навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти проходило відповідно до угоди про співпрацю щодо реалізації програми академічної мобільності між Полтавським університетом економіки і торгівлі та закладом вищої освіти-партнером Львівським торговельно-економічним університетом від 30.08.2023р. та згідно наказу ПУЕТ №223а-Н від 15.11.23 р.

Результати навчання обговорено на засіданні кафедри КНІТ 13 грудня 2023 року протокол №5.

В кінці навчання студенти Львівського торговельно-економічного університету отримали сертифікати.

          

І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

8 грудня 2023 року доцент кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Тетяна Чілікіна долучилася до І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України як член журі секції "Математика, Статистика". Юні науковці із захопленням доповідали результати своїх розробок.

Бажаємо всім учасникам подальших успіхів та нових наукових досягнень!

          

«Освітня експірієнс-платформа: наукові МАНдрівки»

8 грудня 2023 року вперше на Полтавщині відбулася подія під назвою «Освітня експірієнс-платформа: наукові МАНдрівки», що об'єднала кілька наукових ініціатив. Основна мета цього заходу – об'єднання зусиль молодих науковців та досвідчених вчених за активної підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Ця подія стала першою в області, де зібралися педагоги – наукові керівники вихованців Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Вони обмінювалися досвідом щодо підтримки й супроводу обдарованої учнівської молоді в умовах сучасного інформаційно-освітнього простору. На зустрічі були присутні викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій, які є постійними членами журі конкурсів-захистів Наукових робіт МАН.

(Джерело; https://poda.gov.ua/news/163629)

          

Онлайн-зустріч студентів фахової передвищої освіти з представниками Кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій

Сьогодні 8.12.2023 року відбулася захоплююча онлайн-зустріч студентів фахової передвищої освіти з представниками Кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій ПУЕТ! На цьому заході абітурієнти мали можливість дізнатися більше про освітню програму Комп'ютерні науки в ПУЕТ. Представники кафедри презентували цікаві деталі та перспективи цієї програми, розкрили всі нюанси навчання та можливості, які вона надає. Було дуже цікаво та пізнавально! Дякуємо всім, хто долучився до цього заходу і підтримує розвиток освіти у сфері ІТ!

          

Різдвяний благодійний ярмарок

В ПУЕТ 6 грудня 2023 року в День Святого Миколая відбувся благодійний Різдвяний ярмарок, в якому також прийняли участь і студенти спеціальності Комп'ютерні науки. Це вже третій цьогорічний благодійний захід в підтримку ЗСУ.

В холі, де відбувся Різдвяний благодійний ярмарок, лунала святкова музика, на гостей чекали не тільки смаколики, а й цікава розважальна програма. Студенти дуже відповідально поставилися до підготовки, як наслідок - чимала сума зібрана на благодійність. Будемо і далі підтримувати наших захисників. Все буде Україна.

Відео https://www.facebook.com/reel/1598649410942660/

          

Зустріч із студентами магістрами освітньої програми Комп'ютерні науки: підготовка до захисту кваліфікаційних робіт

У рамках підготовки до захистів кваліфікаційних робіт магістрів 5 грудня 2023 року відбулася зустріч із гарантом освітньої програми, керівниками кваліфікаційних робіт та студентами. Цей захід є важливим кроком у підготовці до захисту та здачі кваліфікаційних робіт.

Під час зустрічі студенти знову мали можливість дізнатися про процес підготовки до захисту кваліфікаційної роботи. Гарант освітньої програми надала цінні поради щодо вдосконалення та доповнення робіт, розповіла про дедлайни та процес захисту.

Керівники кваліфікаційних робіт висловили підтримку та стимулювали студентів до активної роботи над своїми проектами.

Ця зустріч підкреслила важливість співпраці та комунікації учасників освітнього процесу. Вона стала важливим етапом у підготовці студентів до успішного захисту їхніх магістерських робіт та подальшої професійної діяльності в галузі комп'ютерних наук.

          

Екскурсія на підприємство ТОВ "ПРЕМ'ЄР СОКС"

29 листопада 2023 року студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" Білуха Данило, Матвієнко Володимир та Халявка Гаврило разом зі старшим викладачем кафедри КНІТ Оксаною Оріхівською відвідали одне з провідних підприємств легкої промисловості м. Полтава - ТОВ "ПРЕМ'ЄР СОКС". Керівниця відділу дизайну Ольга Кузнецова провела для гостей екскурсію виробництвом, продемонструвала шлях від ескізу до готового виробу. Студенти з усією серйозністю віднеслись до цієї зустрічі та планують відвідати підприємство знову вже у якості місця виробничої практики.

Дякуємо за надані можливості та подальшу співпрацю!

          

Обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2023»

Доцент кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Юрій Олексійчук долучився у якості члена журі до обласного змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2023», які відбулися у ПУЕТ 24-25 листопада 2023 року. Серед організаторів – Департамент освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавська академія неперервної освіти імені М.В.Остроградського, Полтавський університет економіки і торгівлі. Місце проведення обрали зважаючи на вимоги безпеки. https://puet.edu.ua/news/intelektualni-zmagannya-debaty-2023-u-puet/

          

Студентки групи КНб 21 Аліна Сірооченко та Валерія Шулик розповіли про освітню програму Комп'ютерні науки у Великокринківському ліцеї

24 листопада 2023 року студентки групи КНб 21 Аліна Сірооченко та Валерія Шулик відвідали Великокринківський ліцей Глобинської міської ради та поділися досвідом з учнями школи про навчання на освітній програмі Комп'ютерні науки у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Під час зустрічі Аліна та Валерія розповіли про можливості, які відкриваються перед студентами на цій програмі, поділилися враженнями від навчання та розкрили основні аспекти спеціальності. Щирість та захоплення, які вони передали у своїй розповіді, зацікавили молодше покоління та надихнули на майбутні можливості у світі комп'ютерних наук.

Зустрічі з такими талановитими і мотивованими студентами є неймовірною можливістю для абітурієнтів дізнатися більше про шляхи освіти та кар'єрного зростання в ІТ.

Дякуємо Аліні та Валерії за відкриття світу комп'ютерних наук та зацікавленість у розвитку освіти серед молоді!

Відео https://fb.watch/oA7v4tMb6q/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

          

Участь у VIII Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» IICTE-2023

22-23 листопада 2023 року здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності «Комп’ютерні науки» та викладачі кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій, як керівники їх наукових робіт, взяли участь у VIII  Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті» IICTE-2023, що проходила за організації Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка. В цілому підготовлено 10 тез доповідей.

На пленарному засіданні виступила  доцент кафедри КНІТ Черненко Оксана Олексіївна з доповіддю на тему: «Імплементація інформаційних  технологій в освітній процес Полтавського університету економіки і торгівлі»

Бажаємо молодим науковцям натхнення та нових ідей!

          

Вітаємо переможця другого етапу конкурсу GlushkovCYBER-2023 – Оборожного Артема!

У конкурсі «GlushkovCYBER» присвяченому 100-річчю від дня народження академіка В.М. Глушкова в частині «Алгебраїчне мистецтво моделювання» став переможцем студент 3 курсу спеціальності “Комп’ютерні науки”  Навчально-наукового інституту денної освіти Полтавського університету економіки і торгівлі – Оборожний Артем Віталійович.

24 серпня 2023 року виповнилось 100 років від дня народження видатного українського вченого – академіка В.М. Глушкова, фундатора й першого директора академічного Інституту кібернетики. До ювілею науковця приурочили третє змагання в межах конкурсу «GlushkovCYBER», яке складалось з двох частин: «Алгебраїчне мистецтво програмування» й «Алгебраїчне мистецтво моделювання».

Підсумки другої частини підбили на урочистому Міжнародному науковому симпозіумі “Питання оптимізації обчислень (ПОО-XLVІІІ)”, присвяченому 100-річчю від дня народження академіка В.М. Глушкова в режимі відеоконференції, який відбувався з 19 по 22 вересня 2023 року.

Організаторами симпозіуму виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та ПАТ “Інститут інформаційних технологій” (м. Харків).

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LEHzCNK4QtmZXVVNez73umR3Y6FH6f6dWpNxg
HzPwyLQhv16fsq5qDvAZXCyW8h9l&id=100083053795012

          

Більше для школярів про можливості в освіті та кар'єрному розвитку ІТ

20 листопада 2023 року відбувалась зустріч студентки 2 курсу освітньої програми Комп'ютерні науки Єсенії Зануди з випускниками загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Єсенія ділилася враженнями зі школярами від навчання на освітній програмі Комп'ютерні науки у Полтавському університеті економіки і торгівлі, розкриваючи особливості спеціальності та перспективи, які вона відкриває для майбутніх студентів. Захоплива розповідь Єсенії зацікавила молодше покоління та надихнула їх на можливості розвитку в цій захоплюючій галузі.

Такі зустрічі є чудовою нагодою для майбутніх абітурієнтів дізнатися більше про можливості в освіті та кар'єрному розвитку. Дякуємо Єсенії за натхнення та зацікавленість у розвитку молодого покоління!

          

Студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» опановують курси Oracle Academy

Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій вітає студента групи КН б-31 Халявку Гаврила з успішним завершенням курсу Java Foundations від Oracle Academy.

ПУЕТ перший серед університетів Полтавщини став учасником Oracle Academy [https://puet.edu.ua/news/puet-pershyj-sered-vyshiv-poltavskoyi-oblasti-stav-uchasnykom-proyektu-oracle-academy/]. Завдяки цьому студенти отримали можливість безкоштовно вивчати курси, пов’язані із вивченням мови програмування Java, баз даних, Data Science, хмарних обчислень та інших актуальних технологій. Окрім фахових знань, робота з курсами Oracle Academy дає можливість підвищити рівень володіння англійською мовою. Також кожен студент може отримати безкоштовний доступ до обчислювальних хмарних можливостей Oracle Cloud.

Навчальні матеріали від Oracle Academy використовуються студентами бакалаврату та магістратури спеціальності «Комп’ютерні науки» для актуалізації знань та при вивченні окремих тем в дисциплінах Програмування І, Платформи корпоративних інформаційних систем, Технології зберігання та аналізу даних.

          

Привітання з Днем студента!

Сьогодні особливий день, 17 листопада - день студента!

Шановні студенти, кафедра КНІТ вітає вас із цим важливим етапом вашої освіти. Нехай університетські роки стануть для вас часом не лише навчання, а й дивовижних відкриттів, зустрічей із цікавими людьми та моментів щастя. Бажаємо вам бути сміливими у пошуках нових ідей, знаходити натхнення у дрібницях, бути впевненими у своїх силах.

Привітання від колективу кафедри КНІТ https://fb.watch/on04a5RkeF/

          

Вітаємо студентів освітньої програми Комп’ютерні науки з нагородженням почесними грамотами з нагоди Дня студента!

Вітаємо наших неймовірних студентів освітньої програми Комп’ютерні науки - Лазаренка Владислава, Орлову Дар`ю, Оборожного Артема, Ткачова Віталія, Лушину Анастасію, Сенатора Дениса, Кірієнка Артема з нагородженням почесними грамотами на концерті з нагоди Дня студента!

Ми цінуємо вашу наполегливість, творчий підхід та жагу до знань. Ваші досягнення - це великий вклад у розвиток освітньої програми та університету. Нехай успіхи завжди вас надихають, а мрії стають реальністю. Від усього серця вітаємо із заслуженими нагородами і досягненнями!

          

Зустріч зі студентами спеціальності Комп'ютерних наук ступеня бакалавра

За ініціативою кураторів та гаранта 16 листопда 2023 року відбулася зустріч зі студентами освітньої програми Комп'ютерних наук бакалаврського ступеня: директорка Навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко, приєдналася до зустрічі та обговорила академічну успішність, доброчесність, підготовку до екзаменаційної сесії та необхідність участі в щосеместровому опитуванні з метою оцінки якості освітніх послуг цього семестру. Також, на заході була присутня керівник Центру зв'язків з виробництвом Світлана Коломієць, яка поділилася особливостями проходження виробничої практики: вибору місця практики, підготовки документів та звітної документації.

          

Круглий стіл «Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи»

Завідувач кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олена Ольховська долучилася до Круглого столу «Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи».

Захід проходив 15 листопада 2023 року в Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв імені Миколи Ярошенка).

Захід проводився за організаційної та фінансової підтримки European Training Foundation (ETF) та DVV International, в партнерстві з (EARLALL), VHS Баден-Вюртемберга, асоційований член мережі EARLALL, ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», Полтавським університетом економіки і торгівлі.

Проблематика дискусій на воркшоп: Які механізми в секторі освіти дорослих/навчання впродовж життя працюють добре і їх варто взяти з собою в майбутнє? Які механізми працюють погано і потребують корекції? Які механізми потрібно створити з нуля? Виклики в контексті повоєнного відновлення.

          

Онлайн лекції від бельгійського професора Стефана Хаспелага

15 листопада 2023 року наші студенти та викладачі освітньої програми Комп'ютерні науки приєдналися до захоплюючої онлайн лекції, що відбулася під керівництвом бельгійського професора Стефана Хаспелага. Ми глибоко поринули у світ штучного інтелекту, обговорюючи ключові аспекти та захоплюючі питання, які рухають науку й технології сьогодення.

          

Open IT: Data Science та Big Data. Робота з великими даними

15 листопада 2023 року студенти та викладачі освітньої програми Комп'ютерні науки долучилися до онлайн ком'юніті Open IT: Data Science та Big Data. Робота з великими даними, який проводили Kharkiv IT Cluster разом з GlobalLogic

Спікер - Олександр Федірко — Head of BigData Practice, Senior Solution Architect, Technology

Розглчнули питання:

 1. що таке великі дані?
 2. Які типові проблеми зустрічаються при роботі з big data?
 3. Хто такі інженери даних?
 4. Чим займаються спеціалісти з обробки великих даних?
 5. Який зв’язок між Data Science та Data Engineering?

Родзинкою вебінару стала демонстрація реальних проєктів GlobalLogic з використанням Big Data.

          

ВЕБІНАР «АКРЕДИТАЦІЯ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

15 листопада 2023 року викладачі кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до вебінару «Акредитація у системі вищої освіти». Захід проведений за участю експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (NAQA) та Естонського агентства якості освіти (HAKA) в межах проєкту «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні» (UKRKORG).

На вебінарі обговорили процес акредитації в системі вищої освіти.

Захід організовано Міністерством освіти і науки України та Ради з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO).

          

Що ти чув про великі дані?

Kharkiv IT Cluster разом з GlobalLogic розкажуть про них більше!

Приготуйся долучитися до ком’юніті, яке перетворює дані на цінні ресурси!

Тема: «Data Science та Big Data. Робота з великими даними»

Коли: 15 листопада о 17:00

Місце: онлайн, ZOOM

Хто спікер?

Олександр Федірко — CEE Head of BigData Practice, Senior Solution Architect, Technology at GlobalLogic.

Які питання розглянемо?

Родзинкою нашого вебінару стане демонстрація реальних проєктів GlobalLogic з використанням Big Data.

Отримай відповідь на всі свої питання, реєструйся вже зараз!

Ми вже поставили собі нагадування в календарі, а ти? 

IT Student — будь в курсі IT-можливостей для тебе!

          

Ніч науки в ПУЕТ

9 листопада 2023 року в ПУЕТ проходив цікавий захід «Ніч науки» – вже традиційний науковий івент, що відбувається кожного семестру.

Від кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій була представлена локація, де учасники поринули у світ віртуальної реальності – «Геймерська фортеця». Локацію відвідали студенти, абітурієнти, вчителі та навіть викладачі університету.

Всі учасники отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Ніч науки

          

Об’єднані мовою – студенти освітньої програми Комп’ютерні науки долучилися до написання радіодиктанту національної єдності 2023 в рамках Тижня медіаграмотності

Велика читальна зала ПУЕТ ледь вмістила всіх охочих взяти участь чи не в наймасштабнішому флешмобі українців – написанні радіодиктанту національної єдності, звичайно серед них були і студенти освітньої програми Комп’ютерні науки. Спочатку присутні жваво обговорювали можливі варіанти тексту, хтось гортав словник… Коли пролунали перші слова диктанту, в приміщенні запала тиша – таким близьким та емоційним виявився текст «Дороги України». Кожен з присутніх уявив собі дорогу до рідного дому і дороги України. Текст диктанту дуже просто говорить про головне – за що ми боремося, що ми захищаємо, чого ми прагнемо – «в своїй хаті своєї правди, сили і волі» (джерело - https://e.surl.li/vfffvu)

          

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» ступеня магістра

У Полтавському університеті економіки і торгівлі  1-2 листопада 2023 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням:
https://puet.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/programa_vizytu_cs_m23.pdf

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертами: ІD 23080 ОП "Комп'ютерні науки", Полтавський університет економіки і торгівлі

Час: 01 листопада 2023 16:00

Підключитись до конференції https://us04web.zoom.us/j/78978421209?pwd=28FH3JT1TDyCC2qmiAd5masMRLHb4z.1

Ідентифікатор конференції: 789 7842 1209 Код доступу: 2023

          

Нагородження викладачів кафедри КНІТ за співпрацю з МАН

9 жовтня 2023 року колектив Комунального закладу Полтавської обласної ради "Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді" відвідав Полтавський університет економіки і торгівлі з важливою місією - налагодження партнерських відносин та підписання договору про співпрацю. Злагоджена робота адміністрації ПУЕТ забезпечила чудовий офіційно-діловий прийом та змістовну екскурсію сучасними освітніми просторами університету. Надзвичайно вразили високотехнологічні лабораторії Центру робототехніки ПУЕТ, які є унікальним простором моделювання, програмування та створення роботів.

Приємним етапом зустрічі було нагородження ректором Нестулею Олексієм Олексійовичем науково-педагогічних працівників вишу, в тому числі це і викладачів кафедри КНІТ. Подяки за активну науково-дослідну роботу з учнівською молоддю, забезпечення проведення секцій Всеукраїнсьокго конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Полтавського територіального відділення МАН України отримали:

          

"Ігри патріотів" - дозвілля студентів спеціальності Комп'ютерні науки

З 10 по 13 жовтня 2023 року кафедрою КНІТ в рамках 20-річчя кафедри проведено цікавий захід "Ігри патріотів" для всіх здобувачів 1-4 курсу спеціальності Комп'ютерні науки, на якому після пар наші студенти весело та корисно провели свій час, граючи в приставку та VR.

1 день

2 день

3 день

          

ПУЕТ перший серед вишів Полтавської області став учасником проєкту Oracle Academy

Полтавський університет економіки і торгівлі вже 20 років готує фахівців ІТ-галузі. І ось чергове досягнення - ПУЕТ вийшов на новий рівень надання освітніх послуг в галузі ІТ технологій. Адже освітня програма «Комп’ютерні науки» в ПУЕТ перша в області стала учасником Oracle Academy. Участь в цьому проєкті надає можливість здобувачам освіти та викладачам отримати доступ до

Інституційне членство в Oracle Academy надає студентам і викладачам доступ до технологій і програмного забезпечення світового класу, розроблених експертами освітніх програм, навчальних матеріалів, ресурсів для професійного розвитку та професійної сертифікації Oracle, визнання та винагороди членів, а також різноманітних ресурсів для класів та їх використання здобувачами. Викладачі можуть поділитися доступом до багатьох з цих ресурсів зі студентами: навчальними ресурсами, підготовчими матеріалами для сертифікації Oracle, ліцензіями на програмне забезпечення. А також робочими просторами Oracle Application Express (APEX) і хмарною програмою Oracle Academy для розробки та навчання на практиці.

          

Дебют першокурсника

12 жовтня 2023 року проходили урочисті заходи з нагоди Дня університету, на якому відзначили працівників ПУЕТ подяками, а потім відбувся концерт "Дебют першокурсника". Студенти 1-го курсу підготували різні чудові номери, які продемонстрували для глядачів на сцені. Всі показали свої таланти: співали, танцювали, жартували.

Студенти спеціальності Комп'ютерні науки зачарували всіх своїм ніжним і чуттєвим вальсом. В кінці всі студенти отримали заслужені нагороди та солодкі подарунки.

Колектив кафедри дякує за приємні емоції та бажає подальших успіхів як в навчанні так і в розвитку творчих здібностей!

Відео

          

Нагородження співробітників  кафедри КНІТ

12 жовтня 2023 року на святковому заході до Дня університету урочисто відзначили працівників ПУЕТ.

Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій щиро вітає колег - Оксану Кошову та Наталію Золотоверху з отриманням подяки з нагоди Дня університету. Вітаємо Вас з отриманням заслуженої нагороди, яка є підтвердженням Ваших високих особистісних та професійних якостей, сумлінного виконання службовий обов’язків. Бажаємо Вам успішного подальшого кар’єрного шляху, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації масштабних цілей.

          

Рейтинг успішності студентів

За результатами навчання 2022-23 н.р. складено загальний рейтинг студентів Навчально-наукового інституту денної освіти.

Вітаємо студентку спеціальності Комп’ютерних наук групи КН-21 Сірооченко Алінаяка зайняла 15-те місце  з середнім балом 97 в загальному рейтингу!

Також за рейтингом серед студентів спеціальності Комп’ютерні науки кращі бали  (більше 90) отримали наступні студенти:

П.І.Б.

Група

Бал

1

Сірооченко А.Б.

КНБ-21

97,00

2

Ткачов В.В.

КНб-31

96,50

3

Ханжин К.П.

КНб-31

94,25

4

Лисенко Д.В.

КНб-41

94,14

5

Лушина А.А.

КНб-31

93,75

6

Попова В.В.

КНБ-21

92,90

7

Шустваль А.С.

КНб-41

92,57

8

Мехеда А.С.

КНб-41

92,57

9

Зануда Є.В.

КНб-21

92,50

10

Джурка С.В.

КНб-21

90,60

11

Прокопчук Р.В.

КНб-21

90,20

12

Шулик В.В.

КНб-21

90,10

          

Онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «UI/UX Design.Таємниці успішного досвіду взаємодії»

4 жовтня 2023 року студенти спеціальності Комп'ютерні науки та всі бажаючі долучилися до заходу від компанії AltexSoft.

За співпраці кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій і Kharkiv IT Cluster відбулася онлайн-лекція на тему «UI/UX Design.Таємниці успішного досвіду взаємодії»

Здобувачі освіти, викладачі із зацікавленісю слухали і дізналися про:

Захід проходив у дистанційному режимі. Студенти 1-го курсу спеціальності Комп'ютерні науки долучилися до онлайн-лекції зі Stream-аудиторі 435 кафедри КНІТ.

Дякуємо за сприяння в організації Kharkiv IT Cluster та спікеру Роману Гончару -UI/UX Designer  компанії AltexSoft.

          

Благодійний Ярмарок на підтримку ЗСУ

3 жовтня 2023 року студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" приєдналися до Благодійного ярмарку, організованого студентською радою університету.

Студенти дуже відповідально поставилися до підготовки і, як наслідок - чимала сума зібрана на благодійність. Будемо працювати і далі в цьому руслі та підтримувати наших захисників. Все буде Україна.

          

Співпраця кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій зі школами м. Полтави

2 жовтня 2023 року доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Оксана Кошова та студентка групи КНб-11 Бородач Вікторія відвідали школу № 21 м. Полтави та провели презентацію Університету та освітніх програм і спеціальностей для майбутніх абітурієнтів - учнів 11 класу. Зустріч пройшла у невимушеній атмосфері у формі питання-відповідь. Сподіваємося на плідну співпрацю в майбутньому та зустрічі в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

          

Мрієш дізнатися як проходить день справжнього дизайнера інтерфейсів та досвіду користувача (UI/UX)?

4 жовтня 2023 року Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

Тема лекції: « UI/UX Design»

Під час лекції розберемо:

Ти зрозумієш усю важливість і відповідальність професії UI/UX-дизайнера!

Коли: 4 жовтня 2023 року о 12:40

Де: онлайн, Zoom

Спікер лекції —Гончар Роман — UI/UX Designer у компанії AltexSoft.

Реєструйся тут: https://forms.gle/WU6NYhUyPv8D19ia8

Довідка:

AltexSoft — технологічна консалтингова компанія, яка вже 15 років створює унікальні IT-рішення для бізнесів. Тут працюють експерти у сфері Travel Tech, Data Science, UI/UX, Business Analysis та Software Engineering.

          

Онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «Що таке Motion Design і де він використовується?»

27 вересня 2023 року студенти освітньої програми Комп’ютерні науки та всі бажаючі отримали джерело натхнення й креативу та  дізналися, як втілити ідею візуалу в життя.

За співпраці кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій і Kharkiv IT Cluster відбулася онлайн-лекція від компанії AltexSoft на тему «Що таке Motion Design і де він використовується?»

Здобувачі освіти, викладачі із зацікавленісю слухали про Motion Design, місце motion в ієрархії дизайну, приклади використання Motion Design та анімації, види та позиції Motion Design, важливість Motion Design.

Захід проходив у дистанційному режимі, студенти 1-го курсу спеціальності Комп’ютерні науки долучилися до лекції зі Stream аудиторі 435 кафедри КНІТ.

Дякуємо за сприяння в організації Kharkiv IT Cluster та спікеру Богдану Козирському, ІТ-компанії  AltexSoft.

          

Нагородження викладачів кафедри КНІТ

26 вересня 2023 року на засіданні конференції трудового колективу ПУЕТ одним із питань порядку денного було урочисте відзначення викладачів за результатми рейтингу та з нагоди Дня працівників освіти.

Грамоти за значні результати у науковій та професійній діяльності та грошові винагороди отримали такі викладачі кафедри КНІТ:

Також колектив кафедри КНІТ отримав Подяку на чолі з зав. кафедри КНІТ за особливі заслуги, значний внесок у розвиток ПУЕТ, результативну профорієнтаційну роботу та з нагоди Дня працівників освіти.

Вітаємо всіх і бажаємо подальших успіхів викладачам!

          

Презентація результатів пілотного проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster

21 вересня 2023 року викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до презентації результатів пілотного проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» від Kharkiv IT Cluster.

«Система сертифікації ІТ-дисциплін» є важливим етапом актуалізації програм ІТ-дисциплін та впливає на рівень підготовки студентів й володіння ними актуальними знаннями й вміннями, які необхідні для успішної кар'єри в цій галузі. На заході обговорили результати проєкту, плани на майбутнє та можливості співпраці.

          

Онлайн-зустріч здобувачів освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» магістерського рівня вищої освіти з директоркою Навчально-наукового інституту денної освіти, гарантом освітньої програми та кураторкою академічної групи

21 вересня 2023 року відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» магістерського рівня вищої освіти з директоркою Навчально-наукового інституту денної освіти – Ткаченко Аліною, гарантом освітньої програми - Ольховською Оленою та кураторкою академічної групи – Черненко Оксаною.

На зустрічі магістрів-першокурсників познайомили з основними принципами викладання в межах програми. Акцентували увагу студентів на реалізації студентоцентрованого та компетентнісного підходів під час викладання.

Окреслили можливості реалізації індивідуальної траєкторії навчання, за рахунок як вибіркових компонентів. Вказали на локації необхідної інформації на офіційному сайті університету та кафедри.

Кураторка нагадала про можливості реалізації принципу ініціативного самонавчання за допомогою доступу до безкоштовних платформ навчання.

Окремо зупинились на необхідності дотримання принципів академічної доброчесності під час навчання. Студенти мали можливість поставити запитання та отримали вичерпні відповіді.

          

Запрошуємо студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

Шукаєш джерело натхнення й креативу? Бажаєш дізнатися, як втілити ідею візуалу в життя? Тоді ця подія для тебе! 

27 вересня 2023 року Kharkiv IT Cluster разом з кафедрою Комп’ютерних наук та інформаційних технологій запрошує студентів Полтавського університету економіки і торгівлі відвідати онлайн-лекцію від компанії AltexSoft

 Тема лекції: «Що таке Motion Design і де він використовується?»

Про все це ти маєш змогу дізнатися на лекції!

Коли: 27 вересня 2023 року о 12:40

Де: онлайн, Zoom

Спікер лекції —Козирський Богдан —Motion Designer, CG Generalist у компанії AltexSoft.

Реєструйся тут:https://forms.gle/emmcwTWBiPqWVoma9

          

Старт OpenIT - проєкт для студентів від експертів ІТ-галузі!

У вересні починається не лише буремне студентське життя, а і нові освітні проєкти та можливості. Так, 20 вересня 2023 року був проведений перший воркшоп з проєкту OpenIT від Kharkiv IT Cluster у співпраці з провідними ІТ-компаніями України. До воркшопу долучились як студенти молодших курсів ступеня бакалавра спеціальності 122 "Комп'ютерні науки", так і студенти-магістри, що цікавляться тенденціями ІТ в Україні.

Вже вдруге студенти ПУЕТ долучаються до програми додаткового навчання OpenIT завдяки меморандуму ПУЕТ та Kharkiv IT Cluster.

Детальніше про OpenIT та графік воркшопів можна ознайомитись за посиланням https://it-kharkiv.com/openit-start-programy/

Дякуємо Kharkiv IT Cluster та Олені ЛОЄНКО за надані можливості для розвитку!

          

Співпраця з Кіберполіцією Полтавщини

Кібервійська – це ще одна потужна сила, яка допомагає нам боротися з ворогом. Тож, сьогодні 12 вересня 2023 року у рамках співпраці з Департаментом кіберполіції Національної поліції України відбулася зустріч студентів університету з інспектором відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Аміною Головнею. Особливе зацікавлення в зустрічі виявили студенти спеціальності «Комп’ютерні науки», які з перших днів повномасштабного вторгнення допомагають очищувати Інтернет-простір від фейків. Говорили про: види пропаганди, які застосовуються в умовах інформаційної війни; кібергігієну; нові способи протидії кіберзлочинам та можливості долучення студентів до кіберспротиву.

Відбулася презентація боту «Stop Rossia Mriya» v.2.0, який допомагає українцям протидіяти фейкам, боротися з російською пропагандою, знищувати осередки незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, підтримувати Збройні Сили України.

Враховуючи, що відсоток Інтернет-шахрайств за період повномасштабної агресії суттєво збільшився, з’явилися нові шахрайські сценарії побудовані на почуттях людей та пов’язані з отриманням матеріальної допомоги, гуманітарною та волонтерською діяльністю. Команда волонтерів університету спільно з кіберполіцією Полтавщини провели акцію з широкого інформування полтавців про нові види кіберзлочинів, засоби протидії фейкам та пропаганді.

Зустріч виявилася цікавою і пізнавальною.

          

Екскурсія бібліотекою студентів І курсу спеціальності «Комп’ютерні науки»

6 вересня 2023 року студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» відвідали із екскурсією бібліотеку, де ознайомились із широкими можливостями, які надаються студентам Полтавського університету економіки і торгівлі.

Екскурсію провели директор центру інформаційного забезпечення навчального процесу Діденко Лариса Миколаївна та співробітники бібліотеки.

Під час екскурсії студенти ознайомились із правилами роботи бібліотеки та пошуку документів у електронному каталозі, фондами бібліотеки, відвідали відділи бібліотеки (загальний читальний зал, електронний читальний зал, медіатеку, навчальний і науковий абонементи). У навчальному абонементі студенти отримали підручники та посібники, які будуть використані для навчального процесу.

Екскурсія виявилася надзвичайно пізнавальною й насиченою.

          

Вітаємо Гаркушу Сергія та Ольховського Дмитра з отриманням сертифікатів про підвищення кваліфікації шляхом стажування

Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій безперечно відповідають кваліфікаційним стандартам,  і постійно опановують нові та вдосконалюють раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності або галузі знань, що підтверджується сертифікатами підвищення кваліфікації.

Гаркуша Сергій та Ольховський Дмитро пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування на кафедрі інформаційних систем та технологій в Полтавському державному аграрному університеті згідно з індивідуальним планом за темою: «Інновації в навчальному процесі: методи, підходи, технології при підготовці фахівців зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», обсяг - 180 годин (6 кредитів ЄКТС).

          

Зустріч студентів освітнього рівня бакалавра з гарантом

У рамках курсу «Університетська освіта» 4 вересня 2023 року відбулася зустріч студентів першого курсу освітньої програми Комп’ютерні науки з гарантом освітньої програми – Черненко Оксаною, завідувачем кафедри КНІТ - Ольховською Оленою та куратором академічної групи – Кошовою Оксаною. На зустрічі розглянули освітньо-професійну програму, поговорили про порядок вільного вибору навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти. Гарант освітньої програми озвучила студентам мету та фокус освітньої програми, її орієнтацію, охарактеризувала загальні, фахові компетентності та програмні результати навчання. Завідувачка кафедри закликала студентів дотримуватися цінностей: чесності, довіри, справедливості, поваги та відповідальності, академічної доброчесності. Куратор ознайомила студентів з процедурою обрання старости та наголосила на організаційних моментах пов’язаних з навчальним процесом.

          

Привітання з отриманням стипендії та дипломом «Кращий студент спеціальності Комп’ютерні науки»

Вітаємо студентку 3 курсу  спеціальності «Комп’ютерні науки» Катерину Ханжин з отриманням стипендії Вченої ради на 1-й семестр 2023-24 н.р., а також з нагородженням дипломом «Кращий студент спеціальності Комп’ютерні науки» за підсумками 2022-2023 навчального року.

Бажаємо подальших успіхів та натхнення в навчанні!

          

Сердечно вітаємо вас зі вступом на освітню програму "Комп'ютерні науки" в ПУЕТ

Шановні першокурсники та батьки!

Сердечно вітаємо вас зі вступом на освітню програму "Комп'ютерні науки" в ПУЕТ.

Дорогі студенти, перед вами захоплюючий час, повний різноманітних подій студентського життя. Тому максимально використовуйте всі можливості для власного професійного та особистісного зростання. Ми сподіваємося, що, приєднавшись до нашої спільноти, ви будете поважати та продовжувати розвивати славні традиції нашого університету.

Швидко розвиваються технології, наука нестанно росте, інноваційні підходи стають все важливішими. Це вимагає постійного навчання та вдосконалення професійних навичок. У навчальному процесі застосовуються сучасні інформаційні технології та інноваційні проекти, матеріальна база постійно зміцнюється. Освітня програма Комп'ютерні науки надає вам всі можливості для отримання якісної освіти, що гарантує вашу конкурентоспроможність у майбутньому та гідне місце в суспільстві. Від вашої глибокої освіти та професійних якостей залежить майбутнє нашої країни.

З найкращими побажаннями для молодого покоління у захоплюючій подорожі до світу знань, викладачам — оптимізму та здоров'я, батькам — мудрості та терпимості. Нехай цей навчальний рік стане відправною точкою для досягнення нових висот. І найголовніше — нехай перемога над російською агресією буде нашою спільною перемогою. Ми пишаємося та віримо у наші Збройні Сили України.

СЛАВА УКРАЇНІ!

          

Гаранти освітніх програм 122 Комп'ютерні науки ступеня бакалавра та магістра долучилися до засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

Гаранти освітніх програм 122 Комп'ютерні науки ступеня бакалавра Оксана Черненко  та магістра  Олена Ольховська 22 серпня 2023 року долучилися до online-засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, де Андрієм Бутенком було представлено проєкт Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (2023).

Джерело:

https://www.youtube.com/@naqaua201

https://www.youtube.com/watch?v=_O-f3_Gs1d0

https://puet.edu.ua/news/poltavskyj-universytet-ekonomiky-i-torgivli-doluchyvsya-do-zasidannya-naczionalnogo-agentstva-iz-zabezpechennya-yakosti-vyshhoyi-osvity/

          

Exciting News! 

We’re excited to announce that our university has joined the AWS Academy Program. This affiliation showcases our dedication to offering students top-notch education and cutting-edge technological resources.

Why AWS Academy?

This September, we’re starting our first group for the AWS Academy Cloud Foundations course. Designed to provide a foundational understanding of AWS cloud services, this course is a great opportunity for those looking to immerse themselves in the dynamic world of cloud computing. During the course, participants will gain an understanding of AWS core services, architecture principles, and more.

Please note: proficiency in English is mandatory, as all course materials are provided in English.

We’re opening slots for 10-12 motivated students who are ready to embark on this amazing journey. Secure your spot and be a part of the future of cloud computing https://forms.gle/nxecDmm8Wm27ppqX6.

Ми раді повідомити, що наш університет став членом програми AWS Academy. Це демонструє наше прагнення надавати студентам першокласну освіту та найсучасніші технологічні ресурси.

Чому AWS Academy?

У вересні цього року ми запускаємо першу групу курсу AWS Academy Cloud Fundamentals. Розроблений для забезпечення базового розуміння хмарних сервісів AWS, цей курс є чудовою можливістю для тих, хто хоче зануритися в динамічний світ хмарних обчислень. Під час курсу слухачі отримають уявлення про основні сервіси AWS, принципи архітектури та багато іншого.

Зверніть увагу: Знання англійської мови є обов’язковим, оскільки всі матеріали курсу надаються англійською мовою.

У нас є відкриті місця для 10-12 мотивованих студентів, які готові розпочати цю дивовижну подорож. Займіть своє місце та станьте частиною майбутнього хмарних обчислень https://forms.gle/nxecDmm8Wm27ppqX6.

 

          

 

ПУЕТ – учасник проєкту  Amazon Web Services (AWS) Academy

За ініціативи колективу кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Полтавський університет економіки і торгівлі є учасником проєкту Amazon Web Services (AWS) Academy - це програма від Amazon, що надає навчальним закладам доступ до навчальної програми курсів з хмарних обчислень, створеної за програмою AWS. Участь університету в Академії AWS - це можливість для студентів освітньої програми Комп’ютерні науки освоїти технологію Amazon Web Services (AWS) та отримати визнані в галузі сертифікати AWS, що, в свою чергу, допоможе здобувачам підготуватися до проходження визнаної в галузі сертифікації та побудувати кар'єру в сфері хмарних технологій. Не менш важливим є те, що  викладачам надається доступ до актуальних навчальних програм та лабораторних інструментів консолі AWS. Курс даних програм розробляється провідними фахівцями з тренінгу AWS. Дана програма спеціально надає матеріали для викладачів, щоб вони абсолютно легально застосовувати їх у своїх заняттях.

          

Вітання з новим навчальним роком!

Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій вітає студентів з початком нового 2023-24 навчального року! Бажаємо протягом усього навчального року не втратити ні краплі інтересу, завзяття і ентузіазму, бажаємо кожен свій  день наповнювати новими знаннями, яскравими захопленнями, високими прагненнями, особистими успіхами і дзвінкими нотами веселощів і дружби. Відмінних відміток і позитивного настрою!

          

Сертифікат НУ «Запорізька політехніка»

Сертифікат виданий НУ «Запорізька політехніка» завідувачці кафедри КНІТ Олені Ольховській за участь у форумі «Дні освітнього лідерства» та досягнення програмних результатів навчання обсягом 1 кредит ЄКТС (червень 2023 р.). 

Цей сертифікат є свідоцтвом  експертних знань в галузі освітнього лідерства та  здатності впроваджувати цілісні стратегії управління освітою. Досягнення, які вказані у  сертифікаті, є вагомим підтвердженням фахового розвитку, демонструє  вміння аналізувати та розв'язувати складні проблеми в освіті, керувати змінами та розвивати стратегії для досягнення високих результатів.

          

Найкращій викладач-науковець кафедри КНІТ

Колектив кафедри КНІТ вітає Оксану Черненко, доцента кафедри КНІТ, к.ф.-м.н. в перемозі в конкурсі "Найкращий викладач-науковець" в 2022-23 н.р. Оксана Черненко нагороджена Подякою ПУЕТ за великі досягнення в науковій діяльності.

Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

          

Завершення курсу "Software testing for Universities" від QATestLab

30 червня 2023 року студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" успішно закінчили курс, що проводився кафедрою КНІТ у співпраці Полтавського університету економіки і торгівлі та компанії QATestLab. Курс тривав з 6 квітня по 30 червня 2023 року.

Вітаємо студентів ступеня магістра  групи КН м-11 Орлову Дар' ю та Бондаря Дениса з отриманням сертифікатів про проходження курсу та бажаємо успіхів у професійній та науковій діяльності!

Дякуємо Курмаш Оксані, Посканній Аліні та компанії QATestLab за надані можливості навчання та розвитку ІТ галузі.

          

Освітній форсайт - Якість освіти у воєнний час

Викладачі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій долучилися до заходу «Освітній форсайт», який проводився в ПУЕТ 14 червня 2023 року.

Тематика заходу актуальна та цікава: «Якість освіти у період воєнного часу» з напрямками «Освіта - безпечний простір», «Цифрова трансформація освіти», «Резильєнтність батьків в епоху потрясінь».

За результати заходу викладачі отримали сертифікати на 1 кредит ECTS (30 годин).

          

До архіву Новин